Polecamy: 3 DNI DO BIELI

Garnier, Fructis, Citrus Mint Fresh, Szampon wzmacniający do włosów normalnych i przetłuszczających się

Cena już od 7,63 zł! Sprawdź, gdzie kupisz ten produkt najtaniej!

Sprawdź
w Ceneo.pl

Szampon Fructis Citrus Mint Fresh odświeży i nada intensywnego zapachu Twoim włosom. Zawiera orzeźwiającą cytrynę i miętę, które pobudzą i wyzwolą dobrą energię podczas mycia włosów. Szampon z koncentratem owocowym wzmocni i zrewitalizuje Twoje włosy. Kosmyki staną się lekkie, błyszczące i zachowają na długo słodki zapach owoców.
Szampon dedykowany dla włosów normalnych i przetłuszczających się. Nie zawiera silikonów.

bardzo fajny

Zalety:
+ cena
+ pojemność - 400 ml - wystarcza na dłuższy czas
+ gęsta, kremowa konsystencja
+ dobrze się pieni
+ rewelacyjnie odświeża i oczyszcza włosy
+ włosy są mniej przetłuszczone
+ ładnie pachnie

Wady:
- włosy po umyciu są szorstkie w dotyku, bez odżywki się nie obejdzie

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1460322].usefull || 0 }}% pomocna.

Bardzo dobry

Bardzo fajny szampon do stosowania na co dzień.Delikatnie wysusza włosy kiedy stosujemy zbyt długo,ale mała przerwa to niweluje.Mega cudowny cytrynowy świeży orzeźwiający i rześki zapach to jego ogromny atut.Faktycznie zmniejsza przetłuszczanie i nadaje świetny połysk.Bardzo wydajny.Często dostępny w promocjach.Kupię zapewne jeszcze nie jeden raz.

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1356841].usefull || 0 }}% pomocna.

Dobry

Uwielbiam takie świeże nuty zapachowe! Szampon dobrze myje włosy, pieni sie wiec nie trzeba go dużo, wlosy sa ładne po nim (jak mam zły szampon to wyglądam jakby mnie piorun strzelił, a jak dobry to sa ładne lejące i błyszczą sie mocno ;) i tak właśnie jest po nim). Polecam oczywiście

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1318146].usefull || 0 }}% pomocna.

Jak dobrać pielęgnację do rodzaju włosów?

Wysuszacz

Kiedy go używałam miałam większy problem z przetłuszczaniem się włosków. Teraz wydaje mi się, że wydzielanie sebum odrobinę się uspokoiło :)

Konsystencja:
Nie lubię gęstych produktów. Wydaje mi się, że po nich moje włosy będą wyglądały na bardziej tłuste niż przed umyciem :)
Ten ma rzadką konsystencję, która na pierwszy rzut wydaje się idealna dla posiadaczek przetłuszczających się włosów.

Według mnie zapach jest po prostu świetny. Nie przepadam za mdłymi, przesłodzonymi kosmetykami. Wolę te orzeźwiające- cytrusowe :)

Wydaje mi się, że nie było aż tak tragicznie.Faktem jest, że u mnie im kosmetyk jest rzadszy, tym szybciej go zużyję. No niestety...
Wątpię, że ktoś przy jednym użyciu wylewa tyle szamponu co ja, więc co do wydajności można patrzeć na moją recenzję z lekkim przymrużeniem oka ;)
Z tego, co pamiętam wystarczył na miesiąc...

Działanie:
Do tej pory czytając recenzję pewnie myślałyście, że byłam zadowolona z tego szamponu, a tu zaskoczenie...
Przesuszył mi skórę głowy i czoło przy linii włosków (ale i samo czoło nie było idealnie nawilżone, a mam skórę tłustą).
Zbytnio też nie hamował procesu wydzielania sebum, wręcz przeciwnie. Miałam wrażenie, że są mocno obciążone.
Co prawda po umyciu włoski były lśniące i pachnące (używałam razem z odżywką Fructis) jednak to niestety nie wystarczy, bym była zadowolona i skłonna zakupić ponownie. Chociaż... Może kiedyś :)
Możliwe, że to odżywka obciążała włosy, ale skoro była tej samej marki i do tego miała taki sam kolor wydaje się, że powinna idealnie współgrać z szamponem.

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1249701].usefull || 0 }}% pomocna.

Najgorszy szampon do tłustych włosów

Koszmar. Rano myję włosy - po południu są tak tłuste, jakbym ich wcale nie umyła. Na opakowaniu jest napisane "do częstego stosowania" co uważam za żart, bo po to kupuję szampon do przetłuszczających się włosów, aby mi pomógł a nie aby myć te włosy po 2 razy dziennie. Jedyny plus to zapach. Tak strasznego szamponu nigdy nie miałam. Jak chce się wyjść gdzieś wieczorem to włosy trzeba myć ponownie bo są ciężkie, oklapnięte i po prostu tłuste. Po zwykłych uniwersalnych tanich szamponach nie miałamaż tak strasznego efektu, jak po tym.

Używam tego produktu od: 1 miesiąc
Ilość zużytych opakowań: 2 opakowania

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1064821].usefull || 0 }}% pomocna.

ideał

Szampon zamknięty w przezroczystym opakowaniu, dzięki czemu można ocenić, ile produktu nam zostało. Jest bardzo wydajny, dobrze się pieni i pięknie pachnie. Nie obciąża włosów, sprawia że są uniesione jednocześnie ich nie puszy. Zauważyłam znaczną poprawę jeśli chodzi o przetłuszczanie się włosów- ten proces zachodzi wolniej. Brak parabenów i silikonów w składzie. Jest ogólnodostępny (ja swój kupuję w Biedronce), cena to około 10 zł za 400 ml. Odejmuję pół gwiazdki za niezbyt praktyczne opakowanie, którego nie można postawić "do góry nogami".

Ilość zużytych opakowań: kończę drugie

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1020722].usefull || 0 }}% pomocna.

bardzo dobry

Bardzo dobry, odświeżający szampon.

Plusy:
wydajny
dobrze odświeża włosy i nie przetłuszcza
bardzo dobrze radzi sobie ze zmywaniem masek, olejów, odżywek (a niektóre szampony nie radzą sobie np. z olejkiem)
cena bardzo przystępna (zazwyczaj udaje mi się znaleźć 400 ml za ok. 10 zł)
ciekawy, odświeżający zapach (troche czuję w nim jakieś zioła)

Minus:
niewygodne opakowanie - nie lubię opakowań garnier fructis z tą kulką

Ilość zużytych opakowań: 3 opakowania po 400 ml

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[992200].usefull || 0 }}% pomocna.

Bardzo dobry

Szampon nie obciąża włosów, nie przesusza, dobrze radzi sobie z przetłuszczającymi się włosami, włosy są odbite u nasady. Dobrze się pieni i do tego ma super zapach, który długo się utrzymuje. Jedynym minusem jest to, że moje włosy na drugi dzień są już oklapnięte (myję włosy codziennie, więc to nie problem)

Używam tego produktu od: Dłużej niż pół roku
Ilość zużytych opakowań: Więcej niż 2

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[977684].usefull || 0 }}% pomocna.

Świetny szampon

Jestem zadowolona z szamponu, bo spełnia swoją podstawową rolę- dokładnie oczyszcza włosy i skalp.
Nie stosuję przy każdym myciu, bo na codzień używam łagodniejszego szamponu, ale ten wyraźnie unosi włosy u nasady i zostawia je puszyste, ale nie napuszone. Dodatkowo zapach- dość przyjemny- zostaje na dłuższy czas na włosach (co dla mnie jest plusem).

Ilość zużytych opakowań: nie zliczę

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[960132].usefull || 0 }}% pomocna.

Absolutny faworyt wśród szamponów

Dziwi mnie tak duża ilość negatywnych opinii, bo dla mnie to jedyny szampon, który w 100% spełnia moje oczekiwania. Mam włosy gęste, falowane, wysokoporowate, umiarkowanie szybko tracące świeżość (myję włosy dwa razy w tygodniu). Nigdy wcześniej żaden szampon realnie nie przedłużył świeżości włosów jak ten Fructis, włosy wyglądają dobrze nawet przez 3-4 dni. Jest to chyba najważniejsza zaleta. Drugą jest absolutny brak obciążenia włosów, są one pięknie odbite od nasady, puszyste, ale nie spuszone, a to za sprawą braku silikonów i innych obciążaczy. Po myciu Fructisem włosy nie opadają nawet po zastosowaniu ciężkiej emolientowej maski. Chociaż zawiera ALS, który jest co prawda nieco łagodniejszy niż SLS czy SLES, ale nadal jest silnym detergentem, w żaden sposób nie podrażnił mojej dość wrażliwej skóry głowy. Doskonale radzi sobie ze zmywaniem każdego rodzaju oleju, parafiny, nafty i domowych maseczek, zawsze wystarczyło jednokrotne umycie włosów, a do tego przepięknie pachnie i daje cudowne uczucie odświeżenia. Czego chcieć więcej!!! :)

Szczegółowe powody mojej oceny:
+realne spowolnienie przetłuszczania
+ brak obciążenia włosów, są ładnie uniesione
+ przyjemny skład : brak silikonów, parabenów, nieco delikatniejszy detergent, witamina B
+ doskonale oczyszcza nawet poważnie zanieczyszczone włosy (oleje, nafta, maski)
+ pięknie pachnie, odświeża
+ nie podrażnia skóry głowy
+ dobrze się pieni, łatwo zmywa
+ dość wydajny

- często mam problem ze znalezieniem go w sieciowych drogeriach (zawsze znajduję go tylko w Hebe)
- jak dla mnie cena mogłaby być troszkę niższa (13-14 zł za większą butelkę 400 ml),

Ten szampon z pewnością zostanie ze mną na dłużej, bo jak żaden inny zadowala mnie nieprzerwanie od kilku miesięcy :)

Używam tego produktu od: rok
Ilość zużytych opakowań: dużo

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[943567].usefull || 0 }}% pomocna.