Cattier, Argile Verte Ultra Ventilee (Maseczka glinka zielona)

Cattier, Argile Verte Ultra Ventilee (Maseczka glinka zielona)

Glinka zielona pochodzi ze skał krzemionkowo - aluminiowych. Posiada około 20 różnych soli mineralnych i pierwiastków istotnych dla organizmu, takich jak: krzem, magnez, wapń, potas, fosfor, sód i inne oraz cały szereg mikroelementów i pierwiastków śladowych: selen, molibden, cynk.
Działa antyrodnikowo porządkując jednocześnie włókna kolagenowe. Doskonale leczy trądzik, wypryski, wrzody, pielęgnuje i regeneruje zmęczoną cerę również podczas leczenia, odkażając ją i wzmacniając. Opóźnia proces starzenia. Redukuje rozstępy i cellulit, wyszczupla. Glinka zielona Cattier ma wspaniałe właściwości dezynfekujące, absorpcyjne i gojące. Daje sobie doskonale radę w walce z łuszczycą, egzemą, stanami zapalnymi skóry, pomaga w procesie krzepnięcia i zabliźnia.
Zalecana jest do oczyszczania twarzy w przypadku cery zmęczonej, tłustej i trądzikowej. A także w kuracjach wyszczuplających i leczniczych.
Odżywia zmęczoną skórę, zmniejsza zmarszczki, ujędrnia, wygładza i wyszczupla.

Cena: 5zł / 2x10g
/m/

tłusta, trądzikowa
regenerujące, oczyszczające, antybakteryjne
sypkie
w saszetce

najlepsza,działa cuda

kupiłam ją wspólnie z koleżankami w opakowaniu 3 kg,czyli wyszło po 1kg na głowę (tak było najbardziej opłacalnie)początkowo stosowałam jako maseczkę na twarz-świetnie oczyszcza,rozjaśnia cerę,choć przyznam,że przy zmywaniu cała umywalka jest zapaćkana...
niedawno zaczęłam stosować ją na skórę głowy,ponieważ od jakiegoś czasu zaczęły mi się robić strupki na skórze-myłam najpierw szamponem Fitomed do włosów tłustych,następnie nie spłukując włosów wcierałam glinkę rozmieszaną z wodą i zostawiałam na jakieś 10-15 min,stosowałam raz w tygodniu i strupków nie ma:)))

Ilość zużytych opakowań: 1 opakowanie 1kg

Świetna

Świetna :) zapewne jak każda naturalna zielona glinka. W zasadzie widzę same plusy jej użytkowania:

* wydzielanie sebum - znormalizowane
* cera uspokojona (łącznie z zaczerwienieniami)
* oczyszczona
* nadaje ładny koloryt
* cera niezwykle gładka
* nawet trochę nawilża
* wydajna, całość wystarcza mi na 6-8 użyć :)

To mój tajny sposób na ładny wygląd, po jej użyciu za każdym razem zbieram komplementy od narzeczonego :p

Używam tego produktu od: 2 lata
Ilość zużytych opakowań: cztery

Chętnie do niej wracam

Glinkę tę pierwszy raz użyłam jakieś 2 lata temu. U mnie w aptece kosztuje prawie 6 zł, a ja mam ją na 3 razy.
Skóra jest po niej miękka, oczyszczona, uspokojona, zaczerwienienia nie są bardzo widoczne. Idealna dla cery trądzikowej, tłustej, używałam jej regularnie 2 razy w tygodniu przez 2 miesiące i stan cery poprawił się na lepsze. Zauważyłam, że skóra jest nawilżona, przez co się nie złuszcza ani nie przetłuszcza, to zaś wpłynęło na zmniejszoną ilość zaskórników (szczególnie oczyściło mi się czoło, do dziś pojawia się tam mniej krostek). Jednak trzeba by było naprawdę używać jej aż do znudzenia :) Ja miałam przerwę 3-4 miesięczną od tej glinki i używam teraz innej, zamawianej przez internet, bo wychodzi taniej.
I tak polecam gorąco, chętnie bym do niej wróciła, tylko problem w tym, że w mojej aptece często jej nie ma a nigdzie indziej jej nie spotykam ;(

Używam tego produktu od: 2 lata
Ilość zużytych opakowań: ok. 10 opakowań

Ulubiona

Odpowiednio dobrana glinka może naprawdę dużo. Zielona glinka jest chyba jedną z glinek o najintensywniejszym działaniu i nie każdemu „podejdzie”. Dla mojej cery jest najlepsza.

Świetnie oczyszcza i nie podrażnia – nieporównywalna z typowymi maseczkami z drogerii, gdzie substancje podobne do tej glinki znajdują się gdzieś w środku składu. Używając jej raz w tygodniu widzę zdecydowaną poprawę: zanieczyszczenia znikają a pory są znacznie mniejsze.

Jedynym jej minusem jest to, że maseczkę trzeba zwilżać, gdy wysycha (wysycha momentalnie) i nie mogę się zająć czymkolwiek innym.

Ilość zużytych opakowań: 6 saszetek

Bardzo dobry produkt w dobrej cenie.

PLUSY:
+dobrze oczyszcza
+zwęża pory
+cera stała się bardziej promienna
+delikatnie łagodzi podrażnienia
+nie uczula i nie podrażnia
+twarz stała się gładka i miła w dotyku

MINUSY:
-brak

Ilość zużytych opakowań: 1 całe 2x10g

Łagodzi zaczerwienienia

Pudełeczko, w środku dwie saszetki - wydawałoby się, że wystarczy zaledwie na dwie aplikacje. Mnie wystarczyła na cztery :)

Glinka łagodzi zaczerwienienia i odrobinę zwęża pory. Dzięki niej zmniejszyła mi się liczba pojawiających się niespodzianek na twarzy. Ogólnie przyjemny produkt!

Całkiem dobra

Fajna glinka, używam jej do najprostszej maseczki z samą wodą, choć można się pobawić i dodać np. jakieś napary ziołowe. Mi się nie chce :) Używam raz na tydzień lub rzadziej zużywając całą jedną torebkę na raz, moja twarz ją lubi, bo delikatnie oczyszcza, łagodzi podrażnienia, pomaga goić krostki. Skóra twarzy wydaje się po niej wypoczęta. Jak mam problemy z dziąsłami to używam też tej glinki jako pasty do zębów :) Ma działanie antybakteryjne i działa kojąco na opuchnięte dziąsła.
To małe opakowanie, z glinką w porcjach, ale mobilizuje mnie to do regularności i dlatego mi to odpowiada

Ilość zużytych opakowań: ok. 10

znam lepsze

Kupilam sobie 2 opakowania jej i ponad rok temu tez 2, wiec lacznie wykonczylam 8 saszetek.

Jest straszliwie drobno zmielona (jesli mozna tak powiedziec) dlatego wytarczy niewiele wody by ja rozrobic, jednoczesnie latwo z ta woda przesadzic. Dodatkowo na pokrycie calej twarzy potrzebuje okolo 1/3 do 1/2 saszetki. Co przeklada sie na straszliwa niewydajnosc...
Glinka ladnie sciaga pory, leczy stany zapalne i zapobiega powstawaniu nowym. Ogranicza przetluszczanie sie skory, wyrownuje koloryt.
Lekko sciaga, ale wystarczy krem i wszystko jest ok. Szybko zasycha, dlatego czesto trzeba ja zraszac. Pod koniec tych 20 minut na buzi zaczyna nieladnie splywac z powodu ilosci wody.
Bez problemu sie tez zmywa, nie brudzi umywalki ani nic. Jest latwo dostepna (apteka internetowa, pobliski zielarski), tani ale STRASZLIWIE niewydajna.
Zdecydowanie wole ta glinke z e-naturalne ktora jest srednio zmielona przez co trzeba jej znacznie mniej i jest znacznie tansza.
Ogolem od biedy od Cattier\'a moge polecic, jest lepsza niz gotowa maseczka.

Ilość zużytych opakowań: 4 x 2 saszetki

efekt krótkotrwały, ale niezły

Maseczka jest całkowicie naturalna, w postaci proszku do zmieszania z wodą. Bardzo łatwo zrobić za lejącą konsystencję. Ale kiedy uda się wykonać właściwą bardzo przyjemnie się ją nakłada. Trzymam ją około 20 min na twarzy, ale zazwyczaj używam jej tylko w strefie T i na części policzków (tej koło nosa :) ), gdzie mam brzydko rozszerzone pory :<
Maseczka bardzo mocno matuje, skóra się mniej przetłuszcza, niestety tylko na kilka godzin. Ale jak na moją cerę to i tak sukces. Wyraźnie ściąga pory, co jest dla mnie niestety krótkotrwałym, ale wybawieniem. Czy zmiejsza i leczy wypryski to nie wiem, może trochę tak przez to że ogranicza przetłuszczanie skóry i zawiera minerały które korzystnie wpływają na wrażliwą podrażnioną skórę. Poza tym lubię czasem zrobić sobie jakiś domowy zabieg upiększający, nawet jak nie daje spektakularnych efektów ;)
Poza tym niesamowicie wydajna, te niby 2 maseczki służą mi jako 10 ;)

Używam tego produktu od: kilka razy

bardzo dobra naturalna maseczka - polecam

Bardzo dobry naturalny produkt, który korzystnie wpływa na cerę w każdym wieku.

Zalety:
-korzystnie wpływa na cerę, poprawia jej koloryt
-przyjemnie odświeża
-lekko ściąga pory
-jest to produkt naturalny
-ma niską cenę
-nie mam najmniejszego problemy z jej przyrządzeniem
-jest wydajna

Wady:
-nie oczyszcza jakoś spektakularnie
-jest trudno dostępna
-nie przyjemnie ściąga twarz

Ilość zużytych opakowań: cztery opakowania - osiem saszetek

Na chwilę obecną nr 1

Staram sie wymieniać moje kosmetyki na inaturalne . Na chwilę obecną używam tylko tej maseczki na zmianę z nuxe 3 róże (z białą glinką).
Po pierwszym użyciu maseczki nie byłam zadowolona bardzo podrażniła moją skórę - zwłaszcza czoło na którym wyszło coś co wyglądało jak uczulenie. Drugim razem użyłam jej z dodatkiem kilku kropel olejku arganowego i zadziałała cudownie. Wspaniale zwęziła pory i odświeżyła buzię. W opakowaniu są dwa woreczki z glinką. Mi jeden woreczek starczył na 4 użycia (ale nie nakładałam grubej warstwy). Więc cena dla mnie super. Dodam jeszcze, że do jej przygotowania zamiast wody używam hydrolatu oczarowego z BU. Planuję też kupić biała maseczkę tej firmy - zobaczę która będzie lepsza, ale pewnie i tak kupię ją ponownie ;)

Ilość zużytych opakowań: jeden woreczek (pół opakowania)

Świetna na naczynka!

Dobra ale nie bez wad.
Oczyściła cerę średnio ale na naczynka REWELACJA!
Nie miałam tak skutecznego kosmetyku zmniejszającego naczynka jeszcze nigdy. Koloryt skóry wyraźnie poprawiony i jednolity.
Trzymana za długo wysusza i trochę podrażnia. W opisie jest do 20 minut, dla mnie 10 minut może być już za dużo.
Bardzo tania. Kupiłam w aptece dwie porcje w jednym opakowaniu za 5 zł.
Ilość zużytych opakowań: 3 opakowania