Schwarzkopf Gliss Kur, Ultimate Oil Elixir, Szampon regenerujący do włosów

Schwarzkopf Gliss Kur, Ultimate Oil Elixir, Szampon regenerujący do włosów

Intensywna regeneracja i redukcja łamliwości włosów. Opracowany dla intensywnego odżywiania włosów szampon regeneruje zniszczenia włosów i wzmacnia ich strukturę.
Innowacyjna formuła regeneracyjna z odżywczym eliksirem z olejkiem precyzyjnie regeneruje uszkodzenia włosów oraz wypełnia pęknięcia. Unikalna formuła dla włosów zniszczonych i przesuszonych znacząco redukuje ich łamliwość.

Ostrzegam!

Tak się zastanawiam, dlaczego jak dana marka robi cudowne kosmetyki to i tak musi wypuścić na rynek bubel? Ten szampon, owszem, ładnie się pieni i przyjemnie pachnie, ale... to by było na tyle. Moje włosy,które miały zostać zregenerowane zaczęły się bardziej łamać i wypadać, a w dodatku nabawiłam sie łupiezu :/

Ze smutkiem mówię nie!

O ile lubię, a wręcz kocham produkty Gliss Kur tak o tym szamponie nie mogę się dobrze wypowiedzieć.
Plusy :
- jest wydajny,
- dobrze się pieni,
- cena w promocji,
Minusy :
- bardzo obciąża włosy,
- nie odpowiada mi jego zapach,
- włosy po myciu są bez życia, takie smutne stąki,
Szkoda, bo myślałam, że bardziej się polubimy.

straszne badziewie

Przekazuje opinię mojej fryzjerki: okropnie suche włosy, przesuszone końcówki, łamiące się, wręcz trzaskają w palcach ....
Szampon nie ma w sobie żadnych plusów!
- absolutnie nie nawilża, wręcz przesusza
- nie regeneruje rozdwojonych końcówek
- nie redukuje wypadania włosów
- włosy od nasady są przyklapnięte i szybciej się przetłuszczają

Co zrobić z włosami pod czapką?

Nic specjalnego dla moich włosów

Szampon dostałam w prezencie świątecznym, razem z odżywką. Nie sprawdził się przy moich włosach,pozostawiał wrażenie \'\'brudnych \'\' pomimo intensywnego spłukiwania.
Mocno je obciążał,po umyciu były matowe i przyklapnięte.Plusem był zapach i konsystencja.Miał odbudowywać i ułatwiać rozczesywanie-nie udało się.

Zalety:
-ładny zapach
-konsystencja

Wady:
-mocne obciążenie włosów
-nie ułatwia rozczesywania
-skleja-pozostawia \'\'strąki\'\'...
-włosy są nieświeże już za 3-4 godziny.

Używam tego produktu od: stycznia 2015
Ilość zużytych opakowań: jedno duże

hmm..

Powiem tak.. na początku zawiodłam się na tym szamponie, lecz teraz już wiem jak go używać. Nie jest to po prostu szampon nadający się do codziennego mycia głowy - za to super sprawdza się używany powiedzmy raz na tydzień - pomiędzy myciami innym, mocniejszym szamponem. Ten po prostu w moim odczuciu (i z tego co czytałam nie tylko w moim) nie oczyszcza włosów tak dobrze. Gdy myłam nim włosy kilka razy pod rząd bardzo je obciążył, wydawały się wręcz jakby oblepione, były oklapnięte. Fryzura wydawała się szybko nieświeża -choć włosy wcale nie były tłuste. Pieni się zresztą tak sobie, przez to raczej jest niezbyt wydajny.

Dlatego też jeśli ktoś szuka codziennego szamponu to odradzam wybór tego Gliss Kura. jednak używany raz na jakiś czas wpływa bardzo dobrze na włosy, ujarzmia je, stają się gładsze, ale nie przeciążone. Zresztą skład wydaje mi się dość ładny - jednak zauważyłam pewną nieścisłość w składzie zamieszczonym tutaj na stronie, a ze składem szamponu który mam przed sobą - silikon Dimethicone występuje o wiele dalej w skladzie. Nie na początku tylko dopiero po oleju arganowym i keratynie. Nie wiem czy mam wersję z innym składem, czy to zależy od partii..? ;) Ale dla niektórych może być to istotna informacja.

Zapach jak dla mnie przyjemny, pachnie zresztą chyba tak samo jak czarny Gliss Kur. Złote drobinki faktycznie są, ale mi w ogóle nie przeszkadzają, nigdzie potem ich nie widać.

Niestety, nie mam pojęcia czy szampon faktycznie zapobiega łamaniu się włosów - po prostu używam go za rzadko ;)

Ogólnie - jako szampon na codzień na pewno NIE, jako szampon "okazjonalny" - TAK :) + odradzam nakładać po nim jakąkolwiek odżywkę do spłukiwania, to by było chyba zbyt wiele.
Dodam, że można kupić go w Biedronce, 400ml za 14zł.

Ilość zużytych opakowań: 1 w trakcie

Dobry, ale to jeszcze nie to

Gliss Kur Ultimate Oil Elixir stosowałam z odżywką z tej samej serii. Co do szamponu, jest dobry, ale z serii odbudowujących szamponów raczej są lepsze ;) Mam mocno zniszczone włosy i faktem jest, że pomógł mi trochę je ogarnąć, ale efekty nie są takie, jakich bym się spodziewała. Knsystencja jest fajna, dobrze myje, na całe szczęście nie jest na tyle \\\'agresywny\\\' jak inne szampony nawilżające, że nie tłuści mi włosów po 5h od umycia ;) Fajny dla kogoś z drobnymi uszkodzeniami włosa. Aha! Faktyczną poprawę zauważyłam w tym, że włosy mi się już nie łamią ;)

Używam tego produktu od: dwóch miesięcy
Ilość zużytych opakowań: dwa

tragedia

Produkt jest fatalny. Dla mnie raczej brudzi włosy niż je myje. Pozostawia okropny film, jest ciężki do zmycia, bardzo obciąża włosy i są one przetłuszczone już po jednym dniu.

Używam tego produktu od: nie pamiętam od kiedy stoi
Ilość zużytych opakowań: jedno czeka, aż wyparuje

gliss kur górą

Ogólnie kocham dwie marki szamponów i odżywek :
Dove i Gliss Kur.
Gliss Kur akurat ma więcej zalet np nieziemsko pachnie.
do tego czyście ładnie włosy.
Akurat kupiłam go w przecenie i zapłaciłam niecałe 9 zł za mega butelkę ;)
Polecam.

Używam tego produktu od: rok

tak

Naprawdę warty uwagi szampon.
Plusy :
-zapach
-opakowanie
-cena
-ładny złoty kolor z drobinkami
-nawilża
-nie obciąża
-oleje w składzie
-wydajny

Minusy :
-mam wrażenie że mógłby lepiej myć i poza tym jakiś taki bliżej nie określony nie dosyt:)

Jest dobry ale nie wiem czy kupię bo lubię testować nowe produkty.

Używam tego produktu od: dawno

Nie tak miało być...

Zwróciłam uwagę na ten produkt z dwóch powodów: byłam zadowolona z dwufazowej odżywki w sprayu z tej serii oraz skusiła mnie obietnica właściwości regenerujących. Bardzo się jednak zawiodłam...

Do nielicznych plusów tego szamponu można zaliczyć:

+rozsądna cena
+praktyczne i bezawaryjne opakowanie
+ładny zapach
+dostępność

Jednak w przypadku tego produktu większość jego istotnych cech to zdecydowane negatywy:

-brak jakichkolwiek właściwości regeneracyjnych (nawet nie nawilżył)
-złote drobinki jakby "oblepiają" włos, czyniąc fryzurę przeciążoną i jakby "tłustą" już niedługo po umyciu
-włosy po umyciu nie wydają się być czyste...
-drobinki zostają na włosach, brudząc ręce, szczotkę itp

Szampon ładnie pachnie i nawet daje bardzo złudne uczucie nawilżenia pod warunkiem, że użyje się go RAZ. A to moim zdaniem bez sensu. Przy regularnym stosowaniu przetłuszcza i obciąża, a do tego słabo myje. Zdecydowanie nie dla mnie.

Używam tego produktu od: kiedyś

Faworyci

Jest moim faworytem na zmianę z czarnym Gliss Kurem. Myślę, że oprócz zapachu nie mają wielu różnic. Na pewno po stosowaniu szamponów Gliss Kur( przez kilka lat )mogę śmiało stwierdzić,że przestały mi wypadać włosy i są na pewno w lepszej kondycji niż kiedyś(przeszłam z jasnego blondu na ciemny blond). Ten szampon nie nadaje się dla każdego, sama kilka lat temu dostałam ten szampon od koleżanki, której nie odpowiadał pod żadnym względem a dla mnie okazał się moim faworytem na lata i mam nadzieję,że pozostanie. Większość szamponów Gliss Kur świetnie się sprawdza.

Używam tego produktu od: kilka lat
Ilość zużytych opakowań: spora

Z miłości do zapachu...

Szampon ma gęstą, choć delikatnie wodnistą, półprzezroczystą konsystencję o złotym zabarwieniu. Dobrze się pieni, dokładnie oczyszcza. Niestety, niezależnie od użytej ilości silnie obciąża włosy. Stosowany codziennie nie podrażnia ani nie wysusza skóry głowy, nie powoduje łupieżu. Ponadto, zniewala zapachem (orzech z nutą wanilii). Opakowanie jest poręczne i wygodne. Łatwo z niego wydobyć resztki produktu.

Ilość zużytych opakowań: 2: 400 ml