Klub Recenzentki Kody rabatowe Konkursy i testy

Elizabeth Arden, Green Tea EDT

Elizabeth Arden, Green Tea EDT

Green Tea marki Elizabeth Arden to cytrusowo - aromatyczne perfumy dla kobiet. Green Tea został wydany w 1999 roku. Twórcą kompozycji zapachowej jest Francis Kurkdjian. Nutami głowy są rabarbar, mięta, skórka pomarańczowa, bergamotka i cytryna; nutami serca są goździk (roślina), piżmo, jaśmin, mech dębowy, biała ambra i koper włoski; nutami bazy są kminek, Żywica bursztynowa, piżmo, zielona herbata, jaśmin, goździk (przyprawa), mech dębowy i nasiona selera.

Nuty zapachowe:
nuta głowy: bergamotka, cytryna, pomarańcza, mięta
nuta serca: rabarbar, jaśmin, nasiona selera, goździk
nuta bazy: mąkla tarniowa, ambra, piżmo.

Cena: ok. 50zł / 30ml

0% jesień/zima 100% wiosna/lato

słabe

Woda toaletowa Elizabeth Arden zdecydowanie jest klapą. Green tea zamiast być lekkie zmysłowe- są słabe i suche, dosłownie kiedy je rozpylam czuje unoszacy się zapach zielonej herbaty z kubka. Zupełnie nie utrzymują się na skórze-wietrzeją w trybie natychmiastowym. Cena jest nie adekwatna do jakości. Owszem przy próbniku sa delikatne i przyjemne- jednak zbytnia delikatność paruje szybko. Jedną zaletą dla mnie jest rozpylacz -atomizer który tworzy przyjemną mgiełkę.

Łyczek zielonego orzeźwienia.

Ach, Green Tea...mimo zmiennych trendów w modzie, mimo panującego szału na zapachy gourmand, na orient, na oudy, to niepozorne maleństwo wciąż jest popularne i to od lat. Kochała go moja Mama, pachniała nim niezależnie od pory roku. Lekko, cytrusowo, herbacianie. Przyjemnie i nienachalnie, uspokajająco.
Pokochałam i ja i tak od 5 lat jesteśmy razem...bo choć jest wiele innych, pięknych, bardziej trwałych, w wyszukanych flakonach, to ten jest jedyny w swoim rodzaju.

Zamknięty w prostym, bladozielonym , spłaszczonym flakoniku z listkiem i dyskretnymi napisami, zmieści się do najmniejszej torebki, można zawsze mieć go przy sobie.
Zapach otwiera się słodką, rześką bergamotką, liśćmi mięty i cytrusami, gorzkawymi i momentami sztucznymi, ale to dosłownie sekundy. Już po chwili wyłania się klasyczna, zielona herbata, z odrobiną cukru. Bez większej filozofii, to po prostu idealny herbaciany aromat. Słodki, ale przeplatany goryczką, świeży, relaksujący, odprężający. Nienachalny, lubiany i przyjemny w odbiorze. Jest idealny na upalne dni, jak łyk lodowatej wody, jak zanurzenie się w basenie, jak zimny drink w zacienionym ogrodzie. Doskonały!

Jedyną wadą jest jego kiepska trwałość, zaledwie 3-4 h na mojej skórze, ale przy tak niskiej cenie można to przełknąć i ponawiać aplikację.

Podsumuję go krótko: inne, droższe, bogatsze wejdą z hukiem, ale szybko przeminą, a zielona herbata będzie zawsze. Bezpieczny, ukochany przez wiele kobiet na całym świecie, bo doskonały w swej prostocie. Polecam, warto!

Dosłowna herbata

Mam do tego zapachu sentyment, ale nie tylko dlatego go używam, mimo słabiutkiej trwałości.
Jest to zapach bezpieczny, układający się zależnie od panujących warunków, ale zawsze delikatny i świeży.
Uwielbiam nosić go w ciepłe dni, bo jest nieprzytłaczający, idealny na co dzień. Ostatnio odkryłam, że w zimie, w chłodzie jaki teraz panuje utrzymuje się ciut dłużej na mnie i wydobywa się z niego coś na kształt dosłownej słodzonej herbaty. Czasami słyszę jednak od ludzi z bliskiego otoczenia, że kiedy mam go na sobie wyraźnie pachnę mydłem.
Niemniej lubię go i będę mieć pewnie pod ręką jeszcze niejedną buteleczkę, bo odświeża i budzi pozytywne emocje.

Antonio Banderas The Secret Temptation

Od lat ulubiony zapach na co dzień

"Zielonej herbaty" używam od jakichś 10 lat jako standardowych perfum "na dzień". Są lekkie, przyjemne, orzeźwiające. Bardzo łatwo dostępne i kosztują naprawdę mało. Jedyne, do czego mogę się przyczepić, to słaba trwałość - chyba, że po tylu latach użytkowania po prostu przestaję je wyczuwać...

odświeżacz do samochodu.

Dostałam zapach w prezencie i bardzo mi nie przypasował, zdecydowanie wolę cięższe i słodsze zapachy. Ale produkt nie został zmarnowany, używam go jako odświeżacza.

Zapach jest bardzo świeży, wręcz ogórkowy, ale nie słodki. Praktycznie sama esencja zielonej herbaty. Łatwo wietrzeje i nie ma punktu zaczepienia. Opakowanie solidne i trwałe. Łatwo dostępny.

Świeża !!!

Niezwykle świeża propozycja od Elizabeth Arden zdecydowanie należy do kultowych zapachów, które zna właściwie każdy. Piękny, delikatny zapach polecany na dzień !

Świetny zapach!

Świeży,czysty,orzezwiajacy.W sam raz na lato.Jak na wode toaletowa bardzo dlugo utrzymuje sie na ciele.Zapach nie jest mega trwaly,ale za te cene odpowiada mi.Soczysty,zielony.

Miłość mimo wad

Green Tea od Elizabeth Arden, to zapach już niemal kultowy. Uwielbiam zieloną herbatę i uwielbiam zapach zielonej herbaty w kosmetykach. Twórcom wody Green Tea udało się ten zapach cudnie skomponować.

Nie jest to zapach skomplikowany, mocny, ogoniasty, ale może w tym tkwi jego urok, bo przecież stoi na perfumeryjnych półkach od lat, a jego sława wciąż trwa.
Na początku czujemy cytrusy. Może trochę chemiczne, może trochę jak odświeżacz powietrza. Ale po chwili się ulatniają i czujemy już głównie zieloną herbatę. Dosłodzoną odrobiną cukru, ale nie przesłodzoną i z nutą typowej dla herbaty goryczki. Zapach jakoś szczególnie nie ewoluuje i niestety po ok. 2-3 godzinach znika. I to jest jedyna wada - TRWAŁOŚĆ. Aczkolwiek w czasie największych letnich upałów zauważyłam, że zapach zaczynałam ponownie wyczuwać w godzinach wieczornych, kiedy spadała temperatura a rosła wilgotność.

Green Tea idealnie nadaje się właśnie w gorące letnie dni. Chyba żaden zapach tak nie orzeźwia. No i nie zabija otoczenia.
Butelka prosta i płaska, więc spokojnie zmieści się w torebce do poprawek w ciągu dnia.
Atomizer rozpyla mocną mgiełkę, dlatego trzeba uważać spryskując ubrania, żeby nie narobić plam.
Woda dostępna niemalże wszędzie, w różnych wielkościach i całkiem korzystnych cenach.

Nie wiem czy kupię ponownie, bo jednak nie po to używam perfum, żeby za chwilę ich na sobie nie czuć. Ale zapewne skusze się na jakąś edycję limitowaną.

Uwielbiam ten zapach!

Jako miłośniczka zielonej herbaty, natrafiając na te perfumy od razu się w nich zakochałam. Uwielbiam ten aromat!
Delikatny, świeży, pociągający, tajemniczy. Do tego trwały.
Ta kompozycja zapachowa wyjątkowo przypadła mi do gustu. Używam ich już od kilku lat, oczywiście na przemian z innymi perfumami. W zależności od nastroju czy okazji. Jeżeli lubicie delikatne ale konkretne zapachy to ten będzie dla Was idealny. Nie musicie od raz kupować. Wystarczy, że pójdziecie do drogerii i go przetestujecie. Jestem pewna, że wyjdziecie ze sklepu z tym owo flakonikiem perfum.

Nawet ładny zapach

Perfumy calkiem ładne. Zapach delikatny. A takie lubię. Kupila mi je mama i mi się nawet spodobały ale nie na tyle żeby kupić je ponownie. Są bardzo wydajne lecz krótko sie utrzymują. Po kilku minutach juz ich nie czuc.

Absolutny hit

Jak dla mnie nie znalazłam jeszcze lepszych perfum niż te. Delikatny zapach zielonej herbaty nie tylko nadaje wyjątkowości, ale też zauważyłam, że ma właściwości uspokajające. Pozytywnie działa na zmysły, Jest długotrwały przez co bardzo wydajny. Polecam gorąco.

Kultowy

Jest to już moim zdaniem kultowy zapach.

Bardzo lubię perfumy o świeżym aromacie ale za razem intensywne i to jest właśnie taki zapach.

Po psiknięciu nimi pachnę cały dzień a ubrania odwieszone do szafy potrafią utrzymywać zapach przez kolejne 2 dni.

Flakon nie należy do najpiękniejszych ale zapach nadrabia