Klub Recenzentki Kody rabatowe Konkursy i testy

Facelle, Waschlotion Sensitive (Płyn do higieny intymnej)

Facelle, Waschlotion Sensitive (Płyn do higieny intymnej)

Wyjątkowo delikatny płyn do higieny intymnej. Nie zawiera mydła. Opracowany specjalnie do codziennego mycia i pielęgnacji strefy intymnej, optymalnie dopasowany do jej pH. Płyn nadaje się również do delikatnego mycia całego ciała.

Podrażnia :(

Skuszona pozytywnymi opiniami kupiłam ten kosmetyk. Niestety już któryś raz z kolei po jakimś czasie od użycia zaczynam czuć pieczenie i dyskomfort.
Coś jednak w tym składzie podrażnia. Mimo wszystko właśnie za ten skład dodaję jedną gwiazdkę. Bo jednak nie ma tu jakichś zdzieraków. Coś jednak niestety jest nie tak. Płyn zużyję jako żel do ciała :)

Świetny kosmetyk

Uwielbiam ten kosmetyk!
Oczywiście został kupiony w Rossmannie za ok.6 zł.
Produkt jest zamknięty w opakowaniu 300 ml i jak dla mnie jest bardzo wydajny dzięki konsystencji,która jest gęściejsza.
Zapach jest niedrażniący i delikatny.
Płyn dobrze myję i odświeża,a do tego nie podrażnia.
Spełnia swoją funkcję w 100 % :)
Używam go również do mycia twarzy,bo oczyszcza ją i nie wysusza,a przy regularnym używaniu zmniejsza niespodzianki :)

Ulubieny ;)

Używałam go na początku tylko zgodnie z przeznaczeniem i tu sprawdza się świetnie. Nie podrażnia i nie wysusza - brak silnych chemicznych detergentów sprawia że do mycia ultra delikatnych okolic intymnych płyn nadaje się idealnie.
Poza tym myję nim włosy. Ma niskie ph, więc moim farbowanym kudełkom pasuje jak żaden inny szampon. Zastępuje mi też żel do twarzy. Zmywa makijaż i wszystko inne co zbiera się na twarzy w ciągu całego dnia. Kosztuje grosze i kupimy go w każdym Rossmannie. Naprawdę fajny, wielofunkcyjny kosmetyk, który pozwala zaoszczędzić bo można go używać do całego ciała.

Do czego służą te przedmioty? [Odpowiadają mężczyźni]

Kwc to nie jest

Kupiłam tylko ze względu na bardzo wysokie oceny. Fakt niskiej ceny zadziałał idealnie. Produkt wylądował szybciej w koszyku, niż zdejmuje majtki.
Duża butla, niska cena i niby genialny kosmetyk. Zgadzam się co do dwóch pierwszych punktów. Jeśli chodzi o zawartość opakowania, stwierdzam, że daleko mu do ideału. No cóż. Każdy ma swoje humory. Produkt nie jest zły, ale dla wymagających klientów się nie nadaje. W kwestii płynów "PILVA" wygrywa.

Nie dla mnie

Skusiła mnie głównie niska cena i napis "sensitive" :) ale nie sprawdza się ten płyn w moim przypadku. Denerwuje mnie jego konsystencja - "przylepia się", trudno go spłukać, a poza tym chyba słaby z niego "sensitive", skoro wywołuje u mnie uczucie swędzenia - przypuszczam, że trochę przesusza.

Uniwersalny nie tylko do higieny intymnej

Płynu używałam najczęściej jako delikatnego szamponu do włosów ale także zgodnie z przeznaczeniem i jako żel do twarzy. W każdym z wymienionych przypadków sprawdził się świetnie. Jest idealny do codziennego mycia włosów jako produkt bez SLS, stosowałam go przy wysuszeniu skalpu i zwiazanym z tym łupieżem i świetnie się sprawdził, oczyszczał bez podrażnień i wspomagał regenrację skóry.

fajna jakość, fajna cena

Regularnie co jakiś czas wracam do tego produktu- nie podrażnia (wręcz przeciwnie- przynosi ulgę przy pieczeniu), jest uniwersalny i tani. Za tę cenę i łagodność w działaniu nie ma się czego czepiać.

Podrażnia...

Płyn stosowałam tylko i wyłacznie do higieny intymnej i pod tym kątem będę go oceniać.

Zaczynając od początku... Butelka wyglądem nie zachęca, jeśli ktoś wybiera produkty wizualnie. Ale podejrzewam, że taka stylistyka ma przywodzić na myśl produkty apteczne. Mniejsze z tym, nie to jest najważniejsze. Butelka zamknięta na klik. W podróży trzyma dobrze, nie otwiera się samoistnie, a jednocześnie nie ma problemu z otwarciem jej pod prysznicem. Płyn ma postać przezroczystego żelu o niezbyt ciekawym zapachu. Dobrze się pieni i jest piekielnie wydajny. Skład jest łagodny i ma w sobie wiele łagodzących substancji czynnych. Mógłby być ciut krótszy.
Przechodząc do najważniejszego, czyli działania... Na początku wszystko było jak najbardziej w porządku. Płyn dobrze mył, odświeżał, łagodził podrażnienia. Ale pod koniec czar prysł. Po myciu zaczęłam odczuwać swędzenie i pieczenie. Za długo był otwarty? A może miał zbyt zasadowe ph, co zdarza się rossmannowskim produktom. Nie mam pojęcia, ale mimo tylu zalet bez żalu zużyłam produkt i będę szukała czegoś lepszego.

Na duży plus również niska cena i dostępność w każdym Rossmannie.

uniwersalny ideał

Wiem, dodawanie 326 recenzji hitowego kosmetyku nie bardzo ma sens, ale czuję potrzebę podzielenia się swoimi wrażeniami ;)

To idealnie uniwersalny kosmetyk, sprawdzający się u mnie od stóp do głów. W tym roku szczególnie go doceniłam - pojechał ze mną na 3-tygodniowy wyjazd jako myjadło do wszystkiego i sprawdził się idealnie, jako:

- żel do higieny intymnej ;) - mam poważne problemy z infekcjami intymnymi i podrażnieniami (rower...), zwłaszcza na wyjazdach (mokry kostium kąpielowy, wiele godzin w aucie, upały). W tym roku po raz pierwszy nic mi się nie działo! Nie wiecie nawet jaka to ulga!

- mydło - mam bardzo suchą skórę, a na ramionach - rogowacenie okołomieszkowe. Żel wysusza mniej niż zwykłe mydła w płynie, nie pogorszył stanu skóry na ramionach. Udawało się to tylko znacznie droższym kosmetykom.

- szampon do włosów - długo szukałam takiego, który będzie zawierał łagodne detergenty, ale żadnych "oblepiaczy" - bez skutku. A okazuje się, że ideał miałam pod ręką (trzeba było się domyślić, skoro wszyscy narzekali, że utrudnia rozczesywanie!). Mam niskoporowate włosy, które obciąża wszystko i skórę głowy, która bardzo źle reaguje na SLS (Sodium LaurYL Sulphate), kłaki wypadają mi po nim garściami. Myślałam, że może zrezygnowanie też z SLES (S. LaurETH S.) pomoże, ale każdy delikatny szampon zawierał jakieś obciążające składniki. Nie wiem jeszcze, czy żel zredukował wypadanie włosów, ale zostawia je idealnie domyte, nie przyspiesza przetłuszczania, nie obciąża, czyli jest lepszy od 90% szamponów, które ostatnio testowałam. Super. Ale jak wspomniałam, mam zdrowe niskopory, które mają specyficzne wymagania.

A to wszystko za 4-5 zł :o

Używam go do wszystkiego. Umycie nim ciała, twarzy, czy włosów sprawdza się i nie robi żadnych szkód. Produkt nie najlepiej pachnie ale jego działanie jest niezłe.

nie przepadam

Jestem zaskoczona wchodząc na opinię i widzę, że każda kobieta przepada za nim. Niestety nie podzielam tego :
+ cena
+ delikatny zapach
- bardzo lepiący
- wylewa się za dużo
- nie nadaje się do mycia gąbeczek i pędzli

Hit wśród płynów do higieny intymnej

Naszukałam się wiele na temat płynów do higieny intymnej i za namową blogerki zdecydowałam się na ten płyn, dlaczego? Najważniejsze jest to, że nie ma składnika SLS, który powodował u mnie nawracające zapalenia okolic intymnych. Używam go teraz przez cały czas i nie zmienię na żaden inny płyn.