Garnier, Olia (Farba do włosów)

Garnier, Olia (Farba do włosów)

Cena już od 22,60 zł! Sprawdź, gdzie kupisz ten produkt najtaniej!

Sprawdź
w Ceneo.pl

Trwala koloryzacja włosów. Zawiera naturalne oleje. Kolor jest intensywny, długotrwały. Farba pozostawia intensywny blask i poprawia wygładzenie włosów do 35%. Działa łagodni, ma kwiatowy zapach i kremową konsystencję, która nie spływa z włosów.

farby
zapachowa
fluid / krem
Trwałość
długotrwałe

Znasz skład tego produktu?

Używa produktu od: próbka

PORAŻKA!!!!

Tak beznadziejnej farby jeszcze w życiu nie używałam. Zakupiłam mroźną czekoladę na moje prawie że rude włosy. I co mi wyszło?! CZARNE! Nie miały nawet brązowego połysku pod światło, CZARNE JAK HEBAN. Byłam załamana, ten kolor dodał mi +10 lat. Ale na szczęście TA FARBA OKAZAŁA SIĘ TAK BEZNADZIEJNA, że z każdym myciem kolor się wypłukiwał (stała farba, a ja za każdym razem miałam brudną wodę) i teraz po upływie miesiąca, mam średni, wypłowiały brąz. NIE POLECAM NIKOMU! Mniej zniszczone włosy? Absolutnie! Miałam suche przez około tydzień intensywnej pielęgnacji, czyli jak po każdej farbie z amoniakiem!

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1284006].usefull || 0 }}% pomocna.

Dobra.

Farby Garniera lubię i z reguły ich używam. Najczęściej są to farby Color Naturals lub Color Sensation. Na Olię zdecydowałam się podczas promocji -50% w Super-Pharm i kupiłam od razu 2 opakowania w odcieniu ciemnego brązu.
Zalety:
+ przyjemny zapach
+ ładny, trwały kolor
+ jedno opakowanie wystarcza na pokrycie odrostów i włosów (włosy średniej długości)
+ nie niszczy włosów
+ nie podrażnia skóry
+ farba nie spływa z włosów
+ po jej użyciu włosy są w dobrej kondycji.
Reasumując: dobry produkt, jednak ze względu na niższą cenę raczej pozostanę przy innych produktach Garniera.

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1282751].usefull || 0 }}% pomocna.

Naprawdę głęboka czerń!

Cześć :)

Właśnie jestem świeżo po malowaniu włosów - kolor 1.0 Głęboka czerń. Zachęciła mnie opcja "bez amoniaku". Używam tej farby od 2 lat i jak do tej pory sprawdza się bardzo dobrze. Otoczenie myśli, że to mój naturalny kolor :)

Zalety:
- włosy są nawilżone i lśnią (prawdopodobnie dzięki dołączonej odżywce)
- bardzo dobrze pokrywa wszystkie włosy
- pozostawia kolor naprawdę głębokiej czerni
- nie sprawia wrażenia hełmu czy peruki
- bardzo wydajna (mam włosy za łopatki, za każdym razem produktu zostaje)
- łatwo się zmywa po dotknięciu ze skórą
- brak amoniaku

Wady:
- kolor się stopniowo zmywa i barwi wodę na czarno
- chemiczny zapach (nuta kwiatowa lekko wyczuwalna)
- dość ciężko się opróżnia opakowania (zawsze pomagają mi w tym nożyczki)
- nie jest dostępna w każdej drogerii

Niemniej jednak jest to farba, której aktualnie używam i póki co jest dla mnie niezastąpiona.

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1271326].usefull || 0 }}% pomocna.

Dekoloryzacja włosów

Okej

Malowałam włosy kolorem 3.0 Bardzo Ciemny Brąz.
Jej zapach jak na farbę jest przyjemny.
Bardzo łatwo się ją aplikuje i zmywa.
Kolor wygląda bardzo naturalnie. W swoim składzie nie ma amoniaku, więc włosy
po farbowaniu nie są zniszczone .
Dosyć szybko się zmywa. Kupiłam ją raz na promocji.

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1270631].usefull || 0 }}% pomocna.

Uwielbiam

Stosuje Olie 6.0 jasny brąz, jest to najlepsza farba ever, próbowałam już różne i najtańsze i drogie i z żadnej nie byłam tak zadowolona jak z niej. Stosuje ją na swoje ciemne praktycznie czarne włosy. Plusy : + naturalny kolor ( nie widać że są farbowane , choć może dla innych to wada

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1258561].usefull || 0 }}% pomocna.

Ogromne rozczarowanie

Od 5 lat farbuję włosy na różne odcienie rudości. Próbowałam henny i farb drogeryjnych. Farbę nakładam sama i choć robię to dokładnie, liczę się z tym, że nie wszystko wyjdzie idealnie. Przy olii naprawdę się starałam, dokładnie rozdzieliłam pasma, pomalowałam włosy, odczekałam tyle, ile trzeba, i... załamałam się. Na włosach wyszły mi łaty. Część pasm złapała intensywny marchewkowy kolor, część wpada w brąz, a miejscami mam też zielonkawe refleksy. W dodatku włosy zrobiły się szorstkie i nieprzyjemnie suche :( Po tygodniu kolor nieco się wyrównał, ale nadal mam łaty. Szczerze? Nie polecam.

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1247661].usefull || 0 }}% pomocna.

Zaskakuje

Mimo wielu negatywnych opinii postanowiłam sięgnąć po Garnier Olia odcień 4.15 mrożona czekolada. Wcześniej miałam lekkie ombre którego starałam się pozbyć za pomocą szamponetek z Mariona, jednak po ok.4 umyciach ombre dalej było nadal widoczne. Teraz chciałam czegoś mocniejszego jak farba bez amoniaku i zaskoczyłam się bardzo pozytywnie. Farba łatwa w użyciu, nie rozlewa się, nie śmierdzi wręcz przeciwnie, łatwo się spłukuje. Do opakowania została dołączona maska do włosów która sprawiła, że włosy wyglądają jak po wyjściu od fryzjera ;) W moim przypadku włosy nabrały blasku oraz ocień ciemnego brązu (taki jak na opakowaniu), mogę powiedzieć że są w lepszej kondycji niż były, równo pokryły włosy. Teraz zobaczymy za jaki czas się spłucze. ;)

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1226871].usefull || 0 }}% pomocna.

Po tygodniu farba się zmyła

Chciałam zmienić kolor włosów z naturalnie wyglądającego rudego do czegoś czerwonego. Stanęło na dwa kolory Olii - Intensywna Czerwień i Głęboka Czerwień. Zmieszałam obie farby, zapach był mniej drażniący niż w większości farb.

Kolor tuż po farbowaniu był cudowny - naprawdę głęboka i intensywna czerwień. Niestety nie cieszyłam się nim długo. Wiem że czerwone farby zmywają się szybko ale to już przesada. Przy każdym myciu włosów woda leci czerwona, a minęły już prawie 2 tygodnie od farbowania. Już po tygodniu farba się wypłukała. Teraz mam kiepsko wyglądające ombre na włosach - na większości głowy gdzie głównie nakładam odżywkę widać już poprzednią rudą farbę, a na samym szczycie głowy mam wyblakłą czerwień.

Jestem zła bo znów muszę farbować włosy, a wydałam na dwa pudełka Olii prawie 40 zł. Nigdy więcej jej nie kupię i będę odradzała kupno każdemu. Teraz planuję nałożenie pianki koloryzującej Venity, kolor będzie się wypłukiwał ale i tak długo będzie intensywny i jedno opakowanie kosztuje tylko około 10 zł.

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1191263].usefull || 0 }}% pomocna.

Szala przesunęła sie z "czasem" na "nie"

Oceniam kolor złocisty brąz i jasny złocisty brąz. Moje włosy bardzo mocno łapią kolor i przy niektórych farbach często zdarzała się, że jasny złocisty brąz wychodzi prawie czarny. W przypadku tej farby było wprost przeciwnie:
+ kolor wychodzi jak na opakowaniu
przy czym
+/- zmywając się farba pozostawiała włosy wyblaknięte, jaśniejsze niż przed zabiegiem farbowania. Było to dla mnie na plus i dla tego właśnie kupowałam tą farbę. Za jej pomocą udało mi się kilka razy zejść po nieudanym farbowaniu do sporo jaśniejszego koloru. Dla niektórych blakniecie włosów będzie jednak oczywiście na minus.
+ nie barwi skóry jakoś strasznie
+ nie dusi, zapach jest znośny
+ nie podrażnia
I tu kończą się plusy i zaczyna się koszmar:
- strasznie przesusza włosy! Staja się szorstkie, sianowate i żadne maseczki nie pomagają
- nie pokrywa siwych włosów!!!! Z korzystania z niej czasem przeszłam do unikania jej jak ognia wraz z pojawieniem się większej ilości siwych włosów. Choć producent poleca ją do farbowania włosów przy dużym udziale siwych ja stanowczo odradzam. Do odrostów daleko a wszystkie siwaki na wierzchu!

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1187008].usefull || 0 }}% pomocna.

Słaba trwałość

Produkt przyjemnie się nakłada, nie śmierdzi. Kolor wyszedł mi ładniejszy niż się tego spodziewałam, jednak dość delikatny i po tygodniu z farby na głowie zostało prawie nic... Czy niszczy włosy mniej od innych farb? Nie wiem, użyłam go tylko raz i pewnie ostatni raz, zresztą co z tego że niby nie niszczy jak kolor zaraz znika i znów trzeba farbować, błędne koło. Po tej cenie nie spodziewałam się tak niskiej jakości.
Duży plus za zakręcaną odżywkę, wykorzystałam ją na 3x

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1167771].usefull || 0 }}% pomocna.