Szampon neutralny do wrażliwej skóry głowy

Szampon neutralny do wrażliwej skóry głowy

Cena już od 19,90 zł! Sprawdź, gdzie kupisz ten produkt najtaniej!

Sprawdź
w Ceneo.pl

Neutralny szampon stworzony specjalnie dla pielęgnacji wrażliwej skóry głowy i włosów. Szampon delikatnie zmywa zabrudzenia z włosów, nadaje im naturalny blask, a także chroni skórę głowy przed łuszczeniem się i suchością. Uczep trójlistkowy - jedno z najbezpieczniejszych naturalnych ziół, które delikatnie pielęgnuje włosy. Lukrecja - naturalnie pieniąca się baza. Dzięki niej szampon nie podrażnia wrażliwej, skłonnej do alergii skóry głowy.

• Aqua with Infusions of: Organic Anthemis Nobilis Extract,
  • Saponaria Officinalis Extract,
  • Lauryl Glucoside,
  • Cocamidopropyl Betaine,
  • guar hydroxypro pyltrimonium chloride,
  • Bidens Tripartita Extract,
  • Limonene

Napisanych recenzji: 19

Pozytywne zaskoczenie

+dobry, naturalny skład produktu
+bardzo dobrze oczyszcza włosy, nawet po olejowaniu
+włosy nie są przesuszone, przyklapnięte, dobrze się rozczesują nawet bez odżywki
+nie przesusza skóry głowy, nie powoduje łupieżu, jeśli szampon zmyjemy zaraz po wmasowaniu w skórę głowy. Raz zdarzyło mi się zostawić go na minutkę dłużej i niestety na następny dzień pojawił się łupież i zaczerwienienie skóry głowy. A mój skalp jest średnio wrażliwy, dlatego nie wiem jak sprawdzi się u osób z bardzo wrażliwą skórą głowy.
+przyjemna w użytkowaniu konsystencja żelu
+ładny, delikatny zapach, nieutrzymujący się jednak na włosach
+bardzo wydajny, może ze względu na to, że czasem myję nim sam skalp a na długości odżywką, ale jak na szampon naturalny przyzwoicie się pieni, dobrze domywa przy jednym myciu
+opakowanie miłe dla oka, minimalistyczne, wygodne

+/- cena (warto sprawdzić ceny w różnych sklepach, bo różnice w cenie są DUŻE)
+/- dostępność

Kupię ponownie i polecam osobom ze sporadycznym łupieżem pojawiającym się po użyciu mocnych szamponów z SLS-ami, ten szampon odpowiednio zastosowany (wyżej wspomniałam, żeby go nie przetrzymywać na skórze długo) powinien zniwelować łupież i podrażnienie skalpu. Nie wiem jak się sprawdzi przy łupieżu o innej etiologii.

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1189368].usefull || 0 }}% pomocna.

Napisanych recenzji: 2

Totalnie przyjemny

Dobry, delikatny skład. Baaardzo ładnie pachnie, fajnie się pieni, nie podrażnia (nawet bardzo suchej skóry głowy mojej siostry), nie uczula, ponadto jest wydajny. Jestem zadowolona z jego skuteczności domywania włosów, jednak nigdy nie próbowałam zmywania nim olejów.

Bez wątpienia zagości w mojej łazience na dłużej!

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1147251].usefull || 0 }}% pomocna.

Napisanych recenzji: 2

Miał być idealny, a jest nijaki..

Po pierwsze to zmieńcie to \'\'czy kupiłAbyś\'\', bo Panowie także tu zaglądają i czytają.
Po drugie, to co do samego szamponu to... no cóż.. on raczej nie jest dla mnie. Ktoś mi go polecił, ale po pierwsze jest drogi, a po drugie to u mnie się sprawdził dosyć zwyczajnie.

Plusy:
+ Ładne opakowanie i świecący napis.
+ Zamykanie.
+ Dosyć dobrze się pieni.
+ Całkiem dobry skład, i brak SLS.

Minusy:
- Mnie po nim strasznie wypadają włosy.
- Zbyt się leje. Wolę kiedy szampony są bardziej \'\'puszyste\'\'.
- Powoduje łojotok przez co muszę myć włosy co drugi/trzeci dzień.
- Nie zbyt dokładnie domywa.
- Włosy po nim są szorstkie i się mogą plątać (odżywka tu nie wystarczy).

Podsumowując to jeśli miałbym jeszcze raz się zdecydować na kupno tego szamponu to bym go unikał. Chociażby ze względu na cenę (coś ok. 20 zł).

Używam tego produktu od: Miesiąc
Ilość zużytych opakowań: Połowa jednego

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1134311].usefull || 0 }}% pomocna.

Katarzyna Gudan fryzura studniówkowa 01

Dodanych produktów: 7

Napisanych recenzji: 179

delikatny przyjaciel moich włosów

Naprawdę dobry szampon o przyjaznym składzie, dobrze a jednocześnie delikatnie myje włosy i skórę głowy.
Wydajny, zapach przyjemny, nadaje się również dla dzieci. Włosy są miłe w dotyku, nie uczula, nie plącze.

Używam tego produktu od: przez 3 miesiące
Ilość zużytych opakowań: pierwsza butla

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1096721].usefull || 0 }}% pomocna.

Napisanych recenzji: 14

Rewelacja!

kupiłam z ciekawości, bo delikatny i bez sls, zupełnie przypadkiem i to jest mój hi!

włosy cudne w dotyku, nawet bez pianki ładnie unoszą się od skóry głowy, a mam długie i ciężkiem włosy. nie plącze ich, a mam falowane, niesforne i skore do plątania włosy. konsystencja żelu (nie leje się, więc nie potrzeba go w jakieś nadmiernej ilości), pieni się, choć trochę mniej niż szampony z sls. ogólnie dla mnie bez zarzutów, świetny też dla facetów

Ilość zużytych opakowań: 1 w trakcie

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1003991].usefull || 0 }}% pomocna.

Dodanych produktów: 11

Napisanych recenzji: 117

Naprawdę delikatny

Skóra głowy swędzi mnie prawie po każdym szamponie, również po wielu ,,delikatnych" w opini producenta. W przypadku tego szamponu ani raz nie zdarzyło mi się, żeby skóra swędziała. Jest naprawdę łagodny, a przy tym bardzo dobrze myje. Wydajny, całkiem dobrze się pieni. Nie wysusza włosów, nie plącze.
Zapach delikatny, cytrynowy.
Miękka butelka i praktyczna zakrętka ułatwiają użytkowanie.
Wad nie dostrzegłam.
Polecam.

Używam tego produktu od: 3msc

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[950681].usefull || 0 }}% pomocna.

Dodanych produktów: 14

Napisanych recenzji: 187

Świetny, ale dość drogi

Ja zapłaciłam za szampon ok. 25zł, a więc całkiem sporo, choć pojemność 400ml nieco rekompensuje wysoką cenę.

Jest to kosmetyk o gęstej konsystencji i o zapachu, który przypomina nieco zapach szamponu Familinego, tego zielonego chyba z Polleny. Pienił się przyzwoicie i dobrze mył włosy. Nie przetłuszczały się szybko, nie myłam ich częściej niż co dwa dni.
Przechodząc do działania: przez dłuższy czas męczył mnie sypki łupież, na który nie pomagał mi żaden szampon (z Yves Rocher działał, ale włosy sie przyzwyczaiły i przestał działać). Pani w sklepie zasugerowała mi, że może to być spowodowane wrażliwą skórą głowy, i żeby zmienić szampon z przeciwłupieżowego na taki do wrażliwej skóry głowy, i tak padło na ten. I co mogę powiedzieć, po prostu działa. Łupieżu już nie mam, a także nie swędzi mnie już skóra głowy. To wielki sukces.
Ponadto włosy po myciu były miękkie i nie puszyły się, chociaż z czasem przyzwyczaiły się i nie reagowały juz tak dobrze (moje włosy maja do tego tendencję).
Skład szamponu jest długi, ale widzę w większosci ekstrakty z roślin, a więc na plus.
Szampon wystarczył mi na 4,5 miesiąca używania co dwa dni. Jest to wynik bardzo dobry.

Podsumowując: kosmetyk jest bardzo dobry i godny uwagi, polecam go jak najbardziej.

Używam tego produktu od: 4,5 miesiąca

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[933962].usefull || 0 }}% pomocna.

Dodanych produktów: 68

Napisanych recenzji: 384

A mnie zadowala w 100%!

Natura Siberica jest dla mnie kolejną, bardzo dobrą pod względem jakości rosyjską marką. Mimo zmiany składów, moim zdaniem firma nadal zasługuje na pewne wyróżnienie, choć moim zdaniem Planeta Organica tutaj przoduje.

Chyba najbardziej popularnymi kosmetykami tej marki są ich kremy do twarzy.. i szampony. Na te ostatnie zdecydowałam się prawie pół roku temu i od tego czasu nie wyobrażam sobie myć czym innym włosów. Są naprawdę świetne, a wybredna w tej kwestii jestem aż nadto. Dzisiaj zrecenzuję Wam wersję neutralną, przeznaczoną dla wrażliwej skóry głowy. Podobno wcześniejszy skład był o wiele bardziej przyjazny, mnie jednak nie przeszkadza - podejrzewam, że wcześniejsza wersja mogłaby nie domywać mi włosów.

Zacznę od składu, który bardzo mi się podoba, mam jedynie zastrzeżenia do betainy, która u wielu osób może wywoływać podrażnienia i swędzenie. Tuż za wodą mamy poliglukozyd laurylowy, dość łagodny detergent, biodegradowalny i w pełni bezpieczny dla środowiska. Dalej dwa, dość mocne surfaktanty amfoteryczne :Sodium cocoyl isethionate i kokamidopropylobetaina. Tuż za detergentami myjącymi, znajdziemy olejek z orzechów piniowych, dziki rokitnik (również delikatne substancje myjące) wyciąg z rokitnika ałtajskiego, antystatyk, wyciąg z uczepu trójlistkowego, ekstrakt z korzenia lukrecji gładkiej, nawilżającą glicerynę, ekstrakt z dzikich ziół syberyjskich: wieczornik syberyjski, zarzyczka syberyjska, jarząb syberyjski oraz orlik syberyjski, ekstrakt z rumianku rzymskiego, ekstrakt z mydlnicy lekarskiej, olej z rokitnika zwyczajnego, dalej mamy regulatory pH, konserwanty i substancje zapachowe. Skład różni się znacząco od poprzedniego, ale przynajmniej producent odbiega od typowego rosyjskiego przedstawiania składu i mam już pewność, że produkt nie zawiera naturalnych, odżywczych substancji w śladowych ilościach. Wnioskując ze składu, jest ich całkiem sporo i mają prawo zdziałać samodzielnie.

Organiczny ekstrakt rumianku rzymskiego (Organic Anthemis Nobilis Extract) - przyśpiesza proces naturalnego gojenia się skóry, łagodzi stany alergiczne i zaczerwienienia. Wykazuje działanie antybakteryjne, przeciwgrzybicze i przeciwzapalne.

Organiczny ekstrakt mydlnicy lekarskiej (Organic Saponaria Officinalis Extract) - zawiera naturalne saponiny, środki pieniące, które miękko i delikatnie oczyszczają skórę i włosy.

Uczep trójlistny (Bidens Tripartita Extract) – zawiera karoten, witaminę C , garbniki, flawonoidy . Aktywnie usuwa stany zapalne i świąd skóry.

Lukrecja uralska (Glycyrrhiza Uralensis Fisch Extract) - delikatny środek pieniący, oczyszczający skórę.

Rokitnik zwyczajny (Hippophae Rhamnoides Altaica Seed Extract) - wzmacnia włosy i pomaga powstrzymać ich wypadanie. Jest naturalnym blokerem promieni UVA i UVB.

Produkt jest wolny od SLS, pochodnych ropy naftowej, silikonów, parabenów oraz sztucznych barwników. Zawiera organiczne ekstrakty i oleje certyfikowane przez ECOCERT. Co najmniej 95% składników jest pochodzenia roślinnego. Skuteczność została udowodniona testami dermatologicznymi w laboratoriach Uniwersytetu Ferrara (Włochy). A poniżej zamieszczam Wam obietnice producenta oraz sposób użycia:

,,Szampon neutralny Natura Siberica dla bardzo wrażliwej skóry głowy. Zawiera w składzie uczep trójlistny, jedno z najbezpieczniejszych ziół delikatnie pielęgnujących włosy, usuwających świąd skóry oraz lukrecję i mydlnicę lekarską, naturalne saponiny, dzięki którym szampon nie drażni wrażliwej skóry głowy i nie burzy naturalnej ochrony. Delikatnie pielęgnuje nadając włosom naturalny blask.

Sposób zastosowania: nanosimy szampon na wilgotne włosy, masującymi

ruchami wzbijamy pianę, zmywamy wodą, jeżeli to konieczne powtarzamy.\'\'

Nie do końca zgodzę się z producentem (mimo że jestem bardzo zadowolona z tego produktu), o ile wcześniejsza wersja bazowała głównie na saponinach i kosmetyk był wyjątkowo delikatny, o tyle aktualna wersja nie należy do bardzo, bardzo łagodnych myjadeł. Ale ja takich nie lubię, więc dla mnie to i lepiej.

Mam dość wrażliwą skórę głowy, nie lubię się z mocnymi detergentami i typowymi \'czyścikami\' , ale też nie przepadam za łagodnymi, bardzo delikatnymi środkami myjącymi. Łagodne szampony nie domywają moich włosów i powodują łupież, swędzenie i błyskawiczne przetłuszczanie się włosów, zaś te mocniejsze - świąd, podrażnienie, stany zapalne. Ciężko jest mi znaleźć odpowiedni produkt myjący, który odpowiadałby mojej skórze - ten szampon zdecydowanie trafia do mnie w 100%.

Byłam bardzo zaskoczona działaniem tego produktu - z jednej strony nie należy do bardzo delikatnych, ale z drugiej nigdy nie podrażnił mojej skóry, ani tym bardziej nie spowodował swędzenia. No i nie obciąża włosów, nic a nic. Zmyje każdy olej, nie zdarzyło mu się nie domyć włosów. Wystarczy niewielka ilość, by umyć włosy. Szampon pieni się dobrze, nie daje takiej piany jak szampony z SLS/SLES, ale nie będziecie mieć żadnych problemów z umyciem włosów i nie trzeba kombinować z metodą kubeczkową. Piana jest delikatna, kremowa, otulająca, mycie tym szamponem to sama przyjemność ;) Jest wydajny, starczył mi na ponad 3 miesiące.

Moja skóra głowy lubi przyzwyczajać się do produktów, dlatego szampon stosowałam zamiennie z białym mydłem Agafii. Bywały tygodnie, kiedy myłam nim włosy pod rząd i nic się nie działo, ale wolę jednak nie ryzykować. Delikatnie koi podrażnienia skóry głowy, zazwyczaj przetrzymuję go do 5 minut na skórze głowy i wykonuję dokładny masaż. Tak naprawdę dzięki temu produktowi, nie muszę już leczyć skóry głowy wymyślnymi kompresami, bo po co?;)

Ogromnym plusem, którego nie przewidziałam, jest to, ze szampon wykazuje właściwości pielęgnujące. W zasadzie od szamponu oczekuję jedynie oczyszczania bez podrażnień, ale NS weszło na wyższy level. Szampon absolutnie nie plącze włosów, doszłam do wniosku, że nie musiałabym używać nawet odżywki, ale zapasy mi na to nie pozwalają ;) Włosy są błyszczące, puszyste, mięsiste, lekkie, odbite od nasady. Kiedy zmywam produkt z włosów, mam wrażenie, że miałam wcześniej nałożoną maskę/odżywkę.Jestem w szoku, bo to przecież tylko szampon.

Jedynym \'ale\' jest przeznaczenie produktu, nowa wersja nie należy do bardzo delikatnych i mogłaby podrażnić osoby ze skórą nadwrażliwą. U mnie tak się nie stało.

Szampon dostajemy w 400ml poręcznej butli, za którą płacimy około 20 złotych. Cena jest atrakcyjna, jeśli weźmiemy pod uwagę jakość i wydajność produktu. Opakowanie jest proste, przyjemne dla oka. Nie podoba mi się otwór, dlatego zawsze go odkręcam i sama dozuję odpowiednią ilość przyciskając butelkę. Produkt jest ważny przez 12 miesięcy po otwarciu.

Konsystencja jest żelowa, lekko lejąca,delikatnie przelewa się przez palce. Może dawać złudne wrażenie słabej wydajności, ale wystarczy niewielka ilość szamponu, by umyć porządnie włosy.

Zapach jest lekko cytrusowy, orzeźwiający i w sam raz na aktualną pogodę. Nie przytłacza i nie pozostaje zbyt długo na włosach, ulatnia się po około godzinie.

Reasumując, jest to produkt godny polecenia. Jeśli szukacie dobrego oczyszczającego szamponu, który nie przyspieszy przetłuszczania włosów, ani tym bardziej ich nie obciąży, a przy tym nie podrażni skóry głowy - rozejrzyjcie się za tym produktem.Oprócz świetnych właściwości myjących, szampon dodatkowo pielęgnuje skórę głowy i włosy na długości. Jest to dobry wybór dla osób z przetłuszczającymi się, a suchymi włosami. Może nie sprawdzić się u osób ze skórą alergiczną i nadwrażliwą. Polecam!

Używam tego produktu od: trzy miesiące
Ilość zużytych opakowań: jedno opakowanie

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[928071].usefull || 0 }}% pomocna.

Dodanych produktów: 2

Napisanych recenzji: 236

cóż....

to mój pierwszy rosyjski szampon, a drugi z bardziej naturalnych - pierwszy był sławny Fitomed.

i szału nie ma.

+ bardzo ładne opakowanie
+ wydajny
+ nie jest drogi

+ - niby ma być do wrażliwej skóry głowy (mojej), ale czasami mnie podrażniał. mam to przy wszystkich szamponach, także było tak przy Babydream, więc myślę, że jestem po prostu uczulona na rumianek i to jest dość często uczulający składnik w przypadku wrążliwców
+ - delikatność. nie domywa - po prostu. nie domywa nawet oleju lnianego, który jest raczej lekki do zmycia
+ - lejący się. wolę jednak, gdy szampony nie są takie wodniste, tylko gęstsze. można wtedy użyć mniej/rozcieńczyć

Ilość zużytych opakowań: 1/2 butelki

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[910898].usefull || 0 }}% pomocna.

Napisanych recenzji: 183

taki sobie

Szampon jest zwyczajny..

Na plus jak dla mnie jest to , że jest oparty na delikatnych składnikach i faktycznie nie podrażnia skóry głowy.Jest bardzo delikatny, tak jak producent obiecuje. Ale poza tym nic nadzwyczajnego nie robi..
Nie nawilża, trochę plącze włosy, nie odżywia..zapach też zwyczajny..

Ot taki zwyklak.. nie uwiódł mnie niczym nie wrócę już do niego..

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[884378].usefull || 0 }}% pomocna.