Ben Nye, Luxury Visage Powder (Puder sypki do twarzy)

Ben Nye, Luxury Visage Powder (Puder sypki do twarzy)

Sprawdź ceny produktu

Luxury Powder to profesjonalne, ultra lekkie, pół transparentne pudry do wizażu amerykańskiej firmy Ben Nye. Dzięki nim uzyskujemy super matowy efekt i subtelne wykończenie makijażu. Często porównywane z pudrami francuskimi z powodu jedwabiście delikatnej struktury.
Dostępny w czterech odcieniach: Banana, Cameo, Buff i Beige Suede.

sypki
Krycie
lekkie

mam mieszane uczucia co do tego produktu..

Produkt obił się szerokim echem na wielu blogach, kanałach youtubowych.
był niesamowicie wychwalany, ale ja osobiście nie wiem o co tyle szumu, o u mnie sprawdził się średnio.

Opakowanie produktu jest dosyć beznadziejne. Wyglada tanio, jest niepraktyczne. Duzo bardziej sprawdziłoby się opakowanie z sitkiem i duża pokrywką, bo tak to musimy sypać puder do innego pojemnika, bo nie jesteśmy w stanie zaaplikować pudru na pędzel.

Pojemnosc faktycznie jest ogromna jak na puder, ciężko go wykonczyc, na wlasny użytek jednak jest przeogromna, chyba ze bardzo go polubimy, a to już inna sprawa.

Ciesze się, ze chociaż z kolorem trafiłam. Posiadam odcien Cameo, jest idealny do mojej skory, jasny, beżowy, kiedy jestem trochę opalona, nie odznacza się, wspolpracuje z podkładami. Dobrze nadaje się tez do utrwalenia korektora pod oczami.
Jeżeli chodzi o aplikacje, niewygodnie sie go wysypuje jak wspomnialam wyzej, jezeli mamy go na pedzlu, to troche sie pyli przy nakladaniu na twarz. Jest to drobny, dobrze zmielony pylek. ładnie wygladza twarz, sprawia ze pory sa mniej widoczne. Ujednolica cere, dobrze trwala korektor, ale nalozony na cala twarz matuje na krotko, potem trzeba sie ratowac bibulkami, albo go dokladac, a moze spowodowac ze makijaz sie zwazy.

no troche jednak nie do konca

Dobry puder

Mam pełnowymiarowe opakowanie odcienia Cameo oraz próbki buff i banana. Ten ostatni uważam za pomyłkę - to naprawdę baaardzo żółty puder, który nie jest transparentny (a jak czytam opinie to część osób sądzi, że są to pudry transparentne - nie!!!) i nawet użyty tylko na cienie pod oczami daje efekt kurczaka.
Kolor buff jest ok, bardzo jasny, niestety trochę wysusza.
Oceniam kolor cameo: to ładny odcień dla oliwkowych cer. Na zimę jest dla mnie zdecydowanie za ciemny, w lato idealnie wygładza lekko opaloną skórę. Od kiedy go używam parę razy słyszałam, że mój makijaż niby jest zwykły, a jednak ma jakiś efekt wow. Ten puder rewelacyjnie utrwala makijaż (mam suchą cerę), wygładza cerę, bardzo dobrze współpracuje z moimi podkładami, ładnie przyjmuje produkty do konturowania i rozświetlania. Jestem z niego zadowolona, jest wydajny i w bardzo dobrej cenie, warto jednorazowo z niego zainwestować, ponieważ sądzę, że nawet przy codziennym stosowaniu starczy na minimum rok.
Jedyne, co bym zmieniła, to opakowanie - słoiczek byłby o wiele praktyczniejszy (wiem, że można przesypać, ale pewnie wiele jest takich leniuchów jak ja, którym się po prostu nie chce...).

Wykorzystała: kilka próbek

Fotoszop pod oczami

Odsypkę tegoż produktu dostałam od koleżanki. Jako iż była hojną kobietą, przez kilka miesięcy miałam możliwość przetestowania reklamowanego przez jutuberki pudru wzdłuż i wszerz.

Puder jest bardzo drobno zmielony i jedwabisty w konsystencji. Jego działanie określiłabym mianem utrwalającego i wygładzającego, dzięki czemu rewelacyjnie sprawdza się w okolicach oczu. Jego niematująca formuła genialnie wygląda pod oczami każdej cery - młodej, dojrzałej, czy przesuszonej. Kolor Cameo, który został mi podarowany, fantastycznie dopasowuje się do każdego korektora, jaki bym użyła. Nie daje flash backu na zdjęciach, co cenię i szanuję.

W związku z tym, iż produkt nie wykazuje zbyt silnego działania matującego - nie sprawdził się jako puder wykończeniowy do stosowania na całą twarz. Moja mieszana cera przynajmniej w strefie T potrzebuje konkretnego zmatowienia, aby jako tako prezentować się w ciągu dnia, a Ben Nye trzymał mi mat maksymalnie 2 godziny, po czym intensywnie zapalała się latarnia na moim nosie, brodzie i policzkach.

Niemniej, produkt stosowałam również na innych cerach i w przypadku suchej, czy dojrzałej - wyglądał naprawdę atrakcyjnie oraz utrzymywał makijaż tak, jak puder powinien to robić.

Jest naprawdę przyjemnym pudrem, ale pod koniec ostatniego roku wyszło tyle nowości, że nie wiem, czy póki co do niego wrócę. Niemniej, będę o nim pamiętać, jako o produkcie awaryjnym, który nigdy nie zawiódł moich cieni pod oczami.

Świetny puder utrwalający

Niewątpliwie największą zaletą pudru Ben nye jest jego pojemność. Aż 85 gramów!
Za cenę 109 złotych (mokotowska58) to jest złoty interes.
Posiadam kolor Cameo, który jest jasnym beżem. Dla totalnie bladych osób, prawie białych, może być zbyt ciemny jeśli przesadzimy z jego ilością.

Puder jest jedwabisty, bardzo drobno zielony i lekki. Z tego posodu lubi się pylić i fruwać wszędzie, ale coś za coś :)
Na twarzy wygląda bardzo naturalnie, nie tworzy pudrowego efektu. Lubię nim pudrować cerę suchą, bo jeśli użyjemy swietlistego podkładu, to puder nie zabierze całego tego rozświetlenie i skora prezentuje się bardzo naturalnie.
Lekko matuje, ale nie wysusza i nie wygląda płasko.

Dobry ale bez przesady

Jeden z tych dobrych pudrów, ale nie przesadzałabym z tym wielkim szałem. Puder jest profesjonalnym kosmetykiem, bardzo dobrze zmielonym, pół transparentnym, posiadającym właściwości matujące oraz zmniejszające pory. Odcień "Banana" neutralizuje zaczerwienienia, dlatego świetnie sprawdza się u osób z trądzikiem różowatym, lub które mają sporo popękanych naczynek. Może być stosowany u osób bez takich problemów, ale użyty w nadmiarze może żółcić twarz. Puder kosztuje 110 zł za 85g, co daje nam bardzo dużą ilość w przypadku stosowania przez jedną osobę. Opakowanie jest bardzo niepraktyczne, posiada ogromne dziurki, przez które trudno nasypać mała ilość pudru. Nakrętka jest mała i nie nadaje się jako wieczko do którego można nasypać puder i nabrać go na pędzel. Dla mnie jedynym wyjście było kupienie pustego pudełeczka z sitkiem i przesypanie. Oryginale opakowanie nie nadaje się do użytkowania. Puder jest bardzo dobrym produktem, w całkiem dobrej cenie (biorąc pod uwagę pojemność), ale chyba opinie blogerek sprawił że oczekuje się jakiegoś cudu, a to po prostu dobry jakościowo puder, jakich sporo teraz na rynku, ale jednak dobry. Gwiazdkę odejmuje za opakowanie, bo dla mnie nie nadaje się to zupełnie do użytku ani profesjonalnego ani indywidualnego w domu.

Bananowy

Mam wersję bananową. Mam bardzo sprzeczne odczucia. Puder chyba zyskał mocno na popularności dzięki zachwalającej go Maxineczce.
Moja opinia jest natomiast mieszana.

Zalety:
-nie przesusza skóry, nawet tej delikatnej pod oczami
-ładnie wygładza
-żółty odcień neutralizuje zaczerwienienia
-jest trwały, nie ściera się

Minusy:
-średni zapach, daleko mu do bananowego
-dość szybko mi się zużywa, mimo tego, że nie używam go codziennie
-niewygodne opakowanie, zawsze narobi mi się syf, nakrętka jest za mała aby z niej brać i nie ma też możliwości wsypania pudru z powrotem do pudełeczka
-jest drogi
-ciężko dostępny

Znam pudry równie dobre, a tańsze i bez problemu dostępne.

Super jakość

Posiadam kolor Cameo który będzie odpowiedni dla większości Polek.
Super jakość, ogromna pojemność produktu, jest bardzo drobno zmielony, matuje na długie godziny, nie widać go na buzi, kolor stapia się idealnie z cerą, świetnie fixuje podkłady i korektory, nadaje się pod oczy, nie wysusza.
Krótko mówiąc bardzo dobry puder.
Nie należy do najtańszych ale jeśli weźmiemy pod uwagę jego pojemność i jakość to w przeliczeniu wychodzi nam bardzo dobry wskaźnik.
Jeśli skończy mi się kiedyś w bardzo dalekiej przyszłości to z pewnością kupię go ponownie. Innym dobrym rozwiązaniem jest zakup tego produktu na pół z koleżanką.

Banana.

Plusy:
+ ladny kolor Zolty ( trzeba uwazac na stosowanie)
+ drobno zmielony
+ praktycznie nie widoczny na twarzy
+ wygladza
+ wydajny
+ matuje ( lecz nie jest on matujacy)
+ bez drobinek
+ niezle utrwala makijaz

Minusy:
- nie dla wszystkich , zolci
- dostepnosc
- cena

Wykorzystała: kilka próbek

Przegenialny puder!

Ja osobiście jestem zachwycona tym pudrem. Mam cerę mieszaną z tendencją do świecenia i przetłuszczania w strefie T. Strefa ta przypudrowana tym pudrem jest w stanie przetrwać cały dzień bez pudrowania. Efekt wspaniały. Matowi skórę trzymając ją w ryzach przez cały dzień. Stosuję go również pod oczy na korektor. Sprawdza się w tej okolicy również doskonale. Nie pozwala na zbieranie się korektora w zmarszczkach pod oczami. Wszystko znajduje się na swoim miejscu . Przepiękny kolor - Cameo idealnie sprawdza się na mojej skórze,która ma tony żółte. Polecam,polecam i jeszcze raz polecam pomimo niesatysfakcjonującego składu,za który odejmuję gwiazdkę.

Uniwersalny, dobrze matuje i utrwala, w miarę niewidoczny

Posiadam trzy kolory: Cameo, Banana i Fair. Cameo używam na 90% klientek ponieważ poza tym, że jest jasny jak Fair dodatkowo ma też krycie. Fair jest klasycznym, transparentnym pudrem i czasem mam wrażenie, że trochę za bardzo bieli twarz. Banana używam bardzo rzadko i zawsze w proporcji 50/50 z Cameo ponieważ dla nas polek jest on mocno za żółty. Do położenia na twarz nadaje się tylko gdy jesteśmy opalone lub posmarowane samoopalaczem. Wiele osób kupuje go ze względu na słynne konturowanie Kim Kardashian która to konturuje twarz właśnie tym odcieniem. Niestety na jasnej cerze jaką posiadamy odznacza się on mocno zbyt żółto i oczy wyglądają jak u osoby chorej na wątrobę. Polecam kupować małą pojemność do ewentualnego zniwelowania różowych tonów w podkładzie i w sumie tylko w tym przypadku. Puder ładnie matuje, jest może odrobinę lepiej zmielony niż klasyczne transparentne i zakrywa delikatnie przebarwienia. Brakuje mi w nim delikatnych drobinek by rozświetlić twarz.

Znalazłam idealny puder!

Mam odcień Banana-85g i zakochałam się w nim.Używam go na całą twarz.Mam bardzo ciepłą karnację i np.Revlon Buff wygląda na mnie jakby nie miał wgl zółtego zabarwienia.Miałam też odcień Cameo (odsypke 10g) i niestety jest zbyt neutralnego koloru na całą twarz, ale pod oczy jest super, jest to odcień b.uniwersalny jak dla mnie :)
PLUSY:
-żółty odcień,za który bardzo go cenie(uwaga, może zółcić-więc jesli jesteście neutralni w stronę żółtego, bladzi to darujcie go sobie, bo będziecie żółci na twarzy)
-wygładza twarz
-matuje, ale bez przesady(nie mam problemu z świeceniem się cery)
-utrwala makijaż
-wydajny...i to bardzo
MINUSY:
-dostępność
-może się troszkę pylić
-CENA, no niestety nie kosztuje 75zł, ja za swój zapłaciłam 128zł z przesyłką, ale jest też bardzo wydajny.Jednak szkoda, że kiedyś tyle kosztował a teraz już drugie tyle :<Jednakże wart jest nawet i 200,300zł - naprawdę
Absolutnie kocham ten puder i kupię go na pewno ponownie.Dla osób nie mających bardzo zóltej karnacji-nie polecam, wybierzcie Cameo (jeśli jesteście neutralni w stronę zółtego)

Ilość zużytych opakowań: w trakcie pierwszego opakowania (85g) i próbka(10g)

jestem na nie

posiadałam odcień banana

od pudru przede wszystkim wymagam aby matowił moją skórę na długo, ten nie robi tego w ogóle! odcień jest zbyt żółty, pod oczy też się nie nadaje i mocno się odznacza

Używam tego produktu od: rok
Ilość zużytych opakowań: w trakcie pierwszego małego opakowania