SkinFood, Black Egg, Pore Gel Base (Żelowa baza pod makijaż wypełniająca pory)

SkinFood, Black Egg, Pore Gel Base (Żelowa baza pod makijaż wypełniająca pory)

Wypełniająca pory, żelowa baza pod makijaż o aksamitnym wykończeniu. Zmniejsza widoczność rozszerzonych porów. Morelowy pigment rozświetla i nadaje skórze zdrowy odcień.

Skład:

Cena: 37zł / 25g
/m/

tylko na chłodniejsze dni

Otrzymałam kilka próbek tej bazy przy okazji zakupu innych koreańskich produktów. Nie oczekiwałam spektakularnych efektów a tu miła niespodzianka.
Zacznę od konsystencji - jest zdecydowanie kremowa a nie żelowa - w kolorze nude. Zapach jest bardzo przyjemny i nie drażniący. Baza wchłania się szybko i do matu - trzeba szybko wsmarowywać, żeby nie powstały smugi. Musze przyznać, że efekt kryjący jest niesamowity - gdyby nie to, że jestem uzależniona od podkładu to pewnie wystarczyłaby mi sama baza :)
Największy plus jest taki, że trzyma się niezwykle długo (d0 7 godzin) - to najtrwalsza baza jaką zdarzyło mi się wypróbować - a mam porównanie z takimi markami jak gosh, rimmel, soraya.
Dodam, że moja cera jest mieszana i lubi się przetłuszczać - szczególnie w czasie upałów. I właśnie na upały ta baza się nie sprawdza, bo cera jest tłusta już po 2-3 godzinach. Dodatkowo mam bardzo rozszerzone pory w okolicach nosa - a baza słabo wypełnia rozszerzone pory (tu lepiej sie sprawdza baza gosh). Plus za to, że podczas używania nie wyskoczyły mi przykre niespodzianki w postaci grudek i pryszczy - produkt nie zapycha.
Cena ok ale produkt będę uzywać tylko na okres chłodów

Używam tego produktu od: 3 m-ce
Ilość zużytych opakowań: kilkanaście próbek po 1 ml i 1 pełnowymiarowe w trakcie

Leciutka!

Używałam tej bazy głównie latem, ze względu na pigment. Jest raczej jasny i dużo go nie ma, ale mam wyjątkowo bladą facjatę i tylko przy odrobinie opalenizny efekt optyczny mnie zadowalał, to znaczy był całkiem naturalny. U mojej siostry, która ma karnację w kolorze "uniwersalnym", a latem lubi się spiec na mulatkę:), kolor też wyglądał dobrze. Myślę, że wtapia się w odcień każdej cery, ale opis producenta nie jest zbyt rozwlekły, więc opieram się tylko na własnej obserwacji. To, co najbardziej mnie zachwyca w tej bazie, to jej leciutka konsystencja i trwałość. Nie wiem dlaczego baza jest nazwana żelową, bo jest raczej jak balsam. Bardzo łatwo się ją rozprowadza i nie pozostawia smug, poza tym jest idealna na lato! Utrzymuje się bardzo długo, a już na pewno nie spływa z twarzy. Używałam jej głównie latem i byłam bardzo zadowolona!

PLUSY
+leciutka
+łatwo się nakłada
+spełnia obiecaną funkcję - wypełnia pory, przez co stają się nie widoczne
+jest trwała
+wytrzymuje upały
+ładnie pachnie

MINUSIK
- za pigment, nie przeszkadza, ale ja wolę przezroczyste bazy

Używam tego produktu od: prawie roku