Argan Oil, Odżywka z olejem arganowym

Argan Oil, Odżywka z olejem arganowym

Odżywka z olejem arganowym do włosów suchych, zniszczonych, potrzebujących pielęgnacji.
Wzbogacona o olej arganowy. Odżywka:
- odżywienie i wzmocnienie,
- łatwość rozczesywania,
- regenerację zniszczonych partii,
- zmysłowy połysk,
- ochronę przed puszeniem się.

Tanie i skuteczne ujarzmienie

Działanie: Przyjemna odżywka z silikonem i olejkiem. Bardzo ładnie wygładza włosy (są wręcz śliskie), nadaje im połysk i ułatwia rozczesywanie. Fryzura jest też po niej wyjątkowo miękka i ,,grzeczna”. Słowem – super odżywka, jeśli chce się ujarzmić suche, puszące się sianko.

Na plus:
-włosy ładnie wyglądają po jej użyciu
-silnie wygładza, nabłyszcza, zmiękcza
-włosy są prostsze, mniej się puszą i łatwiej je opanować
-wydajna
-taniutka

Na minus:
-raczej nie polepsza stanu włosów
-przesłodzony, syntetyczny zapach

Całkiem ok.

Odżywka, która dobrze sprawdza się na moich suchych, zniszczonych, farbowanych włosach. Co prawda argan jest gdzieś daleko w tyle, ale mi to szczególnie nie przeszkadza.

Plusy:
+ orientalny, lekko miodowy zapach
+ niska cena
+ wygładza włosy suche
+ podkreśla blask włosów farbowanych
+ pomaga rozczesać włosy

Minusy:
- za rzadka
- mało wydajna.

Przy włosach zdrowych, niefarbowanych, cienkich lepiej nie kupować. Raczej w niczym nie pomoże.

Bardzo miłe zaskoczenie

Odżywkę dostałam w spadku od siostry, której obciążała włosy (krótkie, suche, podobno szybciej przetłuszczał jej się skalp). Dla mnie okazała się małym cudem w buteleczce.
Zalety:
+ wygładza
+ dociąża (nie obciąża!)
+ pięknie pachnie
+ zmiękcza włosy
+ ułatwia rozczesywanie
+ likwiduje (lub przynajmniej opanowuje) permanentny puch
+ nabłyszcza włosy

Minusy:
- jak dla mnie mogłaby być bardziej gęsta, ale to tylko taka drobna sugestia.

Ogólnie bardzo polecam do włosów suchych, łamliwych i puszących się. Nie nakładajcie jej jednak zbyt blisko skalpu (ja nakładam jakieś 5-7 cm od skóry głowy).

Jak przedłużyć trwałość chłodnych blondów?

Przeciętna

Odżywkę otrzymujemy w plastikowej, 200 ml buteleczce zamykanej na klik. Wizualnie bardzo mi się podoba, jest w odcieniach beżu i brązu. Skromna, bez zbędnych bajerów, schludnie, ładnie. Niestety, opakowanie nie jest dla mnie zbyt praktyczne. Mniej więcej od momentu, kiedy już połowa produktu była zużyta, zaczęłam mieć problem z wydobyciem produktu + zamknięcie mi się odczepiło od butelki, przez co muszę uważać przy dozowaniu.
Odżywka jest barwy żółtej, konsystencji budyniowej. Jeżeli włosy nie są zbyt mokre, nie spływa z włosów. Czy zapach ma piękny? Co kto woli, zapach mnie nie porwał, ale nie przeszkadza mi. Nie utrzymuje się długo na włosach.
Odżywkę trzymam na głowie od 2-5 minut. Nie ważne, jak długo znajdowała się na włosach, miała takie samo działanie. Nakładałam jej całkiem dużo na włosy, więc wydajność była niewielka. Mimo wielkiej ilości, odżywka nie obciążyła włosów. Kudły były dociążone i wygładzone.
Co do działania - średnio ułatwiała rozczesywanie włosów, owszem, łatwiej było je rozczesać, ale inne odżywki radziły sobie z tym lepiej. Po niej włosy nie były matowe, ale czy powiedziałabym, że to jest zmysłowy pomysł? Nie. Regeneracja zniszczonych włosów? Nie, ale przynajmniej włosy nie niszczyły się bardziej. Odżywienie i wzmocnienie? Też za dużo powiedziane. Nawilżenie było minimalne, odżywienia brak. Ochrona przed puszeniem? Z tym ewentualnie jestem w stanie się zgodzić.
Podsumowując, Joanna proponuje nam przeciętną odżywkę w przyjemnej cenie. Produkt jest niestety średnio wydajny, a obietnice producenta nie spełniły się na moich włosach, co nie oznacza, że odżywka jest zła, gdyż krzywdy moim włosom nie wyrządziła. Po prostu jest... przeciętna. No i bardzo szkoda, że tytułowy olejek arganowy znajduje się w drugiej połowie składu...

Bardzo dobra odżywka

Kupiłam ten produkt w zasadzie przypadkiem, szukając czegoś co dobrze nawilży włosy. Z półki zdjęłam właśnie ten produkt i się nie zawiodłam. Włosy mam farbowane, długie i lubiące się puszyć.

Plusy:
- bardzo dobrze nawilża
- nie obciąża włosów
- wygładza
- ułatwia rozczesywanie włosów
- piękny zapach
- poręczne opakowanie
- niska cena

Dno i kilometr mułu ;)

Zaczynam się sama sobie dziwić, dlaczego wciąż kupuję produkty polskich producentów, skoro są tak marnej jakości. W przypadku Ziaji więcej bubli niż fajnych kosmetyków, a Joanna najwyraźniej staje się godnym naśladowcom.
Opisywana przeze mnie odżywka jest jedną z najgorszych jakie stosowałam ;) A więc posiadaczki (zwłaszcza) suchych włosów zapraszam do recenzji i wystrzegania się tego produktu za wszelką cenę.

Po krótkiej demonizacji, przechodzę do konkretów :D

Opakowanie.
Ładnie "stoi na głowie", zatrzask jest porządny i działa bez zarzutu, a więc woda nie dostanie się do środka. Pod światło widać ubytek kosmetyku, który jest ogromny... i tym samym przechodzę do następnego punku recenzji, czyli..

.. Działania i konsystencji.
Odżywka ma bardzo wodnistą konsystencję, niczym rozcieńczony budyń. "Nacieszyłam się" nią jakieś dwa tygodnie, a włosy nie były odżywione ani odrobinę.
Działanie to najważniejszy punkt recenzji i aspekt odżywki, więc bardzo dokładnie się przyglądałam kondycji włosów po różnorakich sposobach stosowania Joanny.

Jako odżywka stosowana tylko po myciu - zero efektów. Odżywka spływa z włosów, nie nawilża ani nie wygładza. Delikatnie wspomaga rozczesywanie włosów, ale i tutaj przysłowiowego szału nie ma.
Jako odżywka stosowana przed i po myciu - tak jak wyżej, praktycznie zero efektów.
Jako maska, nałożona na około 30min - spływanie z włosów, niewielka poprawa w kwestii rozczesywania.
Jako serum nałożone na suche końcówki - tutaj lekki przełom, mianowicie włosy wchłonęły całkowicie nałożoną odżywkę, ujarzmiły się.. i tyle. Jakie suche były takie pozostały.

Podsumowanie.
:) Opakowanie może nie najpiękniejsze, ale praktyczne.
:) Przystępna cena.
:) Nie testowane na zwierzętach.
:( Lejąca konsystencja, produkt spływa z włosów.
:( Wybitnie niewydajna.
:( Co najistotniejsze - brak jakiegokolwiek istotnego działania na włosy.
:( Chemiczny zapach.
:( Olejek arganowy bliżej końca składu niż początku.

Moje włosy bez codziennej dawki nawilżenia i poskromienia stają się stogiem siana. Miałam już produkt, który tak wybitnie był obojętny wobec moich włosów, a mam na myśli Balsam ze skrzypem polnym od Green Pharmacy, który w przeciwieństwie do Joanny jeszcze jakieś plusy posiadał.

Komu mogę tą odżywkę polecić? Nikomu, kto szanuje swoje włosy. A komu odradzam? Wszystkim ;)
Przyznałabym najniższą z możliwych ocen, czyli pół gwiazdki, bo Joanna w pełni zasługuje tylko na to, ale dodatkowe pół gwiazdki dodam za brak testów na zwierzętach.

"Pani" dziękujemy

Szampon z tej serii jest nawet ok. Niestety nie mogę powiedzieć tego samego o odżywce. Jest bardzo rzadka, kompletnie nie nawilża włosów. Jest bardzo niewydajna. Włosy bardzo ciężko się po niej rozczesują. Dla mnie porażka. Co z tego, że tania, jak jej użycie nic nie daje. Zdecydowanie nie polecam!

Używam tego produktu od: ponad 2 tygodnie
Ilość zużytych opakowań: w trakcie 1 opakowania

Super

+ cena
+ zapach!
+ na moje włosy fajnie działa
+ stosunkowo krótki skład

- czasem nie ma jej w sklepach

i mogłaby być w większym opakowaniu (ale to nie znowu taki minus , bo większość odżywek jest takiej pojemności)

Używam tego produktu od: paru lat
Ilość zużytych opakowań: >5

Nawilżenia brak

Odżywka ta jest wydajna, tania i łatwodostępna. Zamknięta jest w plastikowej, twardej butelce zamykanej na solidny zatrzask. Pod światło widać stopień zużycia produktu. Ma rzadką konsystencję, ale na włosach dobrze się trzyma i nie spływa z nich. Zapach bardzo ładny, jakby waniliowy, ale szybko się ulatnia. Odżywka ułatwia rozczesywanie, ale poza tym nie robi nic. Nie nawilża, nie wygładza, a włosy puszą się, są szorstkie i nieprzyjemne w dotyku. Odżywka obciąża dodatkowo kosmyki. Nie polecam.

Używam tego produktu od: 1 miesiąca

Spodziewałam się znacznie więcej

Poprawna odzywka.
\\nGęsta, wydajna, złocista w kolorze, bardzo dobrze rozczesuje się z nią włosy.
\\nNiestety obciąża włosy, przetłuszcza je, przynajmniej tak było w moim przypadku.
\\nDrugim problemem był dla mie zapach - całą seria Joanny nie odpowiada mi zapachowo.
\\nOgólnie - niedroga i poprawna, niestety żaden "cud" mimo zawartości olejku arganowego, który podobno cuda czyni ;-)

Używam tego produktu od: 2014

Prawie nic nie robi.

Kupiłam tą odżywkę na chybił-trafił. Skusił mnie też olejek arganowy i niska cena. Niestety nie zdziałała cudów.
Jest mało wydajna, odżywka nałożona na włosy dosłownie się rozpływa. Starczyło mi jej może na miesiąc przy myciu włosów co dwa dni, z czego nie zawsze ją nakładałam ze względu na słaby efekt. Nie zauważyłam żadnej poprawy wizualnej i to nawet tej krótkotrwałej. Jedynym jej plusem jest to, że łatwiej po niej rozczesać włosy. I pół plusa daje jej też za całkiem przyjemny zapach.

Ilość zużytych opakowań: Jedno

moje włosy źle na nią reagują

Kupiłam z ciekawości ze względu na ten olej arganowy.Ogólnie widziałam ją tylko w Kauflandzie i tam tez kupiłam za 5,99zł.Jednak moim włosom nie służy.

*Podoba mi się wizualny minimalizm

*Odżywka jest bardzo rzadka,raczej jak produkt b/s.Lubi ściekać z włosów.By poczuć,że wogóle ją nakładam muszę nałożyć dużo,a za tym idzie mała wydajność.

*Zapach bardzo delikatny.Nie czuć go na włosach.

*Odżywka nie obciąża u nasady.

*Moje włosy są w dobrym stanie i co dziwne właśnie teraz ciężko mi znaleźć odpowiednią odżywkę,bo przy większości nie ma żadnych efektów.Tu są,ale raczej w drugą stronę.O ile normalnie włosy są dosyć gładkie i nawet bez odżywki nie wyglądają źle,to gdy użyję tej,to włosy są po prostu suche,sianowate,niedociążone.

*Nie widzę żadnego blasku,nic kompletnie.

Używam tego produktu od: mies.