Planeta Organica, Czarna marokańska maska przeciw wypadaniu włosów

Planeta Organica, Czarna marokańska maska przeciw wypadaniu włosów

Czarna marokańska maska dla włosów stworzona na bazie oleju arganowego. Olej odżywia i pielęgnuje osłabione włosy. Olej neroli przywraca włosom elastyczność. Olej wawrzynu szlachetnego (laurowy) jest naturalną ochroną przed zanieczyszczonym środowiskiem i źródłem witamin dla skóry głowy i włosów. Wzmacnia korzenie i zapobiega wypadaniu włosów. Oliwa z oliwek odżywia włosy, natychmiast nawilża i dodaje włosom miękkości.

Liczyłam na więcej

Maskę zakupiłam przy okazji zakupów w sklepiku ekologicznym.
Słyszałam już wiele dobrego na jej temat, postanowiłam sprawdzić czy polubi się z moimi włosami, które obecnie bardzo potrzebują odżywienia i emolientów.
I wypadła w porządku, ale bez rewelacji. Spodziewałam się więcej ;)

Maskę nakładałam na różne sposoby: pod czepek i ręcznik lub bez, przed i po myciu, czasami na olejowane włosy, na okres 20minut do 1h maks.
Generalnie sprawdziła się dobrze, włosy były dociążone i odżywione, końcówki wyraźnie lepiej wyglądały.
Coś jednak nie do końca tu zagrało, bo zwykle tego typu emolientowe, ciężkie składy powodują u mnie efekt WOW, a włosy są ujarzmione i wyglądają wspaniale.
I tego tutaj właśnie mi zabrakło. Odżywienie było zauważalne, ale mimo to włosy straszliwie się puszyły, na pewno nie zyskały na wygładzeniu czy dociążeniu.

Nie mogę powiedzieć, że to zła maska, bo skład jest naprawdę fajny i działanie u innych dziewczyn może okazać się piorunujące.
W przypadku mojej czupryny po prostu się nie sprawdziła, nie polubiłyśmy się.
Ale na pewno przetestuję jeszcze inne maski Planeta Organica i jestem pewna, że znajdę tam swojego ulubieńca.

Dobra ale bez szału

Bardzo przyjemna maska do włosów. Ma postać gęstego zielonego żelowego błota ale łatwo ją zmyć. Zwykle używam ją po myciu włosów, wczesuję w wilgotne potem zmywam. Włosy po niej są bardzo miekkie, ładnie się układają ale maska ma w składzie silikon więc mnie to nie dziwi. Nie mam nic przeciwko silikonom na długości włosów bo fajnie zabezpieczają np końcówki ale do skóry głowy napewno bym nie użyła tej maski, a takie jest chyba jej przeznaczenie skoro ma ograniczac wypadanie włosów(?). Fajna emolientowa odzywka, ma w składzie oleje i wgl ale nie na wypadanie włosów albo jako odywka do mycia, ten silikon mocno ograniczył jej uniwersalność. A szkoda.

Świetna maska!

Właśnie nałożyłam na włosy ostatnią część pierwszego opakowania! I wiem, że będą kolejne. Piękny zapach, do którego trzeba się przyzwyczaić, ale nie zostaje on długo na włosach. Nawilżenie i wygładzenie włosów - pierwsza klasa. Łatwo się rozczesują, są delikatne i miękkie w dotyku. Czy pomogła na wypadanie? Ciężko stwierdzić, bez spektakularnych efektów. Z ręką na sercu polecam :)

Zmiękcza włosy

Zauważalnie powoduje, że włosy grube i wysokoporowate stają się bardziej miękkie, całkiem przyjemny efekt. Niestety nie niweluje nadmiernego puszenia się włosów, a może niweluje ale w niewielkim stopniu. Poza tym zdecydowanie maska ma większe działania na włosy znajdujące się bliżej skalpu, natomiast gorzej sobie radzi z włosami na całej długości, które są bardziej zniszczone - aby ta część włosów wyglądała znośnie trzeba na nie położyć jakąś inną odżywkę. Nie wiedziałam że to maska przeciwko wypadaniu włosów, więc trudno mi się odnieść czy była na tym polu skuteczna.
Podsumowując - szukam jeszcze czegoś lepszego, będę próbowała innych masek Planeta Organica.

Jedna z lepszych

Maska przypadkowo wpadła w moje ręce podczas zakupów w jednej z maloznanych drogerii. Cena jak na maskę o takiej pojemności i składzie całkiem optymalna. Maska ta ma zapobiegać wypadaniu włosów. Czy działa akurat na to ... ciężko powiedzieć, ale za to w innych kwestiach czyni cuda . Wlosy po niej są zdrowe, miekkie, nawilzone..CUD, MIÓD I MALINA . Zapach i konsystencja całkiem przyjemne. Aaa i jest bardzo wydajna. Polecam każdemu. Jak tylko gdzieś ja spotkacie ( bo dostępność jest bardzo mała) to kupujcie bez zawachania !

ulubiona!

Pierwszy raz zobaczyłam ją na kanale Lisiego Piekła w którymś z wakacyjnych vlogów. Zachęcona, od razu zamówiłam.
Od tego czasu zużyłam już z 4/5 opakowań i mam jeszcze 2 w zapasie. Jest najlepsza! Już zaczynając od pięknego, męskiego zapachu, który umila nam jej aplikację. Po spłukaniu włosy są miękkie, pachną maską, są wygładzone i ładnie się układają. Bajka!

Fajna, ale nie na wypadanie

Jestem zadowolona z tej maski, ładnie dyscyplinuje włosy, ale niestety nie jest wystarczająco cieżka dla moich włosów, żebym była idealnie zadowolona :D W tym wypadku najlepiej sprawdziła się jej siostra - maska ajurwedyjska, która u mnie jest totalnym hitem!

działa cuda!

Moje włosy często się plątały po licznych farbowaniach i z odsieczą przybyła im ta maska która ułatwiła rozczesywania, oraz zapobiegła wzmożonemu wypadaniu włosów. Włosy były lekki, lśniące, błyszczące i przyjemne w dotyku. Wzmocniła włosy przez co wydawało się, że są zdrowsze i że optycznie ich więcej. Dodatkowo koiła podrażnienia powstałe na skórze głowy.

Świetna

Czy pomaga na wypadanie włosów? Chyba nie. To dość złożona kwestia, związana ze stresem, dietą, stanem skóry głowy i chorobami. Czy włosy dzięki niej są zdrowsze i ładniejsze? Zdecydowanie tak.
Mam grube i gęste włosy, kręcone/falowane (skręt 2b), wysokoporowate, farbowane końce (ombre).

Puszy włosy

Mam włosy suche na długości, wysokoporowate, falowane, z tendencją do łamania i rozdwajania. Średniej długości, grubości i gęstości. Skóra głowy wrażliwa, skłonna do pojawiania się łupieżu i przetłuszczająca się.

Z marokańską maską wiązałam spore nadzieje, bo naczytałam się samych superlatyw. Jeszcze nie znalazłam kosmetyku, który w 100% dociążyłby końcówki włosów.

Maska ma bogatą konsystencję, ale bardzo fajnie i równomiernie rozprowadza się na włosach. A w moim przypadku wystarczy odrobina, aby je pokryć na długości, więc jest piekielnie wydajna! Ma zielono-błotnisty kolor i ziołowy zapach, jak w kosmetykach dla mężczyzn. Już podczas nakładania czuć, jak wygładza pasma. Bez problemu się spłukuje i mimo ciemnej barwy nie zostawia zacieków. Włosy po umyciu są wygładzone i niesplątane, dobrze się rozczesują, ale po wysuszeniu niestety mocno się puszą. Próbowałam nakładać maskę na 30 minut po myciu pod czepek i ręcznik, jak i na kilka minut jako odżywkę. Za każdym razem ten sam efekt.
Na skórę głowy nawet nie próbowałam aplikować, ponieważ sylikony zapewne spowodowałyby łupież. Szkoda, bo na samym przodzie składu znajdziemy sporo ekstraktów i olejków, które mogłyby pobudzić nowe włosy do wzrostu.

Maska zamknięta jest w plastikowym, prostym słoiku, dzięki czemu produkt zużyjemy do ostatniej kropli.
Cena nie jest wysoka patrząc na ciekawy skład i mega wydajność. Dostępność rosyjskich kosmetyków jest już całkiem dobra, bo można jest dostać w aptekach, drogeriach, sklepach eko, a nawet hipermarketach.

Bardzo dobra maska

Maski używam 2-3 razy w tygodniu. Ma bardzo dobry, naturalny skład. Maskę nakładam po myciu na ok 10-15 min. Włosy po niej są miękkie i bardziej błyszczące, ale nie do końca dociążone dlatego muszę użyć po niej dodatkowo olejku. Maska sprawdza się u mnie także do emulgowania olejów. Nie nakładam jej na skalp, więc nie wiem jaki ma wpływ na wypadanie włosów.

Super z półki ekonomicznej

Maska jest niezmiernie wydajna i działa. Mam sporo wyrośniętych baby hair ( a moja dieta przez ostatnie pół roku wołała o pomstę do nieba, więc to nie kwestia picia lnu z wiesiołkiem zamiast każdego posiłku), ostatnio u fryzjera byłam 1,5 roku temu i dopiero teraz mam pierwsze rozdwojone końcówki ( no ale zaczął się sezon swetrów i płaszczy, więc to normalne). Jestem super zadowolona z efektów, które dała długoterminowo. Efekty krótkoterminowe wymagają poprawy.
Myślę jednak, że dla osób z typowymi słowiańskimi cieniutkimi wrażliwymi włosami, ta maska może dać spektakularne efekty. Ja jeszcze tak długich włosów w tak dobrym stanie nie miałam. Opakowanie kupiłam na początku roku i dzisiaj skończyłam. Mogłam jej średnio używać co dwa tygodnie.