Regenerujący szampon prowansalski do wszystkich rodzajów włosów

Regenerujący szampon prowansalski do wszystkich rodzajów włosów

Skład tego szamponu to olej z pestek winogron i ekstrakty z 6 prowansalskich ziół. Tworząc ten szampon oparliśmy się na starej prowansalskiej recepturze.
Zawiera certyfikowane organiczne składniki. Nie zawiera SLS i parabenów.
Składniki aktywne:
- Olej z pestek winogron- rekonstrukcji struktury włosa, nasyceniu go ważnymi makro i mikroelementami, a także dodaniu włosom blasku i jedwabistego połysku.
- 6 prowansalskich ziół (lawenda, rozmaryn, oregano, malwa, majeranek, mięta) - odnawiają i wzmacniają strukturę uszkodzonych włosów.
- Mięta - przeciwdziała wypadaniu włosów i przyspiesza ich wzrost.

PORZĄDNY

Był to mój pierwszy szampon,odkąd przeszłam na jasną stronę mocy, czyli kosmetyki z naturalnym składem bez niepotrzebnych ulepszaczy i innych świństw. Dobrze myje i oczyszcza, choć jest średnio wydajny. Pachnie bardzo ładnie, lecz zapach ten nie zostaje na włosach zbyt długo. Pielęgnuje i odżywia włosy, po dłuższym stosowaniu wyraźnie poprawia ich kondycję.

Przyzwoity

Dobry szampon w akceptowalnej cenie. Nawilża, nie plącze włosów, nie wysusza ich. Łagodny dla skóry głowy. Szamon ten jest dość wydajny.

Mankamenty: Dostępność oraz męski zapach

przyjemność mycia włosów

Szampon kupiłam w sklepiku z kosmetykami naturalnymi, ponieważ akurat zabrakło mojego ulubionego rokitnikowego Natura Siberica a ten był w promocji -50% i pani ekspedientka bardzo go zachwalała.

Rzeczywiście szampon ten jest godnym konkurentem rokitnikowego. Pomimo naturalnego składu bardzo dobrze się pieni, świetnie oczyszcza skórę głowy, i nie podrażnia. Włosy pozostają długo świeże.Pachnie obłędnie! (nawet lepiej niż NS) A zapach utrzymuje się jeszcze długo na włosach. Jeśli chodzi o działanie w zasadzie nie mam się do czego przyczepić, jest do dobry kosemtyk naturalny bez detergentów.

Natomiast co mi przeszkadza to butelka z pompką, która wyciska bardzo małą ilośc produktu, żeby umyć włosy muszę się nieźle "napompować".
Opakowanie jest dosyć małe w relacji z regularną ceną produktu...
W przypadku Natury Siberiki, za to samą cenę otrzymujemy dwarazy tyle szamponu.

Na pewno nie kupię go w regularnej cenie, gdyż jest dla mnie zbyt drogi, ale w promocji warto się na niego skusić

WŁOSY lokówka objętość

bardzo dobry szampon

jednak nie kupię ponownie, bo przegrywa z cedrowy m,

plusy:
+dobrze myje,
+dobrze się pieni,
+jest delikatny,
+ma dobry skład,
+przyjemny, delikatny zapach,

minusy:
-nie należy do wydajnych

a jeżeli chodzi o opakowanie, to pompka niestety nie zdaje egzaminu, trzeba się nieźle namachać, żeby uzyskać odpowiednią ilość produkt, skończyło się na rozkręcaniu opakowania

Włosy przyjemne w dotyku

Lubię oryginalne nazwy i często przy wyborze różności to mnie właśnie kusi do kupna, ale ten wybór nie był ani zły ani nadzwyczajny. Ot, szampon potrzebny, więc go zużyłam i nie powiem, ma całkiem przyjemny zapach, dobrze się pieni, włosy po nim są lśniące i lekkie. Zastosowana pompka umożliwia dozowanie szamponu, ale w tym wypadku konsystencja mogła by być bardziej zagęszczona.

Używam tego produktu od: 1 miesiąc

Genialny!

Najlepszy szampon jaki miałam. Nigdy nie pokladalam nadziei w "cudownych" właściwościach regenerujacych szamponu. Te regenerujace zawsze obciążały i nie domywaly mi wlosow, powodowały puch i przetluszczaly skalp. A tu taka niespodzianka!! Włosy są gładkie, miękkie, puszyste i błyszczące. Pięknie myje, czasami nie potrzebuje odzywki, a włosy mam bardzo zniszczone. Mój hit!!!

Używam tego produktu od: 1 miesiac
Ilość zużytych opakowań: 1 niecale

Bardzo dobry, a mam włosy przetłuszczające się

Szampon kupiłam za niecałe 11zł w promocji.
Jest to kosmetyk o rzadkiej konsystencji, zielono-perłowym kolorze i słodkim zapachu, zamknięty w butelce z pompką. Ponieważ gustuję ostatnio w rosyjskich kosmetykach, a ten szampon miał dobre opinie, to naturalnym było, że muszę go kupić. I przyznam, że była to dobra decyzja, jestem zadowolona.
Oprócz tego, że trzeba kilku pompek, aby wydobyć tyle szamponu, ile potrzebuję do umycia włosów, to w zasadzie nie widzę minusów. Przy tej konsystencji spodziewałam się obciążenia włosów, ale nic takiego nie miało miejsca. Włosy były miękkie, przyjemne w dotyku, błyszczące, nie przetłuszczały się szybciej, a nawet mogłam myć je jeden dzień później niż zawsze i nie wyglądały jeszcze bardzo źle. Ponadto szampon ma świetny, naturalny skład. Czy zregenerował moje włosy? Nie wiem, bo nie przywiązywałam do tego wagi.
Kosmetyk zużyłam w niecałe pół roku, na zmianę z innym szamponem.

Polecam!

Używam tego produktu od: styczeń 2015

Prowansalskie rozczarowanie

Niestety nie podzielam zachwytów nad tym kosmetykiem.
Skuszona pozytywnymi opiniami, postanowiłam przekonać się, czy ten szampon będzie również dla mnie objawieniem. I okazało się, że jest wręcz przeciwnie.
Jest to mój czwarty syberyjski szampon i zarazem pierwszy z serii Planeta Organica.
Szampon bardzo kiepsko się pieni, aby umyć długie włosy do połowy pleców, muszę zużyć ponad 20 "porcji". Butelka z pompką jest jak dla mnie bardzo niewygodna w użyciu i nieporęczna.
Kosmetyk oczyszcza na średnim poziomie. Włosy u nasady są bardziej obciążone, niż oczyszczone.
Dodatkowo posiada cechę, która bardzo przeszkadza mi w niektórych syberyjskich szamponach - mianowicie źle się spłukuje. Kilka razy na tylnej części włosów u nasady pozostały mi resztki szamponu, które zaschły i wyglądały jak łój (dodam, że spłukuję włosy bardzo dokładnie). Być może nie jest to przeszkodą przy krótkiej czuprynie, przy dłuższych włosach - zdecydowanie tak.
Szampon nie jest delikatny dla skóry głowy, niestety spotkałam się z niemiłym swędzeniem skalpu, a nawet białymi płatkami.
Włosy są po szamponie puszyste i ładnie się błyszczą, jednak nie wiem dlaczego, ale wypada mi ich po nim zdecydowanie więcej, niż zwykle.
Zapach jest naprawdę bardzo ładny i długo utrzymuje się na włosach, jednak dla mnie to za mało, aby być zadowoloną z jego działania.
Syberyjskie kosmetyki do włosów robią coraz większą furrorę, jednak ja powoli zaczynam się do nich zrażać...

Używam tego produktu od: 2 mce

Szampon do przyjemnych powrotów

Dość delikatny szampon, dobry dla wrażliwej skóry głowy. Intensywnie oczyszczający - może nawet za bardzo.

+ zapach - uprzyjemnia mycie, pozostaje również po wyschnięciu włosów
+ działanie - szampon spełnia swoje zadanie w pełni, włosy są miękkie i czyste po użyciu
+ pompka - w mojej sztuce działała bez problemu
+ nie wywołuje łupieżu
+ dobrze się pieni
+ dość kremowy
+ ciekawy, zielonkawy kolor

+/- opakowanie - jest estetyczne, ale niestety nie widac ile szamponu pozostało w butelce

Na pewno wrócę do tego szamponu - aktualnie testuję szampon Agafii z Cytryńcem, zobaczymy co po nim

Ilość zużytych opakowań: 1 opakowanie całe

rewelacyjny!

To pierwszy szampon Planeta Organica jaki wpadł mi w ręce i po zużyciu pierwszej buteleczki zdecydowanie mam ochotę na więcej!

+ przepiękny zapach,
+ skuteczne odświeżenie włosów,
+ wzmocnienie włosów,
+ wydajność,
+ formuła z pompką

+/- w środku tego pięknego składu znajduje się Magnesium Laureth Sulfate - słabszy niż SLS, ale jest... warto jednak dodać, że poprzedza go cała masa dobroczynnych składników, ja przymykam na niego oko ;-)

To najlepszy szampon jaki miałam okazję używać. Zależało mi na szamponie w miarę delikatnym, nadającym się do codziennego stosowania przy włosach wymagających wzmocnienia i regeneracji. W sklepie z naturalnymi kosmetykami trafiłam na to cudo i wiem, że się prędko nie rozstaniemy ;-) Włosy po użyciu są miękkie, wspaniale uniesione u nasady i pięknie pachną. Nie są suche i na dobrą sprawę przy braku czasu można by zrezygnować z nakładania odżywki bez dramatu na włosach ;-) Przedłuża świeżość moich włosów, nie wiem czy to zasługa także innych kosmetyków ale włosy są w znacznie lepszej kondycji.

Udało mi się go dorwać w cenie 15 zł, jak na świetne działanie i bardzo przyzwoitą wydajność - dwie pompki wystarczają na całe umycie skóry głowy - to jest to całkiem dobry stosunek jakość/cena.
Na pewno wypróbuję inne szampony z tej serii, ale jak na razie jest to mój KWC!

Używam tego produktu od: ok. 2 miesiące
Ilość zużytych opakowań: 1 całe 280ml

świetny

Przeczytałam na blogach wiele dobrych opinii. Ciężko jest mi dobrać dobry szampon do moich włosów, a ten świetnie się sprawdził. Kupiłam go w promocji w moim ulubionym sklepie Lawendowa Szafa.
Plusy:
- pięknie pachnie
-wygładza włosy
- wygodna aplikacja
-nie czuć jakby włosy były szorstkie
- łatwo je rozczesać
Minusy:
-dość ciężko się pieni, trzeba wziąć dużo, ponieważ jest naturalny, więc aż tak bardzo mi to nie przeszkadza

Używam tego produktu od: dwóch tygodni

Rozczarowanie.

Skuszona nazwą oraz pozytywnymi recenzjami skusiłam się na szampon wraz z balsamem z tej serii i pełna nadziei o cudownym działaniu tego szamponu umyłam włosy, nałożyłam balsam. Po wysuszeniu efekt super ale na drugi dzien włosy nadawały się do mycia!
Nie zrażając się, stwierdziąłm że muszę się przestawić i włosy sie przyzwyczają, niestety trwało to miesiąc i stwierdzam że szampon jest kiepski.

Plusy za:
- zapach
- pojemność
- wydajność
- butelkę z pompką
- cena

Minus - nie sprawdził się na moich włosach. Jeden dzień świeżych włosów to dla mnie za mało.

Ilość zużytych opakowań: 1 duże