Galderma, Cetaphil PS (Lipoaktywny krem nawilżający do cery suchej i podrażnionej)

Sprawdź ceny produktu

Specjalistyczny preparat, który chroni i regeneruje skórę uszkodzoną w przebiegu schorzeń dermatologicznych i po zabiegach medycyny estetycznej. Cetaphil PS Lipoaktywny został stworzony dla silnie wysuszonej skóry: można go stosować nawet wtedy, kiedy doszło do uszkodzenia naskórka: złagodzi objawy nie wywołując pieczenia, poprawia efekty leczenia schorzeń dermatologicznych, które przebiegają z suchością skóry, przyspiesza proces odnowy skóry po zabiegach medycyny estetycznej takich jak: zabiegi laserowe, pilingi, dermabrazja, mezoterapia i inne.
Dzięki unikatowemu połączeniu składników zapewnia zaspokojenie trzech kluczowych potrzeb nawet najbardziej wymagającej skóry:
- ochrona - tworzy na skórze tzw. okluzyjny film ochronny, w jego skład wchodzą olej migdałowy, wazelina i dicapryl oraz silikony, które dodatkowo zmiękczają i wygładzają naskórek
- regeneracja - dzięki obecności witaminy E i silikonów działa kojąco, przeciwzapalnie i pobudza wzrost nowych komórek
- nawilżanie - zawiera glicerynę, która długotrwale zatrzymuje wodę na powierzchni skóry, jak i w jej głębszych warstwach.
Bez środków zapachowych. Niekomedogenny. Ma właściwości gojące i ochronne, zmiękcza i wygładza naskórek.

Skład: Aqua, Glycerin, Petrolatum, Dicapryl Ether, Dimethicone, Glycerin Stearate, Prunus Amygdauls Dulcis, Oil/Prunus,Amygdauls Dulcis (Sweet Almond) Oil, Cetyl Alcohol, PEG-30 Stearate, Acryltes/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Benzyl Alcohol, Dimethiconol, Disodium EDTA, Glyceryl Acrylate/Acrylic Acid Copolymer, Methylparaben, Phenoxyethanol, Propylene Glycol, Propylparaben, Sodium Hydroxide, Tocopherol, Tocopherol Acetate.

Cena: 30zł/ 100g

Moj ulubiony

W koncu krem, ktory naprawde nawilza. Czuje ze po jego uzyciu moja skora jest ukojona i odpoczywa po calym dniu. Lekka konsystencja, nie jest tłusty a treściwy, szybko się wchłania pozostawiajac nawilzenie. Stosuje codziennie rano i wieczorem krem z olejkiem avokado lub z pestek arbuza. Nadaje sie pod makijaz.

Pewniak

Mam nadzieję że nigdy nie wycofają tego kremu..
Uratował mnie wielokrotnie. Sięgnęłam po niego pierwszy raz, gdy dostałam bardzo silnego uczulenia po kosmetyku z drogerii. Moja twarz była w opłakanym stanie - bordowa, wyglądałam jak poparzona. On pomógł ukoić swędzenie. Po tygodniu codziennego używania moja skóra wracała do normalności. Po dwóch tygodniach wszystko zniknęło i było dobrze. Jak dobrze że trafiłam na ten produkt. Pomógł mi nie tylko raz...a wielokrotnie gdy uczulenie powracało. Jest to jeden z nielicznych kosmetyków, któremu ufam. Wiem że mnie nie zawiedzie. Co prawda po nałożeniu na twarz, skóra jest tłusta, świecąca sie-dlatego używam go na noc. Cena nie należy do najtańszych ale jego działanie rekompensuje mi wszystko. Opakowanie mogłoby być inne, ale nie przeszkadza aż tak bardzo. Polecam ten krem szczególnie osobą które tak jak ja dostały silnej reakcji alergicznej na jakiś kosmetyk, oraz osobą po różnych zabiegach kosmetycznych i dermatologicznych.

Dobry na zimę

Kosmetyczka zaleciła mi jego stosowanie po zabiegu laserowym usuwania blizn, że niby dobrze regeneruje, utrzymuje skórę w odpowiednim nawilżeniu, zapobiega przesuszeniu i generalnie działa na skórę jak ochronna maska. No i miała rację :) Krem jest świetny i ma same dobre strony. Jest zapakowany w wygodną tubę, wystarczy niewielka ilość, by posmarować całą twarz. Wadą jest wysoka cena, ale jedno opakowanie wystarcza mi na pół roku.

Ratunek dla skóry

Cetaphil stosowałam po zabiegach dermatologicznych gdzie skóra schodziła z mojej twarzy płatami, była ściągnięta i bardzo swędziała. Krem przyniósł ukojenie i uczucie nawilżenia, bardzo szybko się wchłaniał co było dużym plusem przy podranionej skórze twarzy.
Krem przyspiesza gojenie się ran i stanów zapalnych, łagodzi wszelkie podrażnienia i dogłębnie nawilża. Jedynym minusem do którego można się przyczepić na siłę to cena, ale płacimy za jakość, a krem sam w sobie jest bardzo wydajny więc wystarczy nam na długo.

Przeciętniak

Zaleceniem kosmetyczki do stosowania po zabiegu laserowym usuwania blizn. Krem dość drogi, bo ok 50 zł w aptece. Wygodna forma tuby, krem bardzo wydajny, gęsty. Wystarcza niewielka ilość, by posmarować całą twarz. Krem nie pachnie, po wchłonięciu zostaje na twarzy błyszczący lekko tłusty film. Mnie nie przypadł do gustu, nawet pogorszył stan cery.

Dobry krem do rąk ;)

Nabyłam ten krem, gdy zmagałam się z trądzikiem. Został mi przepisany przez panią dermatolog przy kuracji Izotekiem (na którą się nie zdecydowałam, bo znalazłam lepszy sposób). Krem jest dobry, ale nie świetny. Nawilża, dobrze się rozsmarowywuje, ale dla mnie jest jakby za ciężki. Być może nie potrafiłam się przerzucić na ten krem po łagodzącym Białym Jeleniu (który jest dla mnie hitem do tej pory). Dlatego zdecydowałam, że Cetaphil będę używać jako krem do rąk i z racji tego, że jest bezzapachowy sprawdza się nieźle :)

Pomógł mi, po 4 dniach skóra wróciła do formy :)

Krem używam od ok 2 tygodni na noc i rano pod makijaż. Przez ekstremalne mrozy w ostatnim czasie oraz stosowanie olejku na twarz moja skóra dostała uczulenia, przesuszyła się do takiego stopnia, że zaczęła swędzieć i łuszczyć się głównie wokół ust. Żaden krem nawilżający sobie z tym nie radził, podkład wyglądał źle - mimo, że używam nawilżającego.
Do apteki wybrałam się po ten krem po przeczytaniu kilku pozytywnych opinii a także za radą dermatologa (jednak on głównie mi radził balsam z tej serii do ciała i twarzy). Podczas zakupu aptekarka sugerowała, że ten krem jest wyjątkowo ciężki i po dłuższym czasie stosowania może zapychać. Moja skóra jest bardzo sucha, mega wrażliwa i naczynkowa więc bardzo się obawiałam tego kremu.
Na razie od 2 tygodni krem sprawuje się świetnie. Po ok 4 dniach stosowania na noc i rano skończył się problem z łuszczącą się skórą wokół ust. Skóra jest w coraz lepszej kondycji. Krem dobrze współgra z bazą pod makijaż i podkładem - jednak pewnie pod makijaż nie sprawdzi się u każdego. Po 2 tygodniach stosowania mogę polecić, jednak na prawdziwą opinie przyjdzie czas po ok 3 miesiącach stosowania. Jeśli nie sprawdzi się do stosowania na co dzień długi czas to po prostu będzie moim ratunkiem w sytuacjach wyjątkowych w zimie ;)

Dobry krem

Krem stosuje pod makijaż.Bardzo dobrze nawilża cerę,szybko się wchlania.,nie podrażnia cery.jest wydajny.cena do jakość jest niska.idalny na zimę.utrzymuhe barierę lipidową.

Nie mogę bez niego funkcjonować :)

Mam atopowe zapalenie skóry, więc często stosuję go na dłonie, całe ręce i nogi. Używam go też często na noc do twarzy, świetnie nawilża i regeneruje.
Mam cerę mieszaną z tendencją do tłustej, więc na dzień się dla mnie nie nadaje, ale na noc jak najbardziej. Używam go codziennie do rąk, prewencyjnie, zawsze noszę go ze sobą. Dla mnie jest bezzapachowy, ale m.in. dzięki temu jest odpowiedni dla mojej skóry z zapaleniem.

Nie pomogł

Stosowałem go przy kuracji izotretynoina zewnetrzną. Krem używałem na dzien. Niestety nie wchłaniał sie (nie wiem skad komentarze się sie wchłania) powstawała paskudna powłoka na skórze. Co mi chłopakowi przeszkadzało, gdziekolwiek wychodziłem nie mogłem go stosować się się świeciłem. Zauważyłem tez ze powodował porszenie tradziku a rzekomo nie zapycha Niestety zmieniam go na cos innego

Uratował mnie nie raz

Jeśli chodzi o krem nawilżający, to nadal nie znalazłam ideału. Mam jednak kilka pozycji, które nigdy nie zawodzą i zawsze się sprawdzają. Tak na przykład jest z tym kremem. Po raz pierwszy zakupiłam go mając podrażnioną, przesuszoną skórę po kuracji kwasami, wówczas przy regularnym stosowaniu naprawił ją i uratował.

Kolejna próba również była związana ze złym stanem mojej cery, która była niesamowicie mocno przesuszona. Takie nawilżające produkty, które są lekkie, mają w składzie kwas hialuronowy zazwyczaj dają efekt wow, błyskawicznie się wchłaniają, ale nie dają takiego wieloetapowego, zauważalnego poprawienia cery.

Ten krem spisał się u mnie doskonale. Fakt jest dosyć cięzki, stosowany w nadmiarze może lekko zapchać, ale na pewno również skutecznie nie tylko nawilża skórę, ale i zatrzymuje wilgoć, a także przede wszystkim sprawia, że staje się ona bardziej samodzielna jeśli chodzi o nawilżanie i regenerację.

+skuteczność, która pojawia się z czasem przy regularnym stosowaniu
+bardzo przyjemna konsystencja
+sprawdza się o każdej porze roku
+można nałożyć go nawet pod makijaż, ale wtedy bardzo cienką warstwę
+niesamowita wydajność
+brak zbędnych substancji zapachowych w składzie
+stosunek jakości do ceny
+pielęgnacja
+zmiękczenie
+odżywienie
+natłuszczenie

Wady

Jeśli ktoś jest w trakcie kuracji kwasami, retinoidami, czy też po prostu pracuje w klimatyzowanym pomieszczeniu, albo po prostu ma tendencje do przetłuszczania się skóry to na pewno powinien ten krem wypróbować, dla mnie to pewniak, jakich niestety nadal ciągle jest zbyt mało na rynku.

Strasznie ciężki

Kupiłam pod wpływem dobrych opinii na wizaz, żeby ratować moją przesuszoną, podrażnioną i łuszczącą się skórę (pod wpływem retinoidów). Niestety kompletna porażka. Krem jest strasznie tłusty i nie ważne ile go nałoże i tak się nie wchłania, pozostawiając tłustą i bardzo ciężką powłokę, lubie kremy, które zostawiaja ochronny film na twarzy, ale po tym czuje się jakbym się masłem wysmarowała, moja cera jest naprawde bardzo obciążona. Postanowiłam dać mu szansę mając nadzieje że z taką powłoką da rade nawilżyć i zmiękczyć moją cerę- ale niestety nie pomógł.

+duża pojemność
+niska cena
+nie podrażnia

-bardzo ciężki
-nie wchłania się
-rozpulchnia pory i powoduje ich zapychanie
-niezbyt praktyczna odkręcana tubka

Jeden z gorszych kremów jakie miałam, zużyłam go do rąk, ale tylko na noc ze względu na tą powłokę, ale i tu nie sprawdził się dobrze.....

Jeden z moich ulubieńców

Mam skórę suchą, z tendencją do trądziku. Ten krem naprawdę mile mnie zaskoczył. Zredukował znaczną część moich problemów.
+ skóra wygląda na zdrowszą
+ nawilża
+ redukuje zaczerwienienia
+ nie zapycha
+ nie podrażnia
+ nadaje się pod makijaż

- jest zbyt ciężki na lato