Chopard, Mira - Bai EDT

Chopard, Mira - Bai EDT

Wykreowana w 1998 roku i określana jako nowa wizja Orientu - odkrycie fascynującej opowieści o kobiecie, która została księżniczką, autorce mistycznych, śpiewanych do dziś pieśni opiewających wolność i namiętną miłość. Mira-Bai (1498 - 1547) - to właśnie jej imieniem nazwano ten zapach.

Kategoria: orientalno-drzewna

Nuty zapachowe:

nuta głowy: czarna porzeczka, bergamotka, frezja

nuta serca: róża, konwalia, brzoskwinia

nuta bazy: ambra, drzewo sandałowe, pralinki toffee

Cena: ok. 130zł / 30ml

Rzymskie wakacje

Maj na Zatybrzu, mała perfumeria/chyba piąta odwiedzana tego dnia podczas spaceru po mieście/i nareszcie sukces - ekspedientka przynosi mi mały flakonik w kształcie indyjskiej świątyni. I od tej pory zapach Mira Bai, nierozerwalnie kojarzy mi się z Rzymem Cóż, nie ma w sobie nic orientalnego, jest dla mnie jedną z najpiękniejszych brzoskwiń w świecie perfum. Spokrewniona z Casmirem tej samej firmy, poprzez dodatek wanilii. Mira jest jednak wyrażnie owocowa i delikatniejsza.
Przyznam, ze nie przepadam za otwarciem, czyli wspomnianą nutą głowy /porzeczka, frezja i bergamotka/. Ja lubię Mirę po 15 minutach od aplikacji / i... juz do końca/.
Jest ciepła , subtelna,słoneczna. Ale najpiekniej pachnie na mojej nastoletniej córce, która czasem podkrada ją z półki. Kolejny wycofany zapach za którym będę tęskniła. Flakon pomysłowy, wyróznia się w kolekcji, /miłosników orientu,może wprowadzać jednak w błąd! /.
To mój ulubiony zapach od Choparda, z pewnością nie wybitny, ale tu decyduje sentyment .
Nazwa najpiękniejsza ze wszystkich jakie znam...

Używam tego produktu od: pięć lat
Ilość zużytych opakowań: 30ml ,rozpoczęta 50

Bollywood

Mira Bai z orientem przez duże O ma mało wspólnego, kojarzy się raczej z deserem brzoskwiniowym przyprawionym czymś dymnym . Według mnie dość słodka acz nie przesłodzona . Gdy je wącham przenoszę się w klimaty filmu Bollywood- jest trochę kiczowato,ale miłośnicy stylu polubią i będą chcieć wiecej. Z tego co wiem Mira Bai są wycofane z produkcji.
Trzymam z sentymentu. Lubię otaczać się perfumami,których już prawie nigdzie za normalne pieniądze nie można dostać.

Używam tego produktu od: ...
Ilość zużytych opakowań: mam swój mały zapasik - 30 ml

irytujące

Z nut zapachowcyh i z opinii Wizażanek woda wydawała mi się ładna i ciekawa.Kupiłam w ciemno i tu - rozczarowanie. Mira Bai to słodka, brzoskwiniowa galaretka, miła i przyjemna dla nosa. I wszystko byłoby ok, gdyby nie kolejne nuty, które dały o sobie znać za chwilę. Pojawiły się jakieś świdrujace w nosie nutki, które na dłuższą metę stały się irytujące i wkurzające. Potem czułam już tylko coś ostrego i nachalnego. Zniknęła słodka galaretka. Oczywiście nie będę oryginalna jak napiszę, że nie ma w niej orientu, ale jak dla mnie dobrze, bo to nie moje klimaty (dlatego ją kupiłam).
Ponieważ w Mirce po jakimś czasie czułam tylko i wyłącznie coś krystaliczno-ostrego, przypominało mi to mocno naostrzony nóż, podziękowałam tej wodzie i puściłam ją w świat.
Trwałość spora.
Butelka średnia, raczej nie w moim guście.

Używam tego produktu od: juz nie używam, choć spóbowałam kilka razy
Ilość zużytych opakowań: kilka z 75 ml

Katarzyna Gudan fryzura sylwestrowa 01 pinup

Galaretka owocowa

Na mojej skórze nie ma w tym zapachu ani szczypty tego, co kojarzę z zapachem orientalnym. Mira Bai jest słodką, owocową kompozycją, najwięcej czuję brzoskwiniowej galaretki, ale - co ciekawe - jak ma dobry dzień to nie mdli i nie zalepia, ale ujawnia jakieś orzeźwiające nuty. Jak ma zły - jest mdła i płaska. Trwałość ok, w bazie trochę wanilii.
Buteleczka dość ładna, kojarzy mi sie nawet trochę ze starymi wersjami flakonów Amouage ;)

Używam tego produktu od:kilku dni
Ilość zużytych opakowań:próbka

brzoskwiniowy deser

Firmie Chopard orient wychodzi raczej hmm...średnio,sądząc po Casmir i Mira-Bai-jeżeli już upierać się to jest to pop-orient-czyli dużo słodkości,przede wszystkim MASA wanilii,mikroskopijna szczypta przypraw,w tle delikatny dymek kadzidełka.Do tego oczywiście kiczowaty flakonik w pseudo-orientalnym stylu.

Mira-Bai w przeciwieństwie do Casmiru,który na mojej skórze był zlepkiem sztucznej wanilii i syntetycznych owoców ma w sobie mnóstwo wdzięku.Czuć w niej przede wszystkim brzoskwinię i wanilię,ja wywąchałam jeszcze delikatny dymek tytoniowy.Przywołuje na myśl pyszny deser-waniliowe lody z brzoskwiniami z puszki,polane sosem karmelowym.

Jest naprawdę urocza i bezpretensjonalna,wbrew powszechnej opinii na mojej skórze była wyjątkowo trwała.

Używam tego produktu od:kilku dni
Ilość zużytych opakowań:testy

Rozkoszniak ;)

Mira Bai jest niebiańsko słodka. Rozkosznie urocza w swoim nieskomplikowaniu i braku nadęcia ;)

Generalnie najbardziej urzeka mnie ten zapach brzoskwini z puszki i porzeczkowego syropu ewoluujący w pyszne karmelowo-ananasowe nadzienie czekoladowej pralinki ;) Pychota :D

Całokształt jest jednak trochę przyprawowy a ponadto orientalny w mój ulubiony sposób ;) Jest w nim pełnia dostatku, budzi skojarzenia z rozgrzanymi światłem słonecznym egzotycznym miejscem gdzieś na końcu świata gdzie podczas pobytu człowiek ma wrażenie, że znalazł się w raju :D

Używam tego produktu od: testy
Ilość zużytych opakowań: ...

Przereklamowana galaretka

Następne z cyklu legendarnych na Wizażu i całkowicie banalych perfum. Niestety.:(
Podobno Mira Bai miała być siostrzaną wersją All About Eve. Miała być, bo ja żadnego podobieństwa nie widzę. Eve jest uroczo jabłkowa a Mira to jakaś taka brzoskwiniowa galareta, która nie do końca się zsiadła. Gdzie tu orient, gdzie tajemnica? Hop hooop... nie widzę.
Za to wyraźne wyczuwam dym papieroswy, fuu.
Mira jest wycofana z produkcji, trudno dostępna w Polsce , więc na razie jej status perfum kultowych jest niezagrożony.
Mnie rozczarowała niebywale.Używam tego produktu od:-
Ilość zużytych opakowań: spróbowane i sprzedane

sliczne perfumy

sliczny zapach.stworzony dla mnie:cieply, slodki ale nie z przesada tak jak np. casmir. ponadto sliczna buteleczka. mimo, ze dawno sie mi skonczyly perfumy nadal trzymam na polce buteleczke. mysle, ze nadaja sie doskonale na dzien jak i na wieczor i dla kazdej kobiety.nie sa przesadnie powazne ale tez nie sportowe czy typowe dla nastolatek.polecam goraco

Używam tego produktu od:dawno temu uzywalam

ładny ale...

Ładny, delikatny, słodki zapach. Ale ja jak zwykle muszę mieć jakieś ale;)
Właściwie dla mnie to jest delikatniejsza wersja Casmir. Nie tak ulepkowata i bardziej do noszenia ale jednak nie do końca mi pasuje... Zapach wpisuje się w kategorię słodkich, waniliowych banalnych zapachów. Może się podobać ale ja szukam czegoś bardziej charakterystycznego, wyróżniającego się.
Niestety Mira-Bai trzyma się bliziutko skóry i szybko znika.

Używam tego produktu od: kilku tyg.
Ilość zużytych opakowań: próbka

nieudany dżem

Mira miała być słodka, konfiturowa, owocowa.
Zamiast tego ja wyczuwam tylko okropnie męczącą, migrenogenną brzoskwinię z jakim paskudnym kadzidłem w tle. Jest potwornie słodka, ale ta słodycz to już chyba znak rozpoznawczy Choparda - jest taka świdrująca, ostra, nieprzyjemna.
Szkoda, że obiecane nuty czarnej porzeczki, frezji i bergamotki utopione są w paskudnie słodkim syropie brzoskwiniowym, bo może to byłby jakiś ratunek dla tych perfum ;)
Chyba po prostu nie lubię Choparda, żaden jego zapach mnie nawet przez moment nie zainteresował.

Używałam tego produktu przez:kilka dni
Ilość zużytych opakowań:kilka ml

Nie dla mnie

Słodycz przełamana brzoskwinią i konwalią, która jak dla mnie niestety dominuje. Wszędzie tam, gdzie pojawia się ten kwiat, mój nos odmawia współpracy.

Na pewno nie czuję pralinek.

Buteleczka całkiem ładna.

Używam tego produktu od: testy
Ilość zużytych opakowań: testy

Ładny

Na razie muszę zadowolić się próbką, a z chęcią przygarnęłabym flakon.
Zapach jest radosny, z pewnością nie doszukuję się tu orientu.
Lekki, delikatny i owocowy. Przypomina mi Mexx Woman żółty.
Jest jednak od niego trochę trwalszy, mimo że sam trwałością nie grzeszy niestety, a szkoda bo zapach bardzo ładny.

Używam tego produktu od:testy z próbki
Ilość zużytych opakowań:próbka