La Roche Posay, Effaclar Mat (Sebo - regulujący krem nawilżający przeciw błyszczeniu skóry)

Wskazania: skóra tłusta. Odpowiednie dla skóry wrażliwej. Nietłusta konsystencja. Udowodniony, długotrwały efekt matujący. Nie zatyka porów. Testowany pod kontrolą dermatologiczną.
Dzień po dniu, działa podwójnie - przeciw błyszczeniu skóry, oraz zmniejsza pory. Z połączeniem:
Sebulyse, nowa sebo - regulująca substancja aktywna, silniejsza w działaniu od cynku, wyselekcjonowana dzięki swoim właściwościom regulacji produkcji sebum u jego źródła.
Nietłusta konsystencja, wzbogacona mikro gąbeczkami które absorbują sebum, oraz perlitem, co skutkuje efektem matującym po aplikacji kremu.
Natychmiastowo nawilża i matuje skórę. Dzień po dniu skóra jest matowa, pory są zwężone, produkcja sebum jest uregulowana.
Działanie przeciw błyszczeniu skóry:
- 100 % produkt nie zostawia tłustego filmu,
- 94 % natychmiastowy efekt matujący,
- 90% dzień po dniu, skóra jest matowa.
Przeciw rozszerzonym porom:
- 94% Powierzchnia skóry jest gładka,
- 76% Pory są zmniejszone,
- 76% Pory są mniej widoczne.
Dla lepszej kondycji skóry:
- 98% powierzchnia skóry jest jednolita,
- 96% skóra jest gładka,
- 90% skóra wygląda zdrowo.
Kosmetyczne badanie kliniczne pod kontrolą dermatologiczną, auto - ocena po 4 tygodniach, 150 kobiet.

na dzień
krem
50 – 100ml
w tubce

Średniak

Krem Effaclar Mat ma przyjemną konsystencję i dobrze się rozprowadza. Całkiem nieźle się wchłania, chociaż czasem potrafi zostawić powłoczkę. Jeśli chodzi o działanie to dobrze nawilża, nie podrażnia i nie ściąga skóry, jednak nie zauważyłam jakiego spektakularnego zmatowienia. Moja mieszana cera w połączeniu z tym kosmetykiem zachowuje się identycznie jak ze zwykłym kremem nawilżającym. Na plus brak zapachu. Po zużyciu całego opakowanie nie zauważyłam zapychania czy innych niechcianych niespodzianek na twarzy.

Beznadziejny

Jestem bardzo rozczarowana bo spodziewałam się czegoś zupełnie innego, tym czasem krem zupełnie nie działa, tzn matuje na 5 minut, nie zwęża porów, kiepsko rozprowadza się na nim podkład. Mam cerę tłustą i nie widzę żadnej różnicy bez kremu i z kremem. Szkoda mi tylko wydanych pieniędzy.

Cudo!

Od kiedy pamiętam mam problemy z błyszczeniem skóry w strefie T. Żadne inne produkty nie radziły sobie z nieestetycznym błyszczeniem. Matujący podkład oraz puder również nie spełniały moich oczekiwań. Ten krem sprawił, że moja cera w końcu wygląda estetycznie, nawet po całym dniu w makijażu. Konsystencja jest bardzo lekka i szybko się wchłania. Pozostawia skórę nawilżona, matową o zdrowym kolorycie. Jedynym minusem tego kremu jest dość wysoka cena, ale czego się nie robi dla pięknej skóry. Z dnia na dzień moja cera wygląda coraz lepiej, polecam!

Lubię go

Dobry. Nie jest może cudowny i bez wad ale jeden z tych w których obietnica matu ma jakieś znaczenie. Używam go naprzemiennie z innym kremem. Muszę go zmieniać ponieważ moja twarz szybko się do niego przyzwyczaja. Trzeba jednak przyznać że ładnie matuje. Zauważyłam też że dobrze nawilża i wygładza. Buzia wygląda zdrowo i promiennie. Dodatkowo współgra z każdym podkładem. Suche skórki nie odstają. Dobry krem ale cena trochę zbyt wysoka.
Najlepszy z całej mojej nawilżeniowej trójcy od LRP.

Produkt na miarę la roche posay

Kupiłam go, żeby "sparować" go z kremem la roche posay effaclar duo. Kremu matującego używam na dzień pod makijaż - świetnie się sprawdza, a duo na noc, żeby zwalczył niedoskonałości. Krem jest bardzo wydajny, bo niewielka ilość wystarcza na całą twarz, i skuteczny, ponieważ trwale matuje.

Zakochana!

Przeszłam przez męki i bóle szukając idealnego kremu matującego, no i w końcu trafiłam na to cudo!
Moja skóra STRASZNIE szybko się przetłuszcza, potrafię się świecić już po godzinie od nałożenia podkładu i pudru matującego:/ Dopiero ten krem sprawił że makijaż wytrzymuje całonocną zabawę :)
W połączeniu z podkładem z revlona, skóra jest matowa na długooooo :)

Dobry

Zacznę od tego, że kupiłam ten krem przez pomyłkę, bo chciałam inny, ale w domu doszłam do wniosku, że chociaż nie jest dedykowany dla mojej skóry, to sobie go przetestuje i tak. Dlaczego nie jest dedykowany dla mnie? Otóż dlatego że moja skóra jest mieszana w stronę suchej i podoba mi się taki efekt 'dewy skin', nie lubię megamatu na buzi. A ten krem rzeczywiście megamat daje.
Zapach jest podobny jak w zwyczajnym Effaclarze, ja akurat go lubię, więc dla mnie na plus, działanie tego kremu też spoko, dobrze nawilżał pomimo tego, że miał matowić. Nie wysuszył mi skóry, nie uczulił, nie zrobił żadnej krzywdy. Wchłaniał się też dobrze i szybko. Miło było go wypróbować i krzywdy mi nie zrobił, ale też mat nie jest u mnie zbytnio pożadany, także ten kremik jest nie dla mnie. Jeśli jednak szukacie takiego efektu w kremie, to polecam wypróbować, bo nie będziecie zawiedzione.

Genialny

Dosc wydajny, stosowalam go ponad pol roku, gdy sie skonczyl rozcielam opakowanie i resztek starczylo na 2 tyg. Konstystencja lekka, swieza, ladnie pachnaca. Jak po umyciu buzi (zelem la roche posay lipicar) kolo godz 10, 11, to buzia ZACZELA SIE swiecic kolo godziny 18, a wieczorem jak juz sie mylam (23.00) byla juz tlusta. Mam skore dosc tlusta, po tradziku wieloletnim, wiec jestem dosc zadowolona. Polecam. Aaa, dodam ze kupilam go w Londynie za ok 13 £, nie wiem jakie sa polskie produkty, wiem ze gorsze. Wiec moze dlatego taki jest dobry moj krem,

Krem kupiłam w aptece podczas dermokonsultacji. Chwalę sobie. Spełnia swoją funkcję, nie wysusza, nawilża, matuje. Idealny pod makijaż ale już chyba potrzebuję zmian. :) Skóra się chyba przyzwyczaiła i słabiej działa. Ostatnimi dniami jakoś wydzielanie sebum się wzmożyło po 8 h pracy obserwuję jedną, wielką, błyszczącą twarz. Jedynym minusem jest cena. W aptece to jakieś 70-90 zł.

Najlepszy!

Zdecydowanie mój najlepszy krem matujący. Matuje w stopniu średnim do mocnego, ale wygląda to naturalnie. Nie wysusza, ma świetną konsystencję, która szybko się wchłania. Nie należy do najtańszych, ale można go znaleźć w promocji i wtedy jest trochę bardziej przystępny. Idealny stosunek jakości do ceny.

Najlepszy krem na błyszczenie się skóry

Moim zdaniem spełnia obietnicę producenta. U mnie błyszczy się tylko czoło, więc ten krem spełnia moje oczekiwania, widać po nałożeniu że skóra na czole jest zmatowiona i efekt trwa praktycznie cały dzień. Jedyna wada to cena, która jest za duża jak dla mnie.

Niezły!

Dostałam od koleżanki i muszę przyznać, że byłam z niego zadowolona. Ma sporo plusów:
- wydajny,
- o lekkiej konsystencji,
- nie zapycha,
- wygodne opakowanie w tubce,
- przyjemny zapach,
- szybko się wchłania,
- nawilża bez przeciążania skóry.

Nie zauważyłam działania na błyszczenie się cery, mimo posiadania mieszanej skóry. Akurat dla mnie to nie ma zbytniego znaczenia już, bo trudno w ogóle to opanować. Wg mnie krem się sprawdził, bo nadawał się pod makijaż, skóra nie była obciążona i nawilżał niepowodując dodatkowych krostek. Może sięgnę po niego ponownie.