Khadi, Ayurvedic Face & Body Oil Hibiskus (Olejek do twarzy i ciała z hibiskusem)

Kwiat hibiskusa relaksuje i uspokaja skórę, zwiększa jej elastyczność oraz pomaga w jej regeneracji.
Anantmool (Hemidismus indica) poprawia cerę, łagodzi uczucie pieczenia skóry.
Drzewo sandałowe chłodzi skórę wrażliwą, dodaje jej blasku.
Lajjlu wykazuje właściwości chłodzące, działa sebostatycznie.
Rumianek błękitny działa przeciwzapalnie, jest bardzo korzystny dla osób o skórze wrażliwej.
Mięta ochładza skórę i zapobiega powstawaniu wyprysków.
Wetiwer odżywia skórę, redukuje zmarszczki, ochładza skórę wrażliwą, redukuje produkcję sebum.
Naturalny olej sezamowy (Sesamum indicum) posiada właściwości kojące, nawilża i wygładza skórę.
Olej słonecznikowy nawilża i regeneruje, jest bogatym źródłem witaminy E.
Niebieski rumianek uspokaja i harmonizuje ciało i umysł.
Mięta łagodzi stres.
Wetiwer ucisza gniew, łagodzi rozdrażnienie, równoważy ciało i umysł.
Ajurwedyjski olej do twarzy i ciała z hibiskusem wykazuje czynne działanie aromaterapeutyczne.

nie dla mnie

Olejek mieści się w małej 10 ml buteleczce z bezbarwnego szkła. Buteleczka jest odkręcana, a na gwincie umieszczono kroplomierz. Olej ten ma specyficzny, mocny zapach i z pewnością nie każdemu przypadnie on do gustu.
Ja olejek stosowałam do pielęgnacji twarzy. Kilkoma (2-3) kroplami olejku masowałam oczyszczoną wcześniej skórę i pozostawiałam do wchłonięcia. Chwile to trwało, olejek błyszczał się na twarzy, więc taki zabieg wykonywałam wieczorem 1-2 razy w tygodniu. Rano buzia była gładka, a jej koloryt ładnie wyrównany. Skóra wyglądała na odżywioną i nawilżoną. Niestety przy częstszym stosowaniu olejek miał tendencję do zapychania, nawet jeśli jego kroplę wymieszałam z kremem.
Spróbowałam również olejku do olejowania włosów przed myciem, ale niestety spowodował u mnie jedynie puch.
Olejek mimo małej pojemności jest bardzo wydajny i całkiem fajnie odżywia skórę twarzy, ale wątpię, bym sięgnęła po niego ponownie. Efekty nie zachwyciły mnie aż tak.

Bardzo wydajny i skuteczny!

Produkt jest dostępny w dwóch wersjach - 10 ml i tej większej. Posiadam buteleczkę o pojemności 10 ml, używam około 1,5 miesiąca, zostało około 1/4. Olejek pachnie orientalnie, mi się podoba, innym może przeszkadzać. Spełnia obietnice producenta, jednak efektu 'WOW' nie ma. Na pewno sprawdzi się jako dobry nawilżacz, nie zapycha, skóra jest gładka.

lagodzi

Oliwke kupilam pozna wiosna, uzylam sporydycznie( mialam jeszcze wersje anti aging) i dopiero na jesien zabralam sie za nia na powaznie. Wybralam ten olej ze wzgledu na rumienek i ogolem zalecenie do wrazliwej cery. Bardzo lubie, zreszta jak i wersje anti aging. Zapach delikatniejszy od wersji przeciwzmarszczkowej i w strone rumianku( pare dni temu odkrylam ze zmienino zapach na neroli, sklad taki sam tylko olejki zapachowe zmienily miejsca w skladzie, stad pewnie inny zapach). Odlalam sobie mala ilosc do innej buteleczki i dodalam troche olejowej wit. C jak i Q10. Nadal lubie ten produkt, nadal dziala na mnie jak trzeba. Uzywam razem z wlasnej roboty serum z kw. hyaluronowym, wtedy wchlania sie idealnie . Czasami nakladalam kilka kropli na wilgotna od hydrolatu cere i tez sie wszystko wchlanialo idealnie( tylko tak nakladam oleje inaczej nie wchlaniaja sie do matu). Nie wypryszcza mnie po nim( tak dzialo sie po wersji z fiolkiem ktora jest przeznaczona do mieszanej cery, czyli takiej jak moja), jesli cos mnie lekko podrazni, oliwka ta uspokaja cere ( zadko eksperymentuje, ale zdarza sie). Jestem zadowolona i w planach mam ponowny zakup( choc pewnie nie za szybko bo poki co uzywam tylko na twarz).
Kolejny raz mozw wyprobuje wersje rozana, ale o tej wersji nie zapomne ;o)

Dobry... i mega wydajny!

Olejek jest dośc duży, 210ml to bardzo duża pojemność i jeśli chcemy do stosować tylko na twarz, to bardzo duża ilość może się zmarnować (dlatego też warto używać do innych celów: na ciało, włosy, do masek).

Miałam obawy, że będzie mnie zapychał lub po prostu nie będzie mi służył, ale okazało się, że sprawdza się naprawdę świetnie! Ładnie nawilża, nie powoduje pojawiania się wyprysków, jest super wydajny (potrzebuję kropli o średnicy 1cm na całą twarz). Z minusów to to, że jest tłusty i uczucie na twarzy nie jest zbyt przyjemne, jednak nałożony w małej ilości wchłania się błyskawicznie. No i niezbyt dla portfela cena: prawie 60zł. Ale skład jest piękny i działanie to rekompensuje.

Używam tego produktu od: przez kilka miesięcy
Ilość zużytych opakowań: jedno całe 210ml