Klub Recenzentki Kody rabatowe Konkursy i testy

Dermena, Szampon do włosów osłabionych nadmiernie wypadających z molekułą Regen7

Szampon dermena® przeznaczony jest do pielęgnacji włosów osłabionych nadmiernie wypadających. Dzięki zastosowaniu opatentowanej substancji czynnej pochodzenia witaminowego - molekuły Regen7 (chlorek 1-metylonikotynamidu, stanowiący metabolit witaminy PP) hamuje wypadanie włosów i stymuluje proces ich odrastania. Molekuła Regen7 wzmacnia mieszek włosowy, poprawiając jego odżywienie. Reguluje pracę gruczołów łojowych i chroni przed powstawaniem podrażnień. Włosy są mocniejsze, a skóra głowy odzyskuje naturalną równowagę.
Szampon może być używany w sposób ciągły. Pierwsze efekty związane z zahamowaniem wypadania włosów oraz ustępowaniem łojotoku obserwuje się zwykle w 3-4 tygodniu codziennego stosowania szamponu (rzadsze stosowanie może wydłużyć ten okres). Jego skuteczność została potwierdzona w badaniach dermatologicznych podczas regularnego stosowania przez okres 3 miesięcy:
- hamuje wypadanie włosów u 80% badanych
- wzmacnia i regeneruje włosy u 97% badanych
- zmniejsza przetłuszczanie się włosów u 70% badanych

bez fajerwerków, ale coś tam zadziałał

Trafiłam na ten szampon jakieś dwa lata temu, gdy szukałam w aptece czegoś wzmacniającego, a akurat ten szampon był w promocyjnej cenie (często jest) i farmaceutka poleciła mi go. Zauważyłam w tym czasie intensyfikację wypadania włosów, więc pierwszym podstawowym krokiem było szukanie dobrego szamponu.
Po kilku tygodniach zauważyłam poprawę, chociaż problem nie zniknął. Dzisiaj uważam, że lepszy przy tego rodzaju problemie jest dla mnie szampon wzmacniający z Dermedic, działa widoczniej.
Szampon z Dermeny jest dla mnie produktem, który w czasie, gdy włosy nie wypadają nadmiernie, wzmacnia je i stosowany regularnie jest w stanie zapobiec utracie kosmyków oraz je zregenerować. Ja tej regularności oczywiście nie miałam, ale wracam do tego szamponu co jakiś czas i stosuję go wymiennie z Dermedic. To są moje podstawowe produkty, ale oczywiście lubię testować inne kosmetyki, więc nie twierdze, że te dwa to moje jedyne wybory.
Polecam więc szampon osobom, które wiedzą, że mają tendencję do okresowego wypadania włosów. Szampon może temu zapobiec lub zmniejszyć przynajmniej ten kłopot.
Ponadto jest on w miarę wydajny (chociaż mogłoby być lepiej), to jest uzależnione od tego jak często myjemy włosy. Ja robię to codziennie, więc szybko zużywam. Jednak wystarcza mi ten szampon na ok. dwa miesiące. Poza tym, jak już wspominałam, często bywa w promocyjnej cenie (ja nie kupiłam go jeszcze w regularnej).
Produkt dobrze oczyszcza skórę głowy i włosy z codziennych zabrudzeń. Kosmyki aż skrzypią przy zmywaniu, a spłukuje się dobrze.
Nie wysusza skóry głowy, nie wywołuje łupieżu i nie przetłuszcza włosów.
Nie jest to krem typowo nawilżający, trzeba zastosować odrobinę odżywki (osobiście stosuję jedwabie) by mieć pewność, że włosy będą miękkie i nie będzie problemu z ich rozczesaniem. Oczywiście szampon nie powoduje wysuszenia włosów i ich plątania, ale nie zapewnia też idealnego nawilżenia (a skoro producent tego nie obiecuje, to nie ma się co czepiać).
Uważam, że kosmetyk wywiązuje się ze swojego zadania, jednak nie w takim stopniu jakbyśmy się spodziewali czytając opis na opakowaniu. Jednak przy systematycznym stosowaniu widać efekty. Mogę go polecić jako kuracja wzmacniająca, ale nie ratująca wypadające włosy.
Konsystencja jest lejąca, ale dzięki małemu otworkowi nie wylewamy za dużo, jedynie tyle ile potrzebujemy. Nie pieni się intensywnie, ale to mi akurat nie przeszkadza. Nie mam problemu z umyciem włosów bez wielkiej piany. Dobrze się rozprowadza i trzyma wilgotnych włosów i to mi wystarcza.

średni

Produkt jest bardzo mało wydajny. Według mnie nie opłaca się kupować produktu, który wcale nie jest taki tani, a do tego wystarcza na kilka użyć. Szampon ma fajną konsystencję i dobrze się go rozprowadza. Minusem jest to, że kiepsko się pieni, a ja preferuję szampony, które robią to dosyć mocno. Produkt dobrze myje włosy, nie uczula, nie podrażnia i nie powoduje łupieżu. Ma poprawić kondycję włosów i sprawić, że będą mniej wypadały, ale w moim przypadku w ogóle się to nie sprawdza. Produkt nie jest warty zakupu.

Dobry ale mało wydajny

Moja przygoda z Dermena zaczęła sie od próbki na warsztatach dla rodziców i dzięki temu poznałam ten świetny szampon. Doskonale sprawdza sie do wypadających włosów , przywraca włosom blask i je regeneruje. Niestety opakowanie jest bardzo małe i na grube włosy jest mało wydajne. Dobre na kilkudniowa kuracje ale jeżeli ktoś ma problem z notorycznym wypadaniem włosów to powinien zainwestować w dodatkowa kuracje.

Magic Retouch

Naprawdę pomaga

Szampon poleciła mi pani dermatolog, gdyż miałam problem z wypadającymi włosami. Produkt ten na pewno w całości nie zahamował ich wypadania,ale na pewno je ograniczył. Dosyć ciężko się pieni, ale co z tego skoro pomaga i widać efekty. Mam wrażenie, że wzmocnił moje włosy.

Dermena

Dla mnie szampon jest super! Używałam go już, nie jeden raz i zawsze się sprawdzał jest jeszcze jego druga opcja repair nie przesusza włosów. Na pewno będę wracać do tego produktu nie jeden raz

Na mnie działa

Moje włosy mają to do siebie, że kiedy już przydarzy im się naprawdę mocne wypadanie, mało co jest w stanie na nie podziałać. Szampon ten kupiłam znienacka, bo zobaczyłam, że jest w promocji w Rossmanie i tak kupuję już jakieś 2 lata. Jest świetny do codziennego stosowania i naprawdę jako jeden z nielicznych u mnie środków powstrzymał mocne wypadanie włosów. Kiedyś miałam sporą przerwę w jego stosowaniu i wypadanie znów się pojawiło, wróciłam do szamponu i teraz już jest ok. Moje włosy lubią wypadać, nie mogę więc oprzeć się wrażeniu, że tylko fakt, że używam tego szamponu stale (ale niekoniecznie do każdego mycia) trzyma je w ryzach. Stale będę do niego wracać i robię to

Nigdy wiecej !!!!

Szampon z odżywką na wypadanie włosów... Nic nie pomogło. W zamian po tygodniu dostałam strasznego łupieżu!!! Włosy jak wypadały tak wypadają. Szkoda pieniędzy, zdrowia i nerwów.

Fajny szampon oczyszczający, ale wypadania nie powstrzymuje

Cóż, nie powiem, żebym bardzo liczyła na cuda, bo szampon wpadł mi w ręce po tym, jak wymieniłyśmy się z koleżanką, bo jej nie leżał, spłukując z głowy farbę w odcieniu ostrej czerwieni. Na zahamowanie wypadania jakoś bardzo nie liczyłam, ale przynajmniej moim błękitnym końcom krzywdy nie zrobił, a okazał się fajnym oczyszczaczem ;)

Działanie: Szampon z mocnymi detergentami nie fundujący problemów z przesuszonym, trudnym do rozczesania, matowym sianem na głowie. Bardzo ładnie oczyszcza włosy z olejów i stylizatorów. Szczerze powiedziawszy, najbardziej lubię użyć go właśnie po dużych szaleństwach stylizacyjnych, kiedy na głowie za jednym zamachem lądują silikony, kreda do włosów, puder unoszący u nasady lakier itd. Szczególnie lubię go za zdolność usunięcia ww. pudru, który jest strasznie tępy i zmywa się na ogół ciężko.
Włosy umyte szamponem Dermena oczyszczone są bardzo dokładnie i przyjemnie odbite od nasady. Całe szczęście, są także na tyle gładkie, że łatwo je rozczesać, lśnią i nie robią się sztywne i spuszone. Oczywiście, zazwyczaj używam odżywki, ale wiadomo, że nawet rozczesanie włosów palcami to po wielu szamponach wyzwanie nie do przejścia.
Czas odnieść się też do obietnic odnośnie zmniejszenia wypadania. Tu niestety, szału brak. Nie zauważyłam żadnego działania. Z pewnością wypada mi ok. 100 włosów dziennie i jest to taki sam kłębek, jaki widniał w odpływie wanny wcześniej, przed rozpoczęciem stosowania. Ponieważ jest to główna obietnica producenta, wystawiam trójczynę w recenzji.

Kwestie techniczne: Muszę wspomnieć jeszcze o wydajności, która w przypadku Dermeny jest wprost oszałamiająca. Szampon pieni się fantastycznie i ma gładziuteńką konsystencje, która przy minimalnej ilości, w trzech ruchach dłoni daje się rozprowadzić i spienić po całych włosach. Opakowanie jest do dozowania takich niewielkich ilości dobrze dobrane. Biorąc pod uwagę wydajność, także cena może nie być aż tak znów straszna, nawet jeśli rozczarujemy się brakiem działania na wypadanie.

Może być

Mam cienkie, przetłuszczające się włosy u nasady. Co jakiś czas stosuję ten szampon właśnie na wypadanie włosów i mam wrażenie, że nie działa jak kiedyś. Używam go codziennie (2x w tygodniu z olejkiem arganowym) i chyba to nie jest to. Kiedyś używałam wraz z odżywką do spłukiwania jak i sprayem. Pomogło, ale z tego co wiem, szampony trzeba zmieniać co jakiś czas i po zmianie włosy zaczęły wypadać. Odejmę jedną gwiazdkę tylko dlatego, że podejrzewam iż na moje bardzo słabe włosy żaden szampon nie zostanie "wynaleziony". Jednak byłabym nieuczciwa gdybym nie napisała, że moja ciocia miała 3 łyse placki z tyłu głowy, a po użyciu tego szamponu wraz z jakimś tonikiem dostała takiej czupryny, że do dzisiaj jej zazdroszczę. Może powinnam dać szansę szamponowi jeszcze raz i dowiedzieć się co to był za tonik.

dla mnie super!

działa! zapobiega dalszemu wypadaniu włosów. bardzo mocno oczyszcza włosy. jest bardzo wydajny, średnio się pieni. Zapach ziołowy przyjemny. Ma duży wpływ na porost włosów-pojawia się mnóstwo baby hair.

dla mnie rewelacja

Mam dosc spory problem z wypadaniem włosów, przypisała mi go pani dermatolog, po niecałym miesiącu zobaczyłam dosc sporą poprawę i zostałam przy nim na dłuższy czas:) Następnie zmieniłam na dermene + która działa jeszcze lepiej, polecam:))

wybawienie

Ostatnio włosy wychodziły mi garściami i nic nie dawało rady. Skusiłam się na ten szampon po rozmowie z farmaceutką i uratował mi życie!
+ hamuje wypadnie włosów
+ nie puszy ich
+ zapach troszkę zbliżony jak dla mnie do wyrobów ziołowych
+ dostępny w aptekach i drogeriach
- jest dość drogi w porównaniu do pojemności