Cetaphil PS (Lipoaktywny krem nawilżający do cery suchej i podrażnionej)

Cetaphil PS (Lipoaktywny krem nawilżający do cery suchej i podrażnionej)

Specjalistyczny preparat, który chroni i regeneruje skórę uszkodzoną w przebiegu schorzeń dermatologicznych i po zabiegach medycyny estetycznej. Cetaphil PS Lipoaktywny został stworzony dla silnie wysuszonej skóry: można go stosować nawet wtedy, kiedy doszło do uszkodzenia naskórka: złagodzi objawy nie wywołując pieczenia, poprawia efekty leczenia schorzeń dermatologicznych, które przebiegają z suchością skóry, przyspiesza proces odnowy skóry po zabiegach medycyny estetycznej takich jak: zabiegi laserowe, pilingi, dermabrazja, mezoterapia i inne.
Dzięki unikatowemu połączeniu składników zapewnia zaspokojenie trzech kluczowych potrzeb nawet najbardziej wymagającej skóry:
- ochrona - tworzy na skórze tzw. okluzyjny film ochronny, w jego skład wchodzą olej migdałowy, wazelina i dicapryl oraz silikony, które dodatkowo zmiękczają i wygładzają naskórek
- regeneracja - dzięki obecności witaminy E i silikonów działa kojąco, przeciwzapalnie i pobudza wzrost nowych komórek
- nawilżanie - zawiera glicerynę, która długotrwale zatrzymuje wodę na powierzchni skóry, jak i w jej głębszych warstwach.
Bez środków zapachowych. Niekomedogenny. Ma właściwości gojące i ochronne, zmiękcza i wygładza naskórek.

Skład: Aqua, Glycerin, Petrolatum, Dicapryl Ether, Dimethicone, Glycerin Stearate, Prunus Amygdauls Dulcis, Oil/Prunus,Amygdauls Dulcis (Sweet Almond) Oil, Cetyl Alcohol, PEG-30 Stearate, Acryltes/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Benzyl Alcohol, Dimethiconol, Disodium EDTA, Glyceryl Acrylate/Acrylic Acid Copolymer, Methylparaben, Phenoxyethanol, Propylene Glycol, Propylparaben, Sodium Hydroxide, Tocopherol, Tocopherol Acetate.

Cena: 30zł/ 100g

Strasznie ciężki

Kupiłam pod wpływem dobrych opinii na wizaz, żeby ratować moją przesuszoną, podrażnioną i łuszczącą się skórę (pod wpływem retinoidów). Niestety kompletna porażka. Krem jest strasznie tłusty i nie ważne ile go nałoże i tak się nie wchłania, pozostawiając tłustą i bardzo ciężką powłokę, lubie kremy, które zostawiaja ochronny film na twarzy, ale po tym czuje się jakbym się masłem wysmarowała, moja cera jest naprawde bardzo obciążona. Postanowiłam dać mu szansę mając nadzieje że z taką powłoką da rade nawilżyć i zmiękczyć moją cerę- ale niestety nie pomógł.

+duża pojemność
+niska cena
+nie podrażnia

-bardzo ciężki
-nie wchłania się
-rozpulchnia pory i powoduje ich zapychanie
-niezbyt praktyczna odkręcana tubka

Jeden z gorszych kremów jakie miałam, zużyłam go do rąk, ale tylko na noc ze względu na tą powłokę, ale i tu nie sprawdził się dobrze.....

Jeden z moich ulubieńców

Mam skórę suchą, z tendencją do trądziku. Ten krem naprawdę mile mnie zaskoczył. Zredukował znaczną część moich problemów.
+ skóra wygląda na zdrowszą
+ nawilża
+ redukuje zaczerwienienia
+ nie zapycha
+ nie podrażnia
+ nadaje się pod makijaż

- jest zbyt ciężki na lato

OK

Dobry do stosowania podczas kuracji dermatologicznych retinoidami czy kwasami. Pomaga ukoić wysuszoną i podrażnioną skórę. Wchłania się szybko, całkowicie.
Nie ma zapachu, co uważam za plus.
Nie poleciłabym go posiadaczkom/posiadaczom tłustej cery - może się okazać za ciężki i zapychać.

azjatycka pielęgnacja

Must have!

Moja skóra jest bardzo sucha i naczynkowa, krem poleciła mi dermatolog i bardzo się cieszę. Ten produkt wspaniale nawilża, odbudowuje i co najważniejsze nie zapycha i nie uczula! Skóra odrazu po nałożeniu nie jest już napięta, a dotyku jest jedwabiście gładka. Niestety kosmetyk nie sprawdził mi się pod makijaż, dziwnie się rolował i zbierał pod podkładem. Jednak stosuję go na noc i jestem bardzo zadowolona <3

Super!

Świetny krem bardzo mocno nawilżający. Moja skóra jest sucha, wrażliwa i naczynkowa, więc gorzej chyba być nie może, Krem mnie nie uczulił, nie powoduje ściągnięcia na twarzy, świetnie się wchłania, skóra po nim jest miękka. Nakładam także pod makijaż i również wszystko trzyma się idealnie. Polecam. :)

super!

uzywałam po zabiegach oczyszczajacych na twarz.. był jednym z niewielu, który nie zapychał a przy tym łagodził i nawilżał moja twarz.. wydajny, fajne opakowanie, ogółem byłam zadowolona. dzisiaj lecę po kolejne opakowanie!

Numer 1

Najlepszy krem jaki miałam. W momentach kiedy zmagam się z atopowym zapaleniem skóry działa kojąco jak lekarstwo. Nigdy mnie nie uczulił, nie podrażnia, głęboko nawilża. Nie zapycha! Jest bezzapachowy, co bardzo mi się podoba. Idealny dla wszystkich alergików i wrażliwców. Jest bardzo niepozorny. Niejednokrotnie próbowałam droższych kremów, polecanych przez farmaceutki, ale kończyło się to zawsze uczuleniem i pokornie wracałam do Cetaphilu. Jedynie nie podoba mi się opakowanie.

Dobry, ale nie pod oczy

Krem cudownie nawilża i koi podrażnienia. Od razu działa na podrażnione miejsce, czy to nogi po goleniu czy pupa niemowlaka. Na twarz też się dobrze sprawdza, jest bardzo gładziutka po użyciu. Niestety nie sprawdza jeśli chodzi o skórę pod oczami, a po to go głównie kupiłam. Krem jakby jednocześnie dział, ale i podrażniał, bo skóra wygląda dobrze, ale swędzi i spojówki są zaczerwienione. Musi mieć jakiś składnik który wywołuje podrażnienie. Ale do ciała świetnie się nadaje, raz na jakiś czas smaruje nim całe ciało i skóra jest zadowolona ^^ Wydajność to chyba tak średnio, szybko idzie jak się go używa do całego ciała.

Zapycha

bardzo ladnie nawilza, nie podraznia ani troche. na poczatku zostawial taka powloczke tlusta ale potem jakos sama zniknela. po okolo 3 tyg stosowania zaczal mnie okropnie zapychac. masakra, zaskorniki mialam nawet na policzkach. nie polecam. ale dam 2 gwiazki ze wzgledu na to, ze bardzo ladnie nawilzal

Mój krem pod oczy.

Używałam na całą twarz po retinoidach.
Super działał, koił, zabezpieczał i nawilżał.
Jest gęsty i &quot;bogaty&quot;.
Uzależniłam się od tej konsystencji i używam 2x dziennie pod oczy. Jestem bardzo zadowolona.

Ilość zużytych opakowań: 2 opakowania

Dobry

Cieszę się, że na niego trafiłam, po tygodniu codziennego stosowania widać dużą poprawę, szczególnie dla cery suchej jak moja.

PLUSY
wydajny
przy dłuższym stosowaniu:
nawilża
koi podrażnioną skórę
zmniejsza suche skórki

MINUSY
brzydko pachnie (podejrzewam, ze to przez lipidy miałam inny krem i też tak zalatywał)
ciężki i tłusty
nadaje się tylko na noc
nie jest to produkt cud, po 1 zastosowaniu nie ma super efektu
cena

Ilość zużytych opakowań: 1 duże

Krem jest świetny, na początku uzywałam od nich balsamu lecz jakis czas temu kupiłam ten krem, jest naprawdę super. Wkoncu nie mam suchych skórek które ciągle pojawiały mi się w okolicy nosa.
Dla osób z wrażliwą skórą również jak najbardziej się nadaje, czasami używam go też pod makijaż i w tym też super się sprawdza. Pozostawia delikatną warstewkę ochronną dzięki czemu mój podkład mineralny świetnie się z nim łączy.

Ilość zużytych opakowań: 1, duże