Donna Karan, DKNY Women EDP

Donna Karan, DKNY Women EDP

DKNY marki Donna Karan to kwiatowo - owocowe perfumy dla kobiet. DKNY został wydany w 1999 roku. Nutami głowy są pomarańcza, morela, liść pomidora i mandarynka; nutami serca są Żółty narcyz, liść czarnej porzeczki, orchidea, jaśmin, lilia wodna, Żółta lilia wodna, heliotrop, ylang-ylang i róża; nutami bazy są drzewo sandałowe, Żywica bursztynowa, paczula, brzoza i zamsz.

Kategoria: kwiatowo-owocowe
Nuty zapachowe:
nuta głowy: czerwona pomarańcza, cytryna, liście pomidora, wódka
nuta serca: lilia wodna, koralowa orchidea, żonkil
nuta bazy: biała brzoza, tulipanowiec

Cena: 127zł / 30ml; 179zł / 50ml; 285zł / 100ml

Na upały jak znalazł

Nie jest to mój ideał zapachowy. Lubię świeżaki, ale z jakąś ocieplającą nutą mchu.

Ten jest nieco drażniący, zimny, z jakąś denerwującą mnie ostrą nutą. Idzie jednak wytrzymać. Szczególnie teraz przy afrykańskim upale ta nuta zyskuje ;)

Nie jestem wybitnym znawcą nut zapachowych, ale czuję jakieś białe kwiaty.

Zapach przyjemny, letni, orzeźwiający. Takie zapachy zwykle nie są zbyt trwałe, ale ten naprawdę zaskakuje. Wytrzymuje kilka godzin, a przy tym wciąż jest intensywny. To rzadko spotykane nawet przy ciężkich zapachach.

Możliwe że jeszcze kupię w porze wiosenno- letniej.

Ocena końcowa 3,5/5
Za trwałość dam 4 :)

Manipulant...

DKNY,jeden z najbardziej(jeżeli nie jedyny)komplementowanych zapachów.Globalnie! Posiadam \'\'lepsze\'\' zapachy,ale żaden nie wzbudza tak pozytywnych wrażeń u innych.Gdziekolwiek bym się nie ruszyła,ludzie pytają czym tak pachnę.
Miałam takie zdarzenie,kilka lat temu kupowałam kurtkę na wiosnę/lato;panie pracujące w sklepie \'\'orbitowały\'\',koniecznie musiały wiedzieć co to jest,więc spryskiwałam \'\'łaskawie\'\' ich nadgarstki.\'\'W nagrodę\'\'(?!) sprzedały mi kurtkę obniżając cenę o 20 złotych.
Zastanowiło mnie to zdarzenie i...od tamtej pory,jeżeli muszę załatwić coś pilnego i korzystnego dla mnie,wybieram DKNY.Ten zapach manipuluje ludzmi,imho.Zauważyłam,że skłania ludzi do rozmowy ze mną.
Jest niewiarygodnie świeży,lodowaty,lekko kwaskowy.Pierwsza aplikacja rozgrzewa bardzo mocną moją skórę,niewiarygodne ciepło rozlewa się w miejscach aplikacji.Po kilku minutach ustaje.
Tak lodowaty zapach,że aż parzy.
Nigdy nie może u mnie zabraknąć DKNY.Mam świadomość,że istnieją lepsze zapachy,ale nic nie poradzę na to,że ten zapach daje mi energetycznego kopa i sygnał:\'\'do dzieła!\'\'.Jest zwyczajny,nie jest wykwintny,a jednocześnie zdumiewają mnie pozytywne reakcje ludzi na ten zapach.

Używam tego produktu od: wielu lat
Ilość zużytych opakowań: mnóstwo

najlepszy na upalne dni!!!

Tan zapach jest ze mną od dawna,zimą i jesienią odchodzi trochę w kąt,ale wraca do łask wraz z wzrastającą temperaturą.
Cudownie świeży,bez niepotrzebnej słodyczy,mroźny i orzeźwiający - to wszystko sprawia,że jest moim absolutnym ulubieńcem na lato!
Flakon jest poręczny,nawet setka dzięki temu da się nosić w torebce.
Nie przypadnie raczej do gustu fankom zapachów słodkich czy pudrowych.

Gwiazdkę odejmuję za trwałość,która u mnie nie jest zbyt powalająca...ale wiadomo,u każdego zapach utrzymuje się inaczej,więc nie można się tym kierować.
Polecam!!!!!!

Używam tego produktu od: kilka lat
Ilość zużytych opakowań: kilka

Quality Missala Jak dobierać perfumy

razem od 12 lat

Kiedyś moja miłość bez względu na porę roku. Teraz wracam do nich wyłącznie latem. Piękny, intensywny, niejednolity, orzeźwiający, mocno energetyzujący. Nie czuję w nich pomidorów czy choinek. Dla mnie pachnie cytrusami i... zmrożoną wódką:). Chłodzący, cytrusowy drink w sam raz na upalne lato.

Ilość zużytych opakowań: kilkanaście

Moje!!!

Uwielbiam te perfumy. Pierwszy raz dostałam je od swojego chłopaka (teraz męża:)) pod choinkę. Zakochałam się od pierwszego użycia:). Zapach jest jak deszcz w upalny dzień. Dla mnie są oryginalne i jedyne w swoim rodzaju. To jedyny kosmetyk, którego nie zmieniłam od.....9 lat!

Używam tego produktu od: 9 lat:)
Ilość zużytych opakowań: hmmm duuużo

Niestety nie jestem fanem!

Gdy pierwszy raz testowałam zapach myślałam - całkiem ok, jednk kilka miesięcy po tym muszę stwierdzić - to była pomyłka.

Generalnie ja lubię cytrusy, lubię też liście pomidorów ale ta kombinacja z kwiatami i paczulą jest zbyt ostra, zbyt silna dla mnie i to zdecydowanie budzi moją alergię na te perfumy.

Używam tego produktu od: kilka testów
Ilość zużytych opakowań: kilka testów

Niestety nie dla mnie

Perfumy te kupiłam w ciemno. Miały ogółnie dobrą opinię, więc pomyślałam, że zaryzykuję. I to był mój wielki błąd.. Na mojej skórze nie trwałe zupełnie.. Czułam się jakbym pachniała pomidorem z nutą świerzości, i dodatkowo głowa mnie od nich bolała, zużyłam je bardzo szybko, ponieważ nie były trwałe, jedynym plusem jest to, że są całkiem inne, żadko spotykane, więc jednak w pewnym stopniu wyjątkowe. Ale pomidor? Niestety nie dla mnie :/

Ilość zużytych opakowań: Jedno

Liście porzeczki wiosną

Bardzo świeży zapach. Ja czuję w nim głównie zapach liści porzeczki, który bardzo dobrze znam z dzieciństwa. Troszkę dziwne bo porzeczek nie ma w nutach zapachowych tych perfum. Ale ja opisując ten zapach właśnie czarne porzeczki mam przed oczami. Używam DKNY Women głównie wczesnąwiosną, wtedy jakoś najładniej mi pachną. Szkoda tylko , że na mnie pachną bardzo krótko, ale i tak je bardzo lubię właśnie za tą porzeczkę i śweżość.

Ilość zużytych opakowań: w trakcie 50 ml.

Idealny na upał

Niezastąpiony zapach na upalny dzień lub gorący letni wieczór. Niesamowicie świeży i chłodny.

Musujące, bardzo energetyzujące cytrusy plus "to coś", czego dodają gałązki pomidora.

W pierwszej chwili tym nagromadzeniem kwaśnych nut może odrzucić, ale tylko przez moment. Potem rozwija się (wcale nie płasko) w zapach wyraźny, rozpoznawalny, choć nadal świeży, bardzo lekki. Jest zdecydowanie bardziej charakterystyczny od większości cytrusowych świeżaków, jednak nadal nie jest to zapach elegancki.

Moim zdaniem sprawdza się idealnie w mieście latem, kiedy wszystko jest nie do zniesienia gorące. Na co dzień, do pracy, na niezobowiązującą imprezę czy spotkanie - tak. Natomiast na chłodne pory roku się nie nadaje. Zbyt mało przytulny. Podobnie jak nie jest to zapach, który dobrze jest "założyć" na wieczór, czy poważne spotkanie.

Ilość zużytych opakowań: 1 x 30ml, 1 x 50ml

po prostu UWIELBIAM :)

DKNY Woman to mój zapach, świeży, tajemniczy, na początku trochę szokuje bombą cytrusową, ale po krótkim czasie zmienia się w coś mega intrygującego, bardzo dobrze mi się kojarzy i mimo, że czasem robię od niego przerwę, to jednak od lat do niego wracam i z przyjemnością używam znowu :)

Minusik mały za nietrwałość, ale i tak zapach DKNY woman jest po prostu wyjątkowy i oryginalny :)

Używam tego produktu od: od zimy 2010
Ilość zużytych opakowań: może cztery? kilka na pewno różnych pojemności (30 i 50 ml)

zmrożona cytrynowa wódka

To zapach inny od wszystkich, które posiadam. Preferuję słodsze, pudrowe perfumy, jednak DKNY women mają w sobie coś, co sprawiło, że odstawiłam swoją ulubioną wanilię, różę i watę cukrową i (przynajmniej teraz, latem) chcę pachnieć tylko women. Nutą zapachową, którą najmocniej wyczuwam w tych perfumach jest pomarańcza i świdrujący aromat mocno schłodzonej cytrynowej wódki, ewentualnie drinka z martini. Wszystko razem tworzy wytrawny, musujący koktajl w bardzo nowoczesnym stylu. Przywodzą mi na myśl aromat unoszący się w klubach, w których podają wódkę z cząstką pomarańczy na kieliszkach.
Zapach jest świeży i mocno energetyzujący, ale nie jednostajny i płaski, co częste przy tego typu perfumach. Początek jest ostrzejszy, wyraźnie czuć cytrusy i wódkę, w końcowych akordach zapach staje się delikatniejszy, lekko kwiatowy. Co dziwne, w moim odczuciu jest uniwersalny, dobry zarówno na dzień, nawet do sportowych ciuchów, jak i na wieczór do sukienki.
Niestety na mnie nie jest zbyt trwały i raczej trzyma się blisko skóry - nie ma mowy o ciągnącym się za człowiekiem "chłodnym" ogonie.
Opakowanie proste, kojarzy się nowojorskimi wieżowcami. Jednak 100 ml flaszka jest trochę nieporęczna i ciągle boję się, że się stłucze.

Używam tego produktu od: kilka dni
Ilość zużytych opakowań: początek 100 ml

Mokre pranie

Ten zapach leży na półkach w perfumeriach już kilka ładnych lat. Pamiętam butelkę i pamiętam, że szalenie zniechęcała mnie ona do testowania tego zapachu. Nie i już. Zresztą flakon do tej pory mi się średnio podoba a setka jest tak koszmarnie nieporęczna i długa, że ani jej do torebki nie da rady wsadzić ani na półce postawić. Koszmarek;)

Ale zapach. Zapach to oddzielna historia.
Na testy DKNY skusiłam się po przeczytaniu wizażowego wątku o zapachach czystości i proszku do prania. Miałam jakiś czas temu straszną jazdę na takie zapachy. I w końcu dozłam do tej flaszki.
Stwierdziłam, że butelka może i brzydka ale skoro w środku siedzi coś fajnego?
I siedziało! Z miejsca się zakochałam. Po 1 nadgarstkowym teście kupiłam butelkę i absolut nie tego nie żałuję bo zapach jest cudowny.

DKNY pachnie jak cała góra mokrego jeszcze prania wypranego w ogromnej ilości proszku. Niektórzy mówią, że pachnie odświeżaczem do wc. Dla mnie pachnie cudownie. Zapach jest orzeźwiający i jakby wilgotny. Ale nie morsko-ogórkowy ani trawiasty ani nawet cytrusowy. Jest jedyny w swoim rodzaju. Jest jak fala cudownej świeżości, jak zanurzenie się w całej górze wypranej pościeli suszącej się na słońcu w wietrzny dzień. Odlot!
To zapewne połączenie nuty wódki i liści pomidora.

Świetny na lato ale zimą też go lubię. Uniwersalny.

Trwałość baardzo dobra-ok 10 godzinna, zapach swoją moc też ma.

Butelka jak już pisałam-kiepska.

Ilość zużytych opakowań: jedno napoczęte