Polecamy: Zostań Twarzą Kinder Bueno 3 DNI DO BIELI

Farmina, Mediderm Cream (Krem dla osób chorych na łuszczycę, egzemę i atopowe zapalenie skóry) (stara wersja)

Krem wskazany dla osób chorych na łuszczycę, egzemę i atopowe zapalenie skóry
Mediderm Cream zapewnia właściwą pielęgnację skóry, przynosząc ulgę w ekstremalnych stanach suchości, charakterystycznych dla łuszczycy, egzemy i atopowego zapalenia skóry. Tworzy warstwę ochronną, nawilża i zapobiega utracie wody.
Mediderm Cream poprawia komfort życia, działa łagodząco, redukuje łuszczenie skóry. Może być stosowany na duże powierzchnie ciała, nie brudzi ubrania i pościeli. Łatwo się rozsmarowuje, szybko wchłania i nie daje uczucia natłuszczenia.
Może być stosowany u dorosłych i dzieci (już od pierwszego miesiąca życia). Przed zastosowaniem zaleca się próbne użycie kremu na niewielkiej powierzchni skóry w celu wykluczenia ewentualnej nadwrażliwości.
Mediderm nie zawiera substancji zapachowych i barwników, nie wywołuje podrażnień i uczuleń.

Skład: Aqua Purificata, Petrolatum, Cetearyl Alcohol, Paraffinum Liquidum, Phenoxyethanol, Sodium Lauryl Sulfate.

Cena: 7zł / 100g

Jeden z lepszych do rąk

Mam bardzo problematyczną skórę rąk, suchą, skłonną do uczuleń. Szczególnie zimą.

+ konsystencja nie za gęsta, nie za rzadka
+ wydajny
+ nie uczula
+ nawilża długotrwale
+ pozostawia przyjemną warstwę ochronną
+ ne jest za tłusty, ani zbyt słaby - lecz w sam raz ;)
+ cena!

- łatwo jest wydusić z tubki zbyt wiele produktu (szczególnie pod koniec opakowania)

Skomentuj Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1140846].usefull || 0 }}% pomocna.

Doskonały jako krem do rąk

Na początku mała uwaga. Moim zdaniem jest błąd w składzie, pomylony z kremem nawilżającym tej samej marki, który faktycznie już został wycofany, i który także widnieje u Was w kategorii Zapomniane kosmetyki. Ten krem ma skład: aqua purificata, petrolatum, cetearyl alkohol, paraffinum liquidum, cetomacrogol 1000, phenoxyethanol. Od dłuższego czasu jest w sprzedaży, mam go w domu i widuję w aptece.

Kiedy kupiłam go w zeszłym (chyba) roku, zrobiłam to z myślą o twarzy, jako że mam bardzo suchą, choć nie atopową skórę. Jednak w tej roli się nie sprawdził, głównie dlatego, że za malo nawilżał. Użyłam go więc do rąk, i to był strzał w dziesiątkę. Obecnie też stosuję go w tej "wersji" i uważam, że fantastycznie pielęgnuje dłonie i skórki wokół paznokci, zwłaszcza zimą. Spróbuję go też użyć do stóp, a nuż także będzie dobry?

Plusy:
cena
odżywia i nawilża
nie lepi się
jest wydajny

Minusy
może wygląd tubki, taki medyczny, choć mnie to nie przeszkadza.

Używam tego produktu od: Dłuższego czasu, choć z przerwami
Ilość zużytych opakowań: Kilka

Skomentuj Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1112706].usefull || 0 }}% pomocna.

Jedyny ratunek zimą!

Plusy:
+jedyne, co pomaga mi w czasie zimy
+tani
+wchłania się może nie najszybciej ale to naprawdę nie ma znaczenia bo skóra wygląda świetnie i bardzo szybko dochodzi do siebie(można po prostu użyć na noc)
+radzi sobie doskonale z reakcjami alergicznymi

Ogólnie nie mam aż tak poważnych problemów ale akurat dłonie sprawiają mi zawsze dużo kłopotu. Skórę mam na nich bardzo wrażliwą i mało co pomaga. To jest jedyny krem który sobie wspaniale radzi a do tego jest taniutki. Wygrywa ze znacznie droższymi kosmetykami aptecznymi. Polecam :)

Używam tego produktu od: 2 lata
Ilość zużytych opakowań: 2 pełne tubki (jest bardzo wydajny i używam tylko zimą)

Skomentuj Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[992312].usefull || 0 }}% pomocna.
Manicure - mat i błysk

Łagodzi

Rewelacja!
Krem idealnie sprawdza się na swędzącej, przesuszonej, atopowej skórze.
Wiele innych kremów (nawet tych opisywanych jako wyjątkowo łagodne) po aplikacji powodują szczypanie/pieczenie, ale Mediderm jest bardzo delikatny i łagodzi wszelkie zaczerwienienia i podrażnienia.
Stosuję głównie na dłonie, bo z nimi mam największy problem. Plusem kremu jest to, że nie pozostawia tłustej skóry - błyskawicznie się wchłania.

Nieśmiało na początku kupiłam małą tubkę - na próbę. Teraz jestem właścicielką litrowej butli z pompką, za którą zapłaciłam ok. 30 zł. Jak na taką objętość cena bardzo sympatyczna.

Ilość zużytych opakowań: 1 x 100 g, w trakcie litrowej butli :)

Skomentuj Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[967857].usefull || 0 }}% pomocna.

Koszmarny

Szukałam coś jak kremu do rąk, w małej tubce z myślą o wrzuceniu go do torebki. Aptekarka poleciła mi ten krem kilka dni temu. I cóż - bardzo się zawiodłam. Być może sprawdza się w suchej skórze czy łuszczycy jednak w AZS mam wrażenie, że on jeszcze bardziej zaognia moje rany na dłoniach. Skóra bardzo swędzi, czasem mam ochotę po prostu odciąć sobie dłonie, bo świąd jest nie do wytrzymania.

Mam krem innej firmy do rąk z 5% mocznikiem, nawet był tańszy od tego i sprawdza się lepiej. Nie wiem naprawdę o co chodzi.

Niestety kremu już nie zużyję na dłoniach, będę smarować nim stopy - może im nic nie będzie.

Używam tego produktu od: kilku dni

Skomentuj Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[947128].usefull || 0 }}% pomocna.

Mega dobry krem!

Od zawsze borykam się z łuszczycą ;/ Problem suchej skóry do dla mnie norma :( Żaden balsam mi nie pomagał, a jeśli to na krótko. Wyjątkiem jest ten oto krem! Polecam go każdemu! Skóre mam jak nigdy dotąd nawilżoną przez 24 h. Jest gładka i miła jak aksamit. Naprawdę polecam. Jak dla mnie krem jest tani, a przy tym bbaaaaardzo dobry. Daje zasłużone 5 :)

Skomentuj Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[942767].usefull || 0 }}% pomocna.

Bardzo dobry!

Kupiłam ten produkt mojej koleżance, która boryka się z łuszczycą - odpowiadał jej, więc i ja postanowiłam przetestować. Często moja skóra jest sucha, szczególnie na łydkach, dlatego mam zawsze w zapasie taki właśnie balsam uderzeniowy z rodzaju emolientów.

Cena śmiesznie niska - 7,71 w SuperPharm za 100g tubkę. Działanie dość dobre - nie używam codziennie, a jedynie gdy pojawiają się problemy ze świądem i mocno przesuszoną skórą, a wtedy pomaga i łagodzi.
Skład nie powala na łopatki. Stosowałam na porównania Dexeryl, i działanie jest dużo lepsze, jednak ten krem nie jest zły, zważywszy na niską cenę. Jeśli nie szukacie kremu na naprawdę ekstremalne przypadki, ten będzie idealny.

Jest wydajny, szybko się wchłania, nie pozostawia lepiącej się warstwy.
Polecam!

Ilość zużytych opakowań: końcówka pierwszego

Skomentuj Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[933274].usefull || 0 }}% pomocna.

swietny!

Kremem natluszczam skore mojego 3mies dzidziusia. Na poczatku mial baaardzo sucha mimo ze do kapieli stosoealam jedynie emolienty. Po kremie skora zmienila sie na meeeega korzysc w mgnieniu oka ! Jestem bardzo zadowolona i polecam wszystkim z naprawde sucha skora. Dodatkowy plus to bardzo niska cena za taka skutecznosc ;)

Używam tego produktu od: Krócej niż miesiąc

Skomentuj Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[927515].usefull || 0 }}% pomocna.

swietny dla osob z BARDZO sucha skora

Krem poleciła mi przyjaciółka i byłam mega pozytywnie zaskoczona. Nie sadziłam ze coś jeszcze pomoże mojej mega suchej skórze, a przecież przerobiłam przeróżne kremy, głownie te z górnej polki, wiec nie spodziewałam się efektów po takim niedrogim kremie. Do tej pory moja skora była szorstka, cały czas ściągnięta, na czole nawet się łuszczyła. Po tym kremie mam skore gładka jak pupcia niemowlaczka. Po prostu w sam raz nawilżona, wiec przestała być ściągnięta, przestała się łuszczyć. Mogłam zacząć używać podkładu, bo wreszcie skora wygląda normalnie. Polecam wszystkim paniom, które ppróbowały już masę kremów i straciły wiarę, ze coś może pomoc.

Ilość zużytych opakowań: 1 małe

Skomentuj Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[914331].usefull || 0 }}% pomocna.

Bardzo fajny i to z apteki

Kupilam krem 100g chcac przetestowac, w ten sam dzien kupilam 1kg z pompka. Pompka dziala niezacina sie. Krem ma fajna lekko konsystencje ale tresciwa, na skorze nie pozostawia tlustego filmu. Stosuje odrobine na mokre koncowki wlosow i sprawdza sie swietnie! Skora ktora byla przesuszona znikla! Mam gladka miekka nawilzona skore i to vez wypryskow! Stosuje po kompieli na wilgotna skore. Nie wiem jak sie prawdza u atopowcow ale na mega sucha skore extra po depilacji tez!

Używam tego produktu od: Krócej niż miesiąc

Skomentuj Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[903442].usefull || 0 }}% pomocna.