Dove, Winter Care, Nourishing Body Wash (Zimowy żel do mycia ciała) (nowa wersja)

Wersja limitowana na zimę 2012/2013.
Zimowy żel do mycia ciała Dove zapewnia łagodne oczyszczanie. Ogrzewa i otula zmysłowym zapachem wanilii.

Dobre lata temu kupilam zestaw z tej serii, ktory zawieral balsam do ciala, zel po prysznic oraz krem do rak. Bardzo dobrze wspominam cala ta serie. Szkoda ze nie ma go dostepnego w sprzedazy, bo teraz na zime przydalbym sie. Z tego co pamietam zel pod prysznic byl dosc gesty, kremowy. Po umyciu cialo bylo lekko nawilzone, oczyszczone i przyjemne w dotyku. Do tego mial ladny zapach (niestety bylo to tak dawno, ze nawet nie pamietam jak on pachnial, ale pamietam, ze podobal mi sie zapach)

Używam tego produktu od: pare lat temu

Spodziewałam się czegoś więcej

Kupiłam ten żel z myślą, że Dove zawsze robi bardzo dobre produkty do mycia. Jednak ma swoje słabsze strony. I ten żel jest na to dowodem. Dosyć rzadki, zapach słaby (a w butelce był obiecujący), średnio się pieni - ale to można mu wybaczyć, bo większość żeli nawilżających nie pieni się zbyt mocno. Niestety, jednak słabo myje, mam wrażenie że pozostawia jakiś mydlany osad na ciele i bardzo mi się to nie podoba. Nawilżenie - na szczęscie jest. Niewielkie, ale zauważalne. Podsumowując - mam mieszane odczucia. Niby robi to co producent obiecał, ale jakoś mało przyjemnie mi się go używało. Na dodatek okazał się bardzo niewydajny i szybko się skończył.

Używam tego produktu od: dwa tygodnie

Do kitu po całości..

Zacznę od tego, że już wcześniej produkty z Dove bardzo mnie zawodziły. Niestety ten żel nie był wyjątkiem. Jest to jeden wielki badziew nie przypominający żelu do mycia ciała. Uważam tak dlatego, że:

- Ma konsystencje rozpuszczonego mydła
- Nie pieni się ani trochę, wręcz usuwa pianę, stworzoną przez płyn do kąpieli
-Czuć w nim bardziej zapach mydła niż tego czym powinien pachnieć ( zresztą jak wszystkie żele pod prysznic Dove)
- Nie nawilża skóry, a wręcz ją wysusza
-Pozostawia po kąpaniu nieprzyjemny MYDLANY osad na wannie

Podsumowując powyższe minusy mogę stwierdzić, że jest to po prostu rozpuszczone mydło ze zwykłą wodą zawarte w fajnej butelce z fajnym nadrukiem, równie dobrze mogłabym się umyć zwyczajnym tańszym mydłem.

A teraz może plusy za które ten ŻEL do mycia ciała wyciągnął jedną gwiazdkę:

+ Nadaje się fajnie jako produkt , którym można fajnie ogolić sobie nogi
+ Posiada fajne opakowanie...

Używam tego produktu od: Miesiaca
Ilość zużytych opakowań: jedno w trakcie..

zapachowo idealny

Dostałam w urodzinowym prezencie od chłopaka. Patrząc na własną kieszeń nigdy nie sięgam po Dove, choć cenię sobie tę markę za kilka porządnych produktów.

Jako płyn do kąpieli: nie tworzy żadnej piany, tylko biały osadzik na wodzie. Widzę natomiast, że to nie bylejakość środku myjącego, tylko po prostu producent liczy na efekt wymycia, a nie sztuczną pianę. Chociaż przydałaby się ona.

Jako myjka:
[+] pachnie cudownie... tak słodko, otulająco, nieprzesadnie, zimowo, ale nie dusząco, ideał słodyczy (mimo że zapach wychodzący z butli wcale nie jest zachęcający i nie skusiłabym się na ten żel nigdy oceniając na podstawie niego)
[+] myje bardzo dobrze
[+] ma konkretną, fajną, kremową konsystencję i kolor
[+] wygodna aplikacja, ładna, zgrabna butla
[+] nie wysusza, nie podrażnia (zarówno skóry, jak i nosa)
[+] choć zapach nie osiada się na skórze, to wypełnia łazienkę cudowną wonią (poza tym dochodzę do wniosku, ze żel ma myć i dać ulotną chwilę przyjemności - od pielęgnacji skóry i zapewnienia zapachu są balsamy)

[-] lubię przezroczyste opakowanka, żeby kontrolować ilość zawartości
[-] trochę zbyt lejący żel
[-] zapach nie osiada się na skórze, ani jej nie pielęgnuje w żaden sposób
[-] praktycznie się nie pieni... trudno się umyć
[-] niewydajny, trzeba dużo użyć, żeby malutką piankę wydobyć do umycia, a i tak znika ona szybko i nie daje oczekiwanego efektu
[-] cena za markę, a nie jakość

Rewelacyjny

PLUSY:
- zapach śliczny, a dodatkowo długo utrzymujący się na skórze
- konsystencja
- delikatnie nawilża
- świetnie się pieni
- dobrze myje
- wydajność jest zadowalająca
- przystępna cena

MINUSY:
- brak

bardzo przyjemny

Używałam zimą, bo wtedy pasują mi takie cięższe, gęstsze żele o słodkawych zapachach

ZALETY:
* słodki, otulający, pudrowy zapach utrzymujący się na ciele (choć w opisie widzę, że ma być niby waniliowy, ja wanilii absolutnie nie czuję)
* dobrze się pieni
* nie wysusza skóry
* wydajny
* gęsta, kremowa konsystencja idealna na zimę

WADY:
* mógłby lepiej myć, ale zauważyłam, że wszystkie kremowe żele myją gorzej od tych przejrzystych
* butli nie da się postawić do góry dnem

Ilość zużytych opakowań: 1 całe 250 ml

przyjemny ale na kolana nie powala

Żel był częścią zestawu świątecznego i jako jedyny z całej trójki zdobył wysokie noty u mnie. Jest treściwy, kremowy, gęsty. Pieni się raczej słabo ale ja nie nakładam go na gąbkę tylko bezpośrednio na dłoń więc może to jest przyczyną. Brak piany u mnie akurat nie jest wielkim minusem. Wiem wtedy że przynajmniej nie ma w składzie sztucznych szkodliwych napieniaczy. Zapach taki jak cała seria czyli słodki, otulający kojarzy się z zimą, ale o dziwo tu nie ma dusznej nuty jak w balsamie natomiast jest taki typowo dove\'owski przebłysk na koniec. Nie czuć plastiku, który mnie tak bardzo irytował w 2 pozostałych częściach zestawu.
Przyjemnie myje skórę i nie wysusza jej. Zaznaczyłam że nie kupię ponownie, bo jest to edycja limitowana więc raczej już nie będzie okazji. Ale też prawda że jakoś na kolana mnie nie powalił na tyle, żebym chciała do niego ponownie wracać.
Wydajność przeciętna zależy ile go sobie nakładziemy na ciało.

Ilość zużytych opakowań: kończę pierwsze ale używałam naprzemiennie z innymi żelami

Fajny na zime

Wygralam go w konkursie. Na poczatku troche mi przeszkadzal jego pudrowo-nijaki zapach, ale szybko sie przyzwyczailam. Swietnie natluszcza i nawilza skore podczas mycia, zawiera rzeczywiscie jakis ochronny skladnik na zime. Skora po uzyciu nie byla sciagnieta i nie musialam nakladac po niej balsamu. Przyjemnie sie pieni, jest gesty, tworzy piane milo otulajaca cale cialo. Chetnie siegne po inne zele Dove, zeby sie przekonac, czy inne tez maja takie nawilzajace dzialanie. Bardzo dobry produkt.

Używam tego produktu od: 1 miesiac

tak

dostałam w zestawie
-bardzo ładnie pachnie
-dobrze się pieni
-skóra jest gładka i nawilżona
-zapach długo utrzymuje sie na skórze
-wydajny
-wygodne opakowanie

Używam tego produktu od: 1 miesiąca

Nawilża skórę, wyraźnie polepsza jej stan

Do tej pory nie wierzyłam, że żel pod prysznic może mieć właściwości inne niż myjące :)

A jednak - zapewnienia o nawilżaniu i odżywianiu skóry okazały się prawdziwe. Skóra jest rzeczywiście w o wiele lepszym stanie, łydki które zwykle po goleniu pod prysznicem szczypały, swędziały i domagały się balsamu, teraz są gładkie, nawilżone i o żadnym przesuszeniu nie ma mowy.

+ nawilża i odżywia skórę (nie pozostawiając żadnej warstwy)
+ pięknie pachnie
+ dokładnie myje
+ nie podrażnia

Czego chcieć więcej, dla mnie idealny żel (nie tylko) na zimę :)

Minusem jest słaba dostępność, ja nabyłam w zestawie w edycji limitowanej i to w dość wysokiej cenie. Za to odejmuję pół gwiazdki.