Polecamy: Zostań Twarzą Kinder Bueno 3 DNI DO BIELI

Natura Siberica, Szampon neutralny do wrażliwej skóry głowy

Natura Siberica, Szampon neutralny do wrażliwej skóry głowy

Neutralny szampon stworzony specjalnie dla pielęgnacji wrażliwej skóry głowy i włosów. Szampon delikatnie zmywa zabrudzenia z włosów, nadaje im naturalny blask, a także chroni skórę głowy przed łuszczeniem się i suchością. Uczep trójlistkowy - jedno z najbezpieczniejszych naturalnych ziół, które delikatnie pielęgnuje włosy. Lukrecja - naturalnie pieniąca się baza. Dzięki niej szampon nie podrażnia wrażliwej, skłonnej do alergii skóry głowy.

Strata pieniędzy.

Moje włosy są bardzo wymagające, plączą się i łamią a skóra głowy również jest dosyć problemowa. Kupując ten szampon miałam nadzieję, że po jakimś czasie stosowania, moje włosy zmienią swoje nawyki, przestaną się przetłuszczać. Niestety, przeliczyłam się. Po tym szamponie, skóra głowy swędziała mnie niemiłosiernie, a włosy przetłuszczały się szybciej niż zazwyczaj. Niestety brak SLS-u w tym przypadku był dla mnie bardzo odczuwalny, bo włosy plątały się po 2 minutach od rozczesania. Nie polecam.

Skomentuj Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1444791].usefull || 0 }}% pomocna.

Dobry nawet dla atopika

Kupiłam go w zasadzie z myślą o moim Mężu, który ma łojotokowe zapalenie skóry i w okresie zimowym często ma na skórze głowy swędzące i łuszczące się placki. Wyszło w zasadzie tak, że w końcu zużyliśmy go razem bo mi po jednym z szamponów Garniera wyszły na skórze głowy małe krostki pękające aż do krwi . Zarówno u mojego męża jak i u mnie sprawdził się on idealnie: jest mega łagodny, nie podrażnia ani trochę, koi i łagodzi, skóra głowy nie szczypała i nie piekła-nawet w momencie, kiedy była już mocno podrażniona. Szampon dobrze i skutecznie złagodził i zaleczył wszelkie podrażnienia, u mojego Męża znacznie poprawił stan skóry głowy.
Do tego wszystkiego przy bardzo delikatnym działaniu szampon naprawdę nieźle myje i oczyszcza włosy. Nie wymaga dwukrotnego zastosowania, dobrze usuwa pozostałości z kosmetyków, dobrze się pieni i łatwo splukuje. Jest bardzo wydajny.

Polecam!

Skomentuj Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1430036].usefull || 0 }}% pomocna.

Ulubiony

Najlepiej działający szampon ze wszystkich delikatnych jakie do tej pory stosowałam. Zwykle moje włosy po takich szybciej się przetłuszczały i plątały, a po tym tak nie jest.

+ nie podrażnia i nie wysusza
+ uspokaja skórę głowy
+ nie wzmaga przetłuszczania
+ nie plącze włosów
+ dobrze domywa oleje
+ dobry naturalny skład
+ duża butelka z poręcznym zamknięciem
+ zapach słabo wyczuwalny, przyjemny

- cena dość wysoka choć dostajemy dużą pojemność
- konsystencja za rzadka
- mało wydajny
- jak dla mnie mógłby się bardziej pienić
- dostępność

Mimo kilku minusów jestem mu to w stanie wybaczyć jego zbawiennym działaniem na moją skórę głowy i jak na razie pozostanę mu wierna ;)

Skomentuj Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1242238].usefull || 0 }}% pomocna.
Katarzyna Gudan fryzura sylwestrowa 02

Pozytywne zaskoczenie

+dobry, naturalny skład produktu
+bardzo dobrze oczyszcza włosy, nawet po olejowaniu
+włosy nie są przesuszone, przyklapnięte, dobrze się rozczesują nawet bez odżywki
+nie przesusza skóry głowy, nie powoduje łupieżu, jeśli szampon zmyjemy zaraz po wmasowaniu w skórę głowy. Raz zdarzyło mi się zostawić go na minutkę dłużej i niestety na następny dzień pojawił się łupież i zaczerwienienie skóry głowy. A mój skalp jest średnio wrażliwy, dlatego nie wiem jak sprawdzi się u osób z bardzo wrażliwą skórą głowy.
+przyjemna w użytkowaniu konsystencja żelu
+ładny, delikatny zapach, nieutrzymujący się jednak na włosach
+bardzo wydajny, może ze względu na to, że czasem myję nim sam skalp a na długości odżywką, ale jak na szampon naturalny przyzwoicie się pieni, dobrze domywa przy jednym myciu
+opakowanie miłe dla oka, minimalistyczne, wygodne

+/- cena (warto sprawdzić ceny w różnych sklepach, bo różnice w cenie są DUŻE)
+/- dostępność

Kupię ponownie i polecam osobom ze sporadycznym łupieżem pojawiającym się po użyciu mocnych szamponów z SLS-ami, ten szampon odpowiednio zastosowany (wyżej wspomniałam, żeby go nie przetrzymywać na skórze długo) powinien zniwelować łupież i podrażnienie skalpu. Nie wiem jak się sprawdzi przy łupieżu o innej etiologii.

Skomentuj Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1189368].usefull || 0 }}% pomocna.

Totalnie przyjemny

Dobry, delikatny skład. Baaardzo ładnie pachnie, fajnie się pieni, nie podrażnia (nawet bardzo suchej skóry głowy mojej siostry), nie uczula, ponadto jest wydajny. Jestem zadowolona z jego skuteczności domywania włosów, jednak nigdy nie próbowałam zmywania nim olejów.

Bez wątpienia zagości w mojej łazience na dłużej!

Skomentuj Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1147251].usefull || 0 }}% pomocna.

Miał być idealny, a jest nijaki..

Po pierwsze to zmieńcie to \'\'czy kupiłAbyś\'\', bo Panowie także tu zaglądają i czytają.
Po drugie, to co do samego szamponu to... no cóż.. on raczej nie jest dla mnie. Ktoś mi go polecił, ale po pierwsze jest drogi, a po drugie to u mnie się sprawdził dosyć zwyczajnie.

Plusy:
+ Ładne opakowanie i świecący napis.
+ Zamykanie.
+ Dosyć dobrze się pieni.
+ Całkiem dobry skład, i brak SLS.

Minusy:
- Mnie po nim strasznie wypadają włosy.
- Zbyt się leje. Wolę kiedy szampony są bardziej \'\'puszyste\'\'.
- Powoduje łojotok przez co muszę myć włosy co drugi/trzeci dzień.
- Nie zbyt dokładnie domywa.
- Włosy po nim są szorstkie i się mogą plątać (odżywka tu nie wystarczy).

Podsumowując to jeśli miałbym jeszcze raz się zdecydować na kupno tego szamponu to bym go unikał. Chociażby ze względu na cenę (coś ok. 20 zł).

Używam tego produktu od: Miesiąc
Ilość zużytych opakowań: Połowa jednego

Skomentuj Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1134311].usefull || 0 }}% pomocna.

delikatny przyjaciel moich włosów

Naprawdę dobry szampon o przyjaznym składzie, dobrze a jednocześnie delikatnie myje włosy i skórę głowy.
Wydajny, zapach przyjemny, nadaje się również dla dzieci. Włosy są miłe w dotyku, nie uczula, nie plącze.

Używam tego produktu od: przez 3 miesiące
Ilość zużytych opakowań: pierwsza butla

Skomentuj Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1096721].usefull || 0 }}% pomocna.

Rewelacja!

kupiłam z ciekawości, bo delikatny i bez sls, zupełnie przypadkiem i to jest mój hi!

włosy cudne w dotyku, nawet bez pianki ładnie unoszą się od skóry głowy, a mam długie i ciężkiem włosy. nie plącze ich, a mam falowane, niesforne i skore do plątania włosy. konsystencja żelu (nie leje się, więc nie potrzeba go w jakieś nadmiernej ilości), pieni się, choć trochę mniej niż szampony z sls. ogólnie dla mnie bez zarzutów, świetny też dla facetów

Ilość zużytych opakowań: 1 w trakcie

Skomentuj Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1003991].usefull || 0 }}% pomocna.

Naprawdę delikatny

Skóra głowy swędzi mnie prawie po każdym szamponie, również po wielu ,,delikatnych" w opini producenta. W przypadku tego szamponu ani raz nie zdarzyło mi się, żeby skóra swędziała. Jest naprawdę łagodny, a przy tym bardzo dobrze myje. Wydajny, całkiem dobrze się pieni. Nie wysusza włosów, nie plącze.
Zapach delikatny, cytrynowy.
Miękka butelka i praktyczna zakrętka ułatwiają użytkowanie.
Wad nie dostrzegłam.
Polecam.

Używam tego produktu od: 3msc

Skomentuj Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[950681].usefull || 0 }}% pomocna.

Świetny, ale dość drogi

Ja zapłaciłam za szampon ok. 25zł, a więc całkiem sporo, choć pojemność 400ml nieco rekompensuje wysoką cenę.

Jest to kosmetyk o gęstej konsystencji i o zapachu, który przypomina nieco zapach szamponu Familinego, tego zielonego chyba z Polleny. Pienił się przyzwoicie i dobrze mył włosy. Nie przetłuszczały się szybko, nie myłam ich częściej niż co dwa dni.
Przechodząc do działania: przez dłuższy czas męczył mnie sypki łupież, na który nie pomagał mi żaden szampon (z Yves Rocher działał, ale włosy sie przyzwyczaiły i przestał działać). Pani w sklepie zasugerowała mi, że może to być spowodowane wrażliwą skórą głowy, i żeby zmienić szampon z przeciwłupieżowego na taki do wrażliwej skóry głowy, i tak padło na ten. I co mogę powiedzieć, po prostu działa. Łupieżu już nie mam, a także nie swędzi mnie już skóra głowy. To wielki sukces.
Ponadto włosy po myciu były miękkie i nie puszyły się, chociaż z czasem przyzwyczaiły się i nie reagowały juz tak dobrze (moje włosy maja do tego tendencję).
Skład szamponu jest długi, ale widzę w większosci ekstrakty z roślin, a więc na plus.
Szampon wystarczył mi na 4,5 miesiąca używania co dwa dni. Jest to wynik bardzo dobry.

Podsumowując: kosmetyk jest bardzo dobry i godny uwagi, polecam go jak najbardziej.

Używam tego produktu od: 4,5 miesiąca

Skomentuj Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[933962].usefull || 0 }}% pomocna.