Lush, Henna Marron (Henna do włosów)

Lush, Henna Marron (Henna do włosów)

Naturalna, sprasowana henna w kostce w kolorze ciepłego brązu wpadającego w czerwony.
W zestawie: tabliczka henny z dwoma parami rękawiczek i instrukcją obsługi.
Sposób przygotowania i użycia:
Połamać tabliczkę/zetrzeć na tarce (potrzebną ilość) lub włożyć całą do gorącej wody. Powoli podgrzewając czekać do rozpuszczenia i uzyskania konsystencji jogurtu/śmietany. Nakładać grubymi warstwami zaczynając najpierw od tyłu głowy. Nałożyć czepek lub folie na głowę oraz zawinąć w ręcznik. Pozostawić na włosach 2h lub dłużej aby uzyskać mocniejszy efekt. Spłukać samą wodą. Nie zaleca się myć włosów przez 48h w celu pogłębienia koloru.
W celu uzyskania bardziej czerwonego odcienia, nie przykrywać głowy po nałożeniu henny. Barwnik indygo będzie się rozwijał do 24h po zabiegu.

Nie nie jeszcze raz nie

Nie chwyciła :(
Użyłam połowy, czyli 3 kostki, bo nie mam gęstych głosów. Oczekiwałam ognistej czerwieni Caca Rouge, a miałam sianko sprzed koloryzacji. Bardzo nie podoba mi się masło w nim zawarte, ogólnie nie dodaję nic do mieszanki, więc to masło było kłopotliwe - po spłukaniu henny w wannie zostaje żółty, tłusty ślad, który trzeba wyszorować. Takich sensacji nie miałam po normalnych hennach w proszku.

Khadi nr 1. Lush na końcu mojej listy.

Używam tego produktu od: Dwa razy użyłam, do jednego farbowania 3 kostki. Opakowanie zawiera 6
Ilość zużytych opakowań: Jedno

Dobra, ale Khadi lepsza

Plusy:
+ zapach lepszy niż khadi
+mam do niej jakąś sympatię, bliżej niesprecyzowaną.. może dlatego że włosy są w lepszej kondycji niż zwykle...

Minusy:
- początkowo wydawało mi się, że nie pokryła odrostów co doprowadziło mnie do szału, po 2 dniach juz było ok ale jest delikatna w porównaniu do khadi
- dostępność
- trzeba trzymać dłużej niż khadi dla efektu

Nie zgadzam sie z tym,że jest uciążliwa w stosowaniu. Henna jak henna, a ładnie sie rozpuszcza w ciepłej wodzie, nie trzeba jej "ścierać".

Kupiłabym ponownie ale nie porwał mnie ten produkt.

Ilość zużytych opakowań: dwa

Najlepsza jaką używałam

Henny używam od jakiegoś roku i nie wyobrażam sobie zycia bez niej.

Nie wiem jak sprawuje się khadi, może jest lepsza?

Plusy
- piękne krycie
- fajne kolory do wyboru (czerwień, machoń, ciepły brąz oraz czerń)
- wspaniałe odzywienie włosów
- zapach ziołowy (ja go kocham)
- prosty w przygotowaniu (zrobić wanienkę parową i już)
- pięknie się rozpuszcza, jogurtowa konsystencja ułatwia manipulacje
- kostki pozwalają na łatwy podział ilości w stosunku do zabiegu (krótkie włosy 1 kostka, 2 kostki średnie włosy, gęste 3-4 kostki)
- wydajne
- włsoy stają się gęstrze, błkyszczące i mocne
- zauważyłam, że się tak nie łamią, łatwo się układają
- cena adekwatna do wydajności
- fajny skład wzbogacony olejkami

Minusy
- dostępność
- dla niektórych cena

Henne łamię, do miseczki szkanej wkładan potrzbne kostki (u mnie 1-2 max) dolewam gorącej wody i całośc wkładam do garnka z gotująca się woda (wanienka parowa) po paru minutach kostki się rozpuszczają. Mieszamy aż nie będzie grudek w razie potzrby dodajemy wody, aby powstała konsystencja jogurtu.

Na włosy nakładam od tyłu, gruuubo. Zawijam szczelnie folią kuchenną, nakładam ręcznik, na szyji podkładam ściereczkę i idę pooblądac tetewizję.

Henne zostawiam na 2h czasami dłużej. Spłukuje letnią wodą, nakłądam odzywkę wmasowuje i zmywam, odżywka powoduje, że henna łatwiej się wypłukuje.

Nie odczekuje 2 dni bez mycia :) Nie ma szans! Przy brązach kolor ciemnije w ciągu 48h.

Ilość zużytych opakowań: 2 całe kostki

Do czego służą te przedmioty? [Odpowiadają mężczyźni]

dla mnie zbyt kłopotliwa

Lushowska henna ma wielu zwolenników i jest świetnym jakościowo produktem. Kolejny raz sprawdza się jednak zasada, że każdy lubi co innego i każdemu się nie dogodzi - mi henna lusha "nie dogodziła".
W moim przypadku uciążliwość w stosowaniu przyćmiewa jej zalety.

Pomimo wieloletniego stosowania do farbowania włosów henny żadna nie była aż tak denerwująca w obsłudze :-) I wcale nie chodzi o kwestię jej przygotowania (to bez znaczenia), lecz o stosowanie przygotowanej już papki. Wykrusza się w trakcie nakładania, nie jest tak gładka jak inne henny. Najgorszy jednak jest fakt, że wymaga straaaasznie długiego trzymania na włosach (ja trzymałam 4 godziny i niestety krótszy czas nie dawał pełnego efektu) a w tym czasie oleje zawarte w farbie wyciekają każdą możliwą szparą z włosów - masakra! Utykam prześwity pomiędzy folią i czepkiem ręcznikami papierowymi i innymi cudami, ale jest to wyjątkowo wkurzające i utrudniające wykonywanie codziennych czynności.
Trudno się zmywa z włosów samą wodą, zapewne także z powodu olejów - to nie jest jednak wada, tylko informacja :-).
Ponieważ farbowanie najlepsze efekty przynosi wówczas, gdy włosy myjemy szamponem dopiero po 2 dniach, dzięki lushowi mamy 2 dni chowania się przed ludźmi w gratisie - włosy zmyte samą woda są tłuste i wyjście z domu jest w moim przypadku wykluczone....
Dla porównania - po hennie khadi przez te 2 dni włosy są lekko przesuszone i napuszone, ale można spokojnie pokazać się innym.
Trzeba przyznać, że jak już przemęczymy się z cieknącymi spod czepka przez 4 godziny olejami, jak już schowamy się do piwnicy na 2 dni, to po porządnym umyciu włosów szamponem są one miękkie, mięsiste, grube i pięknie lśnią!
Doceniam to, że oleje zawarte w farbie lush dobroczynnie wpływają na kondycje włosów, jednak fakt ten ma w moim odczuciu więcej wad niż zalet. Zdecydowanie bardziej wolę stosowanie tradycyjnej henny i intensywne olejowanie włosów - zapobiega to ich wysuszeniu a jednocześnie nie eliminuje mnie z życia towarzyskiego na 2 dni :-) dając porównywalny wygląd i kondycje włosów.
Kolory są naprawdę fajne i efekt kolorystyczny na włosach bardzo mi pasował. Jednak takie same efekty kolorystyczne mogę osiągnąć również farbami innych firm.
Co do trwałości koloru - henna lusha wymywa się z włosów szybciej niż khadi.

Przestrzeganie zaleceń producenta jest dla mnie zbyt wyczerpujące i drażniące - nie przestarzeganie ich powoduje, że efekty użycia henny są w moim przypadku widocznie gorsze..... Próbowałam zmywać hennę lusha od razu szamponem i trzymać ja o godzinę krócej - efekty były takie sobie....... Nie lubię zadowalać się efektem częściowym - albo wszystko albo nic :-) skoro wiem już, jaki efekt może dać farbowanie henną lush dzięki stosowaniu zaleceń producenta, to nie ma szansy aby usatysfakcjonował mnie efekt pomniejszy, osiągnięty dzięki ustępstwom technicznym, ale kosztem rezultatu końcowego.....

Plus z zakupu henny lush jest dla mnie taki, że zakochałam się w farbach khadi ze zdwojoną siłą! :-)
Nie zaprzeczam - uciążliwości i kruszeniu w trakcie nakładania da się zapobiec. Ale inne niedogodności powodują, że nie zamierzam więcej kupowac henny lush. Dla osób bardziej cierpliwych prawdopodobnie będzie świetnym produktem :-)

Każdy ma prawo mieć własne zdanie na ten temat mniejszej lub większej przyjemności jej stosowania - moje jest własnie takie, nie trzeba się z nim zgadzać :) trzeba po prostu wypróbować hennę lusha i wyrobić sobie własne zdanie.

Używam tego produktu od: używałam przez 4 miesiące
Ilość zużytych opakowań: 1,5 z 3 zakupionych tabliczek