Yves Rocher, Nutritive Vegetal, Velvety Ultra - Rich Cleanser (Aksamitny żel do mycia twarzy)

- doskonale oczyszcza skórę nie wysuszając jej,
- zapewnia skórze natychmiastowy komfort.
Dzięki zawartości natłuszczających składników roślinnych mycie twarzy wodą nie wysusza jej.
Bez mydła.
96 kobiet stwierdza, że produkt skutecznie oczyszcza skórę nie podrażniając jej.
Składniki pochodzenia roślinnego: wyciąg z soku z jesionu, woda z hamamelisu bio, wyciąg z aphloïi.
Nie zawiera składników pochodzenia zwierzęcego. Bez parabenów. Bez olejów mineralnych. Bez barwników.

Wykorzystała: kilka próbek

Fajny

Dostałam ok. 1/3 tubki od koleżanki.
Bardzo spodobał mi się zapach żelu, świeży i przyjemny.
Używałam go codziennie wieczorem, dobrze mył, nie podrażnił skóry, wszystko było w porządku. Konsystencja była żelowa i lekko śliska, dobrze się rozprowadzała, piana była miękka i przyjemna.

Chętnie kupiłabym go ponownie, ale cena mnie wtedy przeraziła.

Raczej nie dla skóry dojrzałej.

Mam wrażenie, że żel niezbyt dokładnie oczyszcza skórę (nie mam odczucia świeżości i dokładnego oczyszczenia po umyciu skóry tym żelem).
Bezpośrednio po umyciu skóra jest lekko wysuszona i ściągnięta (dotyczy wieku 30+, być może przy młodych cerach się sprawdza).
Plusy:
+ dość przyjemny zapach
+nie uczula, nie podrażnia
+wygodne opakowanie
Minusy:
-nie dla skóry dojrzałej (lekko wysusza)
-niezbyt dokładnie oczyszcza
- konsystencja jak na żel jest zbyt gęsta, zwarta, czuję się jakbym myła się czymś o konsystencji kurzego białka

Godny polecenia żel do mycia twarzy..

Osobiście nie wyobrażam sobie mycia twarzy bez użycia wody, zawsze czuję się wtedy niedomyta i taka jakaś lepka. Ostatnio moja twarz co raz bardziej zmierza w kierunku suchej, wrażliwej i ciągle szukam odpowiedniego produktu do mycia twarzy. Żel ten według mnie jest całkiem okej, ale jednak to jeszcze nie to.
Plusy :
- przezroczysta tubka, widać ile produktu nam jeszcze zostało,
- gęsta, nie pieniąca się prawie w ogóle konsystencja, która wszystko dobrze zmywa,
- przyjemny zapach,
- nie wysusza,
Minusy :
- cena regularna - coś koło 35 zł - naszczęście na Yves Rocher prawie zawsze są jakieś promocje,
- żel według mnie za mało odświeża i trochę ciężko spłukuje, dlatego też osobiście wolę pianki do mycia twarzy, bo łatwo je spłukać.
Choć jest to całkiem przyjemny produkt, ja nadal będę poszukiwać swojego KWC w kategorii oczyszczania twarzy. Żel zasługuje na mocną 3, trochę mu jednak brakuje do ideału.

Ideał !

Idealny dla przesuszonej skóry, ze skłonnością do trądziku. Wydajny, zmywa makijaż, dobrze oczyszcza twarz. Przy regularnym stosowaniu skóra jest nawilżona. Dobry kosmetyk dla osób ze skłonnością do alergii. Odkąd go pierwszy raz użyłam, trudno znaleźć mi coś innego równie dobrego w takiej cenie- często można skorzystać z promocji.

Jestem mile zaskoczona

To mój pierwszy kosmetyk z Yves Rocher i jestem naprawdę mile zaskoczona.

Moja skóra:
- bardzo sucha, łuszcząca się zwłaszcza na czole;
- bardzo wrażliwa i podatna na podrażnienia;
- naczynkowa;
- skłonna do zapychania.

Cechy produktu:
- aksamitna, oleista konsystencja;
- słabo się pieni (wcale?);
- zapach intensywny, aczkolwiek przyjemny.

Plusy:
- jak dla mnie - wydajny, wystarczy naprawdę kropla (na wcześniej zwilżoną wodą twarz);
- nie wysusza (ku mojemu zaskoczeniu przy tak intensywnym zapachu);
- konsystencja - bardzo przyjemny w użyciu.

Minusy:
- po trzech tygodniach stosowania jeszcze nie zauważyłam.

Stosuję razem z tonikiem z tej samej serii.

Polecam.

Używam tego produktu od: Trzech tygodni
Ilość zużytych opakowań: W trakcie pierwszego

Drogi niezbyt czyszczący żel

Plusy:
- delikatny dla skóry.

Minusy:
- średnia wydajność,
- nie pieni się,
- niezbyt doczyszcza twarz,
- mega drogi.

Skuszona promocją kupiłam za około 20zł. Żel miał być dla mojej skóry delikatny i dobrze oczyszczać. Niestety żel był tylko delikatny, kremowy. Niestety nie pienił się prawie wcale i niezbyt oczyszczał moją buzię. Żele za 10zł robią dużo więcej. Niestety drogi produkt który do tego był nie wydajny. Nie polecam.

Używam tego produktu od: prawie miesiąca
Ilość zużytych opakowań: jedno całe

W tej cenie to pomyłka

Nie polubiłam tego żelu. Zapach nie kojarzy mi się zupełnie z odżywczym kosmetykiem, ale to mniejsza. Przede wszystkim był mało wydajny i kiepsko domywał twarz, może w zamyśle miał być delikatny do cery suchej, ale kaman.

Używam tego produktu od: używałam kilka tygodni

Polecam!

Mam skórę raczej suchą, a ten żel nie przesusza jej jak miały to w zwyczaju robić inne żele/pianki itp. Dodatkowo w połączeniu z kremem tej samej linii utrzymują moją skórę w bardzo dobrej kondycji :)
Podsumowując:
+Nie wysusza a nawilża
+Dokładnie oczyszcza i usuwa resztki makijażu

- Cena dość wysoka

Używam tego produktu od: ok 8-9 miesięcy
Ilość zużytych opakowań: 2 opakowania po 125 ml

zawiodłam się

Mam problematyczną cerę - mieszaną, skłonną do przesuszeń i alergii, wrażliwą. Znalezienie idealnego żelu do mycia jest na prawdę trudne. Pokładałam duże nadzieje w tym kosmetyku, ale niestety się rozczarowałam.

Żel zamknięty jest w tubie o pojemności 125ml i kosztuje 33 zł. Jak dla mnie zdecydowanie za drogo, ale postanowiłam dać mu szansę. Żel ma przezroczystą, typowo "żelową" konsystencję. Raczej się nie pieni. Wydajność jest kiepska. Zapach delikatny i przyjemny. Żel niezbyt dobrze oczyszcza skórę, często trudno zmyć nim makijaż, co dla mnie jest bardzo ważne. Nie daje poczucia odświeżenia. Najbardziej jednak rozczarowało mnie to, że mimo iż jest to kosmetyk przeznaczony do suchej skóry - przesuszył mi suche partie.

Biorąc pod uwagę cenę, wydajność i działanie nie kupię go ponownie.

Nic specjalnego

To pierwszy produkt do twarzy z Yves Rocher jaki kupiłam, skuszona sporą promocją. Skład mi odpowiadał, zapach również dlatego postanowiłam go wybróbować.
Ogólnie do żelu nie mam nic. Konsystencja jest w porządku, chociaż moim zdaniem nieco zbyt gęsta- ale dzięki temu jest bardzo wydajny. Zapach jak już mówiłam przyjemny, dość neutralny i nic nie narzucający. Natomiast samo działanie...cóż nie zauważyłam niczego ani dobrego ani złego podczas jego używania. Nie oczyszczał tak dobrze do końca, czasami potrafił przesuszyć mi mocno skórę (musiałam używać do twarzy kremów na bazie masła shea, bardzo ciężkich i tłustych żeby tą skórę zbalansować), nie sprawiał że była miła i przyjemna. A przede wszystkim nie dawał mi tego uczucia czystości i świeżości po umyciu, który jest dla mnie najważniejszym elementem i który bardzo mocno sobie cenię.
Także niby wszystko w porządku, ale więcej go nie zakupię, strata pieniędzy.
Polecam osobom niewymagającym, które lubią bardziej naturalne (acz nie do końca) składy, i bardziej lekkie kosmetyki.

Ilość zużytych opakowań: jedno opakowanie

Zdecydowanie polecam.

Mam cerę mieszaną ze skłonnością do przesuszeń. Przez długi czas szukałam odpowiedniego dla mnie żelu do mycia twarzy. Żel dobrze oczyszcza, usuwa resztki makijażu, nie wysusza, delikatnie nawilża. Jest wydajny i delikatny.

Plusy:

+delikatny
+nie przesusza
+ nawilża
+ wydajny

Minusem może być cena - 33 zł, ale często można trafić na promocje. Jestem stałym klientem yves rocher i nigdy nie zapłaciłam za żel więcej niż 24 zł.

Używam tego produktu od: Produktu używam od jego pojawienia się w sprzedaży.
Ilość zużytych opakowań: 8-9 opakowań

Fajny żel

Zalety:
+ dobrze oczyszcza,
+ koi i łagodzi podrażnienia,
+ gęsty i wydajny.

Wady:
- cena.

Ten żel nie jest przeznaczony do mojej cery (mam mieszaną), ale nie byłam zawiedziona jego działaniem. Ma inny zapach i konsystencję niż Sebo Vegetal, jednak tamten zapobiegał jedynie szybkiemu świeceniu się skóry, a poza tym efekty były takie same.

Używam tego produktu od: czerwiec 2014 r.