Planeta Organica, Szampon do włosów na bazie olejku syberyjskiego cedru do włosów cienkich i osłabionych

Sprawdź ceny produktu

Szampon pomaga przywrócić naturalną równowagę skóry głowy. Chroni przed utratą nawilżenia, dodaje włosom blasku. Szampon zapewnia długotrwałą ochronę i miękką, delikatną pielęgnację.

spoko

+nie wywołuje łupieżu
-nieszczelna butelka
-nie zmniejsza przetlłuszczania

Idealny na codzień

Myję włosy codziennie, niestety moich włosów nie da się od tego już odzwyczaić. Aby nie pogarszać tym ich stanu staram się używać delikatnych szamponów lub odżywek do włosów, zamiast szamponów z agresywnymi detergentami. Ten produkt spełnił moje oczekiwania pod tym względem.
Włosy są oczyszczone, ale nie wysuszone. Ładnie się później układają i dobrze się rozczesują. Nie zauważyłam żadnego złego wpływu na kondycję włosów. Jakiejś wyraźniej poprawy też nie, ale to tylko szampon, także nie wymagam zbyt wiele. Ładnie pachnie, ma fajną konsystencję i jest wydajny.
Małym minusem jest to, że po tym szamponie świeżość moich włosów, przy umyciu ich rano, już wieczorem pozostawia trochę do życzenia. Oczywiście nie ma tragedii, ale w takich przypadkach jak wesele, raczej używam czegoś innego. Drugim minusem jest dozownik produktu, oprócz tego miejsca skąd powinien wypływać szampon, wylewa się on także z przeciwnej strony zakrętki.
Ten szampon według mnie zasługuje na 4 z mocnym plusem. Jestem bardzo zadowolona i z pewnością kupię ponownie.

bardzo dobry

Szampon odpowiada mi jesli chodzi o jego skład. Nie zawiera substancji drażniących. Pieni się lepiej niż jego pomarańczowy rokitnikowy kolega, również trochę lepiej domywa i pozostawia włosy puszyste przy nasadzie (po rokitnikowym były troszkę bardziej klapnięte). Niestety ma gorszy zapach. Taki bardziej męski, ziołowy (rokitnikowy tez nie pachnie jakoś szałowo ;)).
Minus za butelkę - przecieka. Broń boże położyć ją horyzontalnie...
Jest całkiem wydajny. Jeśli chodzi o działanie vs cenę vs skład to jeden z lepszych delikatnych ziołowych szamponów jakie miałam, pewnie do niego wrócę.

średni

Szampon dość mocno wysuszał mi włosy. Kupiłam zachęcona opiniami oraz niezłym składem, niestety włosy były po nim sztywne, matowe. Zapach bardziej przypominał kostkę toaletową (zapach ziołowy), co nie podobało mi się. Jednak dobrze zmywał oleje oraz ładnie się pienił - to muszę przyznać. Ogólnie oceniam jako zwykły, średni produkt.

mi pasuje :)

-delikatny, jako szampon do częstego stosowania
-nie podrażnia skóry głowy
-nie plącze włosów
-bardzo wydajny, dobrze się pieni
-zapach całkiem ciekawy :)

Bardzo polubiłam ten szampon :)

taki sobie

Zalety:
+jest dosyć gęsty
+ łagodny w swoim działaniu
+ nie obciąża włosów

Wady:
- słabo się pieni
- ma dziwny zapach
- jest mało wydajny
- miałam takie opakowanie, które się nie domykało, przez co szampon mi przeciekał i oblepiał butelkę

Szampon jak szampon, idealny do codziennego stosowania, ale specjalnych właściwości w nim nie widziałam.

Naturalna, delikatna pielęgnacja

Wybrałam ten szampon ze względu na w miarę naturalny skład oraz atrakcyjną cenę ;) Jestem posiadaczką cienkich, skłonnych do przetłuszczania się włosów. Szampon dobrze myje, nie obciąża włosów, nie przetłuszcza. Uważam, że nieźle się pieni jak na produkt niezawierający SLS. Pachnie lasem ;) ale dla mnie to nie stanowi problemu. Opakowanie jest poręczne, sposób dozowania też w porządku. Jedyne do czego można mieć zastrzeżenia to wydajność - produkt dość szybko się kończy i trzeba rozcinać opakowanie, aby wydobyć jego pozostałość. Niemniej jednak jestem zadowolona i polecam :)

Dobry

Szampon przyjemny, jedynie zapach nie przypadł mi do gustu- pachnie trochę jak męski szampon lub coś z pokrzywy. Ma doby skład i radzi sobie z olejami. Nie przesądza włosów ale też nie wygładza. Moje puszą się po nim tak samo ale czego spodziewać się po kręconych włosach. Kiedyś pewnie jeszcze kupię (:

Jestem na tak:)

Dawno, dawno temu miałam fazę na rosyjskie kosmetyki. Wtedy, kiedy w Polsce zaczęły się pojawiać kilka dobrych lat temu - kupowałam ich całkiem sporo. Ze zdecydowanej większości byłam zadowolona. Ale jak to bywa z kobietami... faza trochę mi przeszła na rzecz kosmetyków naturalnych z innych krajów.
Ostatnio coś mnie znowu "wzięło" na rosyjskie kosmetyki. Wśród tych, które zamówiłam - znalazł się ten szampon Planeta Organica.
Pamiętam, że miałam z tej serii szampon rokitnikowy (w pomarańczowej butelce) -> nie pasował mi i ledwo go zużyłam.
Ten w zielonej, "cedrowy" - to inna bajka. Bardzo mi odpowiada:) Zatem "powrót" do rosyjskich szamponów uważam za udany:)
Nie oczekuję od szamponu cudów, "uleczenia" włosów itp. Szampon ma dobrze myć włosy, nie podrażniać skóry głowy. Szampon cedrowy z Planety Organica spełnia w pełni moje oczekiwania.
Szampon jest zamknięty w praktyczne opakowanie z otwarciem na klik. Pachnie lekko w klimatach leśnych, trochę męsko. Pomimo, że nie jestem fanką tego typu zapachów - ten akurat mi się podoba:) Kolor- jasnozielony.
A działanie? Szampon jest przeznaczony do włosów cienkich. Chowa w składzie delikatne środki myjące oraz olej cedrowy, olej łopianowy i ekstrakt z pokrzywy. I to wszystko bardzo mi pasuje.
Szampon dobrze myje, nie wysusza włosów ani skóry głowy. A wręcz - poprawia stan skóry mojej głowy. Nie jest ona wysuszona, nie podrażniona, dobrze oczyszczona. Dawno żaden szampon tak dobrze nie wpływał na stan skóry. Działanie na włosy - także bez zarzutów. Nie wysusza włosów, nadaje się do codziennego mycia.
Zawsze po myciu używam odżywki - nie wiem zatem jak się zachowuje używany "solo".
Nie zauważyłam wpływu na przetłuszczanie się włosów - ale nie mam złudzeń - włosy i tak muszę myć codziennie. Już się z tym pogodziłam;)

Zdecydowanie ten szampon mi pasuje - jestem zaskoczona pozytywnie. Zwłaszcza z działania na skórę głowy:) [odżywka z tej serii też jest świetna - ale o tym w innej recenzji].
Taki "powrót" to rosyjskich kosmetyków uważam za bardzo udany. Jestem na tak:) Polecam.

Bardzo dobry

Szampon ma przyjemne dla oka opakowanie i wygodne zamknięcie na klik
Pojemność większa niż standartowa i niska cena to dodatkowe plusy
Szampon całkiem ładnie pachnie, trochę chemicznym lasem ;)
Ma krótki skład bez sls i sles. Dobrze myje i nie podrażnia mojej wrażliwej skóry głowy. Nic nie swędzi, nie pojawiają się strupki i tłusty ĺupież. Włosy przy skórze są miękkie i błyszczące, nie sterczą na wszystkie strony jak po silnych szamponach. Wplywa to na nieco mniejszą objętośč ale wybaczam mu to. Włosy na długości też prezentują się lepiej jeżeli użyje w zestawie odżywką tego produktu niż z innymi moimi szamponami.
Jedyna ale mam do tego że nie przedłuża świeżości moich włosów. Nie skraca jej jakoś dramatycznie ale mogłoby być lepiej. Gdyby nie to byłby moim ideałem. Ale i tak na ten moment to najlepszy łagodny szampon jaki miałam

Polubiliśmy się

Szampon ma całkiem krótki i przyjemny skład. Nie podrażnił mojej wrażliwej skóry głowy i bardzo dobrze oczyszczał. Mimo braku SLS na składzie produkt dobrze się pienił i zmywał nawet oleje.

Plusy
-skład
-nie podrażnił
-wydajny
-cena

Minus
-brak

Plus/minus
-zapach (na szczęście nie utrzymuje się na włosach)

Używam tego produktu od: trzy miesiące
Ilość zużytych opakowań: jedno całe

Łagodny skład, a jednak wysusza

Kupiłam ze wzglęu na łagodny skład i niską cenę w stosunku do objętości (zapłaciłam 14zł). Szampon jest średnio gęsty, nieco kremowy, ma zielony kolor i pachnie jak męskie kosmetyki (zapach nie utrzymuje się na włosach). Jest wydajny, starczył mi na niecałe 2 miesiące a myję włosy prawie codziennie, pieni się dobrze jak na kosmetyk bez SLS. Zmywa bardzo dobrze nawet olej kokosowy.
Liczyłam, że pomoże mi się uporać z przetłuszczającą się skórą głowy ze względu na zawartość oleju łopianowego i ekstraktu z pokrzywy, niestety nic nie zdziałał. Włosy mam po nim nieco wysuszone, szorstkie i poplątane. To nie tylko wina szamponu, ale także częstego mycia i twardej wody. Doceniam naturalny i prsty skład, ale nie sprawdza sie na moich włosach.

Używam tego produktu od: pażdziernika 2015
Ilość zużytych opakowań: 1x360ml