Donna Karan, DKNY Women EDP

Donna Karan, DKNY Women EDP

DKNY marki Donna Karan to kwiatowo - owocowe perfumy dla kobiet. DKNY został wydany w 1999 roku. Nutami głowy są pomarańcza, morela, liść pomidora i mandarynka; nutami serca są Żółty narcyz, liść czarnej porzeczki, orchidea, jaśmin, lilia wodna, Żółta lilia wodna, heliotrop, ylang-ylang i róża; nutami bazy są drzewo sandałowe, Żywica bursztynowa, paczula, brzoza i zamsz.

Kategoria: kwiatowo-owocowe
Nuty zapachowe:
nuta głowy: czerwona pomarańcza, cytryna, liście pomidora, wódka
nuta serca: lilia wodna, koralowa orchidea, żonkil
nuta bazy: biała brzoza, tulipanowiec

Cena: 127zł / 30ml; 179zł / 50ml; 285zł / 100ml

Świeżość

Bardzo charakterystyczne - świeże, intensywne, trwałe. Poprawiają nastrój, dodają energii. Zwracają uwagę innych. Zdecydowanie mój zapach bez względu na porę roku.

Super

Perfumy te, to jedne z moich ulubionych . Posiadają bardzo wyrazisty zapach i intensywny , który trzyma się w miarę długo . Perfumy emanują świeżością, z lekką nutką kwiatową. Zamknięte są w strzelistym flakonie. Według mnie są wydajne , lecz cena nie należy do niskich . Szczerze polecam- warto je mieć wśród zapachów.

nuty zapachowe:
- nuta głowy: pomarańcza, morela, liść pomidora, mandarynka
- nuta serca: żółty narcyz, liść czarnej porzeczki, orchidea, jaśmin, lilia wodna, żółta lilia wodna, heliotrop, ylang-ylang, róża
- nuta bazy: drzewo sandałowe, ambra, paczula, brzoza, zamsz

Na upały jak znalazł

Nie jest to mój ideał zapachowy. Lubię świeżaki, ale z jakąś ocieplającą nutą mchu.

Ten jest nieco drażniący, zimny, z jakąś denerwującą mnie ostrą nutą. Idzie jednak wytrzymać. Szczególnie teraz przy afrykańskim upale ta nuta zyskuje ;)

Nie jestem wybitnym znawcą nut zapachowych, ale czuję jakieś białe kwiaty.

Zapach przyjemny, letni, orzeźwiający. Takie zapachy zwykle nie są zbyt trwałe, ale ten naprawdę zaskakuje. Wytrzymuje kilka godzin, a przy tym wciąż jest intensywny. To rzadko spotykane nawet przy ciężkich zapachach.

Możliwe że jeszcze kupię w porze wiosenno- letniej.

Ocena końcowa 3,5/5
Za trwałość dam 4 :)

Manipulant...

DKNY,jeden z najbardziej(jeżeli nie jedyny)komplementowanych zapachów.Globalnie! Posiadam \'\'lepsze\'\' zapachy,ale żaden nie wzbudza tak pozytywnych wrażeń u innych.Gdziekolwiek bym się nie ruszyła,ludzie pytają czym tak pachnę.
Miałam takie zdarzenie,kilka lat temu kupowałam kurtkę na wiosnę/lato;panie pracujące w sklepie \'\'orbitowały\'\',koniecznie musiały wiedzieć co to jest,więc spryskiwałam \'\'łaskawie\'\' ich nadgarstki.\'\'W nagrodę\'\'(?!) sprzedały mi kurtkę obniżając cenę o 20 złotych.
Zastanowiło mnie to zdarzenie i...od tamtej pory,jeżeli muszę załatwić coś pilnego i korzystnego dla mnie,wybieram DKNY.Ten zapach manipuluje ludzmi,imho.Zauważyłam,że skłania ludzi do rozmowy ze mną.
Jest niewiarygodnie świeży,lodowaty,lekko kwaskowy.Pierwsza aplikacja rozgrzewa bardzo mocną moją skórę,niewiarygodne ciepło rozlewa się w miejscach aplikacji.Po kilku minutach ustaje.
Tak lodowaty zapach,że aż parzy.
Nigdy nie może u mnie zabraknąć DKNY.Mam świadomość,że istnieją lepsze zapachy,ale nic nie poradzę na to,że ten zapach daje mi energetycznego kopa i sygnał:\'\'do dzieła!\'\'.Jest zwyczajny,nie jest wykwintny,a jednocześnie zdumiewają mnie pozytywne reakcje ludzi na ten zapach.

Używam tego produktu od: wielu lat
Ilość zużytych opakowań: mnóstwo

najlepszy na upalne dni!!!

Tan zapach jest ze mną od dawna,zimą i jesienią odchodzi trochę w kąt,ale wraca do łask wraz z wzrastającą temperaturą.
Cudownie świeży,bez niepotrzebnej słodyczy,mroźny i orzeźwiający - to wszystko sprawia,że jest moim absolutnym ulubieńcem na lato!
Flakon jest poręczny,nawet setka dzięki temu da się nosić w torebce.
Nie przypadnie raczej do gustu fankom zapachów słodkich czy pudrowych.

Gwiazdkę odejmuję za trwałość,która u mnie nie jest zbyt powalająca...ale wiadomo,u każdego zapach utrzymuje się inaczej,więc nie można się tym kierować.
Polecam!!!!!!

Używam tego produktu od: kilka lat
Ilość zużytych opakowań: kilka

razem od 12 lat

Kiedyś moja miłość bez względu na porę roku. Teraz wracam do nich wyłącznie latem. Piękny, intensywny, niejednolity, orzeźwiający, mocno energetyzujący. Nie czuję w nich pomidorów czy choinek. Dla mnie pachnie cytrusami i... zmrożoną wódką:). Chłodzący, cytrusowy drink w sam raz na upalne lato.

Ilość zużytych opakowań: kilkanaście

Moje!!!

Uwielbiam te perfumy. Pierwszy raz dostałam je od swojego chłopaka (teraz męża:)) pod choinkę. Zakochałam się od pierwszego użycia:). Zapach jest jak deszcz w upalny dzień. Dla mnie są oryginalne i jedyne w swoim rodzaju. To jedyny kosmetyk, którego nie zmieniłam od.....9 lat!

Używam tego produktu od: 9 lat:)
Ilość zużytych opakowań: hmmm duuużo

Niestety nie jestem fanem!

Gdy pierwszy raz testowałam zapach myślałam - całkiem ok, jednk kilka miesięcy po tym muszę stwierdzić - to była pomyłka.

Generalnie ja lubię cytrusy, lubię też liście pomidorów ale ta kombinacja z kwiatami i paczulą jest zbyt ostra, zbyt silna dla mnie i to zdecydowanie budzi moją alergię na te perfumy.

Używam tego produktu od: kilka testów
Ilość zużytych opakowań: kilka testów

Niestety nie dla mnie

Perfumy te kupiłam w ciemno. Miały ogółnie dobrą opinię, więc pomyślałam, że zaryzykuję. I to był mój wielki błąd.. Na mojej skórze nie trwałe zupełnie.. Czułam się jakbym pachniała pomidorem z nutą świerzości, i dodatkowo głowa mnie od nich bolała, zużyłam je bardzo szybko, ponieważ nie były trwałe, jedynym plusem jest to, że są całkiem inne, żadko spotykane, więc jednak w pewnym stopniu wyjątkowe. Ale pomidor? Niestety nie dla mnie :/

Ilość zużytych opakowań: Jedno

Liście porzeczki wiosną

Bardzo świeży zapach. Ja czuję w nim głównie zapach liści porzeczki, który bardzo dobrze znam z dzieciństwa. Troszkę dziwne bo porzeczek nie ma w nutach zapachowych tych perfum. Ale ja opisując ten zapach właśnie czarne porzeczki mam przed oczami. Używam DKNY Women głównie wczesnąwiosną, wtedy jakoś najładniej mi pachną. Szkoda tylko , że na mnie pachną bardzo krótko, ale i tak je bardzo lubię właśnie za tą porzeczkę i śweżość.

Ilość zużytych opakowań: w trakcie 50 ml.

Idealny na upał

Niezastąpiony zapach na upalny dzień lub gorący letni wieczór. Niesamowicie świeży i chłodny.

Musujące, bardzo energetyzujące cytrusy plus "to coś", czego dodają gałązki pomidora.

W pierwszej chwili tym nagromadzeniem kwaśnych nut może odrzucić, ale tylko przez moment. Potem rozwija się (wcale nie płasko) w zapach wyraźny, rozpoznawalny, choć nadal świeży, bardzo lekki. Jest zdecydowanie bardziej charakterystyczny od większości cytrusowych świeżaków, jednak nadal nie jest to zapach elegancki.

Moim zdaniem sprawdza się idealnie w mieście latem, kiedy wszystko jest nie do zniesienia gorące. Na co dzień, do pracy, na niezobowiązującą imprezę czy spotkanie - tak. Natomiast na chłodne pory roku się nie nadaje. Zbyt mało przytulny. Podobnie jak nie jest to zapach, który dobrze jest "założyć" na wieczór, czy poważne spotkanie.

Ilość zużytych opakowań: 1 x 30ml, 1 x 50ml

po prostu UWIELBIAM :)

DKNY Woman to mój zapach, świeży, tajemniczy, na początku trochę szokuje bombą cytrusową, ale po krótkim czasie zmienia się w coś mega intrygującego, bardzo dobrze mi się kojarzy i mimo, że czasem robię od niego przerwę, to jednak od lat do niego wracam i z przyjemnością używam znowu :)

Minusik mały za nietrwałość, ale i tak zapach DKNY woman jest po prostu wyjątkowy i oryginalny :)

Używam tego produktu od: od zimy 2010
Ilość zużytych opakowań: może cztery? kilka na pewno różnych pojemności (30 i 50 ml)