Omega Pharma, Rombalsam Urea 30% (Krem nawilzajaco - pielęgnacyjny z mocznikiem i oliwą z oliwek)

Krem nawilżający o właściwościach zmiękczających. Łagodzi, relaksuje i pomaga zachować elastyczność skóry oraz nawilża suchą i spierzchniętą skórę.
Składniki kremu Rombalsam Urea 30% eliminując uczucie suchości skóry i zatrzymując w skórze wodę, pielęgnują i pomagają dbać o jej świeży i estetyczny wygląd. Krem bardzo dobrze nawilża, zmiękcza i odżywia suchą skórę. Obecny w produkcie mocznik wraz z ze składnikami o działaniu zmiękczającym i odżywczym, które są bogate w polifenole i substancje o działaniu antyoksydacyjnym, korzystnie oddziałują na skórę.
Składniki obecne w produkcie oleju z oliwki europejskiej wykazują dobroczynny wpływ na skórę. Wysokie stężenie mocznika oraz substancje obecne w ekstrakcie z krwawnika, olejku z geranium i oleju z oliwki europejskiej zapewniają wysoki poziom nawilżenia, pomagają chronić skórę przed działaniem wolnych rodników i innymi niekorzystnymi czynnikami środowiska zewnętrznego oraz wspomagają proces regeneracji naskórka.
Składniki mają za zadanie nawilżyć i wygładzić skórę eliminując objawy wzmożonego rogowacenia.

Pół na pół

Krem stosowałam na skórę nóg, ponieważ mam problem z wrastającymi włoskami i tam sprawdził się średnio. Liczyłam na jakieś łał, ale się przeliczyłam. Nawilżać nawilżał, ale nie zmiękczał jakoś bardzo. Natomiast do stóp sprawdził się wyśmienicie, już po dwóch aplikacjach stopy były pięknie nawilżone, zero suchych skórek i zrogowaciałego naskórka.

Przyjemny

Krem kupiłam dla moich bardzo suchych dłoni i sprawdził się - skóra zrobiła się gładka, nawilżona i odżywiona. Na szczęście, bo było z nią słabo - między palcami aż schodziła.

Krem nie jest zbyt wydajny, lecz wystarczy niewielka ilość, a w porównaniu do niewysokiej ceny, polecam.

Zapach faktycznie jest specyficzny, ale znośny.
Zostaje lekka biała powłoczka, ale rano budzimy się ze zdrową skórą - jestem więc w stanie przeżyć przeciwności :)

Polecam, skarb z apteki.

Hit!

Rewelacyjny produkt na wszelkie przesuszone miejsca: u mnie pęka skóra na łydkach, mimo że regularnie używam balsamu do ciała. Wystarczyła jedna aplikacja na noc - po chwili skóra zrobiła się czerwona i zaczęła piec, ale po kilku minutach było już ok, a rano - rewelacja! Aż ciężko uwierzyć :) Teraz używam produktu na każde przesuszone miejsce w zależności od potrzeby, także na policzki - maść nie podrażnia (chyba że skóra już jest popękana, ale naprawdę nie robi dramatu) i naprawdę działa.
Zapach mi nie przeszkadza, jest mocny i apteczny, ale szybko wietrzeje, wolę taki, niż waniliowe, czekoladowe czy inne cukierkowe zapachy; wydajność dość dobra. Czasami mieszam rombalsam z innymi kremami lub balsamem do ciała.
Opakowanie dobre, wygodne, cena super, polecam wszystkim o bardzo suchej i ultrawrażliwej skórze!

Szału nie ma

Krem kupiłam w aptece bo potrzebowałam czegoś na przesuszoną i pękającą skórę między palcami u rąk.
Pierwsza myśl "ale brzydko pachnie". Jednak do zapachu można się szybko przyzwyczaić. Konsystencja kremu gęsta w postaci wazeliny. Szybko się wchłania i jest wydajny. Jednak mojego problemu nie zlikwidował.

Nie ma lepszego na suche pięty

Balsam ten kupiłam z myślą o smarowaniu suchych miejsc wymagających regeneracji. Używałam go czasem na stopy, dłonie, aż zaczęłam go używać regularnie do pielęgnacji stóp. Balsam ma gęstą konsystencję, niewiele wystarczy by posmarować nim suche miejsca na całej stopie. Ma dość mocny, specyficzny zapach, który niektórych może drażnić. Ma on plusa w postaci tego, że stopy na drugi dzień nim pięknie pachną, ale już nie tak intensywnie. Ja tego zapachu aż tak nie czuję, bo zakładam bawełniane skarpety, aby balsam mógł lepiej zadziałać. W ciągu 2 tygodni moje stopy przeszły ogromną przemianę. Stały się gładkie, nawilżone, natłuszczone, nie potrzebne były zbyt częste peelingi czy tarki. 30% mocznika to ilość idealna dla moich stóp, dodatkowe składniki jak oliwa z oliwek wpływają też na to korzystnie. Według mnie do suchych, pękających i zrogowaciałych stóp nie ma nic lepszego. A kosztuje tyle samo co nie jeden lepszy krem do stóp, który nie robi zbyt wiele.

Ilość zużytych opakowań: Jedno

Skuteczny, ale nieprzyjemny w stosowaniu

+ idealnie nawilża i zmiękcza skórę, radzi sobie nawet ze zrogowaceniami
+ łagodzi podrażnienia, przyspiesza gojenie
+ wydajny
+ uniwersalny

- zostawia białą matową warstwę na skórze na kilka godzin
- przy stosowaniu na delikatną lub wrażliwą skórę może przez chwilę szczypać, powodować uczucie ściągnięcia, ale to szybko mija
- przy stosowaniu na twarz trzeba byłoby długo czekać, aby nałożyć makijaż
- w moim przypadku nie pomaga na wrastające włoski na nogach :( ale to problem, który nęka mnie od dawna i długo szukałam na niego remedium - mniemam, że osobom, które nie mają aż takich problemów, przyniesie ulgę

Podsumowując, dobry kosmetyk, ale dość upierdliwy w stosowaniu.

Ilość zużytych opakowań: 4 (50 ml)

Bardzo dobry

Krem jest tani i wydajny. Mi w zapachu kojarzy się z maściami aptecznymi. Po aplikacji w miarę szybko się wchłania w skórę pozostawiając na niej lekko wyczuwalną warstwę. Ja stosuję go zwłaszcza do pielęgnacji ramion na których mam bardzo chropowatą skórę. Dzięki niemu skóra jest nawilżona, odżywiona i co najważniejsze zmiękczona. To jeden z niewielu kosmetyków który radzi sobie z moja skórą ramion.

Używam tego produktu od: Miesiąca

Skuteczny

Kupiłam ten balsam, kiedy zaczęło robić się cieplej i trzeba było zacząć nosić buty odsłaniające stopy.
Skóre na piętach miałam strasznie wysuszoną, ale ta maść doskonale sobie z tym poradziła. Smarowałam stopy na noc. Już po pierwszym użyciu skóra była znacznie bardziej miękka. A po tygodniu gładziutka i przyjemna w dotyku. Kluczem jest jednak regularność. Gdy przestałam smarować, stopy wróciły do wcześniejszego stanu.

Plusy:
+skuteczność
+cena
+wydajność
+szybko się wchłania

Minusy:
- zapach (mi osobiście nie przyszkadzał, ale dla niektórych silny ziołowy zapach może być nieprzyjemny)

Nic specjalnego

Ciągle szukam nowych kremów z mocznikiem na rogowacenie przymieszkowe, które u mnie występuje i na rękach i na nogach. Pomyślałam, że takie połączenie mocznika (w takim stężeniu powinien raczej działać złuszczająco), wyciągów roślinnych i oliwy (tu powinny porządnie nawilżyć) poprawi stan mojej skóry. Ale Rombalsam mnie zawiódł.
U mnie działa jak każdy krem nawilżający, przy czym skóra jest po nim dziwnie ściągnięta i jakby "pudrowa" w dotyku. Nawilżenie przeciętne, skóra nie jest w lepszym stanie, krostki niezmniejszone. Poza tym ciężko mi uwierzyć, że ktoś zachwyca się jego zapachem. Moim zdaniem przypomina wodę po goleniu starszego pana, w dodatku długo utrzymuje się na skórze, przez co ciężko używać go w dzień, bo kłóci się nawet z dezodorantem.
Na plus wydajność, cena i dostępność (apteki). Poza tym trochę nawilża, ale dla mnie za mało.

Uratował mi skórę dłoni

Miałam skórę dłoni maksymalnie wysuszona, pękała niczym nie dało się tego zaleczyć i nawilzyc. To wszystko to produkt uboczny ospy, a raczej mojego natretnego scierania z siebie gencjany spirytusem salicylowym. Gencjana zeszla, ale skóra dłoni była w stanie na prawdę opłakanym. Najgorsze były pęknięcia naskórka na opuszkach palców. Farmaceutka polecila mi ten krem i...oczarował mnie od pierwszego uzycia. Zapach cudowny, konsystencja gesta ale ladnie sie wchlania. No i najwazniejsze dzialanie: z racji tego ze mialam wielki kłopot ze skora nakładałam na noc gruba warstwe kremu i zakładałam bawełniane rękawiczki. Po tygodniu nie było zadnych pekniec, skora nawilzona. Stosuje go od tamtej pory czyli prawie. 2 lat regularnie i wciaz jestem b zadowlona.

Używam tego produktu od: 1,5 roku
Ilość zużytych opakowań: 5/6

Mój hicior wśród nawilżaczy

Szukałam produktów z mocznikiem, po wypróbowaniu mojego uwielbianego nawilżacza z Eucerinu. Chciałam znaleźć sporo tańszą wersję i udało się.
Krem ma konsystencje półprzeźroczystego żelu, bardziej podchodzi mi pod maść niż pod krem. Stosuję go tylko na noc, ponieważ zostawia przez dłuższą chwilę delikatnie wilgotny film na twarzy. Rano się spieszę i wolę kremy które momentalnie wchłaniają się ;)
Jak dla mnie to idealny nawilżacz. Rano skóra jest gładka, napięta, promienna. Dodatkowo nie zapycha. Cudo!!
Jedynym minusem może byc zapach geranium. Przypomina taką babciną roślinkę, która po poruszeniu gałązek wydaje charakterystyczny zapaszek lekko mdlący.
Polecam zwłaszcza dla osób które borykają się z lekkim trądzikiem i używają specyfików, które złuszczają i wysuszają skóre. 2-3 krotna aplikacja pozwala na nowo cieszyć się gładką buzią.

Używam tego produktu od: od 2 m-cy

szybko zadziałał :)

Sceptycznie podeszłam do zakupu tego kremu. Od lat mam problemy ze skóra rąk w zimie - są strasznie suche, pękają, tworzą się na nich ranki. Próbowałam bardzo wielu kremów i czasem trochę działały a czasem prawie wcale , problem rąk wciąż istnieje. Ten krem mam krótko - ale mam wrażenie że zadziałał już po jednym zastosowaniu, jestem w lekkim szoku, bo czerwona skóra rąk jakby zbladła, a szorstka skóra jest bardziej miękka. Będę jeszcze mocno testować ten krem - ocena na razie mocne 4 gwiazdki - jak pobędzie u mnie dłużej będę edytować i dopisywać co zaobserwowałam, może i przybędzie mu kolejna gwiazdka i stanie się moim Hitem.

Używam tego produktu od: kilka dni
Ilość zużytych opakowań: zaczęte pierwsze