Kojący krem na dzień

Kojący krem na dzień

Łagodząca pielęgnacja skóry reaktywnej, nadwrażliwej, skłonnej do zaczerwienień i pękających naczynek.
Specjalna formuła kremu zapobiega utrwaleniu zmian naczyniowych, likwiduje zaczerwienienia i uspokaja nadwarażliwą skórę.
Krem redukuje zaczerwienienie skóry, zmniejsza wrażliwość na negatywne czynniki zewnętrzne i hamuje powstawanie pajączków. Istniejące naczynka ulegają widocznemu zwężeniu, przez co skóra odzyskuje naturalny, zdrowy koloryt i promienny blask. Posiada jedwabistą konsystencję, wyjątkowo szybko się wchłania. Idealny pod makijaż.

Cena: 14 zł / 50 ml

raczej nie

DermaCos nabyłam skuszona ceną, niestety kończąc pierwsze opakowanie stwierdzam, iż nie jest to krem dla mnie.

Minusy:
- po nałożeniu lekko ściąga skórę,
- niestety w moim przypadku krem nie spowodował redukcji zaczerwienienia,
- czasami po nałożeniu odczuwam pieczenie skóry

Plusy:
+ szybko się wchłania,
+ przyjemny zapach,
+ cena,
+ według mnie wydajny

działa

Krem działa, ale może nie tak do końca, jak obiecuje producent,ale na pewno coś robi. Stosowałam go w mroźne dni, sprawdzał się dobrze. Nawilża, bardzo polecam suchej skórze, na tłustej raczej słabo się sprawdzi, może się buzia świecić.
Najważniejsze, że łagodzi efekt czerwonych polików. Mam z tym koszmarny problem, ciągle czerwone buraki, które jednak znacznie się uspokoiły! I to najważniejsze. Naczynka nie pękają, cera uspokojona. Jednak jest mało wydajny, nieprzyjemny zapach, ale to można wybaczyć. Nie nadaje się pod makijaż,pozostawia lekko tłusty film.

Ilość zużytych opakowań: kilka

pomyłka

Krem podrażnia przy dłuższym stosowaniu. Strasznie rozdrażnia skórę. Powoduje jeszcze większe zaczerwienienia. Nie szczególnie nawilża. Do niczego po prostu. Pachnie też nieładnie.:P

Make up no make up H&M

Słabo nawilża

Skusiłam się na ten kremik, czytając pozytywne opinie o firmie Farmona.
Co mi się nie podoba w kremie: najważniejszy minus - słabo nawilża, ściąga skórę; zapach lekko farmaceutyczny.
Plusy: ładnie i szybko się wchłania; matowi skórę; redukuje zaczerwienienia.
Chyba bardziej nadaje się do cery tłustej niz normalnej z tendencja do przesuszania.
A szkoda, bo cena jest bardzo atrakcyjna.

skuteczny, ale

Jak dla mnie bez zastrzeżeń. Po zużyciu praktycznie całego słoiczka stwierdzam, że stan mojej cery znacznie się poprawił: zniknęły wszelkie zaczerwienienia i podrażnienia wywołane kremami z kuracji Dotleniającej Sorayi, a do tego, co najważniejsze zmniejszyła się skłonność do czerwienienia się mojej buźki z byle powodu (nawet po wypiciu herbatki nabierałam kolorów :() i nie pojawiły się żadne nowe naczynka, a te stare (w sumie dużo ich nie mam) nieco przybladły. Krem sam w sobie ma dość dziwną, zbitą i z pozoru gęstą konsystencję, ale bardzo łatwo się rozsmarowuje i szybko wchłania. Nie pozostawia tłustej warstwy, a nawet więcej - mam wrażenie, że lekko matuje. Do tego dobrze nawilża i nadaje się pod makijaż. Zapach ma delikatny, bliżej nieokreślony, ale przyjemny ;) No i do tego wszystkiego niska cena (14-15zł)

Używam tego kosmetyku od 7 tygodni / ilość zużytych opakowań: lada dzień zaczynam drugie

28.04.04. Niestety jestem zmuszona odjąć jedną *. Od jakiegoś czasu krem przestał służyć mojej twarzy, znowu zrobiła się kapryśna i po nałożeniu go na twarz (zresztą jak i każdego innego, kóry posiadam) czerwienię się i do tego odczuwam nieprzyjemne pieczenie, które utrzymuje się dość długo. Poza tym z czasem jego dobroczynne działanie słabnie albo po prostu ja się już na nie uodporniłam (jestem w połowie drugiego słoiczka). Teraz nie pozostaje mi chyba nic innego, jak wybrać się do apteki po jakiś delikatniejszy i miejmy nadzieję skuteczniejszy na dłuższą metę dermokosmetyk.

POLECAM

No to będę pierwsza ! Po trzech tygodniach użytkowania mogę powiedzieć, że znacznie uspokoił moją naczynkową skórę, która szczególnie w takich warunkach jak wiatr i mróz zachowuje się dosć histerycznie. Zmniejszyły się tendencje do rumienia i zaczerwienień. Ma tak leciutką konsystencję, że palec ślizga się przy nabieraniu. Wchłania się szybko i cera nie błyszczy się po nim bardziej niż zwykle. Dość dobrze nawilża. Razem z maseczką tej serii tworzy dobry duet i zagości u mnie na stałe. Chyba że znajdę coś jeszcze lepszego.
Aha, i kosztuje ok 15 zł. Jednym słowem polecam z czystym sumieniem wszystkim naczyńkowcom.