Plantica, Odżywka `Czarna rzepa`

Plantica, Odżywka `Czarna rzepa`

Aktywna odżywka pielęgnacyjna do włosów przetłuszczających się i z łupieżem. Posiada delikatną formułę o wysokiej skuteczności działania:
Zmniejsza aktywność gruczołów łojowych i pomaga pozbyć się łupieżu. Włosy wolniej się przetłuszczają i dłużej pozostają świeże. Skutecznie wzmacnia oraz stymuluje cebulki włosowe. Intensywnie nawilżając włosy chroni przed nadmierną utratą wody. Wyraźnie zwiększa ich wytrzymałość na uszkodzenia. Włosy odzyskują naturalną puszystość i elastyczność.
Ma świeży, przyjemny zapach i jest wydajna w użyciu.
Działa aktywnie bez spłukiwania, równie dobre efekty pielęgnacyjne osiąga się spłukując odżywkę po kilku minutach. Najlepiej stosować razem z szamponem Plantica V Czarna rzepa.
Substancje aktywne:
wyciągi z czarnej rzepy i aloesu, olej jojoba, prowitamina B5 (D-panthenol).

KWC

Już dawno temu odkryłam tę odżywkę i muszę przyznać, że jest jedną z najlepszych na rynku, a jej cena z pewnością się wyróżnia. Moje grube, długie i gęste kręcone włosy są zachwycone jej działaniem! Z pewnością się nie przetłuszczają, łupież nie wystąpił u mnie od lat. Niektórych może denerwować jej zapach, bo z pewnością nie jest klasyczny, ale mnie bardzo się podoba, jest intensywny i oryginalny, odżywka sama w sobie ma trochę zbyt lejącą konsystencję, przez co często przecieka przez palce (i się marnuje) zanim zdążymy nałożyć ją na włosy, ale i tak naprawdę bardzo ją polecam. Moje włosy są po niej lśniące i zdrowe.

Plusy:
- nawilża
- uzdrawia włosy
- mocno trzyma
- ładny zapach
- nie obciąża włosów
- przeciwdziała puszeniu
Minusy:
- niewydajny

1 butelka wystarcza na około 5-7 aplikacji

Używam tego produktu od: kilkanaście lat
Ilość zużytych opakowań: niezliczone ilości

Zadowalająca :)

PLUSY:
- cena
- wydajność
- nie obciąża włosów (używałam zarówno z jak i bez spłukiwania)
- włosy są gładkie i łatwo się rozczesują
- pomaga w problemach z łupieżem

MINUSY:
- zapach nie zachwyca, ale na szczęście nie był dla mnie odpychający :)
- nie zmniejsza przetłuszczania się włosów

dobry kosmetyk

Moim skromnym zdaniem bardzo pomógł przy olejowaniu. włosy zaczęły mocniej lśnić, blask wręcz zaczął bić po oczach ;) (niestety tylko przez 20 minut, zanim spuszą mi się włosy, znowu związywanie siedzenie 2 godziny w związanych i znowu są ładne) Trwale je odżywiła. Na początku, po pierwszym użyciu byłam zaskoczona efektem, włoski były bardziej mięsiste, sprężyste. Ze zbiegiem czasu odżywka właściwie nie działała, a wręcz szkodziła...póki ni znalazłam sposobu żeby znów pomagała:) Otóż nakładam ją i nie trzymam dłużej jak 10 sekund, natychmiast spłukuję, tak 2 razy - włosy po czymś takim, bynajmniej u mnie wyglądają nieziemsko. Polecam.
Ujęłam pół gwiazdki za czas w którym szukałam sposobu by znów pomagała;p

Ilość zużytych opakowań: 1 zwykłe opakowanie

Do czego służą te przedmioty? [Odpowiadają mężczyźni]

Dobry kosmetyk za niską cenę

Używam na zmianę z innymi kosmetykami od kilku miesięcy. Nie jestem w stanie uznać, czy redukuje łupież, bo nie mam tego problemu, kosmetyku używałam bez spłukiwania.

Plusy:
- łatwe w użyciu opakowanie, nie trzeba się męczyć, żeby wycisnąć kroplę odżywki, przy końcówce, kiedy odkręciłam wieczko zobaczyłam, że praktycznie zużyłam wszystko – cieszy, że nie trzeba się męczyć z cięciem opakowania, by wyciągnąć resztę kosmetyku ;),
- piękny (jak dla mnie :)), dość trwały zapach,
- odżywia włosy, widać, że się błyszczą, są bardziej miękkie,
- ułatwia rozczesywanie włosów,
- bardzo tani,
- mimo że nie spłukuję odzywki włosy nie są przetłuszczone w żadnym wypadku.

Odżywka ma jak dla mnie jeden minus – włosy mi się po niej delikatnie kręcą, zwłaszcza grzywka, na którą starałam się uważać przy nakładaniu, dlatego osoby o takich problemach (z grzywką) powinny nakładać tylko od linii uszu. Nie zauważyłam jakiegoś szczególnego ograniczenia w wypadaniu włosów, raczej wypada mi tyle co zawsze. Poza tym dobry kosmetyk odżywiający włosy, jestem zadowolona.

taki sobie

Kosmetyk taki sobie, powiedziałabym, że przeciętny. Używało się go przyjemnie, ładnie pachniał, miał przyjemną konsystencję, dobrze się rozprowadzał, trochę słabiej spłukiwał. Nie obciążał włosów, ale też nie zauważyłam, żeby zmniejszał przetłuszczanie się włosów.

Jest ok

Używałam ją jakieś 4 miesiące temu. Odżywka pomogła mi w walce z niewielkim łupieżem. Jest wydajna w użyciu. Zapach jest nawet przyjemny. Włosy nie przetłuszczały mi się tak szybko. Najważniejsze dla mnie jest to, że odżywka jest bez spłukiwania. Bardzo lubię Ziaję dlatego nie zastanawiałam się długo czy kupić tę odżywkę. I jak zwykle się nie zawiodłam.

Używam tego produktu od: cztery miesiące temu
Ilość zużytych opakowań: jedno 200 ml

Dobra

Włosy zaraz po zastosowaniu wyglądają zdrowo. Nie posiadam łupieżu więc w tej kwestii nie oceniam.

Plusy:

:) zapach
:) konsystencja
:) niska cena
:) włosy po nałożeniu odżywki wyglądają zdrowo
:) wygodne, ładne opakowanie

Minusy: brak :)

Używam tego produktu od: tygodnia

Dobra, ale w połączeniu z czymś mocniejszym od czasu do czasu.

Ogólnie jest to dobra odżywka do stosowania samodzielnie, ale tylko w przypadku gdy włosy są naprawdę bezproblemowe i zdrowe. Inaczej lepiej stosować ją na przemian z jakimiś mocniejszymi maskami. Ja tak robiłam, bo mam włosy podniszczone.

W sumie niezły produkt:

- nawilża
- ułatwia rozczesywanie
- nie obciąża nadmiernie
- ma dobre opakowanie
- taniocha

Nie wiem czy wpływa na łupież, bo na szczęście nigdy go nie miałam. Ale również nie stosowałam tej odżywkę na skórę głowy, jedynie na włosy od połowy ich długości w dół.

Zapach ma u mnie minusa - oblech totalny!
I dlatego nie wiem, czy jeszcze kiedykolwiek kupię, bo inne odżywki Ziai są również dobre, a pachną ładniej.

Używam tego produktu od: kilka lat temu przez kilka miesięcy
Ilość zużytych opakowań: ze trzy całe

przyzwoita

Któregoś dnia nie mogłam dostać odżywki Ziai z olejem rycynowym i złapałam tę; łupieżu nie mam, ale włosy przetłuszczające się, niestety, tak. Odżywka ta należy do przyzwoitych: robi wszystko to, co jej siostra z olejem rycynowym, tylko na mniejszą skalę. Z odżywek drogeryjnych porównałabym ją do złotej Pantene "Intensywna regeneracja" (nawiasem pisząc, jest to jedyna odżywka Pantene, któa coś mi w ogóle daje), lecz Ziaja ma o wiele lepszy/zdrowszy skład. Jej właściwości leczniczych, jak wspomniałam, nie mogę ocenić. Biorąc całość pod uwagę - polecam.

Ilość zużytych opakowań: w trakcie drugiego

Przyzwoita

Plusy:
+ jak dla mnie bardzo ładny zapach
+ nie obciąża włosów przy rozsądnym stosowaniu
+ włosy są miękkie, pachnące i miłe w dotyku
+ ot porządna odżywka na co dzień
+ cena

Minusy:
- nie nadaje się z pewnością dla osób z problematycznymi włosami, na pewno odżywka nie poradzi sobie z ich regeneracją
- nijak ma się ona do problemu z łupierzem
- słaba dostępność produktu

Bardzooo dobra.

W sumie kupione przez przypadek. Przez moją mamę :D
Potrzebowałam coś na gwałt, bo moje włosy były tragicznie wysuszone po letnich wojażach.

+ zapach (najpierw nie mogłam go znieść, no rzepa no. Ale potem się zakochałam ;) ), który zresztą i tak nie utrzymuje się długo, więc to bez znaczenia.
+ cena
+ opakowanie, nie dość, że ładne, to jeszcze takie poręczne
+ włosy nie są takie suche na końcówkach
+ wydajność

- jeśli naleje się zbyt dużo odżywki włosy sklejają się w strąki.

Używam tego produktu od: dawna
Ilość zużytych opakowań: dwa, może trzy

dobra i tania

dobra i bardzo tania odżywka, ale ja co do odżywek nie jestem wymagająca, służą mi głównie do łatwiejszego rozczesywania włosów, więc ta nadaję się wyśmienicie, a czy pomaga, odżywia, wzmacnia to powiem szczerze że nie wiem, bo ja jeszcze nie miałam odżywki żebym zauważyła jakieś większe efekty, jak działają to tak minimalnie, bądź tak od wewnątrz że ja tego nie widzę.

Odżywkę można stosować na 2 sposoby: ze spłukiwaniem lub nie spłukiwać, co jest dla mnie ogromną zaletą.

Pewnie trochę obciąża włosy, ale ja i tak je codziennie myję, bo z nią czy bez niej, przetłuszczają mi się strasznie.

Odżywka nadaję się dla całej rodziny, u mnie praktycznie wszyscy mi ją zabierają i są zadowoleni.

Minusem dla mnie jest coraz gorsza jej dostępność, kiedyś widziałam ją wszędzie, a teraz coraz rzadziej.