Garnier Fructis, Nutri - Gładki, Szampon wzmacniający włosy suche (stara wersja)

Zgłaszająca osoba: polly022

Szampon z odżywczymi mikroolejkami z owoców, przeznaczony do włosów suchych, szorstkich, trudnych do wygładzenia - do częstego stosowania. Zgodnie z obietnicami producenta produkt ma odżywiac włosy bez ich obciążania. Włosy mają być gładkie i błyszczące, pozostając wygładzone na długo.

Skład: Aqua, Sodium laureth Sulfate, Coco-Betaine, Laureth-5 Carboxylic Acid, Sodium Chloride, Trimethylsilylamodimethicone, Cocamide MIPA, CI 15985, CI 47005, Niacinamide, Saccharin Officinarium, Sodium Methylparaben, DMDM Hydrantoin, PPG-5-Ceteth-20, Polyquaternium-10, Camellia Sinensis, Pyrus Malus, Pyridoxide HCI, Persea Gratissima, Citric Acid, Citrus Limonum, Lauterth-12, Prunus Armeniaca, Parfum

Cena: ok. 10 zł / 250 ml

OK

Jako szampon spełnia swoje zadanie bardzo dobrze!
Plusy
+dobrze myje
+dobrze się pieni
+pięknie pachnie
+wygładza włosy

Co do działania wygładzającego to u mnie ono było ale w połączeniu z maseczką garniera!

Używam tego produktu od: 1 miesiąc
Ilość zużytych opakowań: 1 szampon

Zwykłe silikonowe mazidło

jakich wiele.
Szampon miał typowy "fructisowy" zapach, jak wszystkie kosmetyki z tej linii, perłowy kolor i nafaszerowany chemią skład.
Czy naprawdę wygładzał włosy? Wątpię, raczej je obciążał.
Szybko mi się po nim przetłuszczały, dodatkowo swędziała mnie skóra głowy.
Na pewno nie sięgnęłabym już po żadne szampony Garniera.

Używam tego produktu od: używałam jakiś czas temu
Ilość zużytych opakowań: może ze dwa

nie dla mnie

Oj, miałam wiele wiele tych fructisów,
kupowała je moja mama która jest chyba ich zwolenniczką ze względu na krótkie włosy.

Plusy:
+ tani jak na szampon
+ dobrze się pieni
+ dobrze myje
+ ladnie pachnie

I z plusów to chyba na tyle..

Minusy:
- Robi mi siano na głowie
- odstające kosmyki włosów
- nie wydajny
- po dłuższym stosowaniu wywołał łupiez którego nie mogłam się pozbyć
- nie odżywia
- włosy są bardzo ale to bardzo przesuszone

Nie umyję nim już wlosow nigdy wiecej,
jednak polecam dla osob z krotkimi wlosami.

Używam tego produktu od: kilka lat
Ilość zużytych opakowań: ok. 15

Konturowanie Smashbox

sklepowy bubel

Ja osobiście ubóstwiam odżywkę z tej serii. Myślałam, że szampon będzie równie rewelacyjny jak odżywka. Jednak myliłam się.
Plusy:
+cudowny zapach
+dobra cena
+dobra konsystencja
+wydajny
+dobrze się pieni
Minusy:
+w składzie dużo substancji drażniących
+nie oczyszczał zbyt dobrze
+wysuszył mi włosy
+spowodował łupież

Jako tako bardzo mnie do siebie Garnier zniechęcił. Chyba pozostanę wierna tylko odżywce...

Używam tego produktu od: kilka miesięcy temu

no coz...

po fructisie spodziewalabym sie czegos wiecej.
w przeciewienstwie do innych :
- nie pieni sie
- nie myje skutecznie
- obciaza wlosy i juz pod koniec dnia trzeba je znow myc

plucami sa jedynie zapach i ladne opakowanie. jak w kazdym produkcie tej firmy.

Używam tego produktu od: kilku tygodni
Ilość zużytych opakowań: jestem w polowie malego opakowania

Bardzo fajny.

Szampon jest bardzo fajny i nie żałuję, że go kupiłam.

+jest bardzo wydajny
+ ma ładny zapach
+pieni się dobrze
+nadaje blask włosom
+ jak dla mnie wystarczająco wygładza razem z odżywką, nie ma cudów ze coś całkiem nam wyprostuje włosy
- wiadomo otwarcie

Ogólnie jestem bardzo zadowolona, jednak nie mogłam go znaleźć dłuższy czas w drogeriach takich jak Rossmann, Natura czy Schlecker. Cena jak każdego szamponu.

Ilość zużytych opakowań: w trakcie drugiego

Nie do końca zgodne z obietnicami producenta.

Używałam wielu Fructisów, ale ten akurat mnie do siebie nie przekonał, przede wszystkim dlatego, że nie spełnił obietnic producenta nawet z najmniejszym stopniu:

- nie wygładził wcale
- nie ujarzmił
- nie nawilżył
- NIC nie zrobił!

W dodatku:
- splątał
- przesuszył
- spowodował, że włosy stały się niesforne

Cóż, jedyne co dobre w nim to może zapach i ładna zielona butelka oraz wydajność.
Może ktoś inny będzie z niego bardziej zadowolony.
Moje włosy mówią mu stanowcze NIE.

Ilość zużytych opakowań: jedno całe 250 ml

Jak najbardziej.

Z natury nie mam włosów trudnych do wygładzenia, więc nie wiem czy szampon pomaga osobom z tego typu problemami. Wg. mnie po użyciu produktu włosy są naprawdę czyste i świeże, dobrze się układają i przyjemnie pachną. Duża butla starcza na długo, a do tego niewiele kosztuje. Podsumowując- Szampon, chociaż nie jest rewelacyjny, doskonale spełnia swoją rolę kosmetyku do codziennej pielęgnacji.

Ilość zużytych opakowań: 4 buletki

Średni.

Kupiłam z nadzieją, że może jednak pomoże w zapanowaniu nad moja puszystą czupryną. Niestety, tak jak myślałam nie robi nic.
+myje,
+ dobrze się pieni,
+ nie obciąża.

- zapach średni,
- opakowań Fructisów nigdy nie lubiłam ze względu na ten malutki koreczek, który trudno otworzyć.

Nie kupię ponownie, bo jeśli mam wybierać pomiędzy szamponami, które nie robią nic, poza myciem, to decydującą kwestię ma zapach, a jak do tej pory najbardziej spodobał mi się Garnier "Mango i kwiat tiare".

Ilość zużytych opakowań: końcówka pierwszego

Świetny.

Mój szampon ;) używam go od bardzo bardzo dawna i zawsze się sprawdza. Włosy się po nim nie puszą to po pierwsze, a po drugie są mocniejsze i dużo bardziej lśniące. Do tego bardzo ładnie wygładza niesforne loczki i włosy po nim nie wyglądają jak "siano" lecz wydają się zdrowe i naprawdę pięknie się prezentują przynajmniej w moim przypadku (mam ciemne kasztanowe włosy, dość długie).
Przy tym naprawdę bardzo ładnie pachnie :)

Polecam.

Używam tego produktu od: bardzo dawna.
Ilość zużytych opakowań: bardzo dużo.

Bardz dobry.

Ten szampon powoduje że moje falowane włosy się nie puszą, są miękkie, lśniące i całkiem dobrze się układają. Są w całkiem dobrym stanie chociaż często je prostuję i suszę suszarką. Ogóle polecam ten szampon tym których włosy są niesforne i trudne do ułożenia, a na dodatek puszą się przy odrobinie wilgoci.
Na dodatek uwielbiam ten zapach. ;D

Wygładzał, ale przetłuszczał

Ten szamponik byłby naprawdę dobry dla moich włosów, gdyby ich tak okropnie nie przetłuszczał. Normalnie myję głowę co 2-3 dni, a przy nim musiałam codziennie.
Dość dobrze wygładzał włosy, jak na szampon. Były miększe, sam szampon ślicznie pachnie.
Jednak to obciążenie go dla mnie wyklucza.