Olia (Farba do włosów)

Olia

Cena już od 22,60 zł! Sprawdź, gdzie kupisz ten produkt najtaniej!

Sprawdź
w Ceneo.pl

Trwala koloryzacja włosów. Zawiera naturalne oleje. Kolor jest intensywny, długotrwały. Farba pozostawia intensywny blask i poprawia wygładzenie włosów do 35%. Działa łagodni, ma kwiatowy zapach i kremową konsystencję, która nie spływa z włosów.

farby
zapachowa
fluid / krem
Trwałość
długotrwałe

Znasz skład tego produktu?

Napisanych recenzji: 5

Zaskakuje

Mimo wielu negatywnych opinii postanowiłam sięgnąć po Garnier Olia odcień 4.15 mrożona czekolada. Wcześniej miałam lekkie ombre którego starałam się pozbyć za pomocą szamponetek z Mariona, jednak po ok.4 umyciach ombre dalej było nadal widoczne. Teraz chciałam czegoś mocniejszego jak farba bez amoniaku i zaskoczyłam się bardzo pozytywnie. Farba łatwa w użyciu, nie rozlewa się, nie śmierdzi wręcz przeciwnie, łatwo się spłukuje. Do opakowania została dołączona maska do włosów która sprawiła, że włosy wyglądają jak po wyjściu od fryzjera ;) W moim przypadku włosy nabrały blasku oraz ocień ciemnego brązu (taki jak na opakowaniu), mogę powiedzieć że są w lepszej kondycji niż były, równo pokryły włosy. Teraz zobaczymy za jaki czas się spłucze. ;)

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1226871].usefull || 0 }}% pomocna.

Napisanych recenzji: 47

Po tygodniu farba się zmyła

Chciałam zmienić kolor włosów z naturalnie wyglądającego rudego do czegoś czerwonego. Stanęło na dwa kolory Olii - Intensywna Czerwień i Głęboka Czerwień. Zmieszałam obie farby, zapach był mniej drażniący niż w większości farb.

Kolor tuż po farbowaniu był cudowny - naprawdę głęboka i intensywna czerwień. Niestety nie cieszyłam się nim długo. Wiem że czerwone farby zmywają się szybko ale to już przesada. Przy każdym myciu włosów woda leci czerwona, a minęły już prawie 2 tygodnie od farbowania. Już po tygodniu farba się wypłukała. Teraz mam kiepsko wyglądające ombre na włosach - na większości głowy gdzie głównie nakładam odżywkę widać już poprzednią rudą farbę, a na samym szczycie głowy mam wyblakłą czerwień.

Jestem zła bo znów muszę farbować włosy, a wydałam na dwa pudełka Olii prawie 40 zł. Nigdy więcej jej nie kupię i będę odradzała kupno każdemu. Teraz planuję nałożenie pianki koloryzującej Venity, kolor będzie się wypłukiwał ale i tak długo będzie intensywny i jedno opakowanie kosztuje tylko około 10 zł.

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1191263].usefull || 0 }}% pomocna.

Napisanych recenzji: 11

Szala przesunęła sie z "czasem" na "nie"

Oceniam kolor złocisty brąz i jasny złocisty brąz. Moje włosy bardzo mocno łapią kolor i przy niektórych farbach często zdarzała się, że jasny złocisty brąz wychodzi prawie czarny. W przypadku tej farby było wprost przeciwnie:
+ kolor wychodzi jak na opakowaniu
przy czym
+/- zmywając się farba pozostawiała włosy wyblaknięte, jaśniejsze niż przed zabiegiem farbowania. Było to dla mnie na plus i dla tego właśnie kupowałam tą farbę. Za jej pomocą udało mi się kilka razy zejść po nieudanym farbowaniu do sporo jaśniejszego koloru. Dla niektórych blakniecie włosów będzie jednak oczywiście na minus.
+ nie barwi skóry jakoś strasznie
+ nie dusi, zapach jest znośny
+ nie podrażnia
I tu kończą się plusy i zaczyna się koszmar:
- strasznie przesusza włosy! Staja się szorstkie, sianowate i żadne maseczki nie pomagają
- nie pokrywa siwych włosów!!!! Z korzystania z niej czasem przeszłam do unikania jej jak ognia wraz z pojawieniem się większej ilości siwych włosów. Choć producent poleca ją do farbowania włosów przy dużym udziale siwych ja stanowczo odradzam. Do odrostów daleko a wszystkie siwaki na wierzchu!

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1187008].usefull || 0 }}% pomocna.

Do czego służą te przedmioty? [Odpowiadają mężczyźni]

Napisanych recenzji: 23

Słaba trwałość

Produkt przyjemnie się nakłada, nie śmierdzi. Kolor wyszedł mi ładniejszy niż się tego spodziewałam, jednak dość delikatny i po tygodniu z farby na głowie zostało prawie nic... Czy niszczy włosy mniej od innych farb? Nie wiem, użyłam go tylko raz i pewnie ostatni raz, zresztą co z tego że niby nie niszczy jak kolor zaraz znika i znów trzeba farbować, błędne koło. Po tej cenie nie spodziewałam się tak niskiej jakości.
Duży plus za zakręcaną odżywkę, wykorzystałam ją na 3x

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1167771].usefull || 0 }}% pomocna.

Napisanych recenzji: 45

Zawiodłam się

7.40 - Intense Copper
Dwa opakowania wystarczyły do pokrycia włosów do pasa. Nie przesusza tak bardzo jak inne farby, nie pachnie intensywnie, dobrze się nakłada. Ku mojemu zaskoczeniu moje naturalnie ciemne włosy uzyskały odcień identyczny jak na opakowaniu, piękny i intensywny.
Niestety.. już po tygodniu kolor zaczął się wypłukiwać i tracić blask. Po dwóch tygodniach kolor stał się wypłowiały. Nie polecam, zawiodłam się. To samo stało się kiedy moja siostra farbowała włosy na blond, ku naszemu zdziwieniu kolor bardzo szybko się wypłukał.

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1148321].usefull || 0 }}% pomocna.

Napisanych recenzji: 3

Całkiem niezła

Recenzuję kolory 4.0 (ciemny brąz) i 5.0 (brąz).
Zacznę od tego, że nie należy nastawiać się na cudowne działanie tej farby w ramach pielęgnacji włosów - w przypadku moich długich i dość gęstych włosów po zmyciu farby i nałożeniu odżywki, która jest załączona w opakowaniu, na głowie mam coś sztywnego co dziwnie trzeszczy przy przeczesywaniu palcami. Tak więc w mojej sytuacji farbowanie trwa ok. 2,5h (wliczając czas na odżywianie włosów i doprowadzanie ich do normalnego stanu. Po takim odżywianiu nie stwierdzam ani pozytywnych ani negatywnych skutków działa farby na kondycję włosów.
Jeżeli chodzi o brązy, które oceniam - 4.0 wychodzi czarny, jednak po 2 tygodniach codziennego mycia wyłonił się piękny ciemny brąz. 5.0 wychodzi ciemny brąz, który także dość powoli i łagodnie się wypłukuje. Jako bardzo ciemna blondynka zawsze marzyłam o chłodnym intensywnym brązie na głowie, 4.0 okazała się być dla mnie na początku za ciemna jednak po wypłukaniu odcień był idealny, a przy kolejnym farbowaniu zdecydowałam się na jaśniejszy ton i nie pożałowałam. Największą zaletą tych farb jest to, że odcienie wyglądaja naprawdę bardzo naturalnie, osoby, które poznały mnie jako brutnetkę zazdrościły pięknego naturalnego brązu. Zostanę przy tej farbie na dłużej.

+ trwałość
+ cena (często na promocjach w Rossmanie i Superpharm)
+ nie śmierdzi
+ naturalne odcienie
+ nie niszczy włosów

- kolor wychodzi dużo ciemniejszy niż na opakowaniu
- załączona odżywka jest do niczego

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1146791].usefull || 0 }}% pomocna.

Napisanych recenzji: 1

rozczarowała mie

Malowałam już olia kilka razy i efekt mniej więcej był tym czego oczekiwałam, ale ostatnio zawiodłam się na tej farbie, nie malowałam ponad 2 lata swoich włosów więc miałam zupełnie naturalny odcień, chłodny średni blond, kupiłam farbę o nr 9.1, po spłukaniu i wysuszeniu moje włosy były koloru rudego blondu i to z minimalnym efektem rozjaśnienia, oczekiwałam czegoś w chłodnym odcieniu a dostałam zupełnie słoneczny odcień. Raczej długo już nie zdecyduję się na powrót do tej farby. Jedyne czego nie mogę zarzucić to oczywiście zapach, który w ogóle mnie nie drażni, konsystencja farby i to, że nie moje włosy nie są zniszczone po farbowaniu.

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1144641].usefull || 0 }}% pomocna.

Napisanych recenzji: 2

Średniawka

Tragedii nie ma, ale przekonałam się na własnej skórze, że jednak niespecjalnie dobra opinia użytkowniczek nie wzięła się znikąd.
Co do samego koloru nie mam zastrzeżeń (jasny brąz) - wyszedł cacy.
Jednak skóra głowy po zabiegu nie do końca zdrowa, a włosy zamiast - jak to zwykle bywa świeżo po farbowaniu i zastosowaniu dołączonej odżywki - błyszczeć i być miękkie, były raczej sztywne i matowe.

Używam tego produktu od: dwukrotnie zastosowałam
Ilość zużytych opakowań: całe

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1134256].usefull || 0 }}% pomocna.

Napisanych recenzji: 6

Niesamowita !

Włosy mam rozjaśniane, gdyż chciałam zejść z czarnego koloru, którym farbowałam włosy od kilku lat, na jakiś rudy piękny, wyrazisty kolor.
Jak to po rozjaśnianiu, każda farba spływała z włosów momentalnie wręcz.
Rudy pigment starałam się wcisnąć we włosy używając farby L\'oreal Feria, która końcówek w ogóle nie łapała, a kolor zmywał się po trzech myciach. Pomyślałam, że może spróbuję z czerwonym kolorem zamiast rudego. Cóż, żadna farba nie wytrzymywała dłużej niż 3-4 mycia, a końcówki ciągle były nietkniętę, a włosy splątane i zniszczone. Zdecydowałam się w końcu na Olię, kolor Intensywna czerwień. Po zmyciu farby byłam w szoku! Końcówki zafarbowane, kolor intensywny, który trzyma się baardzo długo, aż do farbowania odrostów. Włosy po niej stały się lekkie, błyszczące;)
To chyba jedyna farba, która tak świetnie pokrywa nawet rozjaśnianie włosy. Nawet farbując włosy u fryzjera, kolor nie był tak świetny i tak długo się nie utrzymywał. Rewelacja!

Ilość zużytych opakowań: 2 opakowania

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1133406].usefull || 0 }}% pomocna.

Napisanych recenzji: 6

nie nie nie!!!!!!!

Zdecydowanie NIE POLECAM!

Użyłam koloru miedziana czerwień a wyszedł miedziany blond :/ w dodatku ta farba uczula. Nie ma co się rozpisywać, po prostu ta farba jest beznadziejna a szkoda bo po Garnierze spodziewałam się dobrej farby :(

Używam tego produktu od: 1 raz
Ilość zużytych opakowań: jedno opakowanie

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1124596].usefull || 0 }}% pomocna.