Klub Recenzentki Kody rabatowe Konkursy i testy

Gosh, Kohl / Eyeliner (Kredka do powiek)

Gosh, Kohl / Eyeliner (Kredka do powiek)

Konturówka do podkreślania oczu w postaci dłuższej niż standardowo kredki. Dostępna w wielu odcieniach

Nie dla mnie

Mam odcień Nude do linii wodnej. Kolor ładny, beżowy (w porównaniu z Max Factor bardziej żółta). Kredka jest miękka, łatwo się nią maluje linię wodną. Niestety u mnie szybko z niej znika. A właściwie spływa. Wygląda jakby spłynęła i zatrzymała się przy linii rzęs. W tym miejscu to ja wolę ciemną kredkę.

Może być

Posiadam odcień expresso czyli ładny brąz.
Kredka jest dosyć miękka, na tyle że nie trzeba nią pocierać na siłę żeby uzyskać odpowiedni efekt na powiece.
Nadaje się do nakładania na cienie(chociaż tutaj sprawia drobny opór), jak i na linię wodną. Ładnie się utrzymuje i nie rozmazuje się.
Mogłaby być wykręcana a nie w klasycznej wersji drewnianej a na pewno używało by się jej znacznie wygodniej.

Nie to nie jest to czego szukam..

Kupilam 2 kolory, bialy i brazowy. Uzywac ich chcialam na linie wodna dolnej i gornej powieki-absolutnie sie do tego nie nadaja.
Sa dobrze napigmentowane ale braz wpada w czerwien np.
Sa bardzo twarde-tak twarde ze chyba latwiej byloby kogos nia zabic niz zrobic kreske!
Na mojej linii wodnejk pozostaje tylko"brazowa" jakies 10 minut po czym znika, rozplywa sie i co najgorsze odbija na dolnej lini rzes.
Biala nawet nie bardzo maluje ze wzgledu na twardosc. Kreski tez nie pomalujemy bo szybciej wydlubiemy sobie oko :)
Nie polecam nikomu. Na szczescie byly tanie i choc oryginalne -wyladowaly po 3 miesiacach w koszu.

Agnieszka Broda błędy w makijażu 02

Na linię wodną

Mam trzy - czarną, białą i nude. Szukałam kredki na linię wodną i te zobaczyłam gdzies na blogu czy vlogu. Biala i nude u mnie akurat się nie trzymają w tym miejscu za bardzo, ale tez oko mam troszke wrazliwsze i troszke wiecej lzawi kiedy tylko dotkne czymkolwiek choc dolnych rzes. Czarna zostala ze mna i lubimy sie, do smokey albo i na codzien na gorna powieke, o ile sie przyloze i namaluje kreske porzadnie. Miekka kredka jak ta trzeba byc delikatnym i skupionym, wiec jak czasem nie wyjdzie to juz trzeba rozetrzec, bo ciezko cos poprawic. To dobra kredka i polecam ja, jesli taka kremowa konsystencja Wam odpowiada

taka sobie

Kredka jest miekka i latwo sie rozprowadza ale to gosh tak więc jestem bardziej wymagajaca. Kredka szybko sie sciera , kreska zrobiona przy rzesach odbija sie na powiekach u gory..
mimo to kupilabym ja ponownie poniewaz mam kolor bialy i wyzej wymieniona wada nie przeszkadza mi wcale a nawet mi sie podoba efekt jaki i daje

Używam tego produktu od: jakiegos czasu
Ilość zużytych opakowań: 1 w trakcie

Bardzo dobra!

Pamiętam że poleciła mi ją Pani w sklepie kosmetycznym, nie chciałam jej zaufać... po namalowaniu kreski na dłoni i wyjściu ze sklepu (w celu przemyślenia) :-) obserwowałam przez dłuższą chwilę jej trwałość, i muszę przyznać że wróciłam po nią! Byłam zdumiona jej trwałością i głęboką czernią.

Plusy:

+ głęboka czerń
+ bardzo trwała
+ nie za miękka nie za twarda

Minusy:

- szybko się kończy i trzeba ją dość często temperować

Używam tego produktu od: pół roku z przerwą

Dobra, ale liczyłam na więcej

Kupiłam białą kredkę z myślą o podkreślaniu nią łuku brwiowego i linii wodnej.

WIELOFUNKCYJNA
Używam jej:
+ na linię wodną dla powiększenia oka
+ pod łuk brwiowy, żeby uszlachetnić makijaż
+ w wewnętrznym kąciku oka, żeby rozjaśnić i odmłodnić spojrzenie
+ odrobinę powyżej brwi, na środku czoła ok. 1 cm powyżej nosa, wzdłuż czubka nosa, na łuk kupidyna, odrobinę na brodę (w funkcji rozjaśniacza)
Wszędzie sprawdza sie bez zarzutu.

TRWAŁA
Jest trwała. Mimo że nie jest wodoodporna, kiedy maluję nią linię wodną rano, ślady widac nawet pod wieczór, przy zmywaniu makijażu. Dotychczas nie miałam bardziej trwałej białej kredki. Marzy mi się więc kupienie takiej kredki z GOSHa w wersji prawdziwie wodoodpornej...

BIAŁA
Jest ładna. Biel jest faktycznie biała ;0 I taka pozostaje po nałożeniu przez kilka godzin, potem może troszkę zanikać pod łukiem brwiowym.

MIĘKKA... ALE BEZ PRZESADY
Ta kredka niestety jest odrobinę TWARDA i "ostra", kiedy się ją za dobrze zatemperuje. Trudno ładnie podkreślić nią łuk brwiowy, bo narysowane nią kreseczki nie chcą się ładnie rozetrzeć i stopić ze skórą. Pod łukiem brwiowym zamiast kreski, którą można rozetrzeć, rysuję nią kreskę, którą mażę, trę, pocieram... i nic. Po prostu nie da się z nią bezproblemowo "pracować".
Byłaby za to idealna do precyzyjnych rysunków na twarzy lub powiekach, ale nie dla mnie i nie na co dzień... Szkoda.

WYDAJNA
Używam jej od 1-2 miesięcy, a temperowałam ją może 3 razy. Prawie jej nie ubywa, jest bardzo wydajna.

DROGA
Niestety, za tą cenę spodziewałam się, że będzie bardziej przyjazna we współpracy :) Jednak poszukam kredki wodoodpornej.

bdb

Mam odcien black i stone. Kredka jest swietna. Uzywam od dawna. Latwo robi sie nia kreske na gornej i dolnej powiece. Calkiem trwala. Latwa w temperowaniu. Jedyna ktora sie nie lamie. Ani za miekka ani za twarda. Cudo.

Używam tego produktu od: od 5 lat
Ilość zużytych opakowań: ok. 4

Taka o

Używam kredki do malowania kreski na powiece. Jest dobra dla osób które nie potrafią ogarnąć elajnera :D
\\nPozytywy:
\\n
\\n- miękka dzięki czemu delikatnie się nią rysuje kreski
\\nMinusy:
\\n
\\n- nie da rady zrobić nią kreski na linii wodnej oka

nie warto

kredka jest zbyt miękka, nadaje się do wzmocnienia smokey eyes, ale już kompletnie nie sprawdzi się jako eyeliner.

Czerń jest intensywna bardzo, więc nawet chcąc wzmocnić makijaż na linii wodnej trzeba bardzo uważać, żeby nie zrobić sobie pandy.

Moja ogólna ocena: kredka leży na dnie szuflady i nieprędko ją wykorzystam, bo jest tak miękka, że nawet trudno ją chociaż ciut naostrzyć.

Używam tego produktu od: rok

Dobra

Mam kolor Expresso, jest to orzechowy brąz. Kredka jest matowa, nie ma drobinek. Lubię ją i używam często. Kupiłam ją z zestawem innych kosmetyków, więc cena regularna jest mi obca :) Nie wiem czy sama kredkę akurat za tyle bym kupiła. No ale to Gosh. Generalnie jak dla mnie jest trwała i wygodna, miękka.

Używam tego produktu od: kilku lat
Ilość zużytych opakowań: w połowie pierwszego

Po prostu to nie jest to...

Poprzednio używam podobnej kredki marki GOSH, zakupionej jeszcze, gdy mieszkałam w Polsce. Za granicą próbowałam ją znaleźć, ale zmylił mnie napis "Khol" na tej, o której piszę recenzję. Pomyślałam, że na pewno jest lepsza, mająca bardziej intensywniejszy, czarny kolor.
Jakże się pomyliłam!
Kredka miękka, za miękka.
Mało wydajna z racji swojej miękkości, szybko znika. Równie szybko znika z oczu, gdybym chciała ją poprawiać w ciągu dnia, musiałabym to robić co jakąś godzinę!
Łatwo się rozmazuje.

Plusem może być ten intensywny kolor, bo przecież nazwano to "Khol", ale tylko chwilowo zauważamy tą intensywność.

Za tą cenę, oznacza to dla mnie jedno-Porażka, nie polecam.