Dax Cosmetics, Alga Q10+Omega Plankton, Maseczka Turbo oczyszczająco-energetyzująca

Żelowo-kremowa maseczka na twarz, szyję oraz dekolt, z "morskim koktajlem". Swoją siłę działania czerpie z połączenia składników powstałych w wyniku procesu naturalnej transformacji alg, porostów i fitoplanktonu. Układ ten zwany PELAVIE posiada szczególne właściwości pobudzające metabolizm skóry, zapewniając jej równocześnie intensywne dotlenianie.
Maseczka uwalnia wewnętrzne partie skóry od zanieczyszczeń powstałych w procesie przemian metabolicznych, witalizuje, nawilża i odświeża. Sprawia, że cera nabiera blasku, a skóra "prawidłowo oddycha". Aby wzmocnić efekt działania maseczka została uzupełniona omega planktonem, który chroni skórę przed utratą wilgoci, odżywia ją oraz łagodzi podrażnienia. Dużą rolę w działaniu odgrywa również koenzym Q10 czyli tzw "eliksir młodości", który opóźnia efekty starzenia się skóry oraz chroni ją przed szkodliwym oddziaływaniem środowiska. W efekcie stosowania maseczka przynosi skórze wytchnienie. Już po kilku minutach skóra staje się doskonale nawilżona, aksamitna i jędrna.
W całej serii Alga plus wykorzystano skoncentrowane wyciągi z alg zielonych, czerwonych i brązowych.
Zalecany czas pozostawienia na twarzy: 5-10 minut.

raczej nawilżająca

Stosowałam już sporo masek oczyszczających i wydaje mi się, że ta maseczka dax nie jest typową oczyszczającą maską. Raczej dobrze sprawdziła się jako nawilżająco-energetyzująca.

Efekt po użyciu:

Na plus
+ cera dobrze nawilżona i odżywiona
+ wygląd rozświetlonej skóry, promiennej, faktycznie "energetyzuje"
+ poprawia ogólną urodę buzi, makijaż po niej wytrzymuje dłużej i jest trwalszy;
+ skóra jest odświeżona oraz ładnie pachnie
+ lepszy koloryt skóry;

Na minus
- nie za bardzo oczyszcza, chyba wolę tradycyjny peeling albo maski z szarej/zielonej glinki
- trochę zatyka pory, dobrze po niej zrobić sobie peeling
- trudna w usuwaniu, jej konsystencja jest dosyć

Myślę, że dobrze spróbować, szczególnie, że produkt jest stosunkowo tani i można go dostać prawie wszędzie.

Używam tego produktu od: kilku dni
Ilość zużytych opakowań: 1 w trakcie

niezła

Generalnie produkt dobry i wart wypróbowania.Ani rzadka,ani zbyt gęsta ta maseczka,więc nie wiem jak może komuś spływać z twarzy...Cera po jej zastosowaniu jest zdecydowanie bardziej odżywiona, nawilżona,gładsza i wydaje mi się,że jaśniejsza.Jej konsystencja jest odrobinę tłustawa,ale po zmyciu nic mi na buzi nie pozostaje w postaci brzydkiego filmu :-) Uważam że jest bardzo dobra za przystępną cenę.

Używam tego produktu od:około 1,5 roku temu

Do wszystkiego czy do niczego?

Mądrość ludowa głosi, że jak coś jest do wszystkiego, to jest do niczego.

Ta maseczka to takie trochę dziwadło, jak gdyby producent nie mógł się zdecydować, do kogo skierować swą ofertę i postanowił za pomocą jednej super-maseczki zgarnąć cały rynek.

Maseczka która jednocześnie oczyszcza, nawilża, dotlenia, odżywia, pobudza metabolizm, chroni przed wpływem środowiska i opóźnia starzenie się skóry... Taaaak, i co jeszcze? Tańczy na stole, kieckę zadziera?!

Mam wrażenie, że lepsze są maseczki na konkretne przypadłości, bo ta, choć rzeczywiście działa na tę skórę jakoś, to efekt jest na tyle niewyraźny i nieokreślony, że podstawowe wrażenie jest właśnie takie: DZIAŁA JAKOŚ. Nie wiadomo jak.

Dobrze jednak, że w ogóle działa, a temu się zaprzeczyć nie da.
Dodatkowe atuty to śliczny zapach, fajny kolorek i konsystencja, plus baaardzo ważna rzecz - brak podrażnień.

Używam jej tak od niechcenia: ani przed wielkim wyjściem, ani po szczególnie uciążliwych dla skóry przejściach typu nurkowanie, czy ostre słońce. Szukając dla niej zastosowania uznałam, że nadaje się jako kompres po imprezie w zadymionym pomieszczeniu po to, by wynagrodzić skórze tę wędzarnię.

Ogólnie: dobry produkt, ale mógłby być lepszy i dlatego nie wiem, czy kupię ponownie.

Używam tego produktu od: Paru miesięcy
Ilość zużytych opakowań: 1 tubka na wykończeniu

Zrób sama kosmetyk - tonik na trądzik

Bardzo dobra!

Świetnie nawilża i ożywia cerę. Twarz ma ładny koloryt, znikają zaczerwienienia. Skóra jest mięciutka i wygląda naprawdę zdrowo, a efekt utrzymuje się 2-3 dni.
Polecam, bo za tak niewielką cenę naprawdę warto!!

Używam tego produktu od:4 miesięcy.
Ilość zużytych opakowań:2.

Nie dla mnie

Mam cerę mieszaną i takie też odczucia jeśli chodzi o tą maseczkę. Konsystęcja jest jak na mój gust zbyt lejąca, przez co maseczka spływa z twarzy. Muszę powiedzieć, że nawilża porządnie to fakt, ale też pozostawia po sobie niefajny tłusty film na twarzy i zapach (on mnie się nie podoba). Gdybym jeszcze nałożyła po jej zastosowaniu krem chyba udusiłabym swoją cerę. Podejrzewam, że na cerze suche musi się sprawdzać znakomicie dlatego daję 3 gwiazdki.

Wygładza

Bardzo dobrze mi się ją nakładało. Odprężający zapach, fajna konsystencja, efekt nawilżenia od razu widoczny. Ze zmyciem faktycznie są problemy, dlatego zmywałam zawsze wodą i smarowałam twarz tonikiem oczyszczającym, aby pozbyć się tego uczucia lepkości.
Jednak warto było. Buzia była znacznie wygładzona, odżywiona, rozjaśniona.
Jeszcze do niej wróce.

Comedogenic :(

Własność nie moja, a mojej Matki: Z okazji Świąt i wizyty w domu użyłam raz - i choc starannie unikam pohopnego oceniania czegokolwiek na poniższych stronach, tego jestem pewna i z czystym sumieniem daję temu dziełu pałę:
Wygląd żelu, konsystencja smaru do silników i takoweż właściwości pielęgnacyjne: warstwa mazi pozostawiona na buzi zbyt długo (ja) tworzy coś w rodzaju rękawiczki duszącej wszelkie zmiany tamże zachodzące. Wg.instrukcji na opakowaniu zmyć ten preparat winno się mleczkiem albo przetrzeć buzię tonikiem: co też zrobiłam.
Ale to nie wystarcza. Na skórze nadal jest wyczuwalna warstwa ni to wazeliny, której woda po prostu nie rozpuszcza. Twarz umyłam.
Następnego dnia obudziałam się z trzema bolącymi guzkami i swędzącymi nierównościami na dotychczas gładkiej twarzy, które to zmiany przerodziły sie nie dalej, jak za dwa dni w dwa ropne ogniska zapalne.
Których nie miałam na twarzy od pół roku.
To na granicy mojej zdolności wysławiania się, negatywne zopiniowane tego egzemplum.
Po stokroć szkodliwy bubel.

Użyłam tego kosmetyku jednokrotne.

taka sobie

Napaliłam sie swego czasu na nią - nic z tego nie wyszło. Oczyszcza tak sobie, i pozostawia taką dziwną warstewkę na twarzy, i chyba zatykałą mi pory i musiałam twarz przemywać tonikiem. Nic specjalnego.

hmm? nie widzę efektów

Po przeczytaniu opinii Smoczycy popędziłam na poszukwania tej maseczki, gdyż efekt oczyszczania i nawilżania w jednym bardzo mnie zachęcił :) Jednak chyba jeśli coś jest do wszystkiego to jest do niczego. Nie zauważyłam aby ta maseczka coś konkretnego mi zrobiła ;D Troszkę nawilża, nie oczyszcza, działanie energetyzujące to pomyłka. Poza tym bardzo nie lubię jak po nałożeniu zamienia się w coś klejącego i trudno ją zmyć z twarzy.
Do plusów mogę zaliczyć zapach, który lubię i jest chyba typowy dla serii Minerały, taki morski i świeży :) jednak tylko dla zapachu kupować maseczkę to nieporozumienie.
Może dla kogoś kto potrzebuje delikatnego działania sprawdzi się; ja nakładam ją gdy nie mam większych problemów z cerą i mam ochotę poleżeć w wannie i zrelaksować się :D

Bardzo dobra

Kupiłam ją zupełnie przez przypadek, powodowana impulsem i muszę powiedzieć, że jestem zadowolona. Właściwie na początku miała to byc niby maseczka oczyszczająca, ale świetnie sie sprawdziła jako głęboko nawilżająca. Mam bardzo suchą skórę, zwłaszcza w zimie, a ta maseczka świetnie nawilża i odżywia cerę. Oczywiście efekty nie są jakieś spektakularne, ale wyraźnie odświeża, wygładza, nawilża i lekko rozjaśnia buźkę. Minusem jest lekki smrodek wodorostów, ale czegóż się nie robi dla urody?:D
Zachęcona działniem maseczki nabyłam również krem na dzień z tej serii i... zobaczymy;)
Cena również nie powala (9zł), więc generalnie jestem bardzo pozytywnie nastawiona do tego produktu

Hm?

Jakoś mi ciężko ocenic ten kosmetyk. Tak naprawdę nie do końca wiem czemu miał służyć - ja stosuję jako bardzo delikatną maseczkę oczyszczającą (przy traktowaniu skóry kwasami nie za bardzo jest co u mnie oczyszczać) ale zdaję sobie sprawę, że większości osób taki efekt oczyszczania nie będzie odpowiadał. Przyznaję, że najbardziej uwiódł mnie zapach tej serii, pachną świetnie i odprężająco. Maseczkę kupiłam latem - wspaniale relaksuje i chłodzi skórę, używałam jej zgoła nałogowo. Nakładam ją na twarz delikatnie masując - wtedy małe kapsułki pękają :D no ale ma i swoje wady - w sumie nie jest to ani maseczka nawilżająca ani oczyszczająca tak naprawdę - bardzo ciężko ją usunąć, i to wielki minus. Usuwanie tonikiem trwa godzinami, a i tak wolę ja spłukac wodą - mam uczucie jakiegoś filmu na twarzy, niezbyt przyjemnego (oślizgłego prawdę mówiąc). Zresztą woda tez usuwa ją z niejakim mozołem... radze ja usuwać dokładnie, bo skład nie do końca mi odpowiada - gdybym jej nie spłukała, bałabym się wysypu pryszczy. Sumując - widzę efekt dotlenienia skóry, ładny koloryt, samo nakładanie jest relaksujące, ale problemy ze zmywaniem mocno mnie zniechęcają.

Bardzo Dobra

Bardzo dobra maseczka.Ma jednak dużą wade nie jest łatwa do usunięcia z twarzy.poza tym nie wiadomo za bardzo do czego służą piękne niebieskie kuleczki w tym kosmetyku o kolorze laguny.Daje miłe wrażenie odprężenia poprawia koloryt , ogólnie ciekawy produkt na bazie morskich ekstraktów.Tylko czemu trzeba ją ścierać tonikiem bo lepka warstwa po wchłonięciu nie należy do przyjemnych.Polecam mimo to chociaż uważam że ta remineralizująca jest lepsza , ale tylko przez to że można ją po prostu zostawić na twarzy oby jak najwięcej niespłukiwalnych maseczek....

Używam tego kosmetyku od/ ilość zużytych opakowań:1 niecałe ...
Recenzja: ...

Używam tego kosmetyku od/ ilość zużytych opakowań: ...
Recenzja: ...

Używam tego kosmetyku od/ ilość zużytych opakowań: ...