Pervoe Reshenie, Apteczka Agafii, Aktywne serum ziołowe na porost włosów - 7 ziół, prowitamina B5, drożdże piwne, papryczka chili

Aktywne serum ziołowe na porost włosów zawiera w swoim składzie kompleks ekstraktów i olejów z roślin stymulujących pobudzenie wzrostu - prawoślaz, cytryniec chiński, żeń-szeń, melisa, korzeń łopianu, pokrzywa, kotki brzozowe oraz prowitaminę B5, kompleks drożdży piwnych, papryczkę chili i Climabazol.
Składniki aktywne:
- Prawoślaz - działa osłaniająco, zmiękczająco, pozwala utrzymać prawidłowe nawilżenie.
- Cytryniec chiński - działanie tonizujące i wzmacniające.
- Żeń-szeń - zapobiega łysieniu i wypadaniu włosów, posiada działanie regenerujące.
- Melisa - odżywia i tonizuje skórę, nadając jej zdrowy wygląd.
- Łopian ) - przeciwdziała wypadaniu włosów, łupieżowi, ma działanie antyseptyczne, oczyszczające, ograniczające łojotok, kojące. Działa tonizująco na skórę głowy.
- Pokrzywa - wzmacnia włosy, przeciwdziała ich przetłuszczaniu i wypadaniu, zapobiega łupieżowi.
- Ekstrakt z kotków brzozowych - nadaje włosom blask, zapobiega wypadaniu, poprawia ukrwienie skóry głowy co skutkuje dotlenieniem i odżywieniem cebulek włosowych.
- Drożdże piwne - poprawiają strukturę włosa, wzmacniają, przyśpieszają wzrost. Kompleks drożdży Zapewnia kompleksowe działanie odżywcze.
- Papryka ostra - jest dobrym środkiem na porost włosów, powoduje łagodne podrażnienie, zaczerwienienie skóry i uczucie ciepła. Jest to naturalny środek który ma zdolność do rozszerzania naczyń krwionośnych, w wyniku czego stymuluje uwalnianie histaminy która stymuluje podział komórek i wzrost nowych.
- Climbazol - hamuje rozwój Pityrosporum ovale - grzybków powodujących wykształcenie łupieżu, zapobiega ich powstawaniu
- Prowitamina B5 - stymuluje przemianę materii, aktywizuje regenerację komórek skóry.
Bez spłukiwania. Stosować 2-3 razy w tygodniu przez 2-3 miesiace. Produkt przeszedł badania w laboratoriach Ministerstwa Zdrowia Rosji

Moc naturalnych ziół

Produkt kupiłam z uwagi na opinie jakie przeczytałam na jego temat w internecie, muszę przyznać, iż sprawdził się rewelacyjnie. Serum faktycznie odżywia włosy, wzmacnia je i zapobiega ich wypadaniu. Dodatkowym plusem jest ich szybszy wzrost. W moim przypadku po zastosowaniu drugiego opakowania zauważyłam nowe baby hair. Jego zapach jest dość specyficzny mocno ziołowy.
W porównaniu do wcierki jantara jest o niebo lepszy, niestety nie ułatwia rozczesywania włosów. Nie obciąża ich.

Jantar lepszy

To już mój trzeci kosmetyk od Babci Agafii i każdy pomimo wielu dobrych recenzji, w moim przypadku okazał się niewypałem. Kupiłam je w drogerii internetowej za kilkanaście złotych, używam miesiąc i zostało pół opakowania.

Serum, a właściwie mgiełka, bo jest to opakowanie z atomizerem, ma całkiem przyjemny zapach. Można łatwo dotrzeć do skalpu głowy i rozmasować. Nie czuć żadnego nieprzyjemnego uczucia w postaci pieczena, swędzenia. Inne dziewczyny pisały, że pojawił się łupież, u mnie na szczęście nic takiego się nie stało. Serum delikatnie moczy włosy, dlatego nie wyobrażam sobie używać go po myciu włosów. Ja zawsze spryskuję na noc. Produkt nie przetłuszcza włosów. Zaczęłam je używać, by wzmocnić cebulki i przyspieszyć wzrost włosów, ale dla mnie efektów totalnie brak, odstawiam Agafię i zdecydowanie wracam do Jantara.

OK

Testowałam sporo wcierek na moich włosach ze względu na łysienie androgenne, które mnie dotknęło. Wiem, że nic u mnie nie zda takich rezultatów jak u zdrowej kobiety.
Czy zauważyłam jakieś spektakularne działanie serum? Ciężko stwierdzić. Wydaje mi się że nastąpiła delikatna poprawa. Pojawiały się małe baby hair (ale nie powiem Wam na ile jest to kwestia suplementów, szamponu a na ile wcierek). Mam również poczucie, że moje wypadanie włosów zostało chociaż w niewielkim stopniu zahamowane. Uważam że wygodnym rozwiązaniem jest fakt, że jest ono w spray'u. To bardzo ułatwiało aplikację. Na plus oceniam również zapach.

Dzięki kuracji tym serum odrosły mi włosy...

Mniej więcej trzy lata temu miałam mega problem. Nagle, z niezrozumiałych powodów zaczęły mi masowo wypadać włosy - garściami! Z gęstego kucyka został smętny "świński ogonek". Byłam załamana. Próbowałam różnych środków, specyfików, zarówno aptecznych jak i drogeryjnych. Nic mi nie pomagało. Nawet kilka wizyt u dermatologa nie przyniosło poprawy. Najgorsze, że moje włosy aż tak się przerzedziły że w kilku miejscach na głowie miałam prawie łyse placki tzn. nie była to całkiem goła skóra, tyko tak rzadkie włosy, że prześwitywała mi glaca... Zażywałam witaminy i lekarstwa. Przez kilka miesięcy nic mi nie pomagało. Włosy po wizytach u dermatologa i zastosowanym leczeniu przestały wypadać ale nie odrastały nowe! Koleżanka w pracy (wszyscy gołym okiem niestety widzieli, że z moimi włosami coś jest nie tak) zapytała wprost co się dzieje. Ja powiedziałam szczerze, że nie wiem dlaczego, ale wypadło mi chyba z 70% włosów i nie chcą odrastać. I ona mi wtedy poleciła to serum (pomogło jej mamie, która po chorobie też straciła włosy), tylko że ja nie wiedziałam nawet gdzie je mam kupić. Koleżanka kupiła mi sama pierwsze opakowanie. Zaczęłam stosować. Sumiennie, codziennie, przez cztery miesiące. I zaczęły mi odrastać włosy. Ktoś może powiedzieć, że zapewne one tak same z siebie odrosły, ale ja wierzę, że to właśnie ten specyfik mi pomógł, bo już po niecałych trzech miesiącach stosowania, miałam na głowie nowe baby hair i to w miejscach gdzie wcześniej były praktycznie łyse placki.
Serum jest łatwe do stosowania. Wygodna buteleczka ze sprejem, wystarczy popsikać na skórę głowy i pomasować palcami, żeby się równomiernie "rozeszło".
Producent zaleca używać 2-3 razy w tygodniu. Ja używałam CODZIENNIE. Równo cztery miesiące.
Serum pachnie dosyć specyficznie, ziołowo, ale nie jest jakoś specjalnie smrodliwe, da się wytrzymać.
Wydajność: Jedna buteleczka wystarczała mi na 2,5-3 tygodnie (codziennego używania). Nie jest to drogie serum, bo kosztuje w zależności od miejsca zakupu od 19zł do nawet 26zł.
Na początku miałam problem z dostępnością, w końcu znalazłam miejsce gdzie mogłam kupić tzn. Drogerie Polskie i później trafiłam na to serum jeszcze w małym sklepiku z kosmetykami naturalnymi i innymi drogeryjnymi "perełkami", które ciężko kupić w sieciowych drogeriach. To serum można kupić przez internet na dzień dzisiejszy.
Produkt ma bardzo ciekawy skład; kompleks ekstraktów i olei z różnych roślin które stymulują wzrost włosów, witaminy oraz m.in. drożdże i papryczkę chili.
Ja stosowałam dosyć długo - bez przerwy przez 4 miesiące i myślę, że dzięki temu serum miało czas żeby zadziałać, bo z początku, przez pierwsze tygodnie, nie widziałam poprawy, dopiero z czasem, stopniowo, włosy zaczęły odrastać.
Często po nałożeniu czułam lekkie mrowienie, a czasem zupełnie nic. Nie wiem od czego to zależy.
Serum jest dosyć płynne i zaaplikowane w nadmiernej ilości po prostu spływa z głowy. Lepiej zatem używać mniej i dołożyć w razie potrzeby, niż na raz zbyt dużo wypsikać.
Wracam do niego sporadycznie. Robię sobie takie małe kuracje 4-5 tygodniowe i używam po umyciu i wysuszeniu włosów, czyli mniej więcej co 2-3 dni - wystarcza mi na taką jednorazową kurację jedna buteleczka tego serum. Robię tak, żeby wzmocnić włosy i pobudzić ich wzrost.
Uważam że to serum działa i jest naprawdę dobre. Mi pomogło. Trzeba tylko używać go regularnie i dosyć często, żeby zobaczyć efekty.

Super produkt!!!

Naprawdę to pomaga! Używalam przeróżne produkty na wypadnie włosów, niezbyt pomogły i jakos namówił mnie mój chlopak żebym spróbowała ten produkt i jestem wdzięczna za to bo mimo że stosuje dopiero 3 tygodnie to wlosy mi o wiele mniej wypadają, góra 4 dziennie. Dla mnie rewelacja!

Taki sobie

Ładnie pachnie, łatwo się rozprowadza po skórze głowy ale mimo że lubię produkty tej firmy nie zauważyłam aby dawał jakieś spektakularne efekty. Możliwe że trzeba użyć kilku opakowan a ja usylam tylko jednego.

Dobry skład

Jako, że cenię kosmetyki o dobrym składzie to zakochałam się w tym specyfiku. Oczywiście spektakularnych efektów nie było natychmiast ale systematyczne stosowanie przyniosło efekt :) stosuje od ponad 3 miesięcy i pryskam skórę głowy i włosy po każdym myciu. Włosy w połączeniu z szampanem i maska tej marki stały się mocne i zdrowo wyglądające, ograniczyło się wypadanie włosów, i włosy zaczęły powoli dorastać.

Nigdy więcej!

Szału nie ma ani trochę. Oprócz łupieżu to serum nie dało mi nic... Nie lubię wyrzucać kosmetyków i się męczę z tym serum, bo jak to inaczej wykorzystać? Stosuje raz na tydzień albo rzadziej, gdy mi się przypomni w bardzo małej ilości - wtedy nie zauważam nawrotu łupieżu, ale też i nie widzę żadnego efektu.

Czy to w ogóle działa?

Nie zauważyłam jakiś konkretnych efektów podczas stosowania tego produktu. A wręcz mam wrażenie, że był przyczyną nawrotu łupieżu. Serum też ma bardzo intensywny kolor i jeśli gdzieś kapnie, to może zostać po nim ślad. Generalnie, nie powrócę do niego. :)

Działa!

Jestem miło zaskoczony. Przyrost w ciągu 35 dni jest bardzo duży i na pewno spowodowany tylko i wyłącznie przez tę wcierkę.
Stosowałem ją codziennie.

Bez szału

Serum z naprawdę dobrym składem.
Ma delikatną i lekką konsystencję, przyjemnie się aplikuje, a zapach ma jak dla mnie dość neutralny.
Nie podrażnia skóry i jej nie przesusza nawet przy bardzo wymagającej skórze glowy.
Zamówiłam od razu 3 opakowania i używam ich dość regularnie, niestety nie zauważyłam jakiegoś fenomenalnego wzrostu, ani żadnych efektów wow.
Włosy trochę urosły, trochę zgęstniały i na tyle nawet nie wiem czy to efekt nowego szampony czy serum tak naprawdę.
Warto spróbować ale nie warto oczekiwać cufow.

mieszane uczucia

mam mieszane uczucia do tej wcierki. Z jednej strony uwielbiam jej zapach - jest cudowny! Do tego skład jest wręcz podręcznikowy. Włosy po niej są miękkie, pięknie pachną. Czy pomaga w przyroście włosów? raczej nie. Mimo wszystko stosuję dla ładnego zapachu i dla odżywienia cebulek, jednak spektakularnego efektu nie widzę.