Max Factor, Facefinity All Day Flawless 3 - in - 1 Foundation (Podkład do twarzy 3 w 1)

Cena już od 32,99 zł! Sprawdź, gdzie kupisz ten produkt najtaniej!

Sprawdź
w Ceneo.pl

Facefinity All Day Flawless 3 - in - 1 Foundation Mac Factor to wyjątkowy kosmetyk, którego specjalna, potrójna formuła pozwala na zachowanie perfekcyjnej cery przez cały dzień. Jest to płynny podkład, w którego skład wchodzi nie tylko tradycyjny fluid, ale także baza pod makijaż oraz korektor. Jego właściwości pozwalają uzyskać niezwykle trwałe, perfekcyjne wygładzenie.

Skład: Aqua, Cyclopentasiloxane, Propylene Glycol, Talc, Dimethicone, Phenylbenzimidazole Sulfonic Acid, Aluminium Starch Octenylsuccinate, Sodium Chloride, PEG / PPG-18 / 18 Dimethicone, PVP, Benzyl Alcohol, Phenoxyethanol, Sodium Hydroxide, Ethylene/ Methacrylate Copolymer, Trihydroxystearin,Arachidyl Behenate, Methicone, Silica, Sodium Benzoateta, Synthetic Wax,Cetyl PEG / PPG-10 / 1 Dimethicone,Hexyl Laurate, Polyglyceryl-4 Isostearateeu, Isopropyl Titanium Triisostearate, Ethylene Brassylate,Polyethylene, Titanium Dioxide/CI 77891, Iron Oxides / CI 7749, Iron Oxides / CI 77491, Iron Oxides / CI 77499.

fluidy

słabizna

Od podkładu oczekuję jedynie (aż!) krycia i trwałości. Ten się nie sprawdził... Przejdę od razu do konkretów.
Plusy:
+ lekki (ale konsekwencją jest słabe krycie),
+ niedrażniący zapach,
+ SPF 20

Minusy:
- słabe krycie!!!,
- nietrwały (wieczorem na waciku niewiele zostaje...),
- zostawia mokre smugi (jak przypudruję, jest ok),
- zdecydowanie za drogi jak na taką jakość

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1274311].usefull || 0 }}% pomocna.

Jak dotąd najlepszy dla mojej trudnej cery

Zużyłam już dwa opakowania tego produktu i na pewno kupię jeszcze nie jedno. Bardzo dobrze radzi sobie z moją mieszaną cerą, mocno przetłuszczającą się w strefie T. Od podkładu oczekuję, aby zapewniał mi mat na skórze, miał minimum średnie krycie, nie powodował uczucia ciężkości, nie zapychał. Facefinity spełnia wszystkie te kryteria.

Zaskakujące jest to, że podkład ma naprawdę lekką konsystencję, pomimo tego, że jest to produkt zastygający na twarzy. Nie jest ani zbyt gęsty, ani zbyt lejący, bez problemu nakładam go gąbeczką i otrzymuję ładne, matowe wykończenie.

Krycie oceniam jako dobre. Nie jest to "tapeta", która zakrywa wszystko, ale z łatwością radzi sobie z zakryciem zaczerwienień, drobnych niedoskonałości. Krycie można budować, przy dwóch warstwach jest już naprawdę solidne.

Dla mnie największym plusem jest trwałość tego podkładu. Na mojej skórze mat utrzymuje się przez około 5-6 godzin, później makijaż przechodzi w etap lekkiego glow, właściwie dopiero po 8 godzinach potrzebuję delikatnej poprawki- lekkiego przypudrowania lub po prostu odciśnięcia nadmiaru sebum na zwykłej chusteczce. Przy innych podkładach potrafię się świecić jak choinka w Boże Narodzenie już po 2 godzinach od pomalowania się, także na tym polu Mac Factor rzeczywiście daje radę.

Na oklaski zasługuje gama kolorystyczna. Miałam na razie do czynienia z dwoma odcieniami:
- 40 light ivory- jeszcze jaśniejszy niż Revlon CS 150, kolor jest bardzo, ale to bardzo jasny, jest to odcień zdecydowanie dla chłodnych typów urody, co ciekawe wcale nie wybijają się w nim jakoś szczególnie różowe tony. Dla mnie light ivory był zbyt trupi, dlatego mieszałam go z odcieniem, o którym napiszę poniżej
- 47 nude- beż z żółtymi tonami, nie wygląda pomarańczowo, mi pasuje latem, kiedy jestem opalona, nie jest to raczej odcień dla bladzioszków

Co ważne, kolory nie ciemnieją mocno, w kontakcie z moją skórą każdy podkład minimalnie oksyduje, ale w przypadku Facefinity nie było to bardzo widoczne.

Pomimo dobrych właściwości kryjących i matujących podkład nie jest ciężki, nosi mi się go komfortowo, nie podkreślał u mnie suchych miejsc, nie wchodził w załamania skóry, a co najważniejsze nie zapchał mnie. Dla mnie to taka lżejsza dla skóry wersja Revlonu CS.

Używam go na co dzień, ale też na większe wyjścia i zawsze spisuje się na medal. Nie muszę się martwić, czy mój makijaż nadal wygląda dobrze, czy może powinnam już go poprawić. Testowałam ogromną ilość podkładów drogeryjnych, żadne Astory, Rimmele, ani Loreale nie okazały się tak dobre jak ten podkład. Jest naprawdę godny wypróbowania, szczególnie dla osób z mieszaną i tłustą cerą.

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1273106].usefull || 0 }}% pomocna.

Trzeba go "oswoić"

Podkład jest specyficzny, gęsty i szybko "zastyga". Trzeba nauczyć się go nakładać a wtedy wygląda bardzo dobrze, naturalnie, bez efektu maski a jednocześnie ukryje każdy skórny problem. W połączeniu z bazą z tej samej serii nie wysusza, nie podkreśla suchych skórek. Bardzo dobrze się utrzymuje, nawet na skórze tłustej. Polecam :)

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1265828].usefull || 0 }}% pomocna.

Jak zrobić pastelowy makijaż na wiosnę?

Bardzo dobry !

Bardzo fajny, trwały ( pod warunkiem że jest nałożony pędzlem ) podkład. Nie ciemnieje, dobrze się trzyma cały dzień. Cena mogłaby być niższa ale idzie go w dobrych cenach wyrwać :) Jestem bardzo zadowolona

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1261533].usefull || 0 }}% pomocna.

Zdecydowanie nie flawless

Podkład zakupiłam podczas promocji w Rossmannie, i całe szczęście bo i tak się zmarnuje.
Na początku wydawał mi się okej, ale z czasem zauważyłam każdy jego minus, jako, że minusów jest więcej zacznę od plusów.

+ wydajny (bo zużyłam go nie wiele)
+ delikatny zapach
+ dobrze się rozprowadza

minusy:
- podkreśla suche skórki
- podkreśla każdą niedoskonałość, może i ją lekko zakryje, ale zostaje bardziej podkreślona (i to nie wynik nieodpowiedniej ilości)
- podkreśla włoski na twarzy (i to bardzo)
- bardzo szybko twarz zaczyna się świecić (mimo, że nie mam tłustej cery)

Jak dla mnie na nie, szukam dalej.

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1255986].usefull || 0 }}% pomocna.

Przyzwoity, ale nie wytrzyma cały dzień

Producent zapewnia, że podkład wytrzyma na buzi cały dzień - u mnie niestety nie. Przez kilka godzin po nałożeniu efekt faktycznie jest OK, ale po 7-8 godzinach makijaż zdecydowanie wymaga poprawek, bo podkład zbiera się w zmarszczkach i wysusza skórki wokół jakichś niedoskonałości. Mam też bardzo tłustą skórę i ten podkład nie sprawdza się na niej za dobrze pod względem matowienia i wytrzymałości.
(Mój hit od lat to L'oreal Infaillible).

Plusy:
+wydajny
+kolor ładnie stapia się ze skórą
+nieźle kryje
+łatwo się rozprowadza
+przyjemna konsystencja
+wygodne opakowanie z pompką

Minusy:
-absolutnie nie utrzyma się cały dzień
-po kilku godzinach zbiera się w zmarszczkach
-słabo matuje
-nie najlepiej radzi sobie przy tłustej cerze
-wysusza skórki przy niedoskonałościach
-cena

Przyzwoity kosmetyk, ale nie do tłustej cery i moim zdaniem nie na cały dzień.

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1251818].usefull || 0 }}% pomocna.

Ulubiony

Ciężko mi było dobrać podkład, który nie tylko ładnie by krył, ale też nie tworzył efektu maski. Ponadto często trafiałam na takie, które mocno ciemniały albo okazywały się wręcz pomarańczowe. Facefinity dorwałam na promocji -40% w Rossmanie i tutaj nie mogę na to narzekać. W końcu udało mi się dopasować podkład do swojej skóry, który nie jest zbyt ciężki, po całym dniu nadal robi swoje (chociaż lekko się ściera) i pasuje mi kolorystycznie. Ma fajną, kremową konsystencję i dobrze się rozprowadza, dając naturalny efekt. Skóra wygląda świeżo i promiennie. Pojemniczek jest wygodny, pompka niezawodna, łatwo utrzymać wszystko w czystości. Nie ma problemu z dostępnością, jednak standardowa cena w drogeriach (ok. 60 zł) jest dla mnie jego największym minusem. Na pewno kupię ponownie kiedy zużyję swój (chociaż nie wiem, kiedy to nastanie - nie używam podkładu codziennie, więc ciężko mi się wypowiedzieć także co do jego wydajności), chociaż będę czekać na promocję/skuszę się na zamówienie go przez internet. Dla mnie to numer jeden i myślę, że długo się z nim nie rozstanę.

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1248963].usefull || 0 }}% pomocna.

Bardzo dobry

Podkładu używam od pół roku, najpierw odcienia warm almond, teraz nude . Doskonale spełnia swoje zadanie, wyrównuje koloryt , maskuje przebarwienia , wytrzymuje ok.5-6 godzin. Nakładam go zawsze na krem z Ziaji -oliwkowy lekka formuła i podkład bardzo ładnie się rozprowadza. Cera po nim się nie błyszczy a makeup nie spływa . Polecam.

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1244753].usefull || 0 }}% pomocna.

Matowe wykończenie

Posiadam odcień nude 47.
Podkładu używam od 20.11.2015 i prawie skończyłam drugie opakowanie (przy czym ostatnio w ogóle nie malowałam twarzy a wcześniej korzystałam z innego, więc od listopada nie potrzebowałam więcej niż dwóch opakowań :)

Czego moja skóra oczekuje od podkładu:
Mam cerę tłustą i potrzebuję mocno matującego podkładu. Dodam tylko, że kiedyś namówiona pozytywnymi opiniami na temat matującego podkładu z Manhattanu kupiłam go i do tej pory leży gdzieś w szafie.... Jego konsystencja była mocno zbita i tępa a do tego miałam wrażenie, że za chwilę odpadnie z twarzy. Bardzo podrażnił i wysuszył moją skórę, więc zbyt matujący też być nie może. Do tego moja skóra wcale nie wyglądała na matową, wręcz przeciwnie :)

Konsystencja i wydajność:
*Ma świetną konsystencję. Nie jest ani zbyt tępa ani wodnista. Nakłada się go bardzo przyjemnie, chociaż ma tendencję, do podkreślania suchych partii twarzy. Podkład jest wydajny. Nie nakładam go zbyt dużo. Myślę, że dwie pompki produktu w zupełności wystarczą każdej dziewczynie.
Jedna pompka daje ładny, naturalny efekt, który mi wystarcza :)
Ciężko wydobyć resztki podkładu. Sporo zostaje na spodzie, ale tak już jest, jeśli nie mamy podkładu w tubce, którą można rozciąć :)

Podkład trzyma cały dzień, bez poprawek. Zbytnio się nie ściera. Wielokrotnie miałam podkład, który po całym dniu był już niewidoczny na twarzy a wacik, którym zmywałam buźkę był delikatnie muśnięty podkładem. Z Max Factorem jest zupełnie inaczej. Niejednokrotnie nałożyłam podkład na jakieś 2 godziny, po czym go zmyłam będąc pewną, że nigdzie już w tym dniu nie wyjdę, bądź zrobię to wieczorem i wykonam makijaż od nowa. Wydaje mi się, że wacik po krótkotrwałym noszeniu podkładu wygląda praktycznie tak samo, jak po kilku dobrych godzinach od nałożenia.

Odcień:
Kolorek nude 47 wydaje mi się nieco ciemny, jeśli jesteśmy typowymi bladziochami. Nieraz podchodzi lekko pod róż, ale to raczej pod całym dniu na twarzy, kiedy mam zamiar go zmyć. Staram się nakładać na szyję pół pompki, by twarz nie odróżniała się od reszty ciała, ale różnie z tym bywa.
Niejednokrotnie widziałam jak daleko wyjechałam podkładem na szyję, więc nie można za dużo go tam nałożyć a przede wszystkim trzeba robić to bardzo precyzyjnie, by inni nie dostrzegali pasków o różnych długościach :)

Filtr UV:
Posiada SPF 20. Nie polecam dziewczynom, które nałogowo robią sobie selfie, bo mogą być rozczarowane :)

Cena:
Wolę kupować w promocji. Zawsze mamy zaoszczędzone jakieś 15 zł.

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1240893].usefull || 0 }}% pomocna.

Sprzymierzeniec tłustych cer.

Mam cerę tłustą, z niedoskonałościami i rozszerzonymi porami, czasem przed okresem mam większy wysyp różnych niespodzianek,które lubię zakryć.

Moim dotychczasowym ulubieńcem był Rimmel Lasting Finish Nude, który jednak wchodzi mi dość mocno w zmarszczki mimiczne wokół ust, co niesamowicie mnie wkurza, bo nie są one widoczne bez makijażu ani z innymi podkładami. Od babci dostałam ten podkład w kolorze 47 Nude i zakochałam się w nim od pierwszego użycia.

Po pierwsze podkład zastyga, i to do matu co już na starcie mi się podoba. Po drugie, zachowuje ten mat niemal przez cały dzień, a mam dość stresującą pracę i jestem w niej ciągle w biegu, lubię więc produkty których nie muszę co chwilę poprawiać i się nimi przejmować. Po trzecie jest długotrwały, NIE CIEMNIEJE na mojej twarzy, nie podkreśla zmarszczek ani porów tudzież niedoskonałości. Wymaga użycia kremu nawilżającego jako bazy, inaczej może podkreślić suche skórki przy suchej cerze, lub wysuszyć jeśli skóra jest na to podatna. Ogólnie dla suchej cery go nie polecam, może stąd też bierze się część negatywnych opinii tego podkładu, po prostu nieraz źle dobieramy rodzaj podkładu do typu naszej cery.

Nie wiem tylko czy odcień 47 nie będzie dla mnie za ciemny na zimę, nie widziałam jaśniejszego w drogerii stacjonarnej, choć z tego co wiem jest odcień 43 w drogeriach internetowych i może spróbuję.

Plusy:
- dostępność
- dobre średnie krycie
- lekka konsystencja
- zastygający na mat
- długotrwały
- wygodna i ładna flaszka z pompką
- nie zapycha
- stapia się ze skórą, nie wygląda jak maska

Minusy:
- cena stacjonarnie (około 60 zł, w Internecie około 40% taniej)
- troszkę przeszkadza mi chemiczny zapach, ale da się przeżyć

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1240308].usefull || 0 }}% pomocna.