Yves Rocher, Ode a l`Amour EDT

Yves Rocher, Ode a l`Amour EDT

Upajający i zmysłowy zapach owocowo-ambrowy. Słodycz złamana lekką goryczą. Rozwija się zupełnie inaczej na każdej skórze, ale nie jest to zapach, który szybko znudziłby się. Kropką na `i` jest charakterystyczny dla całej linii `Ode...` flakon w kształcie kropli wody.

Nuty zapachowe:
nuta głowy: mirabelka, porzeczka
nuta serca: śliwka, róża, konwalia
nuta bazy: ambra, czystek, drzewo sandałowe

Bardzo lubiłam ten zapach

Bardzo lubiłam ten zapach. Zużyłam chyba 3 flakoniki i kilka małych perfumetek, które można było zakupić w okresie świątecznym. Miałam również balsam do ciała z tej serii. Zapach był dla mnie wyjątkowy, który trudno opisać. Myślę, że można go kochać bądź nienawidzić :)

Bardzo żałuję, że nie ma już ich tak długo w sprzedaży....

Używam tego produktu od: kilka lat
Ilość zużytych opakowań: trzy

ładny, ale bez szału

Pamiętam, że Mama go namiętnie używała, kiedy byłam w gimnazjum, czyli jakieś 10 lat temu :) jest wielką fanką zapachów YR i od Ode a l\'Amour zaczęła się Jej przygoda z ich perfumami, potem miała jeszcze błękitną Ode au Reve z tej serii, która nawiasem mówiąc jest o wiele lepsza- mniej słodka (różowa wersja Ode to przy niebieskiej ulep!), rewelacyjna i na dzień i na wieczór, stonowana i nieoczywista zarazem, z akcentem wodnym i leśnym, jakby złapanie oddechu w weekend nad zapomnianym strumykiem. Różowa była trochę męcząca, na szczęście szybko się skończyła. Ogólnie jak na YR słabo.

wspomnienie z liceum

Ten zapach bez dwóch zdań kojarzy mi się z czasami liceum, bo wtedy go własnie dostałam i zaczęłam namiętnie używać. Dzisiaj jest dla mnie za płaski i za banalny, ale wtedy to była moja miłość:)

Zapach zdecydowanie owocowy, ulepkowaty. Może powodować mdłości albo ból głowy. Wydaje się idealny dla nastolatek i większych dziewczynek. Trwałość całkiem przyzwoita, ale nie powalała na kolana.

Używam tego produktu od: używałam kilka lat temu

Quality Missala Jak dobierać perfumy

Bardzo interesujące

Właśnie przed chwilą dostałam paczkę od YR. Zamówiłam kilka pierdółek i m.in.tą wode. Co mogę o niej powiedzieć po pierwszym psiknięciu....a no to , że jestem zaskoczona w pewnym sensie na plus ale i mały minus też. Zacznę od plusów:
-woda pachnie mocno ambrowo, kojarzy mi się z perfumami z tzw. wyższych półek, potem łagodnieje i wyczówam w niej śliwkę i jakąś słodycz, potem wyczuwam porzeczki, właśnie wącham sobię bluzkę gdzie nią psiknęlam i co raz bardziej ją lubię.myślę że na jesień będzie jak znalazł.
-fajna buteleczka, szkoda, że leżąca.
-myślę, że jest to woda trwała , spokojnie wytrwa cały dzień.
-kupiłam ją za połowe ceny tj. 49.50

Teraz minusy:
-zapach jest dość mocny i specyficzny, po pewnym czasie może się znudzić,
-niektórych może boleć głowa, dlatego lepiej stosować ją z umiarem
-dostępność- tylko internetowo

Podsumowujac: Póki co mi się podobają, i mam nadzieje że tak będzie do końca. Myślę , że są to perfumy codzienne ale ja nie powstydziła bym się urzyć ich również na wieczorne wyjście. Z pewnością zasługują na moją i nie tylko moją uwagę.

Odrobina romantyzmu

Słodki, różany zapach przełamany nutkąporzeczki i śliwki. Porzeczka sprawia, że zapach nie jest banalny. Śliczny flakon z różową zawartością z łatwością mieści się w dłoni, jednak minusem jest brak atomizera. Podobno ma być wkrótce wycofany, dlatego radzę się śpieszyć.

średniaczek

taki sobie zapaszek: ani zbyt ładny, ani specjalnie trwały.
raczej nie zużyję całej buteleczki, bo trochę wstydzę się nim pachnieć. banalny, bardzo ulepkowaty. flakonik ładny, ale szału "ni ma" ;)

Używam tego produktu od: kilka pryśnięć
Ilość zużytych opakowań: 1 x 50ml

Ze świata baśni.

Powiem tak, miałam ten zapach w czasach szkoły średniej, zakochałam się w nim od razu i używałam kilka lat. Później były eksperymentyz róznymi innymi, droższymi i jedynie Baby doll YSL urzekł mnie w podobny sposób. Niestety, mniej więcej od roku nie mogę nigdzie go znaleźć. Pewnie go wycofali, a szkoda, bo miał rzesze fanek;-))

Bisous

Zdecydowanie sprawę pogorszył brak dozownika, który przeszkadza, jeśli pospiesznie przed wyjściem chcę się czymś psiknąć. Odejmuję też za słabą trwałość ale fakt, po takiej cenie się cudów nie spodziewam. Zapach sam w sobie jest przyjemny, dobrze mi się kojarzy, ale nadal to nie jest to - prawdopodobnie przez to, że niczym nie zaskakuje i jak dla mnie po jakimś czasie robi się po prostu płaski. Innymi słowy szybko może się znudzić, choć na początku wydaje się świetny

Używam tego produktu od: Pół roku.
Ilość zużytych opakowań: Jedno.

Jestem na TAK!

-śliczny zapach :D
*słodziutki
*owocowy
*delikatny
-zapch jest jeszcze lepszy gdy już się ulotni
-świetna buteleczka
-jak dla mnie niedrogie perfumy

Słodziak

Nieprzyzwoicie słodki. Bardzo dziewczęcy i figlarny, dosyć intensywny i trwały. Kojarzy mi się z pierwszą miłością, taką mocną i szaloną (nie moją, ogólnie takie skojarzenie ;)), z resztą nazwa zobowiązuje :)
Perfumy dostałam kilkukrotnie w prezencie, skończyły mi się jakieś 2 lata temu i zaczynam za nimi bardzo tęsknić, bo nie spotkałam na swojej drodze nic tak nieszablonowego i słodkiego do granic możliwości. Nie da się ich używać cały czas, mnie po 1,5 roku używania naprzemiennie z innymi zmęczyły.

Lubię je

Na perfumy te trafiłam kilkanaście lat temu, w czasach szkoły średniej. Kupiłam je za uzbierane wcześniej kieszonkowe. Miałam wersję 30 ml bez atomizera i to wtedy bardzo mi przeszkadzało. Byłam zadowolona z nich i to bardzo, a moje doświadczenie perfumowe ograniczało się do perfum Avon (Pink Suede oraz Wink) oraz YR (Nature Millenaire). I teraz po ok.10-12 latach kupiłam je na nowo. Tym razem z atomizerkiem. Moje doświadczenie perfumowe wzrosło. Ulubione marki to Chanel, Dior, Thierry Mugler, ale mimo to Ode L\'Amour ciągle robią na mnie wrażenie. Są słodkie i zarazem cierpkie. Zdecydowanie nie jest to ulepek. Jedyny minus perfum to to,że są nietrwałe.

Używam tego produktu od: 10-12 lat

Bardzo very <3 chociaż brak spektakularnej trwałości...

bardzo lubię ten zapach... może nie jest zbyt wyszukany czy oryginalny ale mi bardzo bardzo pasuje.... wprawdzie podobny do innych &quot;słodziaków&quot; ale taki akurat ...kupiony w ciemno ! a zagości na pewno na dłużej... bardziej na wieczór z ... niż na co dzień ..

(+) zapach zapach zapach !!! uwielbiam i już !!

(-)To o co mam wielkie ale i dlatego nie zostanie moim KWC to trwałość... naprawdę życzyłabym sobie żeby utrzymywał się dłużejjjj...

(-?)Drugi minus to brak atomizera ( chociaż oceny od tego nie ujmuje bo nie jestem do końca przekonana czy takowa wersja z nie występuje)

(?)Opakowanie ładne ... estetyczne aczkolwiek mogłoby by być tak skonstruowane co można by je móc postawić na szafce czy w szufladzie... obecna forma skazuje je na pozycje &quot;leżącą&quot; nie akceptowaną przeze mnie zawsze mam jakieś paranoje że się wyleje czy coś <kuku na muniu> albo za każdym razem wkładanie i wykładanie z kartonowego opakowana.

Uważam że zasługuje na porządne 4 gwiazdki i chociaż kupię jeszcze raz z pewnością to nie powiem że nie zamienię na coś trwalszego jak znajdę... :]

EDIT: nadal jestem bardzo zadowolona z tego zapachu, zdania nie zmieniam ! edycja dotyczy atomizerka : od jakiegoś 2 tyg jestem szczęśliwa posiadaczką kolejnych 50 ml z atomizerkiem :)