Dermena, Szampon do włosów osłabionych nadmiernie wypadających z molekułą Regen7

Szampon dermena® przeznaczony jest do pielęgnacji włosów osłabionych nadmiernie wypadających. Dzięki zastosowaniu opatentowanej substancji czynnej pochodzenia witaminowego - molekuły Regen7 (chlorek 1-metylonikotynamidu, stanowiący metabolit witaminy PP) hamuje wypadanie włosów i stymuluje proces ich odrastania. Molekuła Regen7 wzmacnia mieszek włosowy, poprawiając jego odżywienie. Reguluje pracę gruczołów łojowych i chroni przed powstawaniem podrażnień. Włosy są mocniejsze, a skóra głowy odzyskuje naturalną równowagę.
Szampon może być używany w sposób ciągły. Pierwsze efekty związane z zahamowaniem wypadania włosów oraz ustępowaniem łojotoku obserwuje się zwykle w 3-4 tygodniu codziennego stosowania szamponu (rzadsze stosowanie może wydłużyć ten okres). Jego skuteczność została potwierdzona w badaniach dermatologicznych podczas regularnego stosowania przez okres 3 miesięcy:
- hamuje wypadanie włosów u 80% badanych
- wzmacnia i regeneruje włosy u 97% badanych
- zmniejsza przetłuszczanie się włosów u 70% badanych

Poki co sredni...

Kiedys go uzywalam, ale odstawilam. Nie przypadl mi do gustu, teraz musialam wrocic do niego poprzez problem z nadmierym wypadaniem wlosow. Choruje na niedoczynnosc tarczycy, przez co juz prawie lysieje. :/ czy szampon pomaga? Poniekad chyva tak, bo wlosow jest coraz mniej, prawie wcale! Ale nie wiem jak dlugo efekt sie utrzyma. Stosjuje go razem z odzywka i lotion tej samej serii.
Ogolnie szampon jest slabo wydajny, bo okropnie sie pieni. Buteleczka 200ml przy dlugich wlosach na miesiac raczej nie wystarczy. Zapach jest ok, taki jakby owocowy (przypomina troche Garnier Fructis). Wielki minus za to, ze ciezko rozczesac wlosy bez odzywki. Po splukaniu szamponu na moich wlosach tworzyl gume.. wlosy byly matowe, szorstkie i nawet nie dalo sie ich przeczesach palcami. Odzywka konieczna!

Plusy:
- zapobiega wypadaniu wlosow
- owocowy zapach
- sklad

Minusy:
- wydajnosc
- cena
- efekt matowych wlosow( czasem nawet swedzenie skory glowy)

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1462792].usefull || 0 }}% pomocna.

Działa!

Szamponu używałam, gdy po okresie dużego stresu pojawiło się łysienie plackowate - naprawde pomógł!

Teraz uzywam na zmiane z innym szamponem (w okresie zimowym zawsze wypada mi wiecej wlosow). Szampon ma taki bursztynowy kolor i jest niezbyt wydajny - pieni się raczej słabo i trzeba go sporo użyć, żeby wymyć włosy. Butelka mała, wydajność nienajlepsza a cena dosyć wysoka, ale warto! Po 1 użyciu włosy wypadają w dużo mniejszej ilości. Wiem, że mogę na niego liczyć i będę polować na niego na promocjach ;-)

Polecam!

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1448041].usefull || 0 }}% pomocna.

Niestety ale nie

Nie pomógł zupełnie. Zużyłam całe opakowanie do końca licząc na to że cokolwiek się wydarzy. Wiadomo, że nic od razu ...ale efekty się nie pojawiły :( Zapach ok, pieni się całkiem nieźle...ale co z tego? Nie polecam.

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1399941].usefull || 0 }}% pomocna.

Jak dbać o włosy zimą?

Pomaga ale...

Nie zwalcza problemu.

Coś strasznego stało mi się z włosami... Okropny łojotok ze swędzeniem i pieczeniem, oczywiście przy tym wypada mi masa włosów. Nawet preparaty trychologiczne nie pomagają. Kupiłam sobie dermenę już bez jakiejkolwiek nadziei, że mi pomoże, ale muszę przyznać że kiedy używam tego szamponu to faktycznie mniej włosów leci i wytrzymują mi prawie cały dzień (wcześniej włosy nawet po umyciu dalej były tłuste). Mam ten wrażenie, że z czasem ten szampon słabiej działa na moje włosy aniżeli na początku :/ Mimo wszystko uważam, że szampon jest w porządku, ale będę szukać czegoś innego...

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1353096].usefull || 0 }}% pomocna.

stanowczo nie!

Witam kiedyś stosując dermene pamiętam, że pomogła mi przy nadmiernym wypadaniu wlosów a nawet mi je zagęściła. Teraz postanowiłam do niej wrócić i to był duży błąd. Wcześniej przy myciu wychodziło mi 20-30 włosów po dermenie wychodzi 120-130 jak dla mnie szok....

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1337681].usefull || 0 }}% pomocna.

Żałuję, że go używałam

W trakcie mycia włosy wypadają mi w ilościach jakich nigdy nie wypadały. Mam rzadkie i cienkie włosy - po użyciu szamponu (i odżywki) jeszcze rzadsze. Jestem strasznie zawiedziona, tyle osób tutaj chwali ten szampon.

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1334331].usefull || 0 }}% pomocna.

Świetny produkt

Zalety:
- ma bezbarwną konsystencję i gęstą formulę
- dobrze się pieni
- fajnie oczyszcza włosy
- sprawia że po użyciu się dobrze ukłądają, są puszyste i wyglądają jakby było ich więcej
- ma przyjemny "apteczny" zapach
- sprawia że włosy mniej wypadają
- wygodne opakowanie, które jest wygodne

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1327596].usefull || 0 }}% pomocna.

Wybawienie dla włosów

Odkąd choruję na niedoczynność tarczycy, włosy zaczęły mi wypadać w tak niesamowicie dużej ilości, że wydawało mi się, że muszę się z tym pogodzić, bo nic nie da się już zrobić. Po miesiącu stosowania niemal w ogóle przestały wypadać! Myślałam, że to niemożliwe. Nawet przed chorobą wiele włosów zostawało mi na szczotce, czego teraz w ogóle nie ma. Stosuję teraz 2 miesiąc i mam nadzieję, że efekt ten utrzyma się dalej.

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1265593].usefull || 0 }}% pomocna.

Włosy wypadają mniej.

Kiedyś używałam Dermeny w związku z nadmiernym wypadaniem włosów. Niedawno wróciłam do tego szamponu. Efekt jest widoczny prawie od razu, chociaż równolegle stosuję wcierki z kozieradki więc nie przypisuję wszystkich zasług Dermenie ;) Polecam do szamponu żel z tej serii, jest bardzo wydajny.

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1224841].usefull || 0 }}% pomocna.

Pozytywne zaskoczenie!

Jakiś czas temu zauważyłam u siebie znaczące nasilenie wypadania włosów. Włosy zawsze mi wypadały, jednak nigdy aż tak mocno. Przeraziłam się kiedy zauważyłam pierwsze przeświecenia w okolicach przedziałka.. Nigdy nie miałam za dużo włosów, wręcz przeciwnie, nie było ich za dużo a do tego są dość cienkie. Więc kiedy zaczęły mocniej wypadać dość szybko pojawiła się przeświecająca skóra głowy i wyraźne braki we włosach.
Poszłam zrobić badania, morfologia, hormony, wszystko w normie. Lekarka poradziła mi właśnie Dermenę. Raczej sceptycznie byłam nastawiona do tego, że pomoże mi kosmetyk stosowany zewnętrznie, dlatego kupiłam też tabletki i żel z tej samej serii. Tabletek jednak nie brałam prawie cale, żel stosuję sporadycznie, raz lub dwa razy w tygodniu.
Szampon stosuję codziennie od prawie 4 miesięcy. Już po pierwszych użyciach zauważyłam znaczne zmniejszenie wypadania włosów, byłam bardzo zdziwiona że tak to działa. Teraz po 4 miesiącach stosowania widzę sporo dość długich już baby hair. Nie wiem czy jakoś znacząco przyspiesza wzrost istniejących już włosów, u mnie bardziej pobudził do wzrostu nowe. Jestem bardzo zadowolona i na pewno będę go dalej używać.

Plusy:
+bardzo wydajny mimo stosunkowo małej pojemności (starczył mi na 3 miesiące, włosy mam do ramion - myłam codziennie)
+stymuluje wzrost nowych włosów
+hamuje wypadanie

Minusy:
-zapach - może nie należy do najpiękniejszych ale jest do zniesienia ;)

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1171628].usefull || 0 }}% pomocna.