Elizabeth Arden, Green Tea EDT

Elizabeth Arden, Green Tea EDT

Green Tea marki Elizabeth Arden to cytrusowo - aromatyczne perfumy dla kobiet. Green Tea został wydany w 1999 roku. Twórcą kompozycji zapachowej jest Francis Kurkdjian. Nutami głowy są rabarbar, mięta, skórka pomarańczowa, bergamotka i cytryna; nutami serca są goździk (roślina), piżmo, jaśmin, mech dębowy, biała ambra i koper włoski; nutami bazy są kminek, Żywica bursztynowa, piżmo, zielona herbata, jaśmin, goździk (przyprawa), mech dębowy i nasiona selera.

Nuty zapachowe:
nuta głowy: bergamotka, cytryna, pomarańcza, mięta
nuta serca: rabarbar, jaśmin, nasiona selera, goździk
nuta bazy: mąkla tarniowa, ambra, piżmo.

Cena: ok. 50zł / 30ml

0% jesień/zima 100% wiosna/lato

Świeża !!!

Niezwykle świeża propozycja od Elizabeth Arden zdecydowanie należy do kultowych zapachów, które zna właściwie każdy. Piękny, delikatny zapach polecany na dzień !

Świetny zapach!

Świeży,czysty,orzezwiajacy.W sam raz na lato.Jak na wode toaletowa bardzo dlugo utrzymuje sie na ciele.Zapach nie jest mega trwaly,ale za te cene odpowiada mi.Soczysty,zielony.

Miłość mimo wad

Green Tea od Elizabeth Arden, to zapach już niemal kultowy. Uwielbiam zieloną herbatę i uwielbiam zapach zielonej herbaty w kosmetykach. Twórcom wody Green Tea udało się ten zapach cudnie skomponować.

Nie jest to zapach skomplikowany, mocny, ogoniasty, ale może w tym tkwi jego urok, bo przecież stoi na perfumeryjnych półkach od lat, a jego sława wciąż trwa.
Na początku czujemy cytrusy. Może trochę chemiczne, może trochę jak odświeżacz powietrza. Ale po chwili się ulatniają i czujemy już głównie zieloną herbatę. Dosłodzoną odrobiną cukru, ale nie przesłodzoną i z nutą typowej dla herbaty goryczki. Zapach jakoś szczególnie nie ewoluuje i niestety po ok. 2-3 godzinach znika. I to jest jedyna wada - TRWAŁOŚĆ. Aczkolwiek w czasie największych letnich upałów zauważyłam, że zapach zaczynałam ponownie wyczuwać w godzinach wieczornych, kiedy spadała temperatura a rosła wilgotność.

Green Tea idealnie nadaje się właśnie w gorące letnie dni. Chyba żaden zapach tak nie orzeźwia. No i nie zabija otoczenia.
Butelka prosta i płaska, więc spokojnie zmieści się w torebce do poprawek w ciągu dnia.
Atomizer rozpyla mocną mgiełkę, dlatego trzeba uważać spryskując ubrania, żeby nie narobić plam.
Woda dostępna niemalże wszędzie, w różnych wielkościach i całkiem korzystnych cenach.

Nie wiem czy kupię ponownie, bo jednak nie po to używam perfum, żeby za chwilę ich na sobie nie czuć. Ale zapewne skusze się na jakąś edycję limitowaną.

Mexx Look up now

Uwielbiam ten zapach!

Jako miłośniczka zielonej herbaty, natrafiając na te perfumy od razu się w nich zakochałam. Uwielbiam ten aromat!
Delikatny, świeży, pociągający, tajemniczy. Do tego trwały.
Ta kompozycja zapachowa wyjątkowo przypadła mi do gustu. Używam ich już od kilku lat, oczywiście na przemian z innymi perfumami. W zależności od nastroju czy okazji. Jeżeli lubicie delikatne ale konkretne zapachy to ten będzie dla Was idealny. Nie musicie od raz kupować. Wystarczy, że pójdziecie do drogerii i go przetestujecie. Jestem pewna, że wyjdziecie ze sklepu z tym owo flakonikiem perfum.

Nawet ładny zapach

Perfumy calkiem ładne. Zapach delikatny. A takie lubię. Kupila mi je mama i mi się nawet spodobały ale nie na tyle żeby kupić je ponownie. Są bardzo wydajne lecz krótko sie utrzymują. Po kilku minutach juz ich nie czuc.

Absolutny hit

Jak dla mnie nie znalazłam jeszcze lepszych perfum niż te. Delikatny zapach zielonej herbaty nie tylko nadaje wyjątkowości, ale też zauważyłam, że ma właściwości uspokajające. Pozytywnie działa na zmysły, Jest długotrwały przez co bardzo wydajny. Polecam gorąco.

Kultowy

Jest to już moim zdaniem kultowy zapach.

Bardzo lubię perfumy o świeżym aromacie ale za razem intensywne i to jest właśnie taki zapach.

Po psiknięciu nimi pachnę cały dzień a ubrania odwieszone do szafy potrafią utrzymywać zapach przez kolejne 2 dni.

Flakon nie należy do najpiękniejszych ale zapach nadrabia

Świeży

Pierwsze perfumy, które otrzymałam jako nastolatka i to prezent od chłopaka :)
Bardzo świeże, ale z taka nutą słodyczy, nie są duszące, na lato idealne, długo się utrzymują, o czym może świadczyć fakt, że po powrocie do domu, kiedy ściągam ubrania dalej pachną.
Zużyłam już z 10opakowań, maja naprawdę atrakcyjną cenę.

Kocham

Naprawdę fajny świeży zapach ,super na lato ,jest delikatny i nienachalny w noszeniu ,ja osobiście czuję go na sobie 3 h , ale otoczenie wyczuwa dużo dłużej .Lubię Green Tea i będę do nich wracać .

Nie jest zbyt drogi, dość trwały, w moim guście zapachowym- uwielbiam zieloną herbatę!
Flakon jest przeciętny, nie powala designem.
Mimo to Z czystym sumieniem polecam.

Uwielbiam ten zapach!

Będę do niego wracać :)
+ przepiękny zapach zielonej herbatki
+ lekki i świeży
+ cena adekwatna
+ intensywny
W sumie nie ma minusów, mogę polecić :) :)

Świetny zapach na okres wiosenno-letni. Bardzo świeży, przyjemny. Dosyć długo utrzymuje się na skórze. Nie ma wygórowanej ceny, a zaoach jest niepowtarzalny,