Elizabeth Arden, Green Tea EDT

Elizabeth Arden, Green Tea EDT

Green Tea marki Elizabeth Arden to cytrusowo - aromatyczne perfumy dla kobiet. Green Tea został wydany w 1999 roku. Twórcą kompozycji zapachowej jest Francis Kurkdjian. Nutami głowy są rabarbar, mięta, skórka pomarańczowa, bergamotka i cytryna; nutami serca są goździk (roślina), piżmo, jaśmin, mech dębowy, biała ambra i koper włoski; nutami bazy są kminek, Żywica bursztynowa, piżmo, zielona herbata, jaśmin, goździk (przyprawa), mech dębowy i nasiona selera.

Nuty zapachowe:
nuta głowy: bergamotka, cytryna, pomarańcza, mięta
nuta serca: rabarbar, jaśmin, nasiona selera, goździk
nuta bazy: mąkla tarniowa, ambra, piżmo.

Cena: ok. 50zł / 30ml

0% jesień/zima 100% wiosna/lato

Klasyk

Zielona herbata jest na rynku chyba od zawsze i wcale się nie dziwię bo to jest uniwersalny, przyjemny zapach. Nie za mocny, pasuje większości osób, dobry i dość rześki na lato. Poza tym cen też jest korzystna a zapach długo się utrzymuje. To jeden z moich ulubionych zapachów.

Klasyk na lato

Świetny zapach na lato. Jest świeży, bardzo rześki i miły. Nadaje się zarówno na co dzień, jak i na letnie wieczory. Nie jest zbyt trwały ale mi osobiście w lecie to pasuje (nie męczy non stop) można od niego odpocząć a jak chcemy to w każdej chwili ponawiamy aplikację produktu.
Opakowanie jest ładne i proste.

Orzeźwiający

Proste zielone perfumy które zawsze dobrze mi się kojarzyły.Bardzo lubię ten zapach mam już kolejną i sama nie wiem którą butelkę .To zapach który nikomu nie wyrządzi krzywdy jest delikatnie sodki orzeźwiający i typowo zielony wszystko co mi się z nim kojarzy ma kolor zielony. Najczęściej używam go w letnie upalne dni dodaje mi energii i czuję na sobie tą moc zielonego koloru.Niestety zapach nie należy do najtrwalszych i w ciągu dnia muszę ponawiać aplikację .Jednak za cenę w której nabywam perfumy mogę się z tym zgodzić.

Rześko cytrusowe

Kupiłam je w prezencie dla mamy sama osobiście wole bardziej kwiatowe zapachy. Ten zapach określiłabym jako rześki odświeżający i energetyczny.
Nie znam jego nut zapachowych ale kojarzy mi się z ogórkiem, trawą cytrynową, limonką, cytryną i herbatą ma w sobie też coś słodkiego mandarynkowego. Jest lekki i przyjemny idealny na lato.

Nienachalny zapach

Nienachalny, lecz kobiecy, a zarazem świeży zapach w skromnym, prostym flakonie. Najbardziej wyczuwałam w nim zieloną herbatę i cytrynę. Jest to bezpieczny, nie drażniący otoczenia zapach - będzie więc odpowiedni do pracy czy do szkoły. Minusem jest trwałość- zapach ulatnia się po jakichś 3 godzinach

Orzeźwienie

Perfum ma proste lecz ładne opakowanie. Zapach jest bardzo orzeźwiający idealny na lato. Nie jest duszący i dlatego nadaje się na co dzień. Nuty zielonej herbaty bardzo przypadły mi do gustu. Perfum jest wydajny, ponieważ wystarczą dwa dozowania by zapach utrzymywał się przez cały dzień.

Orzeźwienie

Zapach Green Tea Elizabeth Arden jest ze mną już kilka dobrych lat i bardzo go lubię. W perfumach rzeczywiście wyczuwa się zieloną herbatę, ale też nuty cytrusowe, dlatego jest przyjemnie orzeźwiający. Według mnie jest idealny na upalne lato.
Jego wadą jest to, że niestety nie utrzymuje się zbyt długo na skórze.

Piękny zapach

Piękny zapach - kobiecy, nie za słodki, niestety mam wrażenie że jest trwałość nie jest bardzo dobra, wiem że może to kwestia mojego przyzwyczajenia, ale wydaje mi się że niestety jest to wina kosmetyku. Używam go okrągło cały rok na przemian z innymi zapachami.

Dla mnie niezbędny

Zapachu używała moja mama i zawsze bardzo mi się podobał. Kupiłam więc i sobie. Buteleczka ma prosty kształt, pokryty subtelnymi napisami - wszystko gra idealnie. Zapach zawsze mnie urzeka, uwielbiam czuć go na sobie. Jest lekko kwiatowy, słodki, delikatny i kuszący. Cytrynowy i lekki. Po prostu zielona herbata w najlepszym wydaniu. Idealny na letnie dni. Ale niestety nie jest zbyt trwały - to jego minus. Jednak biorąc pod uwagę jego niską cenę - nawet słaba trwałość mi nie przeszkadza.

Uwielbiam go!

To mój ulubiony perfum o przepięknym zapachu zielonej herbaty. Znajduje się w klasycznym, ale bardzo eleganckim flakoniku Jest delikatny, orzeźwiający, idealny na upalne dni. Zapach nie utrzymuje się zbyt długo na ciele, lecz nie przeszkadza mi używanie go kilka razy dziennie.

mój hit od gimnazjum!

Dostałam go w prezencie jakoś na początku gimnazjum od mamy, bo ciągle jej podkradałam jej flakon. :)
To jedyny zapach, który przez tyle lat (no już ponad 10!) mi się nie znudził. Jest świeży, "czysty", lekki. Myślę, że dobry na prezent, bo jest bardzo neutralny. :)
Zbierał bardzo dużo komplementów od płci przeciwnej przez cały okres mojej młodości, więc myślę, że "ma w sobie to coś" :D
Teraz mam fazę na róże i bez, ale do niego często wracam. Jest trwały, bez problemu wytrzymuje na mnie cały dzień. Często można go dorwać na promocji w Ross za około 60 zł za 100 ml.

Idealne na lato

Bardzo lubię zapach zielonej herbaty, dlatego zdecydowałam się na zakup perfum kiedy poczułam je na koleżance, chciałam zobaczyć jak się sprawdzi na mojej skórze. Idealny zapach na lato odświeżający, lekki i przyjemny.