Polecamy: Zostań Twarzą Kinder Bueno 3 DNI DO BIELI

Guerlain, Parure de Lumiere Fluid (Podkład nawilżająco - rozświetlający)

Guerlain, Parure de Lumiere Fluid (Podkład nawilżająco - rozświetlający)

Lekki, rozświetlający podkład, którego pigmenty dynamizują skór. Ma lżejszą konsystencje niż krem, dzięki czemu daje efekt odprężonej i świeżej cery. Podkład ma nie tylko kryć mankamenty skóry czy perfekcyjnie rozświetlać buzię ale i dbać o jej prawidłowe nawilżenie. Za nawilżenie odpowiadać ma woda morska bogata w minerały i pierwiastki śladowe, m.in. mangan i krzem, a za rozświetlanie - znane nam z meteorytów pigmenty o specjalistycznej nazwie Prisma Light 360.

mineralne
Krycie
lekkie

Jeden z lepszych podkładów

Na wstępie powinnam zaznaczyć, że jestem posiadaczką cery trądzikowej z silną tendencją do błyszczenia. Podkład z pomocą pudru zachowuje u mnie względny mat przez około 2-3 h. Po paru godzinach zaczyna się świecić i trochę uwidaczniać pory. Generalnie, przy drobnych poprawkach (tzn. odciśnięcie błyszczącej warstwy w chusteczkę) trzyma się cały dzień. Nie zapycha, nie podrażnia, nie podkreśla suchych skórek. Ma kremową, przyjemną konsystencję, która wygodnie rozprowadza się palcami. Nie wymaga bazy ani kremu. Zapewnia raczej średnie krycie, ładnie wyrównuje koloryt i tuszuje lekkie przebarwienia. Brakuje mi idealnego odcienia w postaci żółtego pigmentu. Moim zdaniem Beige Clair zawiera za dużo różowych tonów. Poza tym, warto zwrócić uwagę na przepiękny zapach podkładu oraz opakowanie z porządną pompką.
Podsumowując, podkład z pewnością spodoba się dziewczynom z suchą cerą. Fajnie nawilży, nie uwydatni przesuszonych partii twarzy i będzie komfortowy w noszeniu. Dla osób z tłustą skórą może okazać się zbyt pielęgnacyjny i powodować szybsze świecenie, ale raczej nie zaszkodzi. W moim przypadku jest to jeden z niewielu podkładów, który nie wywołał pogorszenia kondycji cery przy dłuższym stosowaniu (zużyłam 5 buteleczek).

Skomentuj Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1545026].usefull || 0 }}% pomocna.

Używa produktu od: próbka

Wykorzystała: kilka próbek

Ideał

Ten podkład udało mi się podkraść kilka razy siostrze, mnie natomiast samej nie stać na niego, zawsze kiedy jestem u siostry, to na nowo robię makijaż właśnie z jego użyciem, bo dla mnie to podkład ideał, dosłownie, w sumie za taką cenę, to nic dziwnego. Podkład bardzo ładnie kryje, nie podkreśla suchych skórek,a co lepsze nawilża genialnie cerę, nie potrzeba pod niego żadnej bazy, a mimo wszystko wygładza i wygląda naturalnie, nie tworzy efektu maski, ma rewelacyjnie lekką konsystencję, mega wydajny, czego chcieć więcej od podkładu?? Ma wszystko czego oczekuję od podkładów. Rewelacja

Skomentuj Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1410361].usefull || 0 }}% pomocna.

sprawdził się

Testowałam go dwa miesiące, ale nie codziennie. Głównie latem.
Doradziła mi go Pani w Sephorze, bo poszukiwam lekkiego podkładu.
Podkład rzeczywiście jest lekki i ma przyjemną konsystencję.
Bardzo ładnie się nakłada palcami, pędzlami jaki i beautyblenderem.
Jest bardzo wydajny.
Co dla mnie bardzo ważne - nie tworzy efektu maski.
Mam tendencję do suchych skórek w okolicach nosa. Podkład ich nie podkreślił,
Rozświetlenie jest bardzo delikatne.
Ogólnie jestem zadowolona.

Skomentuj Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1308721].usefull || 0 }}% pomocna.
Max Factor 3

Prawie ideał

Podkład super dla suchej skóry. Długo szukałam podkładu nawilżającego i trafiłam na Guerlain de Lumiere:) Ideał, gdyby nie kolorystyka dostępna w Polsce. Niestety jestem Blada Twarz a dostępny odcień 02 jest dla mnie za ciemny nawet latem. Jaśniejsze odcienie nie są u nas dostępne, a nie chcę bawić się w zakupy na ebayu a i tam czasem trudno go upolować. Gdyby nie to, na pewno zostałabym przy nim, ponieważ:
- idealnie nawilża,
- cudnie się rozprowadza
- nie tworzy maski
- całkiem dobre krycie
- nie wysusza i nie podkreśla suchych skórek
- czuć, że pielęgnuje
- twarz wygląda obłędnie
- przyczepiłabym się może do trwałości- ale żaden nawilżający podkład niestety nie jest trwały

Skomentuj Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1213488].usefull || 0 }}% pomocna.

Dla mojej suchej cery - najlepszy

Trzy lata temu kupiłam mój pierwszy podkład Guerlain , dokladnie Lingerie de peau ( pierwsze opakowanie odcień 01, następne 02, a ostatni 04 którego mam jeszcze tylko odrobinę na dnie). Byłam z niego zadowolona, z jego jakości, krycia, trwałości itp. Tylko te odcienie nie do końca pasowały do mojej cery. Kiedy "odkryłam" Guerlain Parure de Lumiere to było to! Uzupełnił wszystko to, czego mi brakowało w poprzednim. Odcień 03 idealnie pasuje do mojej cery, lepiej sobie radzi z moją suchą skórą, niby wcześniejszy też ale przy tym moja twarz wygląda tak świeżo i na zdrową, ma ten blask. Podkreślam po raz kolejny że mam suchą cerę, normalnie zawsze była sucha a od pewnego czasu używam krem z antybiotykiem i jest jeszcze bardziej sucha.Mega turbo sucholec i mimo to podkład ładnie wtapia się w skórę. Nie pojawiają mi się żadne suche wyspy.

Konkretnie:
1. Krycie - średnie, tutaj szaleństwa nie ma. Nie lubię mocnego makijażu, chodzi mi tylko o wyrównanie kolorytu skóry a do tego sprawdza się w 100%. Uważam, że do krycia służy korektor.
2. Trwałość tego podkładu jest naprawdę znakomita. Konsystencja taka pośrodku, troszkę może bardziej oleisty - nie zbiera się na ściankach buteleczki, dokladnie widać ile jeszcze jest w środku.
3. Odcienie są bardzo naturalne, może faktycznie słaby wybór kolorów i ostre różnice, szczególnie między 02 a 03 ale do tej pory nie miałam podkładu który bez zwątpienia pasuje do mojej cery.
4. Stworzony dla cery suchej, jest mi obce stwierdzenie świecącej się skóry. Więc ja szukam podkładu który nada cerze rześkości. Rozświetla.

Skomentuj Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1076096].usefull || 0 }}% pomocna.

bardzo widoczny,podkreśla niedoskonałości!

W szoku jestem ile mozna zaplacic za lekki krem bb...kiedys uzywalam podobnego podkladu, tylko ze kosztowal 28 zloty, a nie ponad 200...to byl rimmel roswietlajacy z rozowa nakretka, moze ktos jeszcze pamieta 😁

Gurlain mnie nie zachwyca, uwazam jakosc tego podkladu nie jest warta jego ceny..naprawde nie rozumiem zachwytow. Przegladalam blogi i efekty po są wedlug mnie malo ciekawe. Podklad jest widoczny, podkresla wszelkie niedoskonalosci i nierownosci na skorze, postarza i po 2 godzinach wyglada niechlujnie. Jak blyszczáca maska, jesli ktos ma rozszerzone pory, uciekać!

Uzywam Estelki DW, daje naprwde odrobine (30ml starcza mi na rok, wiec naprawde niewiele) i daje efekt lekkiego makijazu, ale skora ma wyrownany koloryt, jest wygladzona i jakbh zliftingowana.

W pdzypadku PL liczylam na lekkie krycie plus rozswietlenie.

-nie naje sie do skory normalnej i mieszanej
- polysk jest brzydki, podkresla nierownosci i niedoskonalosci, a nie mam ich praktycznie, ponadto wygladam jakbym sie spocila 😬
- jest bardzo widoczny na twarzy, pomimo prktycznie zadnego krycia przy jednej warstwie
- nawet po przypudrowaniu wylazi po godzinie mokra warstwa, oj jak ja nie cierpie miec mokrego podkladu na twarzy...
-znika ze strefy T pozostawiajac widoczne resztki w porach, szczegolnie widoczne na nosie
- w ciagu dnia schodzi plamami
- iazdy puder jest wygląda na nim brzydko :(

Zapach nie przypadl mi do gusgu, mocny, duszacy, kwiatowy.

Na plus - to chyba pierwszy podklad, ktoremu nie szkodzi dokladanie warstw. Nie pozostawia smug i mozna stopniowac krycie.
Nie szkodzi skòrze, nie wiem czy nawilza, nie odczuwam tego na policzkach.

Wyglada dobrze w miejscach gdzie skora jest idealna 😂. nie wchodzi w zmarszczki.

Jednakowoz uwazam, ze jest to podkladdla skory normalnej w strone suchej do 30 lar, no max 35. Nie daje bowiem zadnego wsparcia skorze.
Edit: dodaje jedną gwiazdkę. Moja skóra się przesuszyła i teraz podkład wygląda nienajgorzej. Mimo to unikam nakladania go na nos - wchodzi w pory po przypudrowaniu!

Na pewno nie nadaje się do skóry tłustej. Dla suchej może być niezły :)
Używam tego produktu od: 2 miesiace
Ilość zużytych opakowań: 30 ml

Skomentuj Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1038783].usefull || 0 }}% pomocna.

Lekki podkład nawilżający

Jestem miło zaskoczona tym podkładem mam cere mieszana ale policzki bardzo suche az czasami w porze grzania kaloryferów mam łuszczące sie plamki i ten podkład ze wszystkich które stosowałam najmniej je uwidacznia.
Jest bardzo leciutki ale zakrywa moje zaczerwienienia
i robi ładny koloryt twarzy , nie wysuszai nawilża ale nie obciąża mojej strefy t
Polecam wszystkim którzy mają w miare suchą skóre i lubią podkłady nawilżające i nie oczekują mocnego krycia
Minusem jest cena i zapach nie lubię takich rózanych babcinych zapachów ale na szczęście nie czuje go póżniej
wybór kolorów dla mnie też troche słaby 2 jest dla mnie za jasna a 3 ciemna
Podkład bardzo ładnie rozswietla cere ale nie mówie oczywiscie o błysku Twarz wygląda na wypoczętą i oto chodzi chyba w podkładzie. kto potrzebuje krycia bez korektora sie nie obejdzie.

Skomentuj Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[995263].usefull || 0 }}% pomocna.

dobry ale...

Podkład spełnia obietnice producenta - ale nie jestem przekonana czy do mojej mieszanej cery ze skłonnością do zapychania to dobry wybór.

Nawilżenie cery faktycznie jest, skóra po nim jest miękka, zadbana. Rozświetlenie też - i to takie akurat - zauważalne ale naturalne. Do tego jak na lekki podkład krycie ma całkiem przyzwoite. Konsystencja w porządku jeśli chodzi o nakładanie. Kolor równiż mi podpasował - testuję odcień 02.

ALE - po paru godzinach strefa T za bardzo się świeci i czuję że nie dzieje się wtedy z nią nic dobrego, jeśli chodzi o wzmaganie łojotoku. W przypadu innych, lekkich podkładów nie dzieje się tak, nie mam potrzeby używać pudrów i wolałabym żeby tak pozostało. Obawiam się że przy dłuższej aplikacji tego typu efekty specjalne doprowadziłyby do zapychania się skóry i wyprysków, wiec wolę nie ryzykować i szukać dalej idealnego podkładu.

Skomentuj Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[969698].usefull || 0 }}% pomocna.

rozświetlający-tak nawilżający-nie

Uwielbiam tę firmę choćby ze względu na pudry :D
Podkład lumiere niestety mnie rozczarował. Dobry podkład - jest rozświetlający , ładnie wtapia ię w skórę . Mozna stopniować efekt krycia poprzez warstwy ale wtedy tworzy się maska. Ja stosowałam podwójną warstwę punktowo jak chciałam ukryć niedokonałości i działało . Niestety podkład jest dla mnie troszkę jednak za suchy dlatego się z nim pożegnałam.

kolory są naprawdę ładne i w przypadku doboru dobrego odcienia nie odznacza się -szyja a twarz i to mi się podoba w nim niestety jednak nie czułam się dobrze mając go na twarzy.

Mowi się że podkłam ma być nasza \'\'druga skóra\'\' i nas upiekszać niestety ja tak się nie czułam ...

Ilość zużytych opakowań: pół butelki

Skomentuj Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[952831].usefull || 0 }}% pomocna.

Wewnętrzny (no, prawie) blask

Mam cerę mieszaną w kierunku suchej, ze sporą ilością piegów. Większość podkładów, które testowałam, podkreśla suche skórki, a jeśli są mocno nawilżające to z kolei szybko zapychają skórę albo błyszczą już po godzinie. Ten jest idealnie zbalansowany, bo nieźle nawilża z baaardzo subtelnym rozświetleniem. Dzieki temu skórek nie widać, a skóra promienieje blaskiem, ale nie błyskiem :)
Rozprowadza się bardzo dobrze, bez smug. Konsystencję trudno opisać, bo nie jest to na pewno krem, ale też nie żel - taka dość wodnista. Kolor 03, złotawy beż, idealny da mojej na codzień dość bladej, ale teraz opalonej skóry.

Plusy:
- efekt świetlistej, dziewczęcej, nawilżonej skóry
- delikatnie kryjący, nie zakrywa piegów (dla mnie plus, ale jeśli miałby coś solidnie korygować kolorem, to raczej nie ta bajka)
- dobra trwałość
- bardzo naturalny, zdrowy wygląd
- nie podkreśla skórek i rozszerzonych porów

Minusy:
- zapach nie jest moim ulubionym, ale to rzecz gustu. Nie pachnie czystą skórą, tylko makijażem - może trochę za intensywny? Uwielbiam lekko ziołowe zapachy kosmetyków Sisleya, to zupełnie inny typ.
- po kilku godzinach muszę go trochę przypudrować w strefie T, ale nie zdażył mi się jeszcze podkład, który by zastąpił puder

Podsumowując - uwielbiam, mimo niewielkich minusów. Kupię jeszcze nieraz :)
Cena odpowiednia do jakości

Ilość zużytych opakowań: całego nie zużyłam :)

Skomentuj Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[933071].usefull || 0 }}% pomocna.