Correctin Purritin, Fluid matujący trwale kryjący dla skóry trądzikowej SPF 30

Correctin Purritin, Fluid matujący trwale kryjący dla skóry trądzikowej SPF 30

Cena już od 13,50 zł! Sprawdź, gdzie kupisz ten produkt najtaniej!

Sprawdź
w Ceneo.pl

Właściwości:
- reguluje wydzielanie sebum,
- zmniejsza ilość i wielkość poszerzonych porów,
- zapobiega powstawaniu zmian trądzikowych,
- wygładza i wyrównuje koloryt skóry,
- zapewnia trwały efekt naturalnego makijażu do 10 godzin,
- zapewnia wysoką ochronę przeciwsłoneczną (filtr SPF 30).
Zawiera:
- Evermat - połączenie ekstraktu z rośliny afrykańskiej Enantia Chlorantha z kwasem oleanolowym. Reguluje wydzielanie sebum, zmniejsza pory i redukuje błyszczenie skóry.
- Zincidone - innowacyjne połączenie cynku i molekuły PCA (sól cynkowa kwasu PCA), która ułatwia jego wnikanie w skórę - reguluje wydzielanie sebum i zapobiega powstawaniu zmian trądzikowych.
Dostępny w 3 odcieniach (jasny, naturalny, ciepły beż)
Skóra bardziej matowa o 48% po 3,5h od zastosowania produktu.

• Aqua,
  • CI 77492,
  • CI 77491

Napisanych recenzji: 3

Spodziewałam się czegoś lepszego

Kupiłam go zachęcona przez panią w aptece i dobrymi opiniami o marce Iwostin. Jednak bardzo się zawiodłam.
Jeśli uda nam się go nałożyć, co nie jest takie łatwe, ponieważ konsystencja jest gęsta i podkład nie chce się dobrze rozprowadzić, twarz wygląda naprawdę dobrze (jeśli akurat nie podkreślił nam suchych skórek. U mnie zdarzało się, że widać było na mojej twarzy tylko i wyłącznie suche skórki).
Plusy tego produktu:
+ opakowanie, które umożliwia wykorzystanie całej ilości podkładu
+ ładny wygląd cery, ale tylko do około 3 godzin po nałożeniu
Minusy:
- podkreśla suche skórki
- tworzy początkowo efekt maski
- spływa i waży się po kilku godzinach
- okropnie się ściera
- skóra po nim świeci się bardziej niż po czymkolwiek innym
- jasny kolor, którego używałam jest nadal zbyt ciemny
- cena nie jest adekwatna do jego działania

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1228718].usefull || 0 }}% pomocna.

Dodanych produktów: 1

Napisanych recenzji: 198

Zdecydowanie nie mój Hit

Uwielbiam markę Iwostin, w tym zwłaszcza serię Purritin - polska marka, porządne kosmetyki w niewygórowanych cenach, które naprawdę działają. W związku z czym byłam bardzo ciekawa tego podkładu :)

Produkt nie jest zły, jest po prostu nijaki.
Napewno plusem jest to że nie zapycha i nie pogarsza stanu cery, więc dla osób które szukają czegoś co nie szkodzi, gdyż borykają się np z ciężkim trądzikiem może okazać się fajny.
Jednak ja od podkładu oczekuję już czegoś więcej niż jedynie nie szkodzenia, szukam tego CZEGOŚ co sprawia że z uśmiechem patrzę się w lustro, gdyż moja cera jest nieskazitelna i promienna, szukam efektu WOW! - ten podkład tego nie daje. Cera po nim wygląda szaro, buro i ponuro, może za sprawą marnego wyboru odcieni - tylko 3, ja mam bodajże ten środkowy.
Cena dość wysoka - średniopółkowa, ale jest wydajny, używam od kilku miesięcy codzinnie, a zużyłam może z pół tubki.

Nie odradzam, nie polecam - traktuję jak typowo apteczny, medyczny produkt-lekarstwo.

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1041455].usefull || 0 }}% pomocna.

Napisanych recenzji: 4

Taki sobie fluid

Mam skórę mieszaną, zaczerwienioną z trądzikiem.

+ polska marka
+ cena
+ zmniejsza widoczność poszerzonych porów
+ wygładza i wyrównuje koloryt skóry

+ / - bardzo mocno kryje (niby dobrze, ale trochę efekt tapety)

- bardzo gęsty, trudno się nakłada
- nie nadaje się bez bazy
- krótko kryje, szybko się "ulatnia"
- skóra szybko się przetłuszcza, cała świecę
- podkreśla "suche skórki"

Używam tego produktu od: ponad rok
Ilość zużytych opakowań: 1,5 opakowania 30ml

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1037115].usefull || 0 }}% pomocna.

Bobbi Brown - nude make up - usta

Napisanych recenzji: 6

Jedyny ratunek

Jestem mu wierna już ponad 2 lata. To jedyny podkład, którego mogę używać bez obaw, że będzie zapychać, a testowałam wiele do cery trądzikowej. Jest mega lekki, łatwo się rozprowadza i ma wygodne opakowanie. Idealnie nakłada się go pędzlem.

Jedyny minus to trwałość - gdyby nie schodził z buzi po kilku godzinach, byłby ideałem!

Używam tego produktu od: 2013
Ilość zużytych opakowań: 5 x 30ml

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1036983].usefull || 0 }}% pomocna.

Dodanych produktów: 1

Napisanych recenzji: 41

całkiem dobrze kryje, nie matuje

Do zakupu zachęcił mnie wysoki i mineraly filtr (SPF 30, tlenek tytanu), a także deklaracja matowienia i krycia.

Plusy:
+ kryje całkiem dobrze
+ wysoki filtr mineralny

Minusy:
- nie matuje - a w moim wypadku wręcz przeciwnie - wzmaga przetłuszczanie. Myślałam, że to kwestia tego, że moja buzia rzadko doświadcza silikonów i po prostu taka maska wywołuje erupcję gruczołów łojowych, ale...pracuję jako dermokonsultantka w aptece i również słyszę od pacjentów negatywne opinie o nim w tej kwestii.

- spory minus za odcień - kupiłam jasny i po pierwszej aplikacji odcień się utlenił i sciemniał, więc odstawiłam fluid do lata, kiedy buzia lekko się przyciemniła.

- zapycha pory (prawdopodobnie ze względu na wysoką zawartość silikonów), do których moja buzia nie jest przyzwyczajona.

Ilość zużytych opakowań: 1 w trakcie użytkowania

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1025458].usefull || 0 }}% pomocna.

Napisanych recenzji: 14

Jak narazie mój ulubiony

Bardzi ciesze się, że kupiłam ten fluid, chociaż moje pierwsze wrażenie nie było zbyt pozytywne. Odstawiłam go na kilka dni, spróbowałam ponownie i jednak okazał się świetny. Mam w kosmetyczce podkłady revlona colorstay, astor perfect stay ale uważam, że ten jest o wiele lepszy. Nie tworzy efektu maski, na twarzy wygląda bardzo naturalnie, można stopniować krycie dodając kolejne warstwy, a i tak nie ma wrażenia "tapety". Bardzo fajnie kryje, ale na jakieś większe niespodzianki potrzebny będzie korektor, nie ma co się łudzić, że pokryje wszystko. Odcień 01 jest naprawde jasny, bez zadnych różowych tonów-idealny dla mnie. I oczywiście to na czym chyba najbardziej mi zależało- nie zapycha. Po nałożeniu nie tworzą się na twarzy żadne niespodzianki. Cena tak samo, nie jest wygórowana jak na taki produkt. Jedyne zastrzeżenie mam do jego trwałości . U mnie wytrzymuje ok 3-4 h, mógłby być bardziej trwały.

Ilość zużytych opakowań: 1 w trakcie

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1016017].usefull || 0 }}% pomocna.

Napisanych recenzji: 26

Nawet dobry pod jednym warunkiem

Jest to bardzo specyficzny podkład. Miałam do niego kilka podejść. Za pierwszym razem byłam wściekła, że wydałam pieniądze, ponieważ:
Fatalnie się rozprowadzał, był niewydajny, schodził z twarzy po kilku godzinach, w ogóle nie matowił, sprawiał wrażenie tłustego. Jednak miałam drugie podejście. Za drugim razem kupiłam razem z nim krem matujący z tej samej serii i to było rozwiązanie. Podkład zaczął się dobrze rozprowadzać, nawet matowił, dla mnie był idealny podczas kuracji antytrądzikowej. Jednak nie jest to idealny podkład. Teraz kiedy moja buzia wygłąda znacznie lepiej wolę wybierać inne apteczne, chociażby Pharmaceris albo Vichy. Pomimo to oceniam go wysoko, ponieważ nic złego mojej buzi nie zrobił i wcale nie wyglądał na niej tak źle. Jednak polecam stosowanie go z innymi produktami tej serii, ponieważ stosowanie każdego produktu osobno w żaden sposób nie wspomagało leczenia mojego trądziku.

Używam tego produktu od: używałam rok temu

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1015381].usefull || 0 }}% pomocna.

Napisanych recenzji: 6

wszystko super ale wygląda dobrze tylko przez pierwsze 4 godziny

+ bardzo wydajny
+ cena
+ dla mnie odcień jasny jest idealny
+ dobrze się rozprowadza
+ nie zatyka porów
+ bardzo delikatny, nie przeszkadza w leczeniu

- waży się w ciągu dnia
- ściera
- delikatnie zmienia kolor
- zbiera się przy powiekach, w "zmarszczkach"
- podkreśla suche skórki
- bez pudru (używam bambusowego) ani rusz!

Podsumowując, podkład delikatny, dobry podczas leczenia (w moim wypadku wysypka), na co dzień. Zaraz po aplikacji wygląda bardzo sympatycznie, jednak po 4 godzinach zaczyna się ważyć, ścierać i zmienia kolor.

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[998024].usefull || 0 }}% pomocna.

Napisanych recenzji: 10

nie polecam.

po pierwsze to nie kosztuje 28 zł a co najmniej 35.
\\n
\\npodkład raczej nie dla mnie. mam cerę tłustą więc niby pasuje ale według mnie w ogóle nie matuje! moja twarz świeci się po jego nałożeniu bardziej niż przed więc chyba coś jest nie tak :|
\\n
\\njest bardzo gęsty, ciężko się go nakłada pędzlem, do tego 3 odcienie do wyboru to chyba trochę za mało. opakowanie jest nie wygodne, ponieważ nie da się go postawić w pozycji pionowej i nie widać ile produktu pozostało w środku. może i rzeczywiście nie zapcha ale też nie utrzymuje się długo na twarzy - najwyżej 3 godziny i zaczyna schodzić nieestetycznymi płatami. podkreśla suche skórki.
\\nwróciłam do niego po roku używania innych podkładów, ale teraz już wiem dlaczego wcześniej z niego zrezygnowałam.
\\nnie polecam.

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[987521].usefull || 0 }}% pomocna.

Napisanych recenzji: 31

zbyt tłusty

Fluid używałam dosyć długo, niedawno wykończyłam całe opakowanie. Niestety nie jest to kosmetyk dobry dla mnie. Faktycznie, nie robi krzywdy skórze, jednak też jej nie pomaga. W moim odczuciu jest zbyt tłusty – moja cera świeci się po nim i w ogóle nie jest zmatowiona i to jest największa wada. Musiałam jeszcze poprawiać pudrem co niwelowało dobre działanie fluidu jako kremu antytrądzikowego. W konsekwencji i tak miałam zatkane pory i twarz pełną różnych krostek.

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[987097].usefull || 0 }}% pomocna.