Galderma, Cetaphil EM (Emulsja micelarna)

Galderma, Cetaphil EM (Emulsja micelarna)

Cena już od 30,58 zł! Sprawdź, gdzie kupisz ten produkt najtaniej!

Sprawdź
w Ceneo.pl

Zalecany jako delikatny, niepowodujący podrażnień kosmetyk do codziennego mycia skóry wrażliwej. Może być używany do demakijażu. Pomaga zachować odpowiedni poziom nawilżenia skóry. Pozostawia skórę delikatną, gładką i zdrową. Oczyszczając równocześnie zmiękcza i wygładza skórę.
pF fizjologiczne.
Łagodne i jednocześnie skuteczne oczyszczanie skóry, rekomendowane również u dzieci. Rekomendowany do codziennej pielęgnacji skóry uszkodzonej z powodu chorób dermatologicznych, jak również po zabiegach dermatologicznych.
Jak stosować: nanieś emulsję Cetaphil na skórę i delikatnie masuj. Bez użycia wody. nadmiar zetrzyj delikatną chusteczką lub wacikiem.
Używając wody: zmyj wodą i delikatnie wysusz.
Polecany w przypadku:
- skóry wrażliwej,
- skóry z trądzikiem młodzieńczym i różowatym,
- skóry przed i po zabiegach dermatologicznych,
- skóry suchej,
- demakijażu twarzy i okolic oczu.

Skład: Aqua/Water, Cetyl Alcohol, Propylene Glycol, Butylparaben, Methylparaben, Propylparaben, Sodium Lauryl Sulfate, Steryl Alcohol.

To jest to co lubi skóra wrażliwa.

Emulsja micelarna Cethapil to dość specyficzny produkt i trzeba mieć to na uwadze. Nie pieni się, nie pachnie, skóra po niej nie skrzypi z czystości. Bo poprzez kremowość kosmetyku jest oczyszczana delikatnie, bez naruszenia warstwy lipidowej. Przyznam, że początkowo nie do końca byłam pewna czy takie mycie to faktycznie mycie. Ale...Jestem wrażliwcem i raz na jakiś czas (szczególnie zimą i jesienią) moja cera kaprysi bez powodu. A w zasadzie wszystko jest powodem, żeby swędziała, czerwieniała i łuszczyła się. Dotąd zmuszona byłam do limitowania jej spotkań z wodą, bo intensyfikowały podrażnienia. Zmywałam makijaż do czysta płynem micelarnym po prostu. Niemniej raz na jakiś czas wody użyć trzeba. I pojawiał się problem. Z pomocą przyszły dwa produkty, pianka La Roche Posay i recenzowana emulsja właśnie. Używam jej zawsze z wodą (bo można też bez), po wstępnym demakijażu twarzy micelem. I fajnie się sprawdza. Jej kremowość neutralizuje agresywność wody. Emulsja myje jednocześnie nawilżając i łagodząc podrażnienia. Skóra pozostaje czysta i zaopiekowana niewidzialnym filmem, który zabezpiecza ją przed przesuszeniem. Lubię używać tego produktu rano. Bo tu miałam zwykle największy problem. Inne kosmetyki myjące lubiły przerywać warstwę lipidową naskórka. Efekt był taki, że skóra była podrażniona i szybko się przesuszała w ciągu dnia. Przy tym produkcie tego efektu nie ma. Generalnie polecam jak ktoś boryka się ze skórą suchą, wrażliwą i z nawracającymi podrażnieniami. Tym bardziej, że z czasem, pod wpływem tak łagodnego traktowania skóra fajnie się uelastycznia i wzmacnia. Taki bonus.

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1356331].usefull || 0 }}% pomocna.

Ulubieniec

Bardzo delikatna emulsja do myci twarzy. U mnie sprawia się świetnie, nie podrażnia mojej wrażliwej i suchej skóry, a tego szukam w kosmetykach. Plusem jest opakowanie z pompką i dużo produktu. Cena jest dość wysoka, bo ok. 40 zł ale uważam, że jak najbardziej kosmetyk jest wart swojej ceny. Polecam dla suchej i wrażliwej skóry.

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1352251].usefull || 0 }}% pomocna.

Genialny produkt

Mogę się o nim śmiało wypowiedzieć gdyż używałam go dwa razy dziennie przez ponad rok, teraz go odstawiłam ale tylko i wyłącznie bo mi się znudził ale już żałuję i jak tylko inny produkt mi się skończy grzecznie do niego wrócę!
Osobiście do demakijażu go nie stosuje, nie poradzi sobie np. z tuszem do rzęs, ale po zastosowaniu płynu micelarnego, a następnie tego żelu mamy efekt perfekcyjnego demakijażu bez podrażnienia skóry. Lubię go też stosować rano.. tylko delikatnie oczyszcza mi buźkę, dzięki czemu nie jest od rana narażona na silne oczyszczanie, co gdy jeszcze parę lat temu robiłam oznaczało porządne świecenie się skóry od samego poranka. Ta emulsja nie narusza warstwy hydrolipidowej naskórka:)
Wszystkie nagrody dostała zasłużenie i bardzo dziękuje za wprowadzenie małego opakowania z pomkną to był strzał w dziesiątkę!!

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1347551].usefull || 0 }}% pomocna.

Zrób sama kosmetyk - serum z witaminą C

delikatność to ja lubię :)

Dawno temu znajoma, która miała atopowe zapalenie skóry polecała mi go mimo tej ceny .Próbowałam wielu płynów do twarzy każdy z nich bardzo wysuszał albo uczulał,w końcu przypomniałam sobie o nim i pobiegłam do apteki.

zalety:
-przyjemnie sie nim myje twarz,ma w sobie taką delikatność ....ah ciężko to opisać .
-konsystencja się nie pieni,jest jakby oleista ale bardzo przyjemna .
-nie szczypi po dostaniu się w oczy.
-łagodzi podrażnienia i goi.
-po tygodniu od pierwszego użycia ,każdego ranka czuję że moja twarz jest nawilżona i co najlepsze nie jest tłusta:)

Ale...emulsja nie zmywa mocnego makijażu ,ja przed emulsją wykonuję demakijaż chusteczkami ,póżniej uzywam cataphil'a.

wadą jest tylko wysoka cena i też szybko się go zużywa .
polecam ,jest moim cudeńkiem ! :)

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1347291].usefull || 0 }}% pomocna.

Perłowe mleczko do mycia.

Po produkty kremowe do mycia sięgam w okresie jesieni i zimy, kiedy to przeprowadzam kuracje rozjaśniające, wygładzające, oczyszczające i odmładzające skórę z użyciem np. kwasów. Skóra wtedy jest podrażniona i wymaga delikatnych kosmetyków myjących. W tym cetlu Cetaphil sprawdza się bardzo dobrze, choć ja osobiście jedno oczko więcej przyznałabym Physiogelowi.
Produkt ma konsystencję perlistego mleczka, nie pieni się- co dla wielu może być przeszkodą, jest bezzapachowy, bardzo delikatny dla skóry i pozostawia na niej delikatną warstwę ochronną.
Może sprawiać wrażenie niedomycia skóry.
Może też zapychać.
Nie jest to produkt mocno oczyszczający, nie nadaje się do zmycia makijażu, chyba, że ściągnięcia pierwszej warstwy, albo domycia.
Ja najczęściej najpierw myłam twarz Effaclarem, a dopiero potem "domywałam" tą emulsją. Taki sposób sprawdził się. Skóra była oczyszczona, a jednocześnie wypielęgnowana i ukojona. Sam Effaclar przy ówczesnym stanie cery ściągał mi skórę, po Cetaphilu czułabym, ze moja skóra jest niedomyta.
Wydajność średnia, w zależności od sposobu stosowania.
Nie żałuję zakupu, jednak nie wiem czy wrócę. Bardziej polubiłam się z Physiogelem.

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1338901].usefull || 0 }}% pomocna.

Delikatna formuła

Zalety:
- kosmetyk bardzo łagodny dla skóry
- idealny dla wrażliwców
- formuła hipoalergiczna, nie powoduje podrażnień, przesuszenia skóry
- delikatnie oczyszcza skórę
- ma bezzapachową formułę

Wady:
- nie pieni się ani trochę
- do mojej tłustej skóry trochę za delikatny

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1338656].usefull || 0 }}% pomocna.

paradoksalnie dobra

Oceniam ją na 4*, bo kończę pierwsze opakowanie i choć będzie ono moim ostatnim, to nie mam jej nic do zarzucenia, no może oprócz ceny, nie jest to najniższa półka cenowa, i składu, w którym wg mnie tkwi cały paradoks fajnego działania, bo ma w środku SAME śmieci...
Kupiłam ją, bo chciałam po prostu wypróbować, mimo tego, że 'bijuti internety' dzielą się na jej zaciekłych zwolenników i przeciwników, u mnie wygrała ciekawość. I nie żałuję.
Nie jest to produkt do demakijażu (dla takowego wg mnie potrzeba kilku etapów oczyszczania), dla mnie uniwersalny, neutralny zmywak, w dni w które się nie maluję lub rano. Nie podrażnia, choć zostawia chwilowe uczucie ściągnięcia w moim przypadku, później buzia jest oczyszczona, ale nie 'skrzypi'.
To produkt podobny do szarej tołpy physio lub kostki A-derma z owsem przede wszystkim tym, że mają być jak najbardziej neutralne dla wrażliwców, mają koić i łagodzić, a wychodzę z założenia, że to potrzebne jest każdej cerze. I choć w rankingu z 2 powyższymi, Cetaphil będzie na 3 miejscu (bo ma najgorszy skład, Tołpa ładniej pachnie, a kostka lepiej na mnie działa), to kilku osobom, którym go poleciłam Cetaphil bardzo się spodobał, przy czym były to osoby z problemami, przede wszystkim suchą, łuszczącą się cerą, widziały różnicę na plus w usuwaniu podrażnień.
Dla mnie nie jest to produkt niezbędny, po prostu delikatny zmywak, nie mam do niego zastrzeżeń i choć skład ma paskudny, zużyłam go z przyjemnością.

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1317511].usefull || 0 }}% pomocna.

Rewelacja!

Moja cera od zawsze sprawiała mi mnóstwo problemów. Ciągle wypryski, zaskórniki, tłusta skóra albo wręcz przeciwnie - totalnie przesuszona. Szukałam produktów do pielęgnacji swojej cery i trafiłam na filmik LGS, w którym jedna z dziewczyn poleciła właśnie tą emulsję. Zaryzykowałam i ją kupiłam. Okazało się, że to był strzał w dziesiątkę. Mimo tego, że się nie pieni bardzo dobrze oczyszcza twarz, przetarcie tonikiem i wacik jest czyściutki. Dodatkowo na mojej cerze nie pojawiają się już wypryski a zaskórniki delikatnie się zmniejszyły (niestety nie mogę sobie z nimi nadal poradzić).
W końcu moja cera jest w stanie, który całkiem całkiem mnie zadowala. Polecam każdemu, kto ma problem z cerą.

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1317291].usefull || 0 }}% pomocna.

Pomoc w każdej sytuacji

Posiadam cerę skłonną do zanieczyszczeń i podrażnień. Cetaphil z całą pewnoscią działa na nią łagodząco, mogę go stosować zawsze, nawet wtedy kiedy przesadzę z kwasami. Dodatkowo całkiem nieźle radzi sobie z codziennymi zanieczyszczeniami skóry, jednak w przypadku większych problemów z zanieczyszczeniem muszę stosować go na przemian z innym, silniejszym żelem

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1302066].usefull || 0 }}% pomocna.

Bardzo dobra.

Emulsja jest dobrym produktem do mycia twarzy. Skóra po niej jest miękka i lekko nawilżona, dobrze oczyszczona. Tak jak zapewnia producent - nie podrażnia, nie wysusza, idealna do codziennej pielęgnacji skóry. Emulsja ma neutralny zapach, jest średnio wydajna, ale to nie taki duży problem. Można jej używać bez użycia wody, jednak ja wolę zmywać ją wodą. Jeśli mam jakieś zaczerwienienia na twarzy to mam wrażenie, że ta emulsja łagodzi skórę. Do demakijażu nadaje się średnio, ale do oczyszczania dobrze mi się sprawdza. Małym minusem może być cena. Jest wiele innych tańszych produktów do oczyszczania skóry, więc nie wiem czy jeszcze wrócę do tej emulsji.

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1288451].usefull || 0 }}% pomocna.