Biały Jeleń, Hipoalergiczny płyn do kąpieli z kozim mlekiem

Biały Jeleń, Hipoalergiczny płyn do kąpieli z kozim mlekiem

e-ZikoApteka.pl
Średnia ocena: 4.84/5

Hipoalergiczny płyn do kąpieli Biały Jeleń powstał z myślą o osobach z różnego rodzaju alergiami i problemami skórnymi. Przeznaczony jest głównie dla osób o skórze wrażliwej i skłonnej do podrażnień. Jego receptura została oparta na naturalnych, bezpiecznych i delikatnych środkach myjących i pielęgnujących.
Nie zawiera alergenów, silikonów i sztucznych barwników.
Substancje pielęgnujące:
- ekstrakt z koziego mleka - zapewnia odżywienie i nawilżenie skóry, dzięki czemu odzyskuje ona elastyczność i gładkość,
- pantenol - łagodzi zaczerwienienia i podrażnienia skóry oraz podwyższa jej wilgotność i elastyczność.
Subtelny zapach pozbawiony substancji alergizujących sprawia, że kąpiel staje się prawdziwą przyjemnością.

hipoalergiczna, zapachowa
płyny do kąpieli
nawilżające, łagodzące
w płynie
alergiczna / atopowa, wrażliwa

Szybko się skończył.

Jest to pierwszy produkt marki Biały Jeleń z którym miałam doczynienia. Kupiłam go w Rossmannie, był w promocji i kosztował około 8 zł. Płyn wzięłam z myślą o mojej 7-letniej córce, której skóra lubi się przesuszać. Dlatego zwracam uwagę, aby kosmetyki były bezpieczne i delikatne.

Butelka o pojemności 750 ml jest wysoka w białym kolorze, z odkręcanym koreczkiem. Niestety nie da się na nim postawić butelki. Opakowanie jest stabilne, nie przewraca się, nie ślizga się i dobrze leży w dłoni. Szata graficzną jest skromna. Biel zestawiono z zielenią. Wzrok skupia przede wszystkim logo marki w górnej części. Płyn ma przyjemny, mleczny zapach, niestety trzeba go sporo wlać, aby otrzymać zadowalającą dzieci ilość piany. Traci więc na wydajności, ale osobom, którym na niej zbytnio nie zależy lub zależy w mniejszym stopniu posłuży dłużej.

Jeśli chodzi o działanie to jestem trochę zawiedziona. Spodziewałam się lepszych rezultatów jeśli chodzi o nawilżenie i pielęgnację. Tymczasem nie zauważyłam większej różnicy od innych płynów, których do tej pory używałam. Skóra nie była ani w lepszym, ani gorszym stanie niż przed zastosowaniem tego produktu.

Fajny płyn do skóry wrażliwej

Idealny kosmetyk do skóry wrażliwej. Ma sporą pojemność i cudownie pachnie...mlekiem.
Można stosować go jako plyn do kąpieli i żel pod prysznic. Zawiera pantenol, który łagodzi podrażnienia i pielęgnuje , nawilża skórę.

Przyjemny do kąpieli oraz pod prysznic

Biały Jeleń z ekstraktem z koziego mleka to bardzo fajny, multifunkcyjny produkt do użytku jako płyn do kąpieli lub żel pod prysznic. Jego koszt jest niewielki- za ok. 10 zł kupujemy naprawdę bardzo dużą butlę produktu (750 ml). Producent deklaruje, że produkt ma działanie nawilżające, a do tego jest hipoalergiczny i został przebadany w kierunku atopii. A jak jest naprawdę?

Stosowałam ten kosmetyk dwojako- zarówno jako żel pod prysznic, jak i płyn do kąpieli (choć to drugie zastosowanie znacznie rzadziej), przez ponad miesiąc. Wraz ze mną stosował go mój mąż, również w przeważającej części wykorzystując go jako żel pod prysznic. Bardzo podpasowało nam kozie mleko w takim wydaniu. Nie wiem, czy jakoś wybitnie nawilża skórę, ale jest delikatne i nie powoduje alergii, świądu, czy innych nieprzyjemnych dolegliwości. Kąpiel i prysznic z wykorzystaniem tego produktu są przyjemne. Pachnie ładnie, dobrze się pieni, nie działa drażniąco nawet przy długotrwałym, codziennym stosowaniu.

Butelka jest naprawdę bardzo duża, ale stoi stabilnie i nie przewraca się na łazienkowej półce. Jedyne czego mi brakuje, to pompka- zdecydowanie wolę pompki jako dozowniki, ponieważ według moich spostrzeżeń produkty z pompką są wydajniejsze. Tutaj niestety zabrakło mi pompki. Większych zastrzeżeń nie mam ani do opakowania, ani do samego kosmetyku. Mogę śmiało polecić do wypróbowania. Czy do niego wrócę? Nie mogę obiecać, ponieważ na rynku jest jeszcze tyle żeli pod prysznic zasługujących na przetestowanie.

Kąpiel w mleku

Kiedyś bardzo lubiłam ten płyn i zużyłam kilka butelek, kupując jedną po drugiej. Używałam tego produktu jako żel pod prysznic. Bardzo podobał mi się zapach, delikatny i taki dość charakterystyczny dla serii z kozim mlekiem, a duuuuża butelka starczała na długo. Płyn faktycznie był płynem, bo miał dość lejącą konsystencję. Pienił się raczej słabo, ale nie przeszkadzało mi to w kontekście mycia. Skóra po użyciu produktu nie była zbyt wysuszona czy ściągnięta. Jako płyn do kąpieli sprawdzał się średnio, bo nie tworzył piany i właściwie od razu rozmywał się w wannie pełnej wody - niczym mleko :)
Aktualnie przerzuciłam się na mydła i odkryłam u siebie uczulenia, między innymi na składniki, które posiada Biały Jeleń, więc już go nie kupię, ale ogólnie uważam, że to całkiem spoko produkt.

RACZEJ NIE WRÓCĘ

Płyn do kąpieli z kozim mlekiem Biały Jeleń kupiłam całkiem przypadkiem w drogerii Rossmann. Jak sama nazwa mówi 'płyn' bo jest lejącym, rzadkim, białym płynem. Pokrywałam w nim ogromne nadzieje, ale nie widzę w nim nic nadzwyczajnego. Niestety po kąpieli czuję, że ciało jest nie domyte. Produkt bardzo delikatny. Dobry dla skór bardzo wrażliwych. U mnie się nie sprawdził. Dodatkowo przez bardzo płynną konsystencję produkt mało wydajny. Jedyny plus to zapach- przyjemny i delikatny. Raczej do niego nie wrócę, ale tak jak napisałam- może się sprawdzić dla osób z bardzo delikatną skórą.

Najulubieńszy!

Kąpiel z tym płynem to istna rozkosz dla zmysłów i skóry!
Jest delikatny dla skóry wygladza ją i sprawia że wszystkie podrażnienia są złagodzone a skóra jest delikatna i milusia w dotyku.
Jedwabna konsystencja dobrze się pieni i jest bardzo wydajna.
Można stosować do kąpieli lub pod prysznicem ponieważ dobrze oczyszcza skórę a umyta nim buzia jest matowa i nabieraładnego koloru.
Polecam serdecznie każdemu!

nic specjalnego

Minusy :
-opakowanie jest nie poręczne
-ma bardzo ciemny plastik, nie widać ile zostało
-konsystencja, dosłownie spływa, rzadki
-srednio się pieni
-trochę dziwny zapach

Plusy:
-tani
-być może jest dobry dla alergików (ja nic nie jestem)

Ogolnie może żeby nie był tak rzadki to kupiłabym drugi raz ale nic mnie nie zachwyciło.

Po przetestowania kilku płynów do kąpieli różnych firm ten najbardziej przypadł mi do gustu. Po pierwsze i najważniejsze nareszcie wychodzę z kąpieli i mnie skóra juz nie swędzi. Płyn ma bardzo przyjemny delikatny zapach. Warto wypróbować.
ZALETY
skuteczność
wydajność
zapach

Zdecydowanie NIE

Płyn kupiłam przede wszystkim zachęcona ceną i wielkością opakowania. Do tego napis na przodzie, że nadaje się zarówno do kąpieli jak i pod prysznic. Do tego hipoalergiczny, co jest idealnym rozwiązaniem dla mojej atopowej skóry.Czego chcieć więcej? A no jednak tego, że produkt jako płyn do kąpieli jest kompletnie niewydajny. Żeby się spienił należy wlać go bardzo dużo do wanny, nie ma zapachu. Jest bardzo łagodny, słabo się pieni i mam wrażenie, że nie domywa. Jako żel pod prysznic widocznie wysusza moją skórę, po użyciu była piekąca i zaczerwieniona. Po paru podejściach poddałam się i poszedł dalej w świat. Po tej marce spodziewałam się czegoś dużo lepszego.

ehhh

Na opakowaniu było napisane, że płynu można używać zarówno do kąpieli jak i pod prysznic a ze względu, że zazwyczaj biorę prysznic wiec tak go głownie zużyłam. Niestety pomimo bardzo ładnego delikatnego dla mnie zapachu płyn kompletnie się u mnie nie sprawdził. Pojemność bardzo duża ale co z tego jak kompletnie się nie pieni i nie czułam dobrego oczyszczenia ciała. Dodatkowo wysusza. Bardzo mała wydajność produktu ze względu że trzeba bardzo dużo wylewać żeby się jakoś nim umyć. Miałam produkty mniejsze i o wiele więcej niż połowę a były u mnie o wiele dłużej niż ten produkt.

Podrażniały skórę

Miałam wiele nadzieji związanych z tym płynem. Niestety nie spełnił moich oczekiwań. Skóra mnie po nim swędziała, czułam się niedomyta - słabo neutralizuje zapach ciała.

Tragedia

Nie oczekiwałam wiele, no ale ten płyn nie robi niiic. Nie nawilża. I słabo robi pianę, co jest najgorsze...
Delikatny, aż nadto. Główną zaletą jest hipoalergiczność.