Inter Fragrances, Program Hypoalergiczny, Krem przeciwzmarszczkowy do twarzy, szyi i dekoltu

Bezzapachowy krem przeciwzmarszczkowy skutecznie opóźnia procesy starzenia się skóry twarzy, a także delikatnej skóry szyi i dekoltu. Ekstrakty z pestek czerwonych winogron i liści zielonej herbaty wyłapują wolne rodniki - bezpośrednią przyczynę starzenia. Hydraprotectol, alantoina i olej avocado nawilżają skórę i utrzymują ten stan ponad 12 godzi. Krem można stosować również na dzień. Szczególnie polecany jest do cery dojrzałej.

Cena: 12 zł / 50 ml

***

Nie wiem, czy to wina miejsca przechowywania tego kremu w aptece, czy dodania ostatnio jakiegoś składnika, ale mój krem delikatnie, kwiatowo pachnie.
Jego konsystencja jęst gęsta, ale lekka. Błyskawicznie wchłania się w skórę, nie pozostawiając po sobie tłustego filmu, a jedynie delikatny połysk.
Czy opóźnia procesy starzenia się skóry tego nie ocenię, gdyż na razie problem zmarszczek i drastyczniejszych zmian w strukturze skóry jeszcze mnie nie dotyczy. Niemniej jako wrażliwiec muszę potwierdzić jego hypoalergiczność i delikatność.
Krem dobrze nawilża skórę i ją pielęgnuje. Używam go na noc i następnego dnia po aplikacji skóra jest rozjaśniona, wypoczęta i gładka. Jeśli więc chodzi o jego właściwości to jest to krem dobry, ale stosunkowo przeciętny.
Gwiazki odejmuję za wałkowanie się pod podkładami - parę razy użyłam go na dzień, bez powodzenia.
Opakowanie wygodne i poręczne. Cena niewysoka w stosunku do dużej wydajności i dobrej jakości.

Dobry

Ja z kolei używałam tego kremu tylko na dzień. Dosyć gęsta, treściwa konsystencja, nie pachnie. Bardzo dobrze się wchłania, nie nabłyszcza, nie zostawia tłustego filmu a cera jest aksamitna i miękka w dotyku. Trudno mi natomiast ocenić jego działanie przeciwzmarszczkowe, ponieważ za krótko go używałam, aby móc powiedzieć coś na ten temat.
Ogólnie krem godny polecenia i do tego niska cena.

Jedwabista skóra

Na razie daję mu 4 gwiazdki, ale pewnie wkrótce podniosę do 5. Używam go czasem na noc, czasem na dzień, na zmianę z innymi kremami, na razie za krótko, żeby rzetelnie ocenić działanie przeciwzmarszczkowe (zwłaszcza że zmarszczek mam niewiele), ale mam wrażenie, że te kreseczki biegnące od nosa w kierunku kącików ust zrobiły się krótsze i płytsze. Natomiast od razu po pierwszym użyciu uderzyło mnie jedno - skóra jest po nim taka cudownie jedwabista w dotyku, jakby za dotknięciem czarodziejskiej różdżki zniknęły moje problemy z nawilżeniem. Przedtem wyczuwałam taką jakby podskórną tarkę, która - jak powiedziała mi lekarka - była spowodowana przesuszeniem i nieprawidłową gospodarką wodną skóry. Świetnie się nadaje pod makijaż (podobnie jak jego kolega krem nawilżający, o którym napiszę we właściwym miejscu.