Polecamy: 3 DNI DO BIELI

Sensitive Plus, Płyn do płukania jamy ustnej

Sensitive Plus, Płyn do płukania jamy ustnej

Cena już od 8,79 zł! Sprawdź, gdzie kupisz ten produkt najtaniej!

Sprawdź
w Ceneo.pl

Płyn zawiera wysoce skuteczny aminofluorek i jest gotowym do stosowania preparatem, chroniącym odsłonięte szyjki zębów przed nadwrażliwością oraz próchnicą. Przy regularnym stosowaniu, aktywne składniki płynu tworzą na odsłoniętych szyjkach zębowych ochronną warstwę. Zamyka ona kanaliki zębiny w naturalny sposób i zapobiega przewodzeniu nieprzyjemnych bodźców bólowych. Warstwa ta także chroni skutecznie odsłonięte szyjki zębów przed próchnicą. Efekt ochronny jest szczególnie korzystny przy równoczesnym stosowaniu płynu do płukania ust Elmex Sensitive Plus w połączeniu z pastą do zębów Elmex Sensitive Plus.

Płyn nie zawiera alkoholu ani sztucznych barwników. Zawartość fluorku: 250ppm F-

ochronne, odświeżające
z fluorem
>100ml

Nie podrażnia i pomaga.

+ Ma udowodnione działanie kliniczne (kupuję tylko produkty, które mają prawo działać, nie wierzę w działania producentów, jestem świadomym konsumentem)
+ Nie podrażnia moich wrazliwych dziąseł skłonnych do krwawienia
+ Wydajny (wcale nie trzeba używać 10 ml dziennie, można mniej, to taki chwyt marketingowy), Używam 2 razy dziennie rano i wieczorem po umyciu zębów.
+ Pomógł mi w trakcie wybielania zębów. Jak wiadomo, dziąsła wtedy są mocno podrażnione, on łagodził poczucie podrażnienia.
+ Jest całkiem miły w smaku.
+ Łatwo dostępny.
+ Tani w stosunku do wydajności.
+ Ma długą datę ważności.

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1542056].usefull || 0 }}% pomocna.

Łagodny smak, ale skuteczne działanie

Płynów dość długo nie używałam ze względu na to, że mam problem z tolerowaniem mentolowego ciosu mogącego zabić na kilometr ;) Ale ponieważ mam też problem z nadwrażliwymi zębami, w końcu przełamałam się i wzięłam ten.

Działanie: Fluoryzuje, zmniejsza nadwrażliwość i odświeża oddech. Powleka zęby odczuwalną warstewką, podobnie jak pasta Elmex (kto je zna, ten wie o jakim charakterystycznym odczuciu gładkich, zabezpieczonych zębów piszę ;) Oddech jest po jego użyciu przyjemnie świeższy, ale nie jest to mocno miętowy płyn, jakich na rynku są już dziesiątki. Nie szczypie w język, nie drażni gardła i nosa. Raczej nie przyspiesza gojenia się problematycznych dziąseł, ale też nie powoduje zaognienia zapaleń. I przede wszystkim nie czuję dzięki niemu bólu przy każdej wypitej w ciągu dnia herbacie. Zmniejsza nadwrażliwość, więc zostanie moim sezonowym przyjacielem w komplecie z pastą. Piszę ,,sezonowym" z dwóch powodów. Chociaż odświeża, to płytka nazębna zbiera mi się po jego użyciu w tym samym tempie, za to szybciej się mineralizuje :/A ponieważ mam ogromne problemy z kamieniem, a różnicę widzę już po miesiącu, nie będę raczej używać go przez cały czas. Drugim powodem jest zawartość fluoru. Marzy mi się środek, który znosi nadwrażliwość zębów, ale przy okazji go nie zawiera...

Na plus:
-wzmacnia szkliwo
-zmniejsza zrywy bólu (częstość i nasilenie)
-odświeża oddech, nie szczypiąc, nie drażniąc i nie powalając zapachem
-opakowanie jest w porządku

Na minus:
- mnie przyspiesza powstawanie kamienia (ale mam do tego dużą skłonność)
-wydajność jest z gatunku słabych, przy okresach silnej nadwrażliwości stosuję, jak pisze producent, dwa razy dziennie i wtedy nie starcza na miesiąc

Nie mogę jednak nie zauważyć, że mimo minusów, obietnice producenta są spełnione.

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1509331].usefull || 0 }}% pomocna.

Do duetu z pastą Elmex jak znalazł

Płyn bezalkoholowy, to juz podstawowy pluz bo nie wysusza śluzówki. Dostałam w pakiecie z pastą Elmex dla wzmocnienia efektu jej działania i muszę przyznać, ze fajny płyn. W okresie nadwrażliwosci zębów na pewno kupię.

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1460872].usefull || 0 }}% pomocna.

depilacja zalety

Delikatna

Jeden z płynów do których warto wracać, szczególnie jeśli odrzuca nas od mocno alkoholowych wariantów. Ten przyjemnie odświeża, nie drażni dziąseł i nadwrażliwych zębów. Świetne uzupełnienie działania past do zębów. Jedynym mankamentem jest niestety cena.

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1422356].usefull || 0 }}% pomocna.

idealny razem z pastą

Płyn razem z pastą elmex to idealne połączenie!

+ wydajny
+ nie za ostry smak
+ leczy nadwrażliwość zębów
+ pozostawia uczucie świeżości i czystości

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1254671].usefull || 0 }}% pomocna.

Drogi, ale skuteczny

Nie wiem skąd opinie, że wystarcza na 4 miesiące, to jest niemożliwe. Całe opakowanie to mniej niż miesiąc użytkowania (a używamy 3x dziennie).
Ma przyjemny smak, delikatny, dobrze odświeża i minimalizuje nadwrażliwość. Osoby piszące, że źle odświeża oddech oczekują chyba napakowania chemii i pięknych barwników do płynu tylko po to by ładnie pachniało, a nie o to chodziło producentowi przy tworzeniu tego płynu.

+ Zmniejsza wrażliwość zębów
+ Przyjemny zapach i smak
+ Brak barwników - przeźroczysty płyn
+ Delikatny, nie piecze

- Cena
- Opakowanie wystarcza na mniej niż jeden miesiąc

Używam tego produktu od: 1 miesiąc
Ilość zużytych opakowań: 1, 400ml

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1094581].usefull || 0 }}% pomocna.

Rewelacyjny!

Jak dla mnie gorszy od pomarańczowego, ponieważ ma o wiele gorszy zapach i smak, ale jest do przeżycia w porównaniu z różnymi "ostrymi" płynami na rynku. Pomaga, od razu czuć odświeżenie, nie podrażnia dziąseł, co dla mnie ma duże znaczenie. Drogi, ale skuteczny. Minusem jest dla mnie zakrętka, ponieważ ciągle wlewa mi się za dużo płynu lub też się on wylewa. Bardzo dobry dla wrażliwych zębów.
1 opakowania wystarcza mi na około 4 miesiące

Używam tego produktu od: kilkanaście lat
Ilość zużytych opakowań: kilkanaście/kilkadziesiąt opakowań

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1020065].usefull || 0 }}% pomocna.

Delikatny

Płyn używam na zmianę z czerwonym, jest bardzo delikatny, ma lekko miętowy smak. Jest jak balsam dla zębów. Pół gwiazdki odejmuje za cenę oraz za pojemność przez co jest nie wydajny szybko się kończy.

Ilość zużytych opakowań: cztery całe

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1012121].usefull || 0 }}% pomocna.

B. dobry

+dobrze oczyszcza;
+dobrze i długotrwale odświeża;
+zawiera aminofluorek, chroni odsłonięte szyjki zębowe;
+dzięki niemu nie czuję bólu związanego z wrażliwymi zębami;
-cena.
Płyn byłby super gdyby nie cena... Zaznaczam dodatkowo, że gdyby nie wrażliwe zęby, to raczej nie używałam tego płynu, głównie ze względu na cenę.

Używam tego produktu od: Prawie roku od czasu do czasu
Ilość zużytych opakowań: kończę pierwsze

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[943242].usefull || 0 }}% pomocna.

Całkiem fajny :)

Kupiłam wraz z tą pastą miniaturkę płynu (był to zestaw) Miniaturka starczyła na około 10 "płukanek" po tym jak pasta uwrażliwiła mi zęby i dziąsła bałam się trochę używac tegoż płynu lecz lubię ryzykowac ;) w związku z tym używałam tego płynu wraz z pastą "pomarańczową" z Elmexu i wcale nie było tak źle. Płyn bardzo dobrze "myje" jak i odświeża jamę ustną, nawilża jak i nie wysusza, pozostawia przyjemny smak jak i zapach w buzi jak i jest bardzo delikatny.

Plusy:

+ Wydajny
+ Długie uczucie świeżości w jamie ustnej
+ Przyjemny eukaliptusowy smak
+ Oczyszcza
+ Nawilża
+ Delikatny

Minusy:

Raczej nie ma :)

Używam tego produktu od: Używałam przez 10 dni
Ilość zużytych opakowań: Jedna cała miniaturka 100ml

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[888006].usefull || 0 }}% pomocna.