Klub Recenzentki Kody rabatowe Konkursy i testy

Galderma, Cetaphil PS (Lipoaktywny krem nawilżający do cery suchej i podrażnionej)

Specjalistyczny preparat, który chroni i regeneruje skórę uszkodzoną w przebiegu schorzeń dermatologicznych i po zabiegach medycyny estetycznej. Cetaphil PS Lipoaktywny został stworzony dla silnie wysuszonej skóry: można go stosować nawet wtedy, kiedy doszło do uszkodzenia naskórka: złagodzi objawy nie wywołując pieczenia, poprawia efekty leczenia schorzeń dermatologicznych, które przebiegają z suchością skóry, przyspiesza proces odnowy skóry po zabiegach medycyny estetycznej takich jak: zabiegi laserowe, pilingi, dermabrazja, mezoterapia i inne.
Dzięki unikatowemu połączeniu składników zapewnia zaspokojenie trzech kluczowych potrzeb nawet najbardziej wymagającej skóry:
- ochrona - tworzy na skórze tzw. okluzyjny film ochronny, w jego skład wchodzą olej migdałowy, wazelina i dicapryl oraz silikony, które dodatkowo zmiękczają i wygładzają naskórek
- regeneracja - dzięki obecności witaminy E i silikonów działa kojąco, przeciwzapalnie i pobudza wzrost nowych komórek
- nawilżanie - zawiera glicerynę, która długotrwale zatrzymuje wodę na powierzchni skóry, jak i w jej głębszych warstwach.
Bez środków zapachowych. Niekomedogenny. Ma właściwości gojące i ochronne, zmiękcza i wygładza naskórek.

Skład: Aqua, Glycerin, Petrolatum, Dicapryl Ether, Dimethicone, Glycerin Stearate, Prunus Amygdauls Dulcis, Oil/Prunus,Amygdauls Dulcis (Sweet Almond) Oil, Cetyl Alcohol, PEG-30 Stearate, Acryltes/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Benzyl Alcohol, Dimethiconol, Disodium EDTA, Glyceryl Acrylate/Acrylic Acid Copolymer, Methylparaben, Phenoxyethanol, Propylene Glycol, Propylparaben, Sodium Hydroxide, Tocopherol, Tocopherol Acetate.

Cena: 30zł/ 100g

Dobry krem

Krem stosuje pod makijaż.Bardzo dobrze nawilża cerę,szybko się wchlania.,nie podrażnia cery.jest wydajny.cena do jakość jest niska.idalny na zimę.utrzymuhe barierę lipidową.

Nie mogę bez niego funkcjonować :)

Mam atopowe zapalenie skóry, więc często stosuję go na dłonie, całe ręce i nogi. Używam go też często na noc do twarzy, świetnie nawilża i regeneruje.
Mam cerę mieszaną z tendencją do tłustej, więc na dzień się dla mnie nie nadaje, ale na noc jak najbardziej. Używam go codziennie do rąk, prewencyjnie, zawsze noszę go ze sobą. Dla mnie jest bezzapachowy, ale m.in. dzięki temu jest odpowiedni dla mojej skóry z zapaleniem.

Nie pomogł

Stosowałem go przy kuracji izotretynoina zewnetrzną. Krem używałem na dzien. Niestety nie wchłaniał sie (nie wiem skad komentarze się sie wchłania) powstawała paskudna powłoka na skórze. Co mi chłopakowi przeszkadzało, gdziekolwiek wychodziłem nie mogłem go stosować się się świeciłem. Zauważyłem tez ze powodował porszenie tradziku a rzekomo nie zapycha Niestety zmieniam go na cos innego

depilacja brwi

Uratował mnie nie raz

Jeśli chodzi o krem nawilżający, to nadal nie znalazłam ideału. Mam jednak kilka pozycji, które nigdy nie zawodzą i zawsze się sprawdzają. Tak na przykład jest z tym kremem. Po raz pierwszy zakupiłam go mając podrażnioną, przesuszoną skórę po kuracji kwasami, wówczas przy regularnym stosowaniu naprawił ją i uratował.

Kolejna próba również była związana ze złym stanem mojej cery, która była niesamowicie mocno przesuszona. Takie nawilżające produkty, które są lekkie, mają w składzie kwas hialuronowy zazwyczaj dają efekt wow, błyskawicznie się wchłaniają, ale nie dają takiego wieloetapowego, zauważalnego poprawienia cery.

Ten krem spisał się u mnie doskonale. Fakt jest dosyć cięzki, stosowany w nadmiarze może lekko zapchać, ale na pewno również skutecznie nie tylko nawilża skórę, ale i zatrzymuje wilgoć, a także przede wszystkim sprawia, że staje się ona bardziej samodzielna jeśli chodzi o nawilżanie i regenerację.

+skuteczność, która pojawia się z czasem przy regularnym stosowaniu
+bardzo przyjemna konsystencja
+sprawdza się o każdej porze roku
+można nałożyć go nawet pod makijaż, ale wtedy bardzo cienką warstwę
+niesamowita wydajność
+brak zbędnych substancji zapachowych w składzie
+stosunek jakości do ceny
+pielęgnacja
+zmiękczenie
+odżywienie
+natłuszczenie

Wady

Jeśli ktoś jest w trakcie kuracji kwasami, retinoidami, czy też po prostu pracuje w klimatyzowanym pomieszczeniu, albo po prostu ma tendencje do przetłuszczania się skóry to na pewno powinien ten krem wypróbować, dla mnie to pewniak, jakich niestety nadal ciągle jest zbyt mało na rynku.

Strasznie ciężki

Kupiłam pod wpływem dobrych opinii na wizaz, żeby ratować moją przesuszoną, podrażnioną i łuszczącą się skórę (pod wpływem retinoidów). Niestety kompletna porażka. Krem jest strasznie tłusty i nie ważne ile go nałoże i tak się nie wchłania, pozostawiając tłustą i bardzo ciężką powłokę, lubie kremy, które zostawiaja ochronny film na twarzy, ale po tym czuje się jakbym się masłem wysmarowała, moja cera jest naprawde bardzo obciążona. Postanowiłam dać mu szansę mając nadzieje że z taką powłoką da rade nawilżyć i zmiękczyć moją cerę- ale niestety nie pomógł.

+duża pojemność
+niska cena
+nie podrażnia

-bardzo ciężki
-nie wchłania się
-rozpulchnia pory i powoduje ich zapychanie
-niezbyt praktyczna odkręcana tubka

Jeden z gorszych kremów jakie miałam, zużyłam go do rąk, ale tylko na noc ze względu na tą powłokę, ale i tu nie sprawdził się dobrze.....

Jeden z moich ulubieńców

Mam skórę suchą, z tendencją do trądziku. Ten krem naprawdę mile mnie zaskoczył. Zredukował znaczną część moich problemów.
+ skóra wygląda na zdrowszą
+ nawilża
+ redukuje zaczerwienienia
+ nie zapycha
+ nie podrażnia
+ nadaje się pod makijaż

- jest zbyt ciężki na lato

OK

Dobry do stosowania podczas kuracji dermatologicznych retinoidami czy kwasami. Pomaga ukoić wysuszoną i podrażnioną skórę. Wchłania się szybko, całkowicie.
Nie ma zapachu, co uważam za plus.
Nie poleciłabym go posiadaczkom/posiadaczom tłustej cery - może się okazać za ciężki i zapychać.

Must have!

Moja skóra jest bardzo sucha i naczynkowa, krem poleciła mi dermatolog i bardzo się cieszę. Ten produkt wspaniale nawilża, odbudowuje i co najważniejsze nie zapycha i nie uczula! Skóra odrazu po nałożeniu nie jest już napięta, a dotyku jest jedwabiście gładka. Niestety kosmetyk nie sprawdził mi się pod makijaż, dziwnie się rolował i zbierał pod podkładem. Jednak stosuję go na noc i jestem bardzo zadowolona <3

Super!

Świetny krem bardzo mocno nawilżający. Moja skóra jest sucha, wrażliwa i naczynkowa, więc gorzej chyba być nie może, Krem mnie nie uczulił, nie powoduje ściągnięcia na twarzy, świetnie się wchłania, skóra po nim jest miękka. Nakładam także pod makijaż i również wszystko trzyma się idealnie. Polecam. :)

super!

uzywałam po zabiegach oczyszczajacych na twarz.. był jednym z niewielu, który nie zapychał a przy tym łagodził i nawilżał moja twarz.. wydajny, fajne opakowanie, ogółem byłam zadowolona. dzisiaj lecę po kolejne opakowanie!

Numer 1

Najlepszy krem jaki miałam. W momentach kiedy zmagam się z atopowym zapaleniem skóry działa kojąco jak lekarstwo. Nigdy mnie nie uczulił, nie podrażnia, głęboko nawilża. Nie zapycha! Jest bezzapachowy, co bardzo mi się podoba. Idealny dla wszystkich alergików i wrażliwców. Jest bardzo niepozorny. Niejednokrotnie próbowałam droższych kremów, polecanych przez farmaceutki, ale kończyło się to zawsze uczuleniem i pokornie wracałam do Cetaphilu. Jedynie nie podoba mi się opakowanie.

Dobry, ale nie pod oczy

Krem cudownie nawilża i koi podrażnienia. Od razu działa na podrażnione miejsce, czy to nogi po goleniu czy pupa niemowlaka. Na twarz też się dobrze sprawdza, jest bardzo gładziutka po użyciu. Niestety nie sprawdza jeśli chodzi o skórę pod oczami, a po to go głównie kupiłam. Krem jakby jednocześnie dział, ale i podrażniał, bo skóra wygląda dobrze, ale swędzi i spojówki są zaczerwienione. Musi mieć jakiś składnik który wywołuje podrażnienie. Ale do ciała świetnie się nadaje, raz na jakiś czas smaruje nim całe ciało i skóra jest zadowolona ^^ Wydajność to chyba tak średnio, szybko idzie jak się go używa do całego ciała.