Neem Toothpaste (Ajurwedyjska ziołowa pasta do zębów z neem bez fluoru)

Neem Toothpaste (Ajurwedyjska ziołowa pasta do zębów z neem bez fluoru)

Aktywnym składnikiem pasty jest wyciąg z drzewa neem (sok oraz kora). Preparat ma właściwości antybakteryjne, pomaga wzmacniać i chronić zęby oraz dziąsła. Ponadto wykazuje działanie wybielające, usuwa osad, kamień nazębny oraz inne przebarwienia, a także moduluje i aktywizuje układ wzmacniający zęby. Pastę mogą stosować osoby, którym dokuczają krwawienia z dziąseł, ponieważ jest ona niezwykle delikatna, ale zarazem skuteczna. Preparat nie zawiera w swoim składzie środków chemicznych, cukru ani słodzików.

Pewniak

wracam do niej bardzo często
początki były trudne , po przyzwyczajeniu się do mydlanego smaku zignorowałam go a nawet polubiłam
genialnie oczyszcza zęby
nigdy nie były tak gładkie
dba o dziąsła
odswieża
dobry skład

Miłe zaskoczenie

Wrzuciłam do koszyka przy okazji wiekszych zakupów online i znów pozytywnie się zaskoczyłam.

:) + bardzo dobrze się pieni, tworzy gęstą pianę
:) + dobrze się wypłukuje
:) + odświeża oddech
:) + nie zawiera fluoru
:) + spore opakowanie
:) + cena - kilka złotych
:) + bardzo wydajna - wystarczy niewiele na szczoteczce by wyczyścić zęby przez co starcza na długie tygodnie

:( - ma mydlany smak, wolę bardziej ziołowe
:( - czasami posmak mydła dośc długo zostaje w ustach
:( - opakowanie dość nieergonomiczne - mała odkręcana nakrętka, którą czasami ciężko zakręcić lub odkręcić

Na pewno przetestuję inne wersje tej pasty.

orzeźwiająca i gojąca

To jedna z lepszych past Dabur - daje mocny efekt odświeżenia jamy ustnej, więc wszelki płyn do płukania ust jest zbędny.
Dobrze czyści jak większość past tej marki, rozjaśnia płytkę, zapobiega zbieraniu się kamienia, łagodzi podrażnienia. Dodatkowym plusem są zdolności gojące, np. przy moim kłopocie z krwawiącymi dziąsłami okazała się bardzo pomocna. Poza tym po chorobie i stosowaniu antybiotyków, to dopiero ta pasta poradziła sobie z candidą na języku. Świetna! Polecam! Trzeba się tylko przyzwyczaić do ziołowego zapachu, szorstkiejj konsystencji i do braku efektu extra piany - za to otrzymasz pewność co do jakości ekologicznego produktu, który czyści i leczy, nie pustosząc fluorem naszej flory bakteryjnej. Ja od lat stosuję te pasty i widzę efekty.

Cellulit jak stosować kosmetyki

Dobra, ale na zmianę z inną pastą

Pastę zamówiłam przez internet. Do tej pory używałam tylko past drogeryjnych, ewentualnie aptecznych. Postanowiłam spróbować pasty naturalnej, bez fluoru.
Preparat ma niezbyt ładny kolor (zielono- szary) i niezbyt miły zapach. Smak również jest kiepski, gorzkawy. Pasta dobrze się pieni, myje, chociaż efekt odświeżenia nie jest jakiś wspaniały. Mam wrażenie że delikatnie rozjaśnia. Minusem jest uczucie suchości w ustach po użyciu.
Według mnie pasta nie jest zła, na pewno będzie bardziej naturalna niż te wszystkie pasty z drogerii, ale nie polecam stosować jej jako jedynej. Raz dziennie używam innej pasty, która lepiej odświeża, po południu i wieczorem używam tej z Dabur.

Taka sobie

Na początku były "oh" i "ah", a potem "nah". W smaku całkiem okej, ale po pewnym czasie dziwnie mi się nią myło zęby, zrobiły się jakby bardziej wrażliwe. Nie wiem czy coś wybieliła. Średnio wydajna. Zapach bardzo mi się podobał. Kupiłam dzięki dobrym opiniom na wizażu, zawiodłam się.

Super!

Bardzo dobra pasta. Świetnie myje i odświeża jamę ustną. Na dodatek nie zawiera fluoru. Po jej użyciu mam uczucie wypolerowanych zębów ;) Dosłownie. Ma przyzwoity, delikatny smak. Małe ziarenko tej pasty wystarcza żeby mieć usta pełne piany. Nie wyobrażam sobie już higieny jamy ustnej bez tego produktu. Jedyny minus to dostępność-nie widziałam jej nigdzie stacjonarnie. Może to dlatego, że byłaby nie lada zagrożeniem dla wszystkich Colgejtów i Blendamedów... ;) Polecam.

Smak odrzuca

Internetowo zakupiłam dwie tubki, niestety!
Pasta bardzo dobrze czyści zęby, koi dziąsła....
Efekt jej działania skłania do stosowania.
Niestety jej smak jest okropny. Smak mydła, dosłownie, który długo utrzymuje się po umyciu zębów. Spodziewałam się smaku ziół ale nie mydła.
Druga wada - bardzo pieni się.

Pasta jest bardzo ekonomiczna a tubka ma aż 155g.

Za taką cenę wolę zdecydowanie pastę Apident, także bez fluoru.

Gdyby nie smak, byłaby to pasta idealna a tak daję gwiazdek trzy.

gdyby nie ten smak...

Pasta jest w zasadzie dobra - wydajna, dobrze się pieni, ładnie myje zęby, ale nie kupię jej już nigdy więcej ze względu na jej wstrętny smak. Goździkowa z tej samej serii jest bardzo fajna, jej intensywny smak mi odpowiada, myślałam że podobnie będzie z tą i bardzo się zawiodłam. Spodziewałam się bardziej miętowego smaku, a ta pasta pachnie i smakuje dosłownie jak mydliny. Myjąc zęby staram się na tym nie skupiać i myśleć o czymś innym bo naprawdę zbiera mi się na wymioty, już nie mogę się doczekać kiedy ją zużyję i będę mogła zmienić ją na inną.

Ilość zużytych opakowań: połowa tubki

Świetna pasta

Kupiłam pastę, bo szukałam czegoś wybielającego, a te wszystkie reklamowane pasty były dla mnie drogie i średnio zachęcały mnie opinie na ich temat. Postawiłam na tę pastę.

Ma dziwny smak, ale bardzo przyjemny po dłuższym używaniu. Dziąsła przestały mi po niej krwawić, zęby wybieliły się do naturalnego odcienia, zeszły wszelkie przebarwienia i rysy, które nie dały się umyć inną pastą. Bardzo wydajna, używałam jej ok 9 miesięcy (na zmianę z innymi, ale i tak wystarczy ilość "ziarna groszku"). Pasta świetnie się pieni, dobrze odświeża jamę ustną.

Polecam spróbować, za cenę 10-12 zł jak najbardziej polecam.

Używam tego produktu od: kilka miesięcy

super

Doprawdy interesująca pasta! Ma same zalety: naturalny skład, dobrze oczyszcza, łagodnie lecz skutecznie wybiela i w dodatku wspaniale się pieni. Ma bardzo przyjemny smak – niby miętowy, ale nie jest to paląca ostra mięta, której nie znoszę, tylko łagodny smak, przynoszący komfortowe poczucie odświeżenia (dla mnie jest to idealny smak pasty). Jest wydajna. Na razie nie zauważyłam skutków ubocznych, ale stosuję od niedawna.

W Krakowie pasta jest dostępna w sklepie stacjonarnym (bardzo fajna drogeria znana z "trudno dostępnych" kosmetyków – nie wiem, czy wolno podawać nazwę? Cena regularna 13 zł, ja kupiłam w promocji za 10).

To moja pierwsza pasta naturalna i przyznam, że teraz nie miałabym chęci wracać do stosowanych wcześniej past popularnych producentów.

Używam tego produktu od: 1,5 miesiąca

wspaniała

jedna z nielicznych past do których ciągle wracam, spełnia wszystkie oczekiwania

+bardzo wydajna, wystarczy nałożyć malutką ilość a i tak fantastycznie się pieni
+odświeża oddech na długo
+zęby są mega czyste
+naturalny skład
+faktycznie wybiela

-niewielki problem z dostępnością, kupuję przez Internet gdyż jeszcze nie widziałąm jej w żadnym sklepie

kocham <3

Pasta jest rewelacyjna! Świetnie oczyszcza zęby, jest łagodna dla dziąseł i szyjek zębowych. Nie posiada fluoru (właśnie takiej pasty szukałam), zaś po jej użyciu długo czuje się świeżość i higieniczną czystość.
Z trudem ją zakupiłam (sklep zielarski specjalnie ją dla mnie zamawiał), ale jak już się udało po niedługim czasie wróciłam po następne opakowanie :).

Czym mnie zachwyciła:

+ posiada ekstrakty ziołowe
+ nie posiada fluoru!
+ pięknie poleruje zęby
+ nie podrażnia dziąseł ani szyjek zębowych a wręcz o nie dba
+ leciutko wybiela
+ już po paru użyciach przestały mi krwawić dziąsła
+ jest naprawdę wydajna, wystarczy niewielka ilość
+ jedna z niewielu past, której używam z przyjemnością.

Wiem, że cena jest dosyć wysoka, ale jest adekwatna do jakości.

Bardzo bym chciała, żeby była bardziej dostępna - i nie chcę już żadnych typowych past drogeryjnych! Dosyć udawania, że to co popularne jest dobre...:P

Używam tego produktu od: Dwa miesiące.
Ilość zużytych opakowań: W trakcie pierwszego.