Avon, Eye Shadow Primer (Baza pod cienie do powiek)

Avon, Eye Shadow Primer (Baza pod cienie do powiek)

Baza pod cienie do powiek:
- przedłuża trwałość cieni i zapobiega zbieraniu się ich w załamaniach powieki,
- nadaje powiekom gładki, matowy wygląd,
- odpowiednia dla każdego odcienia skóry.

Skład: Isododecane, Talc, Nylon-12, Cera Alba, Hydrogenated Coco-Glycerides, Disteardimonium Hectorite, Paraffin, C12-13 Alkyl Lactate, Silica, Aqua, Propylene Carbonate, Dimethicone, Butyrospermum Parkii (Shea) Butter, Methylparaben, Polyethylene, Camellia Oleifera Leaf Extract, Ethylparaben, Trimethylsiloxysilicate, Triethoxycaprylylsilane, Saccharomyces Lysate Extract, C9-15 Fluoroalkohol Phospohate, Biosaccharide Gum-1, Sodium Hyaluronate, Peg-12 Dimethicone, CI 77891, CI 77491, CI 77492, CI 77499.

Cena: 21zł / 3g

Od razu strzał w dziesiątkę

Nie używam cieni na codzień, raczej od święta na jakieś wyjścia itp.
Tę bazę zakupiłam na Allegro na własny ślub bowiem sama się malowałam.
Nie miałam stycznosci z innymi bazami więc nie mam porównania ale z tą trafiłam od razu w dziesiątkę mimo ze nie lubię kosmetyków z Avonu to skusiłam się po recenzjach na Wizazu.
Baza jest wydajna, niewielka ilość wystarczy na pokrycie powiek, cienie ładnie się trzymają choćby nie wiem jakiej badziewnej firmy były. Dzięki niej cienie nie rolują się, nie blakną i nie osypują.
Jest to naprawdę godny polecenia produkt i bardzo udany marki Avon.
Jestem mile zaskoczona.

Nigdy więcej

Produkt kupiłam z ciekawości, jestem posiadaczką tłustych powiek, a wtedy jeszcze nie miałam swojego ulubieńca jeśli chodzi o bazy pod cienie, więc testowałam dużo produktów. Zachęcona obietnicami producenta o trwałości, cielistym kolorze, gładkości konsystencji i nie rolowaniu się w załamaniach po pierwszym użyciu zderzyłam się gwałtownie z przykrą rzeczywistością. Baza absolutnie nie jest warta zakupu. Już przy rozprowadzaniu jej po powiece tworzyły się grudki, które utrudniały zadanie. Odcień zamiast neutralnego, jest różowiutki, co przy moim typie urody jest totalnie nietrafione. Nie roluje się, owszem, ale przez jakąś godzinę, bo po tym czasie w załamaniu powieki zbierała mi się conajmniej połowa cieni, pod koniec dnia wyglądało to tragicznie. Opakowanie w firmie słoiczka jest niewygodne, zwłaszcza gdy trochę produktu już ubędzie i tworzy się wgłębienie, wtedy nawet nie mając długich paznokci miałam problem z wyjęciem choć odrobiny produktu. Poza tym jest to po prostu niehigieniczne rozwiązanie. Nie poleciłabym nikomu, chyba że osobie z naprawdę niewymagająca skórą powiek, dla której primer to bardziej fanaberia niż faktycznie coś niezbędnego.

Baza ciastko

"Ciastko" w tytule recenzji nie pojawiło się tam bez powodu. Nie można jej odmówić trwałości i idealnego podbicia koloru cieni, ale samo nakładanie tej bazy to koszmar. Czy pędzlem, czy palcem, prędzej czy później zawsze ulepiłam jakieś ciastko na powiecie, co wyglądało beznadziejnie. Zasycha w tempie ekspresowym nie tylko na oku, ale i w słoiczku. Niestety, w mojej ocenie, to pieniądz wyrzucony w błoto.
Dodatkowo słoiczek dla mnie był dość niewygodny w użyciu.

Bardzo kiepski stosunek jakości do ceny

Zakupiłam ten produkt w jakiejś promocji licząc na to, że pozwoli przedłużyć mi trwałość cieni ze średniej półki. Niestety zawiodłam się. Baza nie sprawdza się tak jak zapewnia producent, cienie się rolują, a na dodatek po kilku tygodniach jak chciałam jej użyć to niestety okazało się, że jest całkowicie wyschnięta.

Ok

Produkt bardzo łatwo się nakłada, jest bardzo kremowy, jednak po kilku miesiącach wysycha. Dość dobrze przedłuża trwałość makijażu oka, podbija pigmentacje cieni , ładnie wyrównuje koloryt powieki.

Bardzo średni !

Trwałość bazy pozostawia dużo do życzenia. Cienie trzymają się na niej do max 2 godzin, rolują się i tworzą bardzo nieestetyczny wygląd. Baza szybko przysycha w słoiczku. Konsystencja niby nie jest zła. Jedynym atutem jest szklany pojemniczek, który po zderzeniu z kafelkami się nie zbił. Zdecydowanie nie kupię ponownie!

Jeden z moich ulubieńców

Super przedłuża trwalosc cieni. Nie roluje ich. Cena jest fajna okolo 10 zl. Opakowanie male ale bardzo wydajne. Konstytucji musu. Niestety jak nie zajecia sloiczka moze wyschnac

super baza

Jestem z niej bardzo zadowolona , gdyż spełnia swoje zadanie- zdecydowanie przedłuża trwałość cieni , sprawia ,że sie nie rolują a w dodatku kosztuje naprawdę niewiele, Baza daje lekki kolor ale jak dla mnie jest on prawidłowy , wyrównuje koloryt czasem zaczerwienionej powieki a kolor jest na tyle delikatny ,że pasuje pod każdy cień ! Do tego jest mega wydajna , daje się jej bardzo mało a działa ! Cudo !

Tańszy odpowiednik Art Deco

Z natury mam bardzo tłuste powieki, na których absolutnie żadne cienie, niezależnie od marki, nie dawały rady wytrzymać dłużej niż 3 godziny. Później zaczynały pod wpływem sebum zbierać się w załamaniu powieki, co dawało obrzydliwy efekt. Pierwszą bazą jaką zaczęłam używać była właśnie ta z Art Deco, aż w końcu zdecydowałam się wypróbować Avon.

Baza ma cielisty kolor i nie posiada żadnych drobinek, wyrównuje koloryt skóry i daje jej aksamitną gładkość. Ma zbitą konsystencję, ale gładko sunie po powiekach. Nie zbija się i nie roluje. Zostawia ledwie wyczuwalną warstewkę. A cienie zachowują się na niej bez zarzutu. Bez problemu się je nakłada i rozciera. Wytrzymują cały dzień w pracy (w moim przypadku 8 godzin), a nawet dłużej. Nie tracą koloru i nie zbierają się w załamaniach. Trwałość może minimalnie gorsza od Art Deco, ale i tak jest fantastycznie! Bez problemu mogę używać nawet najtańszych cieni, a makijaż cały czas jest nienaganny.
Baza nie podrażnia delikatnej skóry wokół oczu, nie wysusza i powoduje łzawienia. Bez problemu zmywa się każdym mleczkiem/micelem.

Baza znajduje się w szklanym słoiczku. Nie jest to najwygodniejsze rozwiązanie, zwłaszcza dla osób z długimi paznokciami. Zdecydowanie lepszy byłby szeroki, ale bardziej płaski słoiczek.
Zapach praktycznie niewyczuwalny. Z czasem może zgęstnieć, ale regularnie stosowana zdąży się skończyć.
Kupić ją można już za 9 zł w promocji i zdecydowanie warto wydać te pieniądze.

Boskie!

Fantastyczny produkt, który utrwala cienie na powiekach. Nie wyobrażam sobie makijażu oka, bez tej bazy. baza jest bardzo wydajna, wystarczy jej niewielka ilość by cieszyć się zniewalającym efektem utrwalonych cieni. Z pewnością sięgnę po niego ponownie.

Ma jedną wadę

Swoją przygodę z bazami zaczęłam od tego kosmetyku. Kiedyś kupowałam dużo produktów z Avon, koleżanka z pracy miała katalogi. Ma podstawową wadę w połowie opakowania zasycha na kamień. Nie zdołałam zużyć do końca. Opakowanie szklany ciężki słoiczek z czarną naktetką.
Forma aplikacji, maziamy palcem i nanosimy na powiekę. Palec umazany pod paznokciem baza trzeba myć. Trochę nie higieniczne to.
Wolę bazy w tubce lub w formie błyszczyka z aplikatorem. Baza podbijała kolor cienia, przedłużyła trwałość cieni. Tylko zauważyłam że skóra powiek była widoczniej zaczerwieniona.

Ma jedną podstawową wadę:(

Baza ta ma dla mnie jedna podstawową wadę, mianowicie w połowie opakowania zasycha tak że nie da się z niej korzystać. poza tym jest świetna, utrzymuje moje cienie na powiece cały dzień a mam opadającą powiekę, więc to nie lada wyzwanie.
Jest tania i bardzo wydajna. Trzeba ja nakładać bardzo oszczędnie bo w innym wypadku ciężko ja wtłoczyć w powiekę i się maże.

Baza koszmar

Bardzo ładne, eleganckie i trwałe opakowanie. Szklany słoiczek przetrwał upadek. Produkt wygląda porządnie i profesjonalnie.

Otwieramy słoiczek, a w nim beżowa maź o konsystencji musu, jakby silikonowa. Myślę super, powinno się przyjemnie nakładać.

Potem jedna wielka masakra. Na powiece się roluje i tworzy grudki. Krycie zerowe. Nałożone cienie szybciej się ścierają i nie sprawia, że są mocniejsze.

Do wyrzucenia, najgorszy zakup.