Khadi, Ayurvedic Face & Body Oil Pink Lotus (Olejek do twarzy i ciała z różowym lotosem)

Ajurwedyjski olejek do twarzy i ciała z różowym lotosem przeznaczony do pielęgnacji skóry mieszanej. Regularnie stosowany pomaga utrzymać jedwabiście miękką skórę, zapewnia odpowiedni stan jej uwodnienia. Pomaga zredukować nadmierną produkcję sebum. Zawiera zioła o działaniu ściągającym.
Składniki:
- czerwony lotos ogranicza nadmierną produkcję sebum,
- lajjalu ma działanie ściągające, usuwa nadmiar gorąca,
- brahmi łagodzi podrażnienia, przyspiesza gojenie drobnych ranek,
- kora z drzewa banianowego wykazuje właściwości ściągające i oczyszczające,
- manjistha pobudza krążenie, oczyszcza skórę, działa antyseptycznie,
- olej z łusek ryżowych wygładza zmarszczki, działa nawilżająco; poprawia wygląd cery, zawiera naturalny filtr przeciwsłoneczny,
- olej sezamowy i słonecznikowy nadaje skórze jedwabistą miękkość,
- olej z neem zapobiega infekcjom skóry,
- olej z nasion z marchwi chroni skórę przed promieniowaniem UV.
Aromaterapia:
- lawenda odpręża, wycisza, pomaga zredukować stres,
- devadaru działa relaksująco, uśmierza nerwy,
- ylang - ylang jest afrodyzjakiem, łagodzi depresję.

Oryginalny zapach

Przy mojej tłustej skórze ze skłonnościami do wyprysków ten olejek sprawdził się świetnie - nakładałam go na noc i mam wrażenie, że nad ranem skóra była wyciszona a przy tym nawilżona. Absolutnie mnie nie zapychał i nie wzmagał trądziku. Chętnie mieszałam go z kremem, wtedy efekt był fajniejszy. Ma bardzo specyficzny zapach, od którego szczerze mówiąc trochę się uzależniłam, w pozytywnym znaczeniu :) Miałam małą wersję olejku i starczył mi na bardzo długo. Buteleczka jest bardzo ładna, tylko jak olejku jest już mało to cierpliwie trzeba poczekać, aż spłynie i wydostanie się z opakowania. Jest to jedyna niedogodność.

Ok

Olejek bardzo przyjemnie pachnie. Opakowanie ułatwia aplikację pojedynczych kropelek. Oleje jest bardzo wydajny. starcza na wiele miesięcy. ja stosowałam go 2x w tygodniu na krem i starczył mi na rok.
Największe działanie jakie zauważyłam to nawilżenie. Dzięki wieczornej pielęgnacji w sezonie zimowym tym olejkiem nie mam żadnych suchych skórek, nie czuję nieprzyjemnego ściągnięcia czy odwodnienia skóry.
Producent obiecuje regulację sebum , czego ja nie zauważyłam.

Wykorzystała: kilka próbek

dobry, ale nie do codziennego użytku

Dobry sposób na nawilżenie mieszanej skóry. Używam na noc, tak co 3 dni. Nie zapycha. Zostawia lekki film. Wystarczą 3 krople na całą twarz. Kupuję małe opakowania, więc cena jest dla mnie w porządku.

nie dla mnie

Zamwiajac olejek z hibiskusa poprosilam o probke tej wersji oleju. Zblizalo sie lato, a wtedy moja cera sie mocniej tlusci i nawet pojawiaja sie niespodzianki. Olejek Dr. Hauschka po zmianie skladu zaczal mnie wypryszczac, a nie regulowac cere i pomyslalam, ze bede miala swietny zamiennik.
Niestety tak sie nie stalo. Po 2-3 nocach z tym olejem dostawalam pryszczy. Odstawialam, cera po paru dniach wracala do siebie, zaczynalam uzywac ponownie i znow to samo. W lato rok wczesniej nie uzywalam oleji, bo byly mi za ciezkie, wystarczylo moje serum z kw. hyaluronowym i w ostatnie lato postepowalam tak samo. Przyszla jesien, cera juz sie tak nie tluscila jak latem i pomyslalam, ze moze teraz bedzie ok. Niestety znow to samo. Olej jak i inne wersje wchlania sie idealnie do matu jesli nakladalam go na wilgotna cere. na sucha wygladalo to inaczej, dlatego uzywam kazdy olej tylko na wilgotna cere, albo mieszam z serum na kw. hyaluronowym. uzywalam taka sama ilosc jak i inne oleje, a ciagle dostawalam pryszczy. te 10 ml ktore dostalam jako probke, przelalam do oleju cielesnego i tak go zuzylam. Szkoda, ze ta mieszanka nie jest dla mnie ;o(

Stały bywalec mojej pielęgnacji!

Moja olejowa przygoda trwa dalej ;-) Jakiś czas temu zainwestowałam w dość drogi Olejek KHADI, ale z czystym sumieniem mogę powiedzieć, że nie były to pieniądze wydane w błoto :-)

Olejek produkowany jest w Indiach, jest to certyfikowany naturalny kosmetyk, oczywiście nie testowany na zwierzętach

Jest to olejek do skóry mieszanej, z działaniem aromaterapeutycznym, a jego skład mnie oszołomił :-D

Oryza sativa oil (olej ryżowy), Sesamum indicum oil ** (olej z sezamu indyjskiego ), Helianthus annuus oil** (olej słonecznikowy ), Nelumbo nucifera (kwiat lotosu), Rubia cordifolia , Centella asiatica (wąkrota azjatycka), Ficus benghalensis (drzewo banjanowe), Lavandula angustifolia (Lawenda), Tocopheryl acetate (witamin E), Cananga odorata (ylang ylang), Mimosa pudica (mimoza), Cedrus deodara (cedr himalajski), Azadirachta indica (Neem ), Daucus carota sativa (marchew zwyczajna), Geraniol*, Linalool*, Limonene*, Benzyl Alcohol *, Eugenol*, Benzyl Salicytate*, Farnesol*, Benzyl Benzoate*, Coumarin*.
* część składowa naturalnego eterycznego olejku
** pochodzi z kontrolowanych upraw ekologicznych

Olej ma specyficzny, intensywny, ziołowy zapach, bardzo relaksujący, potwierdzam działanie aromaterapeutyczne :-)
Olej ma zabarwienie pomarańczowe, nie pozostawia zabarwienia na skórze, nie ma co się martwić. Jest dość tłusty, ale wchłania się zadziwiająco szybko :-)

Jak ja go używam? Zazwyczaj solo nakładam niewielką ilość na twarz szyję i dekolt -na noc, czasami mieszam także z kwasem hialuronowym. Zapach naprawdę relaksuje przed snem :-)
Rano stosuję czasami także pod makijaż, sprawdza się świetnie :-) Teraz robi się coraz cieplej, trzeba chronić się przed słońcem, i olej ten spełnia swoje zadanie także, chroni przed UV, nie ma potrzeby stosowania kremów z filtrem :-)

Olej ten stosuję nie tylko na twarz, olejuję nim całe ciało, nie robię tego zbyt często, bo jest mi go szkoda, nie jest to zbyt tani olej, ale od czasu do czasu, czemu nie ;-) jest naprawdę idealny do masażu.

Co powinien olej robić? Przede wszystkim redukować nadmiar sebum co faktycznie robi, powinien łagodzić podrażnienia i redukować blizny i drobne ranki i tutaj też jak najbardziej się z tym zgodzę, w prawdzie nie miałam ich jakiś strasznie dużych, ale naprawdę zauważyłam redukcję.
Tym co mnie najbardziej zachwyciło, to fakt, że olej bardzo nawilża, wygładza, skóra jest niemożliwie gładka, przez co stałam się od tego olejku uzależniona, używam go nieustannie. Poprawia wykład cery, moi znajomi pytali mnie co robię ze swoją twarzą, bo wygląda bardzo świeżo i promiennie, czyli faktycznie olejek musi działać :-) Olej z łusek ryżowych powinien wygładzić zmarszczki, no tego nie mogę potwierdzić, bo sama ich jeszcze za wielu nie mam ;-)
Olej z pestek marchwi zapewnia dodatkowo ochronę przed promieniowaniem UV, czyli innymi słowy jeden olej a spełnia tysiące funkcji :-) Drzewo banjanowe ma za zadanie oczyszczać skórę, ja nie zauważyłam wyraźniej redukcji zaskórników niestety.

Jeśli chodzi o cenę, to tak jak wspomniałam, nie jest on zbyt tani, ja swój zamówiłam na allegro i zapłaciłam koło 60 zł,

Używam tego produktu od: dwoch miesięcy