Dr Irena Eris, Prosystem Home Care, Koncentrat energizujący z 5% witaminą C do twarzy

Koncentrat energizujący z 5% witaminą C do twarzy opracowany w oparciu o zaawansowaną technologię i nowoczesne składniki naprawcze, skutecznie stymulują skórę do naturalnej regeneracji. Skoncentrowana dawka witaminy C (5%) wnikając bezpośrednio w głąb skóry stymuluje syntezę białek włókien kolagenowych oraz chroni je. Redukuje zmarszczki poprawiając elastyczność i napięcie skóry. Skutecznie chroni DNA komórek skóry. Efektywnie rozjaśnia przebarwienia, oraz wyrównuje koloryt skóry hamując działanie aktywnej tyrozynazy – enzymu kluczowego dla procesu melanogenezy.Dodatkowo zabezpiecza ścianki naczyń krwionośnych przed toksycznymi utleniaczami. Jej działanie wzmacnia witamina E, która wychwytując nadmiar wolnych rodników ogranicza i hamuje proces starzenia się skóry.

koncentraty i esencje
na przebarwienia, przeciwzmarszczkowe, ujędrniające, rozświetlające
mieszana, dojrzała, sucha
z pipetą, w butelce

świetny kosmetyk

Ocena osoby 40 lat, z cerą normalną w kierunku tłustej, bez zmian skórnych, ale czasem lekko podrażnioną (od: suchego powietrza, słońca, drażnią mnie mocno pachnące proszki do prania, silniejsze mydła etc.).
Kupiłam w gabinecie kosmetycznym Eris po rewelacyjnych zabiegach kosmetycznych, kosmetyk nie jest łatwo dostępny - raczej nie znajdziemy go w sklepach stacjonarnych (może intenet?).
Formuła płynnego olejku, zapach ledwo wyczuwalny-przyjemny, wygodna buteleczka z pipetką, bardzo wydajny.
Stosowany regularnie świetnie nawilża, delikatnie wygładza, rozjaśnia, nie zapycha. Nie podrażnił (chociaż pamiętam, że po mocnym słońcu na podrażnionej skórze ta witamina C leciutko 'mrowiła'). Stężenie witaminy C jest na tyle małe, że nie powinno zrobić krzywdy, ale kosmetyk stosowany REGULARNIE - poprawił koloryt, skóra twarzy przestała być taka...'papierowa', zrobiła się gładsza, 'gęstsza', zdrowsza i pełniejsza.
Polecam - zresztą nie pierwszy kosmetyk profesjonalny Eris, z którego jestem zadowolona.

Nieznana perełka

Bardzo udana formuła z 5% Ascorbyl Tetraisopalmitate i olejkiem canola, czyli kanadyjskim rzepakowym, wyjątkowo bogatym w kwas GLA oraz regenerującą witaminę E. Zresztą czystą witaminę E znajdziemy w INCI dodatkowo (Tocopheryl Acetate) - oczywiście nie jest to przypadek, C + E to świetny duet.

Esencja ma konsystencję lekkiego olejku. Pięknie rozświetla i jednocześnie uelastycznia skórę. Stosuję ją także na szyję - i tu również spisuje się świetnie. Jej działanie jest delikatne, ale skuteczne, bez nieprzyjemnego łuszczenia.
Jestem przyzwyczajona do kosmetyków o znacznie wyższym stężeniu witaminy C - więc doceniam brak przesuszenia. Dodatkowo świetną funkcją jest zamykanie nawilżających tonerów i innych „mokrych” kosmetyków.

Olejek jest bardzo trwały, nie utlenia się tak szybko jak inne sera o podobnym składzie. Duży plus za fajną pipetkę.

To jest TO !!!

Bardzo wydajny kosmetyk. Wystarczy odrobina, aby nawilżył skórę i spełnił swoje pozostałe zadania.Zauważyłam,że trochę redukuje zmarszczki, poprawia elastyczność i napięcie skóry.Na pewno rozjaśnia przebarwienia oraz wyrównuje koloryt skóry. Jest bezzapachowy, oraz bezbarwny.Opakowanie bardzo poręczne, szczególnie możliwość odmierzania ilości kroplomierzem.Cena jak dla mnie adekwatna co do jakości i wydajności. To serum starcza na bardzo długo, myślę, że minimum pół roku a może i dłużej.Używam wieczorem i rano efekt jest zadowalający. Polecam. Jak dla mnie 5*.

Ilość zużytych opakowań: jedno pełnowymiarowe