Seboradin, Jasne Włosy, Szampon kuracja do włosów normalnych, jasnych, farbowanych na blond, siwych

Kuracja opracowana specjalnie dla włosów jasnych, które są łamliwe, łatwo się przesuszają, są cienkie i mniej odporne na uszkodzenia. Stosowana systematycznie przez okres minimum 2-3 tygodni sprawia, że włosy jasne, farbowane na blond są zregenerowane, odżywione, nawilżone i lśniące. Zapobiega wypadaniu włosów i rozdwajaniu się końcówek.
Niebieska barwa preparatu pochodzi z obecności naturalnego azulenu, który wzmacnia kolor jasnych włosów, utrzymuje ich barwę, działa regenerująco i łagodząco. Chitozan intensywnie nawilża, chroni przed szkodliwym oddziaływaniem czynników zewnętrznych. Preparat zawiera witaminy A i E oraz naturalne antyoksydanty zawarte w ekstraktach ziołowych, które hamują rozwój wolnych rodników. Bezwonna nafta kosmetyczna dogłębnie, nawilża i odżywia, a filmogonenne właściwości azulenu pozwalają zachować piękny kolor jasnym włosom. Olejek sosnowy w połączeniu z olejkiem cytrynowym intensywnie koi, łagodzi, działa przeciwbakteryjnie. Witaminy A i E chronią włosy przed działaniem wolnych rodników, a witamina F zapewnia ich odpowiednie nawilżenie. Szampon ma delikatne podłoże myjące, ułatwiające rozczesywanie włosów.
Aktywne składniki: D-limonen, olejek sosnowy, olejek cytrynowy, nafta kosmetyczna, azulen, D-pantenol, chitozan, kompleks witamin: A, E, F.
Wskazania: włosy normalne, jasne, farbowane na blond, siwe, skłonne do wypadania. Dla kobiet i mężczyzn. Do codziennego stosowania. Dla uzyskania najlepszych efektów zaleca się stosowanie łącznie z balsamem i lotionem Seboradin Jasne Włosy.
Charakterystyczny zapach preparatu pochodzi z naturalnych, aktywnie działających ekstraktów roślinnych. Zapach ulatnia się po wysuszeniu włosów.

fajny

Używałam wcześniej innej serii Seboradin, ale po rozjaśnieniu włosów w sumie przez przypadek sam wpadł w moje ręce na promocji razem z balsamem. Szampon jest bardzo fajny, utrzymuje kolor, likwiduje brzydki odcień żółtego na włosach. Dobrze oczyszcza, aż włosy są "trzeszczące". Nigdy nie używałam go bez żadnej odżywki, bo miałabym problem z rozczesaniem. Skład hmm co prawda ma SLS, ale ma również sporo fajnych rzeczy, np.: naftę kosmetyczną, ekstrakt z rumianku czy witaminy A, E i F.
Oczywiście go polecam!

Szampon dobry

Na świecie, na którym coraz mniej naturalnych blondynek, nie każdy potrafi docenić ten szampon ;-)

A włosy blondynki są trudne - niby jest ich dużo (ok.150 tys.) ale są cienkie, u nasady delikatne, na końcach przesuszone, puszące się i splątane. Chwila nieodpowiedniej pielęgnacji i na głowie robi się sucho-tłusta masakra, na podrażnionej skórze.
Ten szampon nieźle radzi sobie z ich problemami: końcówki są jakby lepiej nawilżone i przestają się tak puszyć, włosy wygładzają się, kolor robi się odrobinę jaśniejszy. Poza tym po prostu myje i nie podrażnia skóry głowy (przynajmniej nie 1. butelka), czyli robi to co powinien robić szampon. Ja uwielbiam też jego ziołowy zapach.

Nie pieni się zbyt dobrze, ale obiektywnie nie jest to wada - obfita piana wcale nie jest potrzebna do umycia włosów, to tylko ukłon producentów w stronę przyzwyczajeń klientów i "miernik" wskazujący, czy nie bierzemy zbyt dużej porcji kosmetyku - nie ma bezpośredniego przełożenia na skuteczność. Wytworzona piana nie jest sztywna, ale taka ... płynna.
Kolor niebieski, konsystencja dość gęstego, półprzezroczystego żelu, opakowanie wygodne.
Wolałabym żeby wcale nie nie zawierał szkodliwego dla włosów chlorku sodu, czyli soli, ale wygląda, że jej ilość nie przekracza 3%.

Używam tego produktu od: ze 2 miesiące?
Ilość zużytych opakowań: 1 do dna

Polecam!

Mam jasne blond farbowane włosy i po zabiegach u fryzjera były dość wysuszone. Oczywiście jak to z blondem, trudno utrzymać piękny kolor jak po wyjściu od fryzjera. Koleżanka raz trafiła na ten szampon i od razu mi go poleciła! Przede wszystkim utrzymuje długo kolor w takim stanie jakim zostawił go fryzjer. Druga sprawa, że ładnie nawilża włosy i są lekkie. Moim włosom bardzo odpowiada, dlatego daje 5!

Ilość zużytych opakowań: pięć

Solidny, tylko ten zapach...

Szampon zakupiłam zachęcona pozytywnymi recenzjami. Wcześniej używałam profesjonalnej lini Loreala, ale stwierdziłam, że po przefarbowaniu na jaśniejszy odcień blondu moje włosy potrzebują czegoś solidniejszego.

Zużyłam całe opakowanie i mam spore rozterki czy kupić nowe.

Plusy szamponu:

+ skład

To prawda, ma SLSy, ale poza tym sporo dobroczynnych składników

+ Kolor i konsystencja

Mam wrażenie, że faktycznie moje włosy dłużej pozostały platynowe zamiast zmierzac w kierunku wypłowiałej żółci. Stało się to dopiero po 6 tygodniach, a normalnie dzieje się tak po 4.

- Odżywienie

Fryzjerka przy kolejnej wizycie powiedziała, że nie musi mi podcinać włosów ani o centymetr bo są w świetnej kondycji.

A teraz minusy:

- obciąża włosy i powoduje, że szybciej się przetłuszcają

Kiedy uzyłam odżywki z tej samej serii to była już prawdziwa masakra, bo zdawało mi się, że powinnam myć włosy od nowa. A kiedy użyłam samego szamponu + odżywki jaką stosowałam wcześniej włosy przy nasadzie były dużo bardziej cięzkie i musiałam zastosować produkt do stylizacji by je przynajmniej lekko podnieść. Ponadto dużo szybciej się przetłuszaczały. Czasem musiałam myć głowę codziennie.

- zapach

Okropny, ziołowo-aptekarski, który ulatnia się dopiero po kilku godzinach.

Podsumowując, solidny szampon jako ratunek dla zniszczonych blond włosów, ale trzeba za to zapłacić cenę. Jest nią przyklapnięta fryzura i to niestety powoduje, że mam poważne wątpliwości co do zakupu kolejnego opakowania.

Bardzo słaby

Nie jestem z niego zadowolona, a na pewno juz nie za ta cene. Nawet włosów dobrze nie domywa. Wizualnie włosy sie moze swiecą ale to wszystko, nieodzywia,wysusza po dłuzszym stosowaniu.

Używam tego produktu od: 1 miesiaca
Ilość zużytych opakowań: 2/3 opakowania.

W duecie z balsamem czyni cuda

Jak wyżej, w duecie z balsamem Seboradin jasne włosy czyni cuda :) Pojedynczo, bez balsamu, jest bardzo dobrym, oczyszczającym szamponem. Włosy skrzypią z czystości, a jednoczesnie szampon ani nie przesusza skalpu, ani nie niszczy końcówek. W przeciwieństwie do wszystkich "zdrowych" szamponów ten nie powoduje że nie mogę rozczesać włosów po umyciu, co też jest ważne bo nie mogę w obecnym stanie włosów ich szarpać. Zgadzam się z dziewczynami że mógłby być nieco tańszy, ale kupiłam go raz na promocji więc nie narzekam :).

Duet szampon & balsam uratował moje rozjaśniane włosy od wypalenia i wypadnięcia :)

Używam tego produktu od: ponad miesiąca
Ilość zużytych opakowań: trzy całe

Tak!

Na początku stosowania byłam bardzo niezadowolona z jego działania. Po umyciu moje włosy były suche i nie przyjemne w dotyku. Byłam bardzo zdziwiona, bo słyszałam same pozytywne opinie na jego temat. Jak się okazało był to tylko jakiś etap przejściowy w jego stosowaniu.

Jestem naturalną blondynką.

Plusy:
- po dłuższym czasie stosowania włosy są
miękkie, gładkie, zdrowsze
- włosy lepiej się układają
- nie plącze, nie ma problemu z rozczesywaniem
- podbija kolor i dodaje blasku
- dobra konsystencja, dobrze się pieni
- wydajny

Minusy:
-cena

Szampon jest genialny, podczas jego stosowania raczej nie używałam żadnej odżywki, także wspaniały wygląd moich włosów to tylko jego zasługa. Pół gwiazdki odejmuję za cenę.
Szampon świetny, jednak chętnie poszukam tańszej alternatywy.

Używam tego produktu od: 3-4 mc

Specjalnie dla blondynek

Szampon Seboradin kupiłam za namową koleżanki, która co prawda nie używałam tego modelu, bo nie jest blondynką, jednak poleciła mi tą markę. To, co najbardziej mi się w nim podoba, to fakt, że nie jest testowany na zwierzętach, o co w dzisiejszych czasach trudno. Do tego jest wydajny, mała buteleczka wystarczy mi na ponad miesiąc myjąc włosy co 2 dni.
Nie przemawia do mnie natomiast cena (30 zł za 200 ml to lekka przesada) i zapach, który jednak ulatnia się po wysuszeniu włosów (nie da się go pozbyć za pomocą wody!).

świetny!

Szamponu Seboradin do włosów jasnych używam na zmianę z innym szamponami i w moim przypadku sprawdza się bez zarzutu.

Za jego największą zaletę uważam fakt, iż rzeczywiście chroni kolor jasnych włosów, ładnie go rozświetla i zapobiega nieestetycznemu żółknięciu farbowanych kosmyków.
Obecnie farbuje włosy na popielaty odcień blondu i mam nawet wrażenie, że dzięki temu szamponowi kolor jest dłużej ładniejszy, bardziej żywy i rozświetlony. Na duży plus- po umyciu tym kosmetykiem kolor moich włosów aż lśni! Nie przypominam sobie, żebym kiedyś osiągnęła aż tak ładny efekt przy pomocy innego specyfiku…

Szampon zawiera cały rząd aktywnych składników, które dbają o naszą czuprynę: m.in. naftę kosmetyczną, ekstrakt z rumianku, kompleks witamin A, E i F oraz olejki sosnowy oraz cytrynowy. To właśnie tym olejkom kosmetyk zawdzięcza charakterystyczny zapach- jak dla mnie lekko cytrusowy, niezbyt ładny. Zapach znika jednak wraz ze spłukaniem szamponu wodą, nie pozostaje na włosach.

Szampon może plątać włosy, jednak użycie odżywki pomaga ten problem skutecznie wyeliminować.

Podsumowując ponad miesięczną kurację szamponem Seboradin stwierdzam:
- włosy są w widocznie lepszej kondycji, zregenerowane i nawilżone
- szampon zadbał o ich kolor, wręcz go wzmocnił
- jeszcze nigdy moje włosy nie były tak lśniące, wyglądają naprawdę zdrowo

To chyba sporo plusów jak na jeden kosmetyk. Z czystym sumieniem polecam wszystkim jasnowłosym dziewczynom:)
Używam tego produktu od: ok.półtora miesiąca