Calvin Klein, Eternity EDP

Calvin Klein, Eternity EDP

`Calvin Klein Eternity` to kwiatowe perfumy dla kobiet, wprowadzone na rynek w 1998 roku.
Historia tego zapachu zaczęła się od ślubu Kleina z jego byłą asystentką, Kelly Rector. Kreator mody podarował jej wówczas zabytkową, ozdabianą brylancikami obrączkę, którą przed laty książę Windsoru Edward wręczył ukochanej, Wallis Warfield Simpson. Na wewnętrznej stronie tego klejnotu wygrawerowane było słowo `eternity` - symbol wielkiej miłości i oddania.
Zakochany stylista postanowił dodatkowo uczcić swój związek z Kelly poprzez wykreowanie zapachu, w którym zamknięte byłyby najpiękniejsze uczucia i namiętności.
Romantyczny bukiet kwiatów zmieszany z przyprawami, aromatem lasu i zielonymi nutami najbardziej odpowiadał jego wyobrażeniom. Nazwa mogła być tylko jedna - `Eternity`.
Flakon perfum `Calvin Klein Eternity` z kryształu i srebra ma symbolizować uczucie i oddanie. Zaprojektowali go wspólnie Klein i Pierre Dinand.

Kategoria: kwiatowo - goździkowa

Nuty zapachowe:
nuta głowy: akordy liści, olejki cytrusowe
nuta serca: róża, fiołek, konwalia, goździk
nuta bazy: sandałowiec, heliotrop, piżmo

Cena: ok. 150zł / 100ml

46% jesień/zima 54% wiosna/lato

50/50

Perfumy oczarowują, ale po czasie trochę męczą. Kupiłam ze względu na polecenia i wyszukanie dobrej promocji w SP. Nieco się zawiodłam, ethernity to klasyk wśród CK, a jednak... są bardzo krótkotrwałe.

Piekny

Moja kuzynka używa tego perfumy od lat. Zawsze byłam pod wrażeniem jego trwałości,aż wkoncu ppstanowilam że ja muszę go mieć!Zapach jest cudowny,bardzo delikatny,świeży i bardzo kobiecy a w dodatku bardzo trwaly

Trochę rozczarowana

Takie kultowe perfumy, a takie jakieś banalne... Do tego ulatniają się jak tania woda toaletowa. W porównaniu do Eternity Moment, które uwielbiam, są mdłe i nietrwałe, mam wrażenie, że prawie na mnie ich nie czuć, a jeśli już to bardzo krótko i po sporej ilości psiknięć. Spodziewałam się wielkiego WOW, a jest tak jakoś przeciętnie. Poza tym flakon jest bardzo toporny, zbyt gruby i nieporęczny.

kultowy perfum

Idealny perfum na jesień i zimę, trwały i intensywny.Wielokrotnie w pracy pytano mnie co to za zapach. Ten perfum ma tylu zwolennikow co przeciwników ja go bardzo lubie i sięgam po niego gdy nastataje jesien

piękne i ponadczasowe

Eternity to perfumy z czasów, kiedy rocznie powstawało kilkanaście, a nie kilkaset nowych zapachów i każdy zapach był wyjątkowy i charakterystyczny. Dlatego nawet teraz w natłoku nut i kompozycji rozpoznam ten zapach w mgnieniu oka/nosa. Kiedy kilkanaście lat temu pierwszy raz poczułam go na koleżance, stwierdziłam, że pachnie jak diamentowe gwiazdki. Nie wiem, co to miało oznaczać, ale była to pierwsza myśl i przylgnęła mi ona to Eternity na dobre.

Perfumy są z jednej strony bardzo amerykańskie, zdominowane przez białe kwiaty, ale w przeciwieństwie do uwielbianych za oceanem w latach 90 świeżych, dziewczęcych perfum, te są bardziej kobiece, lekko ciężko-słodkie (w dobrym znaczeniu), mają mocny ogon i są super trwałe.

Klasyka, która zawsze wypadnie dobrze. Taki odpowiednik małej czarnej w świecie perfum.

Ach, Eternity... ;)

W końcu go mam i w końcu cieszę oko flakonem, który stoi na mojej półce. Przyznam, że od długiego czasu miałam chrapkę na Eternity. Wąchałam go już dawno, zapach mi gdzieś umknął, ale wiem, że bardzo mi się podobał, mimo,że jestem zwolenniczką raczej zapachów gourmand, tych całkowicie jadalnych, które przywołują lody waniliowe latem, bądź też słodkich pralinek wieczorową porą, w tych zapachach się odnajduję świetnie i mogę kupować w ciemno - choć aż tak chyba szalona nie jestem. ;) Ten zapach jest biały. Zamówiłam go, czekałam z niecierpliwością. Gdy przyszedł, niemalże od razu spryskałam nadgarstek... i przepadłam. Zapach jest cudowny, taki ciepły, otulający, choć kompletnie dla mnie nie słodki. Ma w sobie słodycz, która rozwija się po jakimś czasie, ale nie jest to słodycz jadalna, słodycz, która wabi nasze nosy i mówi "zjedz mnie!". Ten zapach jest słodko czysty. Naprawdę jestem w dużym szoku, że się nad nim tak zachwycam, ale ma w sobie coś, co przyciąga, co hipnotyzuje. Podoba się innym, komplementują mnie, gdy nim pachnę. Może jest to trochę niepoprawne co powiem, ale trochę mi pachnie jak uniwersalny krem Nivea. Ma mały pierwiastek tego zapachu, maluteńki, co kompletnie mi nie przeszkadza. Karcę się za to, że tak późno go zakupiłam, ale wiem, że od pierwszego flakonu zaczęła się moja miłość i na pewno na jednym się nie skończy. Będzie mi towarzyszyła przez najbliższe lata (o ile go nie wycofają, broń tego Panie Boże), bo przecież ten zapach jest... eternity. ;)
Ponadto wzruszają mnie okoliczności powstania tego zapachu, ale to już historia nie do recenzji, można byłoby opowiadać, opowiadać i zachwycać się wciąż nad zapachem...
Dodam jeszcze, że uwielbiam ten flakon. Jest tak prosty, tak klasyczny, tak niewymagający. Zdobi pomieszczenie. Podoba mi się atomizer, ta prostota. No skradł moje serduszko, poddaję się, ulegam, gdy dochodzi do mnie ten piękny zapach. ;)

kwiatowo i świeżo

Jeden z pierwszych zapachów, jakie miałam okazję używać. Bardzo świeży i trwały zapach. Czasami do niego wracam, bo jest taki uniwersalny. Nie jest to może jakaś oszałamiająca nuta zapachowa, ale poprawia mi humor. Nie spodziewałam się, że będzie aż tak dobrze się utrzymywał. Jest bardzo wydajny, więc warto kupić, gdy zależy nam na czymś trwałym i delikatnym. Jest kwiatowo, ale jednocześnie świeżo. Polecam na wiosnę i lato.

Świeży, eteryczny, oliwkowy ;)

Ach, Eternity...odkąd znalazłeś się na mojej toaletce, nie potrafię przestać o tobie myśleć. Skubany, potrafi czarować jak Casanova ;)

Do zdecydowanych zalet tych perfum zaliczę na pewno flakon, prosty, z interesującym atomizerem, rozpyla mgiełkę zapachu, działa bez zarzutu. Trwałość oraz projekcja również są zacne, perfumy zostawiają ogon i są wyczuwalne przez niemal cały dzień.

Dlaczego je pokochałam? Bo przypominają mi nieco moją ukochaną oliwkę Bambino! :). Wiem, dość kontrowersyjne skojarzenie, ale nic na to nie poradzę.
Kompozycja jest bogata, kwiatowa, otwarcie to goździkowo-konwaliowy miks podszyty cytrusami i liśćmi fiołka. Jest nieco aptecznie, możliwe nawet wstępne skojarzenia z gabinetem dentystycznym. Jednak zapach, pomimo tych dość dziwnych porównań, absolutnie nie jest sztuczny czy mdły. Jest lodowaty, tak, to dobre określenie-zimny, nieprzystępny, zdystansowany, a przy tym eteryczny, młodzieńczy i wilgotny. Kremowy, ale nie nudny czy mdły.

Jak powietrze po pierwszej, wiosennej burzy, jak zielona, niedawno skoszona trawa z bukiecikami mokrych konwalijek. Jest zielono, kwiatowo, nieco ziołowo, po prostu romantycznie i bardzo kobieco! Tak pachnie w moim ogrodzie po deszczu, i choć gdy zawieje wiaterek, to prócz przywołania zapachu konwalii, trawy i fiołków, przyniesie też ciarki na plecach, to...właśnie o to chodzi.
Ma być intrygująco, zagadkowo, kobieco,ciepło i zimno, ale bez odkrywania naraz wszystkich kart.

Mam ochotę nosić go na zawsze, na wieczność. Nazwa skądinąd, doskonale oddaje duszę tego zapachu. To zapach, który nigdy nie zginie, jest charakterystyczny, nosicielka nie przejdzie obok niezauważona, on wodzi, nęci, domaga się uwagi, ale nie jest nazbyt duszący.
Kokietuje bukietem kwiatów, by za chwilę ostudzić zapały kubłem lodowatej wody. Pełen sprzeczności, i właśnie dlatego idealny.
Doskonały na wiosnę, rozkwita wtedy w pełnej krasie. Od kilku lat mój must-have, pozostanie ze mną dopóty, dopóki będzie produkowany.

Nie polecam, bo jest mój ;)

Bardzo polecam!

Zapach zdecydowanie dla odważnych kobiet. Mocny, intensywny, który czuć z daleka. Z tymi perfumami na pewno nie przejdziesz nie zauważona. Jest on średnio ciężki. Bardzo długo utrzymuje się na skórze a jeszcze dłużej na ubraniach. Bardzo polecam!

Idealny :)

Krótko i na temat: idealny zapach :)
Ma wygodny flakonik i do tego jest bardzo trwały. Potrafi utrzymywać się przez kilka dni. Z czystym sumieniem mogę polecić perfum dla miłośniczek takich zapachów :)

Piękny zapach

Jeden z moich ulubionych zapachów. Jego zdecydowanym plusem jest to, że nadaje się zarówno do użycia z rana, jak i na wieczorne wyjście. Zdecydowanie jest w stanie przykuć uwagę nawet postronnych osób. U mnie na szafce - obowiązkowa pozycja!

Dla dojrzałej kobiety

Zapach sam w sobie nie jest mdły. Zapach wybitnie trwały. Utrzymuję się długo na skórze. Orginalne opakowanie. Ogólnie korzystam z drugiego opakowania (oba opakowania dostałam w prezencie).