Herbal Care, Odżywka do włosów suchych i łamliwych `Len`

Herbal Care, Odżywka do włosów suchych i łamliwych `Len`

Odżywka zawiera składniki aktywne, które pielęgnują włosy suche i łamliwe, poprawiając ich kondycję i wygląd. Ekstrakt z lnu nawilża i odbudowuje zniszczone włosy, przywracając im witalność, sprężystość, miękkość i blask. Kompozycja mikronizowanych białek pszenicznych wnika w strukturę włosów, je odżywia i regeneruje, zwiększając odporność na uszkodzenia. Dodatkowo ceramidy i keratyna uelastyczniają i wzmacniają włosy, zapobiegając ich łamaniu i rozdwajaniu się, a naturalny prebiotyk inutec nawilża, ułatwia rozczesywanie i zapobiega elektryzowaniu się włosów, przywracając im piękny, zdrowy wygląd.

Jest niezła, choć nie aż tak jak lniany żel

Nie przepadam namiętnie za humektantowymi odżywkami, więc ta recenzja raczej przyda się osobom z podobnymi do mnie włosami - wysokoporowate, suche, potrzebujące nawilżenia, ale i wymagające, by humektanty były w kosmetyku w odpowiednim stężeniu. W przeciwnym razie albo jest puch zaraz po albo sztywne końcówki parę godzin po myciu. Tu jest dobrze, ale nie idealnie. Spodziewałam się, biorąc pod uwagę len w składzie, jeszcze lepszego działania.

Działanie: odżywka, jeśli połączyć ją z emolientami działa jak marzenie - jest lekka, więc nie obciąża, tylko pięknie nawilża dając włosom mięsistość i dociążenie. Czuję jednak, ze samodzielnie używana jest nieco za lekka. Do tego inulina w składzie chyba mi nie pasuje, bo przy każdej wilgoci w powietrzu mam puch, a w suchych pomieszczeniach na głowie potrafi mi się zrobić sztywna szczota, bo oddają wodę otoczeniu). Z pewnością jest lepsza niż z żeń-szeniem tej samej marki, ale do samodzielnie przygotowanego żelu lnianego nadal jej dość daleko.

Plusy:
-dużo naturalnej dobroci w składzie
-naprawdę nawilża
-regularnie używana regeneruje drobne zniszczenia
-nadaje się do umycia włosów
-nie przyspiesza przetłuszczania, leciutka
-przyjemnie nawilża skórę głowy
-niska cena
-przyjemny, łagodny zapach

Minusy:
-za lekka, nie dociąża
-nie do końca ułatwia czesanie
-bywa, że włosy są po niej spuszone lub sztywne
-słaba dostępność

Podsumowując: Polecam spróbować, za taką cenę jest w porządku.

Bardzo fajne

Rewelacyjna odżywka, którą stosuję bez spłukiwania. Zużyłam już kilka butelek i gdyby nie to że jest tak ciężko dostępna dalej bym się nią cieszyła.

PLUSY:
+ ułatwia rozczesywanie
+ włosy ładnie się po niej układają
+ ładny, nienachalny zapach
+ tubka
+ cena
+ produkt polski, na co ostatnio bardzo staram się zwracać uwagę

MINUSY
- dostępność

Ilość zużytych opakowań: kilka

Świetna!

Odżywka zamknięta jest w miękkiej tubce z zakrętką typu klik. Jest biała, ma dość lejącą konsystencję, ale nie spływa z włosów. Bardzo ładnie pachnie, ziołowo, trochę przypomina mi zapach kwiatu lipy. Szkoda, że ten zapach długo na włosach się nie utrzymuje. Odżywka ładnie wchłania się we włosy, nie obciąża ich i nie powoduje szybszego przetłuszczania się. Ułatwia rozczesywanie, nawilża, włosy są wygładzone, nie puszą się, nie wypadają, za to pięknie się błyszczą. Są miękkie i i sypkie. To pierwsza odżywka bez spłukiwania, z której jestem naprawdę zadowolona. Jest niedroga, wydajna, warto więc spróbować. Szkoda tylko, że ciężko dostać ja stacjonarnie.

Używam tego produktu od: 1,5 miesiąca

Studio fryzur kłos jak Olivia Wilde

Mieszane uczucia

Jest to klasyczny przykład odżywki, jakich wiele na rynku, taki typowy średniaczek. Powiem szczerze, że nie sądzę, bym kiedykolwiek do niej wróciła. Farmona ma z tej samej linii lepsze odpowiedniki (np. skrzyp polny, który rewelacyjnie nabłyszcza). Ta wersja ani nie szkodzi, ani nie pomaga, wszystko robi średnio, ale i tak jest lepsza od większości popularnego, drogeryjnego syfu.
Gdzie kupić: ja widuję ją w osiedlowych drogeriach (żadne duże marki typu Rossmann czy Hebe), na bazarkach, itp. Celujcie w małe, lekko obskurne sklepy.

Używam tego produktu od: paru miesięcy, z przerwami

Bardzo dobra odżywka

Odżywkę kupiłam zachęcona skutecznością szamponu z czarnej rzepy. Spełnił moje oczekiwania w 100%.

Dobrze nawilża, ładnie się rozprowadza, nie przetłuszcza ani nie obciąża włosów. Dodatkowo plus za przyjemny zapach i wydajność.

Jedyny problem to dostępność. Odżywki nie spotkałam w żadnym ze sklepów- musiałam zamówić na allegro.

Używam tego produktu od: luty 2015

Raczej nie

Chciałam wypróbwać po dobrych recenzjach. Rumiankowa odżywka z tej serii nawet przypadła mi do gustu, myślałam, że będzie podobnie z tą.

+ładny zapach
+wydajna
+cena

+/- niby nawilża, włosy nie wyglądają na suche, ale też nie wyglądają dobrze

- strasznie się elektryzują włosy
- problem z rozczesaniem

Trochę szkoda mi wyrzucić, bo wielkiej krzywdy nie robi. Obecnie używam jej tylko do eksperymentów i to w małych ilościach. Jak się zdenerwuję to się pożegnamy na dobre ;)

Używam tego produktu od: kilku tygodni

Miłe zaskoczenie

Będąc ostatnio w drogerii Mediq szukałam jakiejś taniej odżywki do spłukiwania, jak się później okazało przez nieuwagę do mojego koszyka trafiła odżywka bez spłukiwania. Kiedyś używałam odżywek bs , ale zawsze miałam im dużo do zarzucenia albo obciążały włosy, albo wzmagały przetłuszczanie. Szkoda mi było wyrzucać całe opakowanie a podarowanie siostrze nie wchodziło w grę ( jest równie uprzedzona do odżywek bez spłukiwania).Po pierwszym użyciu miło zaskoczył mnie fakt, że ułatwia rozczesywanie ( nałożyłam jej na prawdę niewiele), po wyschnięciu kolejne zaskoczenie - włosy nie zbijają się w nieestetyczne strąki. Nie zauważyłam też żeby wzmagała przetłuszczanie. Przez miesiąc stosowałam tylko tę odżywkę i jestem z niej zadowolona, nie daje co prawda efektu włosów jak z reklamy Schwarzkopf ;) ale dobrze nawilżyła moje suche końce, lekko nabłyszczała i przyzwoicie odżywiała włosy. Według mnie to dobra opcja gdy ma się mało czasu a chce się cokolwiek zrobić dla swoich włosów.

Używam tego produktu od: 1 m-ca

Fantastyczna za grosze

Od czasu gdy przed laty wycofano z produkcji moją ulubioną odżywkę też właśnie lnianą z Polleny Ewy od czasu do czasu sięgałam po produkty na bazie lnu, ale efekty nie były zadawalające. Zobaczyłam odżywkę Lnianą z Farmony i od razu zechciałam ją mieć, a że cena niska wzięłam również żeń- szeniową i ze skrzypem. Lniana okazała się strzałem w 10! Zdążyłam nawet zrobić zapas, który niestety już mi się kończy i zaniepokojeniem myślę, gdzie ją teraz kupię?
PLUSY (zaznaczam, że stosowałam ją wyłącznie bez spłukiwania):
- świetnie nawilża bardzo suche włosy,
- bardzo wygładza,
- mimo wodnistej konsystencji odżywia,
- pomaga rozczesać splątane sianko na głowie i ujarzmia je,
- ekstremalnie formuje sianowate włosy w loki, potęguje skręt
- wygodna tuba
- niska cena

MINUSY:
- dostępność, ale wciąż mam nadzieję, że znajdę ją gdzieś stacjonarnie.

Używam tego produktu od: 1,5 roku
Ilość zużytych opakowań: 3 tuby

Bardzo przyjemna :)

Odżywka była moją pierwszą, stosowaną bez spłukiwania odżywką do włosów. Kupiłam ze względu na miłe doświadczenia z firmą Farmona i jej szamponami oraz zachęcona naturalnym składem odżywki.
Zalety:
+ osczędza czas - nie trzeba spłukiwać
+ ułatwia rozczesywanie
+ nawilża włosy
+ niedrażniący, neutralny zapach
+ przyjemna konsystencja - ani za rzadka ani za gęsta
+ nie obciąża włosów
+ wydajna - wystarczy niewiele
+ można stosować także na suche włosy - ujarzmienie puchu lub zdyscyplinowanie końcówek

Wad nie zauważyłam, może zapach mógłby być przyjemniejszy - lubię pachnące kosmetyki, ale nie jest to priorytet i pewnie do niej wrócę ;)

Nie dla mnie

Producent poleca stosowanie bez splukiwania lub ze splukiwaniem jesli ktos ma cienkie i delikatne wlosy (jak w moim przypadku).

Ani jedna, ani druga wersja sie nie sprawdzila.

Wersja bez splukiwania: Wlosy rozczesuja sie w miare dobrze, ale robia sie straki mimo uzycia niewielkiej ilosci i od polowy wlosow. Wlosy nie sa co prawda szorstkie, ale tez nie powalaja miekkoscia.

Wersja ze splukiwaniem: Wrazenie, jakbym w ogole nie nalozyla odzywki. Ciezko rozczesac wlosy, sa dosc napuszone.

Przede wszystkim minusem jest tez zapach i lejaca sie konsystencja.

W koncu zaczelam ja stosowac do mycia metoda OMO, tylko w ten sposob dalam rade ja skonczyc bez wyrzucania:)

Używam tego produktu od: Ponad miesiac

Już więcej jej nie kupię

Dla mnie nic szczególnego. Odżywka ma bardzo rzadką konsystencję. Nie odżywia zbyt dobrze. Włosy nie rozczesują się po niej fajnie. Jest wydajna. No może i cena nie jest wysoka, ale po co oszczędzać na włosach... Dla mnie słaby produkt.

Używam tego produktu od: ponad 3 tygodnie
Ilość zużytych opakowań: w trakcie 1 opakowania

Obejdę się bez niej

Odżywkę zdobyłam z niemałym trudem. Nie jest zła ale spodziewałam się lepszych efektów. Włosy po jej zastosowaniu dłużej schną. Może gdybym używała jej w większych ilościach efekt byłby lepszy (mam włosy do pasa i używałam głównie na końcówki- skręt był bardziej zdefiniowany).

+wydajność
+odrobinę podkreśla skręt
+cena

-dostępność (przynajmniej w moim mieście)
-zapach

Używam tego produktu od: 5 miesięcy nieregularnego stosowania