Garnier, Fructis, Fruity Passion, Odżywka w kremie

Garnier, Fructis, Fruity Passion, Odżywka w kremie

Odżywka Fructis do włosów normalnych i suchych to idealne uzupełnienie działania szamponu.
Odkryj odżywkę Fructis: siła do wewnątrz, blask na zewnątrz. Formuła wzbogacona w ekstrakt z owocu marakui i olejku z kokosa, wzmacnia włókna włosów od nasady. Włosy są jedwabiste i wspaniale miękkie, błyszczące i lekkie.

Troszkę za rzadka

Odżywkę kupiłam jako zamiennik Oil Repair ( o ile nic w nazwie nie pomyliłam ::) ale jakoś troszkę mnie rozczarowała. Chciałam ją wypróbować bo wyglądała na nowość.
Plusy:
- zapach
- ułatwia rozczesywanie
- nie obciąża włosów
-ładnie się po niej układają
- troszkę nadaje blasku
Minusy:
- jest za rzadka przez co mało wydajna

Coś mi w niej brakuje może to tylko konsystencja ale nie wiem czy ją jeszcze kupie chyba wypróbuje inną.

Używam tego produktu od: kilku dni
Ilość zużytych opakowań: 1/4

Energia!

Uwielbiam odżywki z garniera w większości działają na moje włosy naprawdę dobrze. Ta idealna na lato, ma piękny zapach bardzoo energiczny,optymistyczny.
Plusy:
-nie puszy
-włosy ładnie się kręcą
-nie obciąża
-zapach!!
-cena
-blask
-nie plącze
Minusy:
-wydajność

Najlepsza z drogeryjnych

Mam włosy śliskie proste niskoporowate i ta odżywka świetnie się u mnie sprawdza bo moje włosy dobrze reagują na olej kokosowy i palmowy. Odzywka ma całkiem dobry skład nie przetłuszcza włosów i nawilża uważam że sprawdzi się na włosach normalnych, wersja oleo repair do włosów suchych kompletnie się u mnie nie sprawdziła chociaż tez ma fajny skład wszystko zależy od włosów jakie kto ma. Polecam włosom normalnym niskoporowatym.

Ilość zużytych opakowań: 5 opakowań

Jak zrobić makijaż Modern Marilyn

Egzotyczny koktajl na włosach

Moje włosy:

Farbowane na blond, farbą z wodą 9% więc dość suche i porowate. Łatwo się łamią.
Prane 2 razy w tygodniu

Odżywkę kupiłam po zapachu, bo pachnie prześlicznie. Marakują z lekką nutą banana. Zapach utrzymuję się na włosach do następnego mycia i jest mocno wyczuwalny.
Odzywka jest dość gęsta. Podobna konsystencją do Ultra doux Karite i Awocado.
Nakładam ją na 15 do 30 minut pod czepek mimo, że to nie maska. Nie obciąża moich włosów. Wygładza je i pomaga rozczesać...czyli to co porządna odzywka powinna robić

PLUSY:

+ Wspaniały i długo utrzymujący się zapach.

+ Wygładza włosy mimo braku silikonów w składzie.

+ Całkiem dobry skład jak na produkt drogeryjny.

+ Nie wpływa na przetłuszczanie włosów.

+ Szeroka dostępność.MINUSY:

- Średnia wydajność. Mi starcza na góra 5 razy

Analiza składu:

Aqua - woda

Cetaryl alcohol - Alkohol cetearylowy, emulgator

Elaeis guineensis oil/palm oil - olej palmowy

Behentrimonium Chloride - emolient

Niacinamide - witamina B3

Cocos nucifera oil/coconut oil - olej kokosowy

Saccharum Officinarium Extract - ekstrakt z trzciny cukrowej

Stearamidopropyl dimethylamine - działanie podobne do silikonów, ale zmywalny wodą

Chlorhexidine Digluconate - konserwant, działa przeciwgrzybiczo

Limonene - substancja zapachowa

Camellia Sinensis Leaf Extract - ekstrakt z zielonej herbaty

Linalool - substancja zapachowa

Cinnamyl alcohol - alkohol cynamylowy, substancja zapachowa

Isopropyl Alcohol - alkohol izopropylowy, może wysuszać

Pyrus Malus Extract - ekstrakt z jabłka

Pyridoxine HCI - Chlorowodorek pirydoksyny, pochodna witaminy B6

Passiflora edulis fruit juice - ekstrakt z marakui

Bisabolol - substancja zapachowa

Citric Acid - kwas cytrynowy, zakwasza i domyka łuski włosa

Citronellol - substancja zapachowa

Citrus Medica Limonum Peel Extract - ekstrakt ze skórki cytryny

Glycerin - gliceryna, nawilża

Parfum - perfumy

Odżywka nie zawiera silikonów. Jest jeden składnik podobny w działaniu, natomiast jest łatwo zmywalny wodą. Znajdziemy w niej sporą ilość oleju palmowego i kokosowego, więc bardzo porowate i wysuszone włosy mogą źle na nią reagować - np. puszyć się
Jest parę ciekawych ekstraktów. Nie jest to jednak preparat, który odbuduje lub wzmocni nasze włosy, ponieważ nie ma odpowiednich składników. Pomoże natomiast rozczesać i wygładzić mniej wymagające włoski. Jak to odzywka

Podsumowując:

Dla włosów nisko i średnio porowatych oraz tych, które dobrze znoszą olej palmowy i kokosowy.
Dla bardzo zniszczonych i suchych będzie za słaba, a obecność w/w olejów może nawet pogorszyć ich stan wizualny.
U mnie się sprawdza. Poza tym jestem oczarowana jej zapachem, więc na pewno będę po nią sięgać jeszcze nie raz.

Używam tego produktu od: ok 3 miesięcy
Ilość zużytych opakowań: końcówka drugiego

Bardzo dobra

Do zakupu odżywki przekonał mnie... kolor opakowania i bardzo się cieszę, że ją kupiłam ;)

PLUSY
-zapach
-wydajność
-moje włosy się po niej błyszczą
-nie obciąża
-włosy są po niej ujarzmione

MINUSY
-brak :)

Ilość zużytych opakowań: 1/2 opakowania

Średnia

Odżywką zainteresowałam się, głównie z tego względu, że jest to jedna z niewielu dostępnych w drogeriach odżywek zgodnych z zasadami pielęgnacji CG, czyli nie zawiera w swoim składzie silikonów i polimerów filmotwórczych.

O produkcie:
-Odżywka jest moim zdaniem stosunkowo ciężka, wysoko w składzie znajdują się wnikające oleje: palmowy i kokosowy. Nie wszystkie włosy się z nimi lubią, dlatego też może tak wielkie różnice są w ocenach odżywki. Moje włosy całkiem dobrze na nią reagują, ale też czuję że są bardziej obciążone i szybciej wyglądają na nieświeże, a mówię tu głównie o końcówkach włosów, z przetłuszczaniem się skóry głowy nie mam bowiem problemu. Drugiego dnia końcówki wyglądają na przykurzone, sztywne, jakby oblepione. Myślę, że bardziej będą się z nią lubiły włosy wysokoporowate niż nisko. Można przetrzymać ją na głowie kilka minut w charakterze maski, włosy wydają mi się wtedy bardziej miękkie niż po ekspresowym zmywaniu.
-Ma kremową, wygodną w użyciu konsystencję, dobrze rozprowadza się na włosach.
-Zapach kojarzy mi się z sokami typu "multiwitamina", trochę ananasowy, trochę jakby marakuja?
-Jest bardzo wydajna

-Wyjątkowo ciekawy, cieszący oko, letni i ekscytujący design butelki ;)
-Zamknięcie jest solidne, nie ułamuje się, odżywka się nie wylewa
-Fakt że stoi ona "na głowie" pomaga odżywce spływać, pod koniec opakowania nie trzeba więc przy każdym myciu trząść butelką. Mały szczegół, ale jednak ułatwia sprawę gdy wisisz z mokrą głową nad wanną.

Cena i dostępność:
-obie bardzo dobre

Polecam, jeśli Twoje włosy lubią się z tymi olejami.

jestem na nie

Odżywka sama w sobie ma jedyny plus (u mnie) za zapach. Włosy tylko trochę lepiej się rozczesują, niż gdybym użyła samego szamponu, ale po wysuszeniu włosy to jedno wielkie siano i puch. Nie zauważyłam żadnej miękkości wręcz przeciwnie.Jak dla mnie straszna lipa.

Używam tego produktu od: kilka tygodni

Trochę ułatwia rozczesywanie, nic poza tym

Do zakupu odżywki zachęcił mnie zapach, uwielbiam wszystko, co owocowo-tropikalne. Niestety jest on intensywny tylko w opakowaniu - po nałożeniu na wilgotne włosy trochę się zmienia, a po spłukaniu nie ma po nim śladu.

Odżywka jest słaba, nie sprawdziła się przy moich suchych włosach. Nie nawilża, nie nabłyszcza, nie wzmacnia, nie nadaje połysku. Trochę ułatwiała rozczesywanie, ale musiałam jej nałożyć sporo, żeby uzyskać chociaż ten minimalny rezultat. Jest dość rzadka, a przez to niewydajna.

Ja mówię jej nie. ;)

Używam tego produktu od: ok. 3 tygodnie
Ilość zużytych opakowań: jedno całe

Niewypał

Skusiłam się na nią, bo uwielbiam fructisowe odżywki i to jaki piękny zapach pozostawiają na włosach :)
Jest bardzo rzadka, żebym czuła ją na włosach musiałam wycisnąć jej dość dużo. Bez silikonów, toteż dlatego moje włosy dość opornie się po niej rozczesywały, później dokładałam innej odżywki, żeby grzebień podczas spłukiwania po włosach sunął [a nie mam ich zniszczonych].
Oprócz ładnego zapachu, który i tak nie zostaje na włosach ta odżywka nie posiada żadnych innych zalet. Nie zauważyłam wygładzenia czy nawilżenia.

zapach i...nic:)

Po mojej ostatniej odżywce z Garniera(też nowości) [http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=58291 ] postanowiłam dać szansę również tej.

Piękny zapach iiii....nic.

Może troszkę ułatwia rozczesywanie, ale to bardzo mały efekt... Cieszę się, że zużyłam :)

Ładnie pachnie

Dziwi mnie cena z recenzji, ja płaciłam za nią 12-14 zł. Bardzo ładnie pachnie, tak ładnie, że skusiłam się na nią drugi raz, mimo iż z moimi suchymi włosami nie robiła prawie nic :D Używałam jej w ogromnych ilościach, nie zawsze i nie do każdego mycia. Irytowało mnie opakowanie, trudno je otworzyć.

Używam tego produktu od: używałam miesiąc
Ilość zużytych opakowań: 2 opakowania

Tak! tak!tak!

To jest najlepsza odżywka jaką mam;P Kupilam ją dlatego ze bardzo służą mi szampony z garnier fructis no i chcialam sprubowac takze i odzywki! Włosy po niej są MIĘKKIE, LŚNIĄCE i co najważniejsze ZADBANE!! Inne odżywki nie dawaly mi tego efektu, zawsze mialam szorstkie po niech wlosy i takie jakies tepe, a ta odzywka jest po prostu super!!!Kupie ją ponownie jak sie skonczy;)

Plusy:
-pięknie pachnie
-śliczne opakowanie
-kosztuje grosze

Minusy:
-szybko się konczy za to odejmuje pol gwiazdki

Ilość zużytych opakowań: jedno konczę